Modrice - vaskularni problem?

passion_fruit

Zainteresovan član
Poruka
133
Vec drugi put mi izlazi modrica na listu desne noge, velicine desetak cm...a nekih 6 meseci osecam neprijatan pritisak u venama (pulsiranje?)...narocito kada je vreme nestabilno...
Da li su modrice posledica pucanja kapilara?... (onda su to neki veci kapilari :( )

Trazila sam na netu cime bih mogla da "ojacam" kravne sudove...ali se nisam bas snasla... ne bih volela da mi vene postanu onako jako izrazene, kvrgave, a noge modre...:sad2:.
Naročito se plašim tromba :sad2::sad2::sad2:

Mozete li nešto da mi preporučite: način ishrane, koja vrsta fizicke aktivnosti i koja je vrsta pregleda potrebna da bih iskontrolisala stanje krvnih sudova?

Ja imam 29 godina.

Hvala puno na odgovoru :bye:
 
Potrebno je da odete kod lekara, jer modrice za koje znate da nisu nastale traumom mogu biti posledca nekih drugih stanja. Kako već rekoh na drugim temama, ne mučite sebe razmišljajući šta Vam je, pustite da to uradi onaj koji je za to školovan. ;)

Sve najbolje i pozdrav!
 
Vec drugi put mi izlazi modrica na listu desne noge, velicine desetak cm...a nekih 6 meseci osecam neprijatan pritisak u venama (pulsiranje?)...narocito kada je vreme nestabilno...
Da li su modrice posledica pucanja kapilara?... (onda su to neki veci kapilari :( )

Trazila sam na netu cime bih mogla da "ojacam" kravne sudove...ali se nisam bas snasla... ne bih volela da mi vene postanu onako jako izrazene, kvrgave, a noge modre...:sad2:.
Naročito se plašim tromba :sad2::sad2::sad2:

Mozete li nešto da mi preporučite: način ishrane, koja vrsta fizicke aktivnosti i koja je vrsta pregleda potrebna da bih iskontrolisala stanje krvnih sudova?

Ja imam 29 godina.

Hvala puno na odgovoru :bye:
Сашта може бити у питању, почев од смањења броја тромбоцита, закључно са лошим квалитетом крвних судова.

Прво се јавите лекару опште праксе, а верујем да ће вас он упутити код хематолога или васкуларног хирурга .
 
Хепарин натријум ( нећу да рекламирам лек као остали) је обична "шећерна водица". Нема шансе да велики хематом нестане "брзо" таквом терапијом. Већи ефекат има екстракт црног лука. Боље је профилактички узимати !!!!! који ће спречити настајање тромба.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tako je :)

U medjuvremenu mozete koristiti gel Essaven ili Hapathrombin koji cete mazati preko modrica kako bi vam brze nestale.

Да ли је модераторима дозвољено да рекламирају "заштићени назив лека", а нама, обичним смртницима је забрањено помињање чак и INN ?

:dontunderstand:
 
Да ли је модераторима дозвољено да рекламирају "заштићени назив лека", а нама, обичним смртницима је забрањено помињање чак и INN ?

:dontunderstand:

Zabranjeno je Sale pominjanje samo onih lekova koji se izdaju na lekarski recept (kako zaštićenih imena tako i INN). Tradicionalni lijekovi, biljni lijekovi, dodaci ishrane (cija je kategorizacija izvšena u Agenciji za lekove i medicinska sredstva Republike Srbije) slobodno se mogu pominjati i o njima diskutovati..:D
Naravno, ako neko želi nešto da reklamira, mora prvo da poseti Reklamno odeljenje Krstarice d.o.o. za jednu fakturicu...:manikir:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zabranjeno je Sale pominjanje samo onih lekova koji se izdaju na lekarski recept (kako zaštićenih imena tako i INN). Tradicionalni lijekovi, biljni lijekovi, dodaci ishrane (cija je kategorizacija izvšena u Agenciji za lekove i medicinska sredstva Republike Srbije) slobodno se mogu pominjati i o njima diskutovati..:D
Naravno, ako neko želi nešto da reklamira, mora prvo da poseti Reklamno odeljenje Krstarice d.o.o. za jednu fakturicu...:manikir:

Оно што сам ја поменуо је у категорији OTC-а и издаје се без лекарског рецепта. И још нисам рекламирао ниједног произвођача, него само активну супстанцу, тј. INN...:whistling:
 

Back
Top