Mogu li zene raditi muske poslove?

Pokushavam zene da razumem a ne da ih omalovazavam. Moja pretpostavka da je Sinnke zensko.
Ja sam psiholog i ne pada mi na pamet da se stavljam u kosh sa nekim Sinnketom...
To vecna nepoznanica izmedju zensko-muskih odnosa evo kulminira ne razumevanjem....
A da sam zalutao na kutak,izvinjavam se....To je vashe i dovoljno vam je...

Psihologue:
Anakin Anakine bejah besan na gostoprimstvo i neshvacenost.I dalje mislim da nema zena rudara...

uta ta :p :arrow:
"Iznad Kaknja, u selu Živalji, već nekoliko desetljeća ljudi kopaju ugalj iz divljih jama. Ne samo da toga više nema nigdje u Bosni i Hercegovini već je to i jedino mjesto gdje živi žena koja zna izvući i po tri tone uglja dnevno..."

imash i chitave sajtove posvecene zhenama rudarima
whitef.jpg

Dobro pre 20 godina je svasta bilo atrakcija. Tu negde u tom periodu je zemlja naglo pocela da se otvara spoljnjim uticajima pa je sve postalo normalno. I to je u redu, kad se ozbiljnije pogleda. Ja stvarno podrzavam poslovnu ravnopravnost i nemam nista protiv zena u bilo kom poslu. Licno sam, i kao poslodavac danas, a i ranije kao kolega, bio vrlo zadovoljan kvalitetom i odgovornoscu koje u poslu postizu i pokazuju zene ; tako da... Samo se vi izborite za vase parice. To ce vam dati taman dovoljno slobode u zivotu koliko da je i nama muskarcima.
Ili, kako se to naucno kaze "EKONOMSKA NEZAVISNOST JE KOREN SVIH SLOBODA"
poz

Virdžina ili žena koja je provela život kao muškarac.
Imamo naš istoimeni domaći film, koji opisuje život jedne virdžine u crnogorskom kršu. (u CG se najduže zadržao taj običaj).

"U Evropi ima vrlo mnogo žena koje su zabavljene muškim poslovima i koje se zbog toga ustežu od stupanja u brak. Ovakove žene mogu se - posve opravdano - nazvati trećim spolom, a to će reći, da ovakove žene nijesu ni muškarci ni žene. Ta pogledom na narav i na tjelesni sastav u opreci su s prvim, a obzirom na dužnosti i rad s drugim."

link => http://www.anarheologija.org/clanci/sarcevic2/index.php

Mislim daje to ipak previše. Žena u trci za emancipacijom i ravnopravnošću polova preuzimaju na svoja pleća i više nego što mogu podnijeti. Žele da budu uspješne domaćice, dobre majke koje vaspitavaju svoju djecu, uspješne u karijeri... i tu se lome. Nešto trpi; ili porodica ili posao i rezultat toga je ženino nezadovoljstvo.
Ja lično se sa muškarcima ne bih nikada utrkivala kada su teški fizički poslovi u pitanju. Rado im prepuštam sve vrste popravki po kući; nošenju namještaja, krečenje, mijenjanje instalacije, popravke crijepa na kući... dovoljno je što moram čistiti, kuvati, prati jer to nijedan muškarac mi neće oteti iz ruka sve i da ih molim.

da kad je trka u pitanju to je meni bez veze. ja inace ne volim da se takmicim, imam svoju brzinu i pratim je.ali ko voli, molim..sto se tice prepustanja poslova svakako, mogu i ja da promenim sijalicu, ali zasto bih kad je on tu. sto se tice pranja i kuvanja i sl, moj decko sve radi zajedno sa mnom. takav je. cesto se desava i da spremi klopu, redovno se "bijemo" ko ce da opere sudove, usisava, brise prasinu..lepo se rasporedimo i sve zajedno uradimo.i mislim da je to ok, kad vec sam hoce zasto da ne.uostalom to je jedan od pokazatelja da mu je stalo do mene.
sad sam ja promasila temu i opet cu da dobijem 1+ or 2- lol

Struja:
da kad je trka u pitanju to je meni bez veze. ja inace ne volim da se takmicim, imam svoju brzinu i pratim je.ali ko voli, molim..sto se tice prepustanja poslova svakako, mogu i ja da promenim sijalicu, ali zasto bih kad je on tu. sto se tice pranja i kuvanja i sl, moj decko sve radi zajedno sa mnom. takav je. cesto se desava i da spremi klopu, redovno se "bijemo" ko ce da opere sudove, usisava, brise prasinu..lepo se rasporedimo i sve zajedno uradimo.i mislim da je to ok, kad vec sam hoce zasto da ne.uostalom to je jedan od pokazatelja da mu je stalo do mene.
sad sam ja promasila temu i opet cu da dobijem 1+ or 2- lol

To je dobra veza...Trudite se da vam opstane shto duze takva veza.Da li zivite zajedno
ili ste samo u vezi bez potpisa....

sta mislite da skroz zamenimo uloge!????tj, vi sirite noge i radjajte decu a mi cemo vas j...ati u zdrav mozak i jos ponegde?!
Naucno je dokazano da zu zene 7 puta izdrzljivije nego muskarci!
Nisam pristalica toga da mi muz usisava kucu,pere sudje i kuva rucak ....itd ,a isto tako ni ja se ne volim petljati u NJEGOVE poslove ali svremena na vreme pomazemo jedno drugom u NASIM poslovima i mislim da je to OK .Generalno mislim da zene mogu da rade muske poslove!

pa ovako:ja ne znam za taj naucni rad gde je merena izdrzljivost muskaraca i zena :lol: to prvo
drugo zasto mislis da je sirenje nogu nesto lose?meni se svidja i ne bih se menjala sa svojim muzem ,dobro na jedan dan samo da vidim kako je...
a ne mislim da je pranje sudova moj posao,kao sto rekoh kod mene oboje peremo sudove oboje krpimo gume
eto to sto si napisala mi je zazvucalo malo...sirovo.
nemoj molim te da se svadjamo,nisam raspolozena :wink:

hanibal77:
pa ovako:ja ne znam za taj naucni rad gde je merena izdrzljivost muskaraca i zena :lol: to prvo
drugo zasto mislis da je sirenje nogu nesto lose?meni se svidja i ne bih se menjala sa svojim muzem ,dobro na jedan dan samo da vidim kako je...
a ne mislim da je pranje sudova moj posao,kao sto rekoh kod mene oboje peremo sudove oboje krpimo gume
eto to sto si napisala mi je zazvucalo malo...sirovo.
nemoj molim te da se svadjamo,nisam raspolozena :wink:
nebrini nisam svadjalica!ali svako ima pravo na misljenje,a ako ti se moje cini sirovo ok!a nisam rekla da je sirenje nogu nesto lose NAPROTIV! to se samo tako kaze jel kad bi oni morali da radjaju decu radili bi svastaa ama bas svasta!onda nas zena nebi bilo ni u misijoj rupi!

Back