Moj mali eksperiment sa putovanjem kroz vreme

Mr.Atom

Domaćin
Banovan
Poruka
3.993
Na papiru sam samom sebi poslao poruku četiri meseca ranije kada i u koje vreme treba da se nađem sam sa sobom i da mi drugi ja iz budućnosti preda vremensku mašinu. Pismo sam napisao u septembru mesecu, a dogovor je bio da se nađemo 28 decembra. Čekam sam samog sebe u dogovoreno vreme petnaest minuta i naravno drugi ja nije došao. Time sam na mikro nivou dokazao da vremenske petlje nikako ne utiču jedna na drugu i da se radi o putovanju ne samo kroz vreme nego u multiverzum. Da vremenske linije imaju bilo kakvog uticaja jedne na drugo onda bi drugi ja iz budućnosti došao i sam sebi dao vremensku mašinu. Ne kažem da se to nije desilo, ali se nije desilo u ovom univerzumu. U drugom univezumu ja sam sigurno samom sebi doneo vremensku mašinu.

A ima i još jedna verovatnoća. Da sam otišao na početak svog života kako bih popravio sve ono loše što sam uradio, ali onda bih opet sada primetio drastične promene koje bi se reflektovale na moj sadašnji život ili možda ipak ne bi. :think:

Šta vi mislite o ovom mom eksperimentu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ali ta teorija polazi od pretpostavke da ćeš TI u jednom trenutku tvog života, doći do vremenske mašine.
I ako ne dodješ do vremenske mašine u nekom periodu tvog života, tvoj zaključak je da je to nemoguće?
Takvav eksperiment bi imao više smisla da napravi neki naučnik, jer bi, jelte, imao više šansi od prosečnog "dzoa" da u toku njegovog života dodje do tako nečeg, ali opet, ako ne dodje, eksperiment ne pobija ništa, samo dokazuje da ti ili neko drugi nije došao u posed vremeske mašine, ili možda čak i jeste ali ako jeste onda odlazak u prošlost nije onako kako to zamišljamo, čim eksperiment nije uspeo.
 
Na papiru sam samom sebi poslao poruku četiri meseca ranije kada i u koje vreme treba da se nađem sam sa sobom i da mi drugi ja iz budućnosti preda vremensku mašinu. Pismo sam napisao u septembru mesecu, a dogovor je bio da se nađemo 28 decembra. Čekam sam samog sebe u dogovoreno vreme petnaest minuta i naravno drugi ja nije došao. Time sam na mikro nivou dokazao da vremenske petlje nikako ne utiču jedna na drugu i da se radi o putovanju ne samo kroz vreme nego u multiverzum. Da vremenske linije imaju bilo kakvog uticaja jedne na drugo onda bi drugi ja iz budućnosti došao i sam sebi dao vremensku mašinu. Ne kažem da se to nije desilo, ali se nije desilo u ovom univerzumu. U drugom univezumu ja sam sigurno samom sebi doneo vremensku mašinu.

A ima i još jedna verovatnoća. Da sam otišao na početak svog života kako bih popravio sve ono loše što sam uradio, ali onda bih opet sada primetio drastične promene koje bi se reflektovale na moj sadašnji život ili možda ipak ne bi. :think:

Šta vi mislite o ovom mom eksperimentu?
Ima još jedna verovatnoća. Vremenska mašina neće postojati u budućnosti,
pa zato nije ni došao, jer nema šta da ti donese. Što ne izbaciš mašinu iz
eksperimenta i zatražiš nešto drugo?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pogresno posmatras. U tvom slucaju vreme je linearno za tebe kao posmatrača. Ono sto bi trebalo da se ocekuje je da ti, u tvojoj sadasnjosti dobijes pismo iz buducnosti gde sebi saljes brojeve za power ball
Nie. Postoji prošlost, sadašnjost i budućnost. Juče, danas, sada i sutra. Ako ti kao fizički objekat mžeš da se krećeš naprad nazad kroz prostor isto tako možeš da se krećeš napred nazad kroz vreme. Ako hoćeš da ubzaš kretanje kroz vreme unapred za to ti je potrebna mašina koja se kreće brzinom svetla. A za povratak nazad to još nije otkriveno. Što ne znači da neće biti.
 
A za povratak nazad to još nije otkriveno. Što ne znači da neće biti.
Što znači da nikad neće biti, bar ne u našem Univerzumu.
Sedneš u vremeplov, vratiš se nazad u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet odeš u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet odeš u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet...
I na kraju ti u 15 izdanja sediš sa sobom i pijete kafu zajedno?
Ajde, ne zaluđujte se...
 
Što znači da nikad neće biti, bar ne u našem Univerzumu.
Sedneš u vremeplov, vratiš se nazad u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet odeš u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet odeš u subotu, 28.5 u 10:00, ostaneš 1 sat, vratiš se u sadašnjost.
Pa onda opet...
I na kraju ti u 15 izdanja sediš sa sobom i pijete kafu zajedno?
Ajde, ne zaluđujte se...
Moj plan je da zamenim vremensku liniju sam sa sobom. Sebe iz sada već prošlog vremena pošaljem u budućnost, a ja preuzmen tu vremensku liniju i gospodarim njome po mojim željama. Mogu da stvorim potpuno novi univerzum sa potpuno novim događajima, a u sledećoj poruci ću vam objasniti dalji plan šta pokušavam da uradim.
 
Moj plan je da odem u daleku budućnost gde će mi tehnolobija omogućiti da postanem T1000 malo usavršeniji model nego iz filma Terminator 2 i da se vratim u vreme koje sam vam rekao na početku teme i da dominiram u univerzumu koji ću stvoriti za sebe.

T1000 planiram da postenem tako što ću da prebacim svoju svest u telo T1000. Telo T1000 napraviću uz pomoć mašine koja se zove Replikator i koja radi tako što ubaciš atome i molekule i možeš da napraviš štag god poželiš.

Sada će verovatno mnogi da me smatraju ludim, ali sve ovo o čemu ja govorm jeste tehnologija daleke budućnosti.

Prebacivanje svesti u kompjutere i robote je sada u eksperimentalnoj fazi.
Replikator postoji, ali je još daleko od tog nivoa kada ćemo biti u stanju da uz pomoć njega napravimo sve što poželimo.
T100 je takođe na putu i u eksperomentalnoj fazi i još je daleko da dostigne original iz filma, ali za sto ili za dvesta godina ko zna.
Vremenska mašina je sada samo u teoriji i nekoliko fizičara rade početne eksperimente.
 
Na papiru sam samom sebi poslao poruku četiri meseca ranije kada i u koje vreme treba da se nađem sam sa sobom i da mi drugi ja iz budućnosti preda vremensku mašinu. Pismo sam napisao u septembru mesecu, a dogovor je bio da se nađemo 28 decembra. Čekam sam samog sebe u dogovoreno vreme petnaest minuta i naravno drugi ja nije došao. Time sam na mikro nivou dokazao da vremenske petlje nikako ne utiču jedna na drugu i da se radi o putovanju ne samo kroz vreme nego u multiverzum. Da vremenske linije imaju bilo kakvog uticaja jedne na drugo onda bi drugi ja iz budućnosti došao i sam sebi dao vremensku mašinu. Ne kažem da se to nije desilo, ali se nije desilo u ovom univerzumu. U drugom univezumu ja sam sigurno samom sebi doneo vremensku mašinu.

A ima i još jedna verovatnoća. Da sam otišao na početak svog života kako bih popravio sve ono loše što sam uradio, ali onda bih opet sada primetio drastične promene koje bi se reflektovale na moj sadašnji život ili možda ipak ne bi. :think:

Šta vi mislite o ovom mom eksperimentu?
Znas kako, to je paradoks razradjen. Jer da si promenio buducnost, onda ne bi mogao da se vratis u proslost da nesto promenis....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Moj plan je da zamenim vremensku liniju sam sa sobom. Sebe iz sada već prošlog vremena pošaljem u budućnost, a ja preuzmen tu vremensku liniju i gospodarim njome po mojim željama. Mogu da stvorim potpuno novi univerzum sa potpuno novim događajima, a u sledećoj poruci ću vam objasniti dalji plan šta pokušavam da uradim.
:heart:
 
Zaboravljaš multiverzum. Dakle nema paradoksa, Zato i postoji multiverzum. Ako bi otišao u prošlost i ubio svog pradedu ne bi imalo nikakav efekat.
To je mogući izlaz iz paradoksa, ali postoji logički problem, zato što onda ne možeš da se vratiš nazad jer nisi ništa izmenio, tj
tvoja akcija nije promenila ovu stvarnost.
 
Nie. Postoji prošlost, sadašnjost i budućnost. Juče, danas, sada i sutra. Ako ti kao fizički objekat mžeš da se krećeš naprad nazad kroz prostor isto tako možeš da se krećeš napred nazad kroz vreme. Ako hoćeš da ubzaš kretanje kroz vreme unapred za to ti je potrebna mašina koja se kreće brzinom svetla. A za povratak nazad to još nije otkriveno. Što ne znači da neće biti.
Ne postoji vreme, ne postoji prostor, ne postojiš ti kao fizički objekat koji se kreće
kroz nešto što ne postoji. Zato ne mora ni da postoji mašina kao fizički objekat
koja će pomoći tebi koji fizički postojiš samo kao iluzija da se krećeš kroz
iluziju vremena i prostora.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top