Могући правци напада Албанаца с Косова на Србију

А да, у аикиду постоје неке вежбе одбране од напада ножем. Али све је то смешно уколико не догураш бар до црног појаса. Увек сам се, из неког разлога, више плашио ножа него пиштоља. Али ножем ме, опет срећом, никада нико није напао. Додуше, једном ми је један криминалац у кафани показао нож причвршћен за подлактицу, ваљда као претњу, али то сам решио разговором.

Пре две године водио се рат између Јермена Нагорнокарабаха и Азербејџана. Осим рата који доноси увек неки исход, тај рат је био употребљен као својеврсни полигон.
Турски барајактер се доказао способнијим од С-300. Иако је барјактер с лакоћом уништавао циљеве на земљи, уништавање јерменског С-300 је било на неки начин џек пот. Слично се десило и у Сирији.
Албанци с Косова али и они у Албанији су набавили пар Барјактара и уистину они не могу да утичу на исход рата. Међутим они и нису дати за рат. Већ за обуку. Лако ће њима Турска да испоручи 155 Барјактара кад почне рат. И ту је сва суштина. Српски систем ФК-3 и Панцир јесу моћни али неће издржати континуитет налета барјактара. Е ту је цака. Биће уништени после 70-тог налета. Спремљени муџахедини са стране(најмање албанаца) има да продру дубоко у Санџак у Нови Пазар, богме и у неке градове са српском већином близу Косова. Разлог је изненађење. Видим да наша одбрана конципирана на наоружавању и модернизацији али фокус није стављен на доктрини одбране. То ће бити кључно. Политички разлози су ту. Македонија и Црна Гора су политички завршене приче, сем што Црна гора није црквено, али и Македонија је решена тек после 70 година црквено. Следи довршетак Косова и Санџак. Наравно Дај Боже да грешим, међутим видим да неке ствари нису на месту. Гледа се и потенцијал за дуги рат којег ми немамо чини ми се. Не знам стварно ко у Србији има у омладини онај патриотизам какав је рецимо владао у Србији 1991. То је све спласло и свело се на минорне групе. Не кажем да нема људи за одбрану али све то смањено. Нема четника више. Не знам где су нестали. Оних четника у души, не оних гибаничара.

Зашто би Албанци са КиМ нападали Ужу Србију?

Ја се спремам
Ево и виљушку сам зграбио
Мало ли је? Све оштро и чврсто је опасно по живот. Ма и руке и ноге као оружје уколико умеш да их користиш. Фасцинантно је што је пракса показала да некада веома лако можеш, далеко било, да одузмеш човеку живот, а неки пут човек преживи, са свим сачуваним удовима и решетање митраљеза. Све је у Божијој руци.

Просто зато, Алтере, што за непријатеље не постоји довољно уска Србија.
Сви смо се у мојој породици смејали мојој баби, која је преживела балканске и оба светска рата када је причала још за Титиног вакта - Децо, дуго није било рата, спремајте се.
После се показало да је баба, као и увек била у праву.

1. Destabilizacija
2. Da pritisnu Srbiju da se potpuno odrekne Kosova uz pritiske Amerike i Britanije
3. Da pomognu braći u Novom Pazaru da se polako ocepljuju od Srbije, verovatno u više etapa kao što se sve dešavalo u fazama.
4. Američki državni sekretar Bejker je 1990 izjavio da Srbiju treba svesti na Beogradski pasaluk.

Просто зато, Алтере, што за непријатеље не постоји довољно уска Србија.
Сви смо се у мојој породици смејали мојој баби, која је преживела балканске и оба светска рата када је причала још за Титиног вакта - Децо, дуго није било рата, спремајте се.
После се показало да је баба, као и увек била у праву.
Када су се сви смејали на "Србија се брани у Книну" и да је Книн сачуван макар кроз Z4, ништа даље трагично лоше се не би дешавало за Србију. Дивљи Запад, веома нерадо и стално бушкајући, увек на крају прихвата "status quo".
Навешћу један сликовит пример. У прошлом веку, имао сам свог коња кога сам држао на Хиподрому и пре куповине, од пет пробних јахања, четири пута ме је избацио из седла. За следеће три године, док је био у мом власништву, бацио ме је само једном. И животиња је прихватила реалност да ћу ја на крају да останем у седлу.

Pa nisam ja stvarno klao , samo je bila jedna od vezbi neutralizacija tri borca na malom prostoru u kratkom vremenu....na malom prostoru ne na otvorenom...Ne diras mu dusnik...samo vratne aorte pokretom iz zgloba...mozda nije dobar termin klanje...

Kazu ne cuje se nista, a osoba se paralise ako nije uvezbana, i stoji i drzi se rukama za vrat, to joj je refleks...
Ово је сасвим другачија ситуација од оне из предходног уписа. Тамо си помињао разношење гласних жица и грла истовремено,
у ни мање ни више већ две секунде.
Тај рефлекс неће дуго трајати, кренуће аларм из грла уколико не довршиш започето а то већ спада у врхунске борилачке вештине.

Када су се сви смејали на "Србија се брани у Книну" и да је Книн сачуван макар кроз Z4, ништа даље трагично лоше се не би дешавало за Србију. Дивљи Запад, веома нерадо и стално бушкајући, увек на крају прихвата "status quo".
Навешћу један сликовит пример. У прошлом веку, имао сам свог коња кога сам држао на Хиподрому и пре куповине, од пет пробних јахања, четири пута ме је избацио из седла. За следеће три године, док је био у мом власништву, бацио ме је само једном. И животиња је прихватила реалност да ћу ја на крају да останем у седлу.
Ljudi pitaju kako to da bi albanci napali užu Srbiju. Prvo Albanci nikad nikog nisu sami napadali. Uvek su imali podršku velikih. Koristio ih je car Dušan, pa Turci Osmanlije, pa Austrougarska. Na kraju su dobili kvazidrzavu uz pomoc Amerike, onu prvu uz pomoc Beča ovu drugu uz pomoc Njujorka.. Kad se pogleda sve su bile imperije.....Tako da ne bi ovo izveli bez logisticke podrske zapada. Drugo, settite se pre par godina kad su sa Kosova teroristi upali u Kumanovo i šta je bio cilj toga. Epilog, makedonski političari su popustili.

Ако је то тако, као што наводите, зашто онда Србија не нападне прва и спречи наоружавање и даље јачање косовских оружаних снага?
Mislim da odgovor na to pitanje znaš.

Гус(л)аре, уколико буде, не дај Боже, дошло до "Србија се брани на Врачару" немам дилему да би ти пружио најогорченији отпор нападачу. Наравно, не због Србијаније, него због некретнине. А ово Гус(л)ар је зато што не правим неку битну разлику између вас. Сличан ментални склоп, а нагађам да вам се и локација у презреном Београду битно не разликује мада он има поданство Хрватске а ти Неовисног Монтенегра.

Ljudi pitaju kako to da bi albanci napali užu Srbiju. Prvo Albanci nikad nikog nisu sami napadali. Uvek su imali podršku velikih. Koristio ih je car Dušan, pa Turci Osmanlije, pa Austrougarska. Na kraju su dobili kvazidrzavu uz pomoc Amerike, onu prvu uz pomoc Beča ovu drugu uz pomoc Njujorka.. Kad se pogleda sve su bile imperije.....Tako da ne bi ovo izveli bez logisticke podrske zapada. Drugo, settite se pre par godina kad su sa Kosova teroristi upali u Kumanovo i šta je bio cilj toga. Epilog, makedonski političari su popustili.
Албанци никада нису напали Србију, осим неуспешног покушаја на Кошарама. Немој то да мешаш са вековним побунама Арнаута. Напротив, изранављена Србија је држала делове Албаније неко време у Великом рату. Они су племенски организовани по фисовима и увек су били више разбојници него војници. Што не значи да се то не мења и ја на то на време скрећем пажњу. Веома смо рањиви и то не због њихове снаге него због наше слабости.

Албанци никада нису напали Србију, осим неуспешног покушаја на Кошарама. Немој то да мешаш са вековним побунама Арнаута. Напротив, изранављена Србија је држала делове Албаније неко време у Великом рату. Они су племенски организовани по фисовима и увек су били више разбојници него војници. Што не значи да се то не мења и ја на то на време скрећем пажњу. Веома смо рањиви и то не због њихове снаге него због наше слабости.
E slažemo se u nečemu. Naša ranjivost može da bude u tome. Ipak ta njihova plemenska organizacija vremenom je pretvorena u državu Albaniju. Nakon pilot projekta Albanije zapad tacno zna kako da postupa sa Kosovom, jer sve stvari koje rešava na Kosovu on je nekad prošao na primeru Albanije. Počevši od plemena u Albaniji sad zna kako da se izbori sa plemenima na Kosovu. Počevši od manastira u Albaniji koji su pretvoreni u albanske, sad znaju kako ce ove na Kosovu pretvoriti u albanske. Kao sto su stare gradove u albaniji poput Skadra tvrdjave i Kruje pretvorili u istorijske albanske tako su i Novo Brdo nedavno pretvorili u albanski istorijski grad. Kao što su srpske istorijske junake u Albaniji pretvorili u albanske tako će i na Kosovu da pretvaraju u albanske i već to rade. Pošto su prošli pilot fazu u Albaniji 1913-2000 sad znaju kako da rade na Kosovu i ici ce im mnogo brze. Mi možemo se ljutimo koliko hoćemo ali ko gubi ima prava da se ljuti. Na primer evo ti makedonska crkva. Sve je to bilo naše. Sad je priznata od nas samih.

Poslednja izmena:
Гус(л)аре, уколико буде, не дај Боже, дошло до "Србија се брани на Врачару" немам дилему да би ти пружио најогорченији отпор нападачу. Наравно, не због Србијаније, него због некретнине. А ово Гус(л)ар је зато што не правим неку битну разлику између вас. Сличан ментални склоп, а нагађам да вам се и локација у презреном Београду битно не разликује мада он има поданство Хрватске а ти Неовисног Монтенегра.

Vracar ❤️ Crne Gore 🇲🇪

Vracar ❤️ Crne Gore 🇲🇪
Ето, а ми се секирамо због могуће најезде Арнаута, а гус(л)ари нас већ шаптом окупирали, без испаљеног метка, само са испаљеним еурима које су, на њима знане начине, претходно отели од нас.

Ето, а ми се секирамо због могуће најезде Арнаута, а гус(л)ари нас већ шаптом окупирали, без испаљеног метка, само са испаљеним еурима које су, на њима знане начине, претходно отели од нас.

Mi vazda spremni

Crnogorac sa automatskom puškom uleteo u baštu kafića na Vračaru​

https://www.telegraf.rs/vesti/hroni...acaru-povecana-kazna-crnogorskom-drzavljaninu

Поздрави и комшиницу Аиду Ћоровић, такође рођен Врачарку, пошто ћете сигурно заједно да формирате коалициону окупациону власт на Врачару.

Dace Bog uskoro Aida i Balsa Bozovic da vladaju Srbijom 🙏 🇪🇺

Back