moj komentar vezano za mrezni marketing

D

DALY

Gost
U svijetu ima preko 22ooo mreznih marketinga. Postoji fenomenalna knjiga koja se zove"Najveca prilika u povijesti svijeta" koja govori upravo o mreznih marketinzima i kakvi oni moraju biti da bi bili legalni.Iza njih mora stajati stvaran proizvod ili usluga, a ne kao sto je u sistemu koji je gdin prije naveo koji se zvao Alfa, pa GEM collection, koji je cist lanac, mislim da je stvar prisutna i u Scg.Članarina ne smije biti veca od 2oo usd, ne smije ze zaradjivati samim uclanjivanjem, vec tek kad se ostvaruje odredjenji promet i jos puno toga.Autor knjige je John Kalench, vidjela sam je u knjizarama u BG. Najveci pozdrav iz Rijeke.Samo naprijed mrezni marketing je cudo, samo ako covjek to shvati ozbiljno, da si priliku provjeriti i ima jak poslovni sistem da ga vodi!
 
Slazem se sa Vama,ja inace radim mrezni marketing firme CaliVita INTERNATIONAL imamo izuzetno kvalitetne proizvode-dodatke ishrani,vitamimini,multivitamini,antioksidanti,preparati na bazi lekovitog bilja,proizvodi su jedinstveni i eksluzivni na nasem trzistu(sa sertifikatom VMA o zdravstvenoj ispravnosti),cena uclanjenja je svega 850 din za godinu dana i stvarno se moze dobro zaraditi.Pa ko voli,nek izvoli.


tel:064/180-91-61
saradnja@cfmail.com
 
to je klasicno prodavanje magle.velike uspehe postizu ljudi koji nemaju izgradjene kriterijume o zivotu,ljudima i sopstvenoj vrednosti.svako ko nije sposoban da se izrazi na licnom polju interesovanja (ukoliko uopste ima svest o tome) trazi spas u takvim "kompanijama".naravoucenije:ljudi, radite na sebi!
 
teslic:
to je klasicno prodavanje magle.velike uspehe postizu ljudi koji nemaju izgradjene kriterijume o zivotu,ljudima i sopstvenoj vrednosti.svako ko nije sposoban da se izrazi na licnom polju interesovanja (ukoliko uopste ima svest o tome) trazi spas u takvim "kompanijama".naravoucenije:ljudi, radite na sebi!
SLUSAJ, TI BI PRVI TREBAO PORADITI NA SEBI.JER NE MOZES NAPRECAS DONOSIT ZAKLJUCKE.O KAKVOJ MAGLI GOVORIS :?: PROCITAJ PAR KNJIGA POPUT SKOLA BIZNISA KOJU PISE MILIJONER ILI NAJVECA PRILIKA NA SVIJETU.U OVOM POSLU ITEKAKO RADIMO NA SEBI.E DA, TE KNJIGE TI IZDAJE FINESA.POZDRAV IZGRAĐENI :!: DALY
 
Ljudi ne shvataju sustinu, svi zamisljaju da je to prodaja u kojoj obilazis i davis ljude da bi nesto prodao. Koliko sam shvatila sustina je u prezentacijama i sirenju mreze.Za to je potrebno biti komunikativan, imati siri krug poznanika i naravno biti snalazljiv i sposoban. Ne radim taj posao ali vidim da mojoj mami u Srbiji ide fenomenalno, izborila se i za platu koju danas redovno prima i prezadovoljna je. :)
 
princeza_78:
Ljudi ne shvataju sustinu, svi zamisljaju da je to prodaja u kojoj obilazis i davis ljude da bi nesto prodao. Koliko sam shvatila sustina je u prezentacijama i sirenju mreze.Za to je potrebno biti komunikativan, imati siri krug poznanika i naravno biti snalazljiv i sposoban. Ne radim taj posao ali vidim da mojoj mami u Srbiji ide fenomenalno, izborila se i za platu koju danas redovno prima i prezadovoljna je. :)

tacno.. :) taj posao mozhe svemu da te nauchi!
 
pa GEM collection, koji je cist lanac, mislim da je stvar prisutna i u Scg.

SAVRŠEN primer ! Nedavno su u SCG glavešine GEM collection osudjene na višegodišnji zatvor.
A to je tvoj svetli primer.Šta tek onda ti nudiš ?
Verovatno nešto za šta je propisana kazna streljanjem !

PETORKA OSUMNJIČENA ZA MILIONSKU PREVARU
“Gem collection” -uspešan put u zatvor

NOVI SAD: Dežurni istražni sudija Opštinskog suda u Novom Sadu Koviljka Đačić, posle jučerašnjeg saslušanja, odredila je pritvor osumnjičenima za nedozvoljenu trgovinu: Denisu Stojakoviću (32) iz Prnjavora, Aleksandru Milivojeviću (51) iz Doboja, te Miroslavu Laketiću (37) i Nemanji Jovčiću (53) iz Novog Sada. Jovčićeva nevenčana supruga Željka Nikolić (42) iz Novog Sada osumnjičena je za isto delo i biće saslušana, najverovatnije, danas.
Prema krivičnoj prijavi, osumnjičeni oni su od početka minule godine pa do hapšenja organizovali mrežu neovlašćenih posrednika u prodaji knjiga inostrane firme “Fit for succes academy” sa Gibraltara, pod nazivom “Kurs - uspešan put”. Prodaju su, kako se navodi u prijavi, organizovali tako što su priređivali promocije za više od 20.000 ljudi u preduzeću “Ekola” u Novom Sadu, hotelu “Termal” u Vrdniku, u Tesliću, Bijeljini i drugim mestima. Promovisali su piramidalni sistem prodaje preko distributera, uz obećanje visoke provizije prvom u lancu za svaku prodaju. Trgovina se odvijala tako što bi kupcu izdavali račun firme FFSA, na osnovu kojeg je zainteresovani uplaćivao 2.290 evra, s nalogom da se taj novac prenese na firmu u severnom Kipru.
Knjige “Uspešan put” nabavljene su u organizaciji državljanke Republike Češke Hane Krsmanović. Na masovnim promocijama u hotelu “Termal” one su dostavljane kupcima, koji su time sticali pravo da se uključe u društvo “Gem collection”. Prema navodima krivične prijave, petoro osumnjičenih su počinili 481 nezakonitu prodaju i prikupili 1.101.490 evra. Formirali su i posredničku mrežu, pri čemu su sebi i drugima ostvarili znatnu imovinsku korist. Iako nisu imali ovlašćenje, u ime “Gem collection” su sa potencijalnim kupcima potpisivali sporazum o obavezi da čuvaju poslovnu tajnu. Na kraju promocije, navodi se u krivičnoj prijavi, prisutni su učestvovali u licitaciji cene koštanja proizvoda FFSA. Početni iznos od 50.000 snižavao se licitiranjem na 2.290 evra.

M. Vujačić
 
Treba pogledati na bilo kom pretrazivacu pod "MLM" koliko sistema (programa) trenutno funkcionise u svetu. Svi saradnici svih tih sistema sakupljaju mesecno manje ili vece mrvice. Inace, ne bi bilo ni saradnika ni sistema. Dajte jos malo kriterijuma, ko zna, koji su sistemi sumnjivi! Mozda oni kojih nema na pretrazivacima? Ili oni koji se kriju pod laznim nazivima? Postoji misljenje da dobri sistemi ne traze saradnike, nego da saradnici traze dobre sisteme? Sta su to dobri sistemi, principijelno?
 
DA, STO SU DOBRI SISTEMI? MOJE MIŠLJENJE JE ONI KOJI FUNKCIONIRAJU ODREĐENI BROJ GODINA, POPUT AMWAYA KOJI POSTOJI LEGALNO OD 1956 GODINE, NARAVNO OD TADA SU SE OTVARALE PODRUZNICE U CIJELOM SVIJETU, A U SCG CE TEK DRUGE GODINE, SLO JE OTVORENA 1996, HR 2001, SVE TO OVISI O PUNO FAKTORA.SAMIM DOVODJENJEM LJUDI U SISTEM NE ZARAĐUJE SE, TEK KAD ONI POČNU ZARAĐIVATI, A IZA SVEGA MORA STAJATI PROIZVOD NE, KAO KOD GEMA, NOVAC, TO JE ILEGALNI OBRTAJ LOVE.
 
A NISU TI ODVRATNI SEFOVI NA POSLU,POLITIČAR,TV,RADIO , TO TE NE UBJEĐUJE DA JE KATASTROFALNO STANJE. NIJE POANTA U UBJEĐIVANJU,SVAKAKO DA ČOVJEK MORA IMATI GRANICU U SVEMU, JA NIKOGA NE UBJEĐUJEJEM, ALI AKO JE MENI NEŠTO POMOGLO U SVAKOM POGLEDU, KAKVA BI JA BILA PRIJATELJICA, DA TO NE ISPRIČAM SVOJIM PRIJATELJIMA, NE DA IH UBJEĐUJEM, TO NIKAKO. ŽAO MI JE STO TO NE RAZUMIJEŠ, OPET SVE OVISI O OSOBAMA KOJE SU TI GOVORILE O MARKETINGU, MOJI PRIJATELJI SU MI VELIKA PODRŠKA.CIAO IZ RI
 
DALY:
U svijetu ima preko 22ooo mreznih marketinga. Postoji fenomenalna knjiga koja se zove"Najveca prilika u povijesti svijeta" koja govori upravo o mreznih marketinzima i kakvi oni moraju biti da bi bili legalni.Iza njih mora stajati stvaran proizvod ili usluga, a ne kao sto je u sistemu koji je gdin prije naveo koji se zvao Alfa, pa GEM collection, koji je cist lanac, mislim da je stvar prisutna i u Scg.Članarina ne smije biti veca od 2oo usd, ne smije ze zaradjivati samim uclanjivanjem, vec tek kad se ostvaruje odredjenji promet i jos puno toga.Autor knjige je John Kalench, vidjela sam je u knjizarama u BG. Najveci pozdrav iz Rijeke.Samo naprijed mrezni marketing je cudo, samo ako covjek to shvati ozbiljno, da si priliku provjeriti i ima jak poslovni sistem da ga vodi!
Bravo! Potpuno se slazem sa tobom, jer sam ja u tim poslovima od 1992. godine.Potrebno je zaista da sistem bude pravi i proizvod pravi i onda opstaje. Ko je zainteresovan da bude moj saradnik u sistemu u kome sam, moze da mi se javi: zoja555@yahoo.com
i imace odlicnog sponzora koji ce ga dovesti do uspeha.
 
DALY:
DA, STO SU DOBRI SISTEMI? MOJE MIŠLJENJE JE ONI KOJI FUNKCIONIRAJU ODREĐENI BROJ GODINA, POPUT AMWAYA KOJI POSTOJI LEGALNO OD 1956 GODINE, NARAVNO OD TADA SU SE OTVARALE PODRUZNICE U CIJELOM SVIJETU, A U SCG CE TEK DRUGE GODINE, SLO JE OTVORENA 1996, HR 2001, SVE TO OVISI O PUNO FAKTORA.SAMIM DOVODJENJEM LJUDI U SISTEM NE ZARAĐUJE SE, TEK KAD ONI POČNU ZARAĐIVATI, A IZA SVEGA MORA STAJATI PROIZVOD NE, KAO KOD GEMA, NOVAC, TO JE ILEGALNI OBRTAJ LOVE.

Ne znam koliko sa sa tim upoznata, ali AM WAY se radio u tadasnjoj SRJ sredinom devedesetih godina vrlo intenzivno preko Madjarske. Mreza se razvila do te mere da se na Netvorkovim seminarima u Budimpesti simultano prevodilo na srpski jezik, a bio je organizovan i seminar posebno za grupu iz SRJ, sto nije bio slucaj ni sa Slovenijom ni sa Hrvatskom.
Od 1995. od kada sam ja bila u sistemu na tim istim seminarima se govorilo o legalnom ulasku AM Waya u SRJ, ali se to nije dogodilo, cak se i promenio sistem nabavke proizvoda sto ih je dodatno poskupelo (ionako su bili 30% skuplji nego na drugim mestima zbog sverca iz Madjarske). Doslovce su svi ti ljudi poprilicno izigrani i od strane firme sto je u direktnoj suprotnosti sa pricom koja se prica i koja je mnoge privukla u sistem: tipa "briga o coveku", "pruziti jednaku mogucnost svim ljudima na svetu" i sl. Naravno, mreza se raspala i sad je verovatno teze nego sto je uobicajeno gradite ponovo na istim ovim prostorima. Ljudi su jos vise nepoverljivi, oni koji su radili osecaju se izigranim bez obzira da li su ili nisu zaradili neki novac.
Ono sto zelim da kazem to je da je to cist posao i da ne treba imati iluzije da je vise od toga niti da nam je "pruzena sansa" zato sto je neko human i iz tih pobuda zeli da nam je pruzi. "Sansa" je njihova sansa da zarade, a ko uspe da uzme deo tog kolaca (sto je sasvim realno) - super za njega.
 
Hvala na komentarima, sa nekima se naravno slazem.Upoznata sam sa time, u svojoj ekipi imam dosta ljudi od ranije, ja sam u Ri upoznala proizvode Amwaya jos 1994, a na seminarima poslije mog pokretanja posla, upoznala sam puno ljudi iz Scg.Tocno je da je mnogo njih izigrano, ne od strane Amwaya, vec od pojedinaca. Srbija se nije otvorila jer je to bilo nemoguce zbog politicke situacije, i dok ona nije stabilna nece sigurno uci. Ove godine otvara se Rusija, Srbija ima sansu druge godine, no tocan datum znat ce se 3 mjeseca unaprijed. Sto se tice robe, dobro smo organizirani, nesto donosimo, imamo skladiste na samoj granici, ljudi cesto dolaze i u Zg. Za svakog postoji sansa, recept i nacin da ovaj posao napravi jedanput kako treba. Kao i u svemu to ce uraditi 20% ljudi, kao sto i fakultete taj procenata zavrsi.Lijepi pozdrav
 
daly:
Hvala na komentarima, sa nekima se naravno slazem.Upoznata sam sa time, u svojoj ekipi imam dosta ljudi od ranije, ja sam u Ri upoznala proizvode Amwaya jos 1994, a na seminarima poslije mog pokretanja posla, upoznala sam puno ljudi iz Scg.Tocno je da je mnogo njih izigrano, ne od strane Amwaya, vec od pojedinaca. Srbija se nije otvorila jer je to bilo nemoguce zbog politicke situacije, i dok ona nije stabilna nece sigurno uci. Ove godine otvara se Rusija, Srbija ima sansu druge godine, no tocan datum znat ce se 3 mjeseca unaprijed. Sto se tice robe, dobro smo organizirani, nesto donosimo, imamo skladiste na samoj granici, ljudi cesto dolaze i u Zg. Za svakog postoji sansa, recept i nacin da ovaj posao napravi jedanput kako treba. Kao i u svemu to ce uraditi 20% ljudi, kao sto i fakultete taj procenata zavrsi.Lijepi pozdrav
To da ce neko uraditi posao i zaraditi novac, kao i da u startu svi imaju istu sansu i polaze iz istih pozicija je apsolutno tacno.
Ali, jednako je tacno i to da je AM WAY izigrao svoje saradnike u tadasnjoj Yu. I potpuno sam sigurna da Vi koji ozbiljno i zdusno radite taj posao - nikada to necete sagledati na pravi nacin. Jednostavno, sistem je takav, i kada biste to tako posmatrali, ne biste bili u njemu. Sustina je da ukoliko ozbiljno radite, morate imati apsolutno poverenje i u firme za koje radite i u sistem po kome radite.
Ali, kada bismo npr. vi i ja dosli u situaciju da proveravamo sta i koliko ko od nas zna o AM WAY, i MLM-u uopste, nisam sigurna da bi se ispostavilo da vi koji ste u sistemu znate vise.
Kada sam prvi put otisla na vikend seminar, imali smo najbolja mesta, sve je prevodjeno na srpski, a na nasim stolicama je ogromnim slovima pisalo: SERBIAN. Licno, svojim usima sam cula kada je na jednom vikend seminaru mislim 1996. u Budimpesti receno da se planira otvaranje trzista za Sloveniju, Hrvatsku i Jugoslaviju! U tom trenutku je politicka situacija to dopustala... Ne znam da li ste imali priliku da vidite proizvod na kome je odstampano uputstvo na jeziku ispred koga stoji oznaka yu? I da li imate predstavu sta je to znacilo za ljude koji su po robu putovali i po 300km u jednom pravcu? Pa se onda politicka situacija izmenila i nije vise bilo pogodno da se propagira "American Way Of Life" u Srbiji i da se tim odmetnicima i divljacima pruzi sansa... o kojoj se tako rado prica. U medjuvremenu je usao "Oriflame", "Avon" cak i "California fitness"! Ali - AM WAY nije imao "zeleno svetlo" iako je imao ubedljivo najrazvijeniju mrezu saradnika i ilegalno ovde unosio poprilicnu kolicinu proizvoda. Ne bih o sistemu u kome smo ziveli, ali zar mislite da bi se i jedna drzava odrekla poreza i carina koji bi na tu robu (da je legalno uneta) bili placeni?! Ljudi koji su ovde razvili mrezu i unosili robu fanaticno peruci zube, ves i podove iskljucivo proizvodima omiljenog AM WAY-a koji im je ponudio sansu su svojim radom zasluzili da im taj posao bude olaksan. Umesto toga, roba se nije vise mogla slobodno kupovati u magacinima u Madjarskoj, vec sistemom porudzbine, sto je znatno otezalo nabavku (i dodatno povecalo cenu).
Jednostavno, neko je rekao "STOP" i AM WAY je iz cisto politickih razloga digao ruke od ovog trzista i izigrao sve te ljude koji su ulozili ogroman trud (i poprilican novac) da bi dosli i do nekih rezultata.
I prihvatam da je to tako trebalo da bude, ali nemojte mi (ne mislim na Vas licno) vise pricati o humanosti, kosmopolitizmu i tome kako AM WAY bilo sta radi zbog nas. Istina je da to jeste lepa poslovna sansa za one koji se u tome nalaze, da je ne iskoristi ni 10% onih koji u sistem udju, ali niko tu nista ne radi iz bilo kojih drugih pobuda do dobre zarade u cemu nema nista loseg, ali nemojmo se zamajavati i pricati bajke.
 
nenovaleks:
Interesuje me koliko treba uloziti(novaca),da bi se postao nezavisni distributer AMWAY-a?

Moja iskustva sa AM WAY-om su od pre nekoliko godina kada se radilo preko Madjarske i mreza se sirila preko Network-a 21, te se ogranicavam na to, mada verujem da je sve to vrlo slicno.
Dakle... Za pocetak ti treba tkz. pocetni paket (uslovi su se i tu menjali ali je kostao izmedju 50 i 100 DM) sto je minimalno ulaganje posebno sto tu imas i neke od proizvoda. Ali, ako zelis ozbiljno da radis, potrebno je da ulazes u radni meterijal, seminare, kupupujes i koristis proizvode (mozda sad zvuci smesno, ali kad si unutra, kad si u kontaktu sa poslom i ljudima, i sam dobijas potrebu da kupujes i koristis i ono sto nikad nisi!), a sve to kosta poprilicno... Primera radi, vikend seminar je kostao nesto ispod 200DM (samo ulaznica), program kaseta mesecno oko 20, a tu su jos i seminari koji se odrzavaju jednom mesecno (nekad se za sve to islo u Madjarsku - ne znam kako je sad), pa literatura i ko zna sta sve...
Generalno, treba imati u vidu da AM WAY saradnicima ne poklanja ni jedan jedini papir, vec se sve placa. Cak su se i papirne kese u magacinu - naplacivale.
Naravno, cim kupis pocetni paket smatra se da si njihov distributer, imas prava kupovine robe po povlastenim cenama i prodaju istih po cenama vecim za 30% (tako je onda bilo, ali se tu dodavalo jos oko 20% za troskove jer se roba prenosila preko carine, sto je posebna prica, jer se desavalo i da bude naplacena carina, kao i da roba bude zaplenjena - cifre uopste nisu male), sto znaci da mozes ostvariti i neku dobit. Ipak, sve to i jos malo vise (zavisi koliko si spretan prodavac) ulazes dalje u posao... A koliko vremena treba da postignes ozbiljnije rezultate i zaradis neki opipljiviji novac - to najvise zavisi od tebe i tvoje spremnosti da se tome posvetis.
U svakom slucaju, troskovi su mnogo veci nego sto su ljudi koji su u poslu spremni da ti kazu, ali kad nesto zaista zelis i uspes sebe da motivises - snadjes se nekako. Najgore je krenuti, potrositi novac i odustati (sto najveca vecina uradi).
Licno mislim da ne bi trebalo zamajavati ljude, vec u startu jasno reci sta i koliko kosta, te da oni sami odluce jesu li spremni na to ili ne.
 
Zanimljivo... Zasto niko ne kaze do kraja istinu o tome koliko coveka kosta to zadovoljstvo da razradi svoj posao? Navodno kosta samo uclanjenje... Na prezentacijama se govori kako je hm, recimo, pozeljno da se svaki mesec odradi 100 bodova...i da je to lako...a niko ne govori koliko je to u novcu, tih 100 bodova...Npr. u Oriflame naplacuje se 35 din kao manipulativni troskovi ali ako narucujes robe ispod 3500 naplate ti i jos 95 din. U savakom slucaju kada izracunas, ne isplati ti se...jos ako moras da platis put da bi dosao do robe...Pa onda desava se da ne dobijes sve sto narucis...
 
Ma ne treba da se kupuje svaki mjesec 100 bod ili 120 eura ili neznam koliko. LJudi moji kupuje koliko vam treba. Samo uclanjenje je 42 eura, dobijes licencu ili formalno pravo koje je pod garancijom 6 mjeseci i ako nista ne odradis, vratis i to je to. Naravno to je kao da dobijes od drzave dozvolu da radis , ali s cime? To je vid slobodnog preduzetnistva, nista nije obaveza, ali je preporuka na osnovu 40 godina i vise koliko djeluju poslovne skole u okviru Amwaya. Naravno da je preporuka da probamo neke proizvode, da uopce znamo kakvi su, proizvodi su pod garancijom 90 dana. Zasto preporuka 100 bodova? Zato sto vasi ljudi kupuju koliko i vi, ne pitajte me zasto je to tako, kakvu bi vi mrezu, gdje nitko nista ne kupuje? Mi ne zaradjujemo od uclanjenja novih ljudi, vec kreiranjem mreze potrosaca. Ali sve je izbor, nitko vas na nista ne m oze prisiliti. Sto god vas zanima slobodno cu odgovoriti. toda@hr.vebso.com Dalida
 
Ok, da razjasnimo nesto.
Obzirom da sam pre par godina zavrsio saradnju sa jednim MLM sistemom, mogu reci da znam podosta (ako ne i mnogo) o toj temi. Zarad ljudi koji se raspituju i razmisljaju.
Ja sam izradio kompletan program i odrzavao komjuterski sistem za kompaniju, pa sam do detalja upoznat sa problematikom.

Postoje barem dva MLM sistema.
1. Prvi se sastoji od takozvanih piramidalnih struktura, gde je svaki novi clan vezan za onoga ko ga privuce, angazuje. Svaka aktivnost "donjeg" clana, prourokuje oderdjen broj bodova za "gornjeg" clana, i tako sve do vrha piramide.
Vrh piramide se obicno sastoji od 3-4 osobe, koje su dalje razradjivale svoje grane na dole, angazujuci nove saradnike.
Na kraju obracunskih perioda, obracunavaju se sve prodaje, i samim tim i bodovi od najnizeg (poslednjeg uckanjenog u nekoj grani) do kraja (vrha) jedne grane.
Jasno je da svaki clan u jednoj grani, ima potrebu da angazuje sto vise novih clanova "ispod sebe", u svojoj grani, da bi imao koristi kada oni prodaju robu (izrazeno u bodovima)
Ti bodovi se kasnije na kraju obracunskog perioda (obicno mesecno), obracunavaju, i po usvojenoj metodologiji (koja moze biti razlicita, zavisno od tima MLM), izracunava se novcana vrednost zarade svakog clana.
Druga vrsta zarade svakog clana je naravno direktna prodaja, gde ostvaruje razliku u ceni.

2. Druga vrsta MLM nije zasnovana cvrsto na "grananju", mada je us svakom slucaju prisutna subordinacija clanova (vec prema tome ko je koga angazovao). Osnovna se zarada ostvaruje prodajom kupljenih proizvoda, sa odredjenom razlikom u ceni. Najcesce (mada ne i kao pravilo), postoje i popusti za clanove prilikom kupovine za dalju prodaju. Ti popusti zavise cesto od "uspesnosti" prilikom prethodnih prodaja itd...

U oba slucaja, MLM je sinonim za "direktnu prodaju" i tu nema mnogo filozofije. Vi ste prakticki trgovac,,koji prodaje neku robu. Do robe stizete tako sto kupujete od kompanije, a prodajete dalje sa razlikom u ceni. eneficije, popusti, nagrade itd, zavise od vase uspesnosti, mereno naravno kolicinom kupljene robe od kompanije.
Jednostavan sistem, koji vestim prodavcima, ljudima sa sposobnoscu ubedjivanja kupoaca, moze doneti neku zaradu (manju ili vecu).

Jedno je u svakom slucaju nesporno. Najvise zaradjuju "gornji" clanovi, oni koji su se ukljucili najranije. To posebno (i jedino) vazi za MLM pod rednim brojem 1. koji se zasniva iskljivo na piramidalnoj strukturi.

Ono sto je uvek po meni bilo sporno, dok sam radio za MLM kompaniju, bile su cene svih tih mogucih "savetovanja", "sastanaka", "edukacija" itd, itd. Tu kompanije nalmate podosta para, znam iz iskustva.
Moj softver je koriscen u mnogim zemljama Evrope, a podaci su bili azurni na nedeljnom nivou, tada se vsrilo tkzv "spajanje" podataka iz svih filijala iz svih drzava (Makedonija, Bugarska, Rumunija, Rusija, Slovacka, Ceska, Poljska, Engleska, Italija, Hrvatska, Slovenija, BIH, Madjarska, Ukrajina itd)

cene od 2000 DM za "savetovanje" itd, je stvarno prevelika. Ali, sto je znacajno, ljudi koji vode MLM, su veoma vesti u govoranciji a to im je i jedini posao. Odete prosto opcinjeni mogucnostima, a zavrsi se tako sto mukotrpno pokusavate da rasprodate sve sto ste u kompaniji kupili. I tako u krug.
Naravno na takvim susretima, uvek smo pokazivali "najuspesnije" clanove, koji su eto promenili svoj zivot, nabavili stan, kola, putovanja itd... Sve cveta. o slusaju "mali" clanovi i voda im ide na usta...
jedino sto mogu reci je da za 6 godina rada za kompaniju, imajuci podatke ispred sebe, nisam naisao na nekog malog clana, koji se ukljucivsi, probio do nivoa gde je to sve zaradio i zivot izokrenuo na bolje. veoma dobro....
Sve se na kraju svodi na neku zaradu, koja moze da vam obezbedi neki dodatni prihod, veci ili manji, zavisi od vasih aspiracija i sposobnosti, ali nemojte sanjati o enormnim parama, verujte mi na rec.

Obogatiti se sigurno necete, to mogu da garantujem, video... ALi da mozete neku crkavicu uzeti, moze, uz podosta truda.

I na kraju - MLM je cista trgovina. Vi postajete trgovac neke kompanije, kojoj je lakse da ima trgovce rastrkane po celom svetu i koji prodaju njene proizvode. Ali, ne zaboravite, da bi prodavali, morate najpre da KUPITE od kompanije. Tu je sva filozofija. Kompanije, em prodaje proizvod MNOGIM ljudima, em ti isti ljudi dolaze po jos proizvoda i tako u krug.
Jeftinije nego otvaranje prodavnica, filijala svuda po svetu. Lepo angazujes ljude kao trgovce i oni od vrata do vrata prodajau, a doci ce po jos. Posao cveta.
Nemam neko dobro misljenje o takvim komoanijama, mozda zato sto sam bio u samom srcu jedne, pa znam kakve se enormne zarade ostvaruju, a clanovi dobijaju mrvice ili neki ni to, jer odustaju (ali su bar jednom kupili, sto je opet korist za MLM kompaniju).

Mnogo puta su ljudi bili prevareni. Oni koji su duze u tim viodama, secaju se 90-tih godina, kada se Amway podelio na Madjarsku i Bugarsku "vezu". tada se sue lanci raspadali i ljudi gubili bodove,novoe, saradnike itd...
Da ne govorimo o "kradji i prekradji" citavih lanaca saradnika, prebacivanjem svih sa jednog na drugog clana...

Ima toga jos, ali eto, samo da otprilike imate ideju cime se susrecete. Mnogo ljudi premalo zna o filozofiji MLM, pa se zaleti zaslepljeni pricama o neogranicenim mogucnostima. Nije sve bas tako...

A sto se tice velikih strucnjaka u svetu za MLM, verujte sve je to u fukciji privlacenja novih trgovaca, nista vise. Price o "postavljanju cilja", usredsredjenost na cilj, motivaciji, mogucnostima -mnogo puta ispricano i tone kniga napisano.

A svodi se na jedno:
Imam firmu koja na neki nacin dolazi do proizvoda (ili ga sama pravi). Treba proizvod prodati. Zar nije najjednostavnije oformiti neki sistem, angazovati stotine hiljada saradnika, koji ce neprekidno kupovati od mene, pa dalje nek ss sami snalaze. Ucinicu sve, da dodju po jos, nudeci reklamu, putovanja, nagrade, napredovanja, savetovanja itd...
Ono sto mi se uvek smucilo su raznorazni "dijamantski","zlatni" i sta sve ne "menageri".... Voleo bih da vidim jednog iz SCG koji je postao taj "dijamant"...

Pazite se ljudi, dobro razmotrite u sta se upustate, i ne gajite enormne nade i apetite, to je sve sto mogu reci

Sretno svima
 
Ima dosta istine u ovome sto je covek napisao, ali bi bilo neposteno da ne kazem kako sam tokom svog bavljenje istim (mislim na MLM) imala prilike da vidim i upoznam ljude iz sasvim "Obicnog" sveta koji su zaradjivali vrlo lep novac... To je uzasno mali procenat i ne zavisi, kako se to zdusno tvrdi u MLM-u, samo od osobe koja radi vec i od spleta nekih okolnosti koje nam idu na ruku ili ne idu...
Za mene licno je to sasvim lepo iskustvo, kad se odbace neke demagogije, ima tu i puno lepog i korisnog da se nauci, a ono sto mi je najvise smetalo to je upravo to sto i na tome neko zestoko zaradjuje (svi placaju mnogo vise nego sto to zaista kosta).
 

Back
Top