Quantcast

Modeli automobila od drveta

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.193
Drvo se kao materijal koristi kroz celu istoriju covecanstva,od kako je pracovek prvi put uzeo granu u ruke i njom ubio divljac ili otresao vocke (ako ih je bilo tada,nema svedoka koji ce potvrditi) sa grane koju nije mogao da dohvati. Vremenom se koristilo sve sofisticiranije,kako je covek osvajao alate i nacine obrade,vekovima su osnovna oruzja na daljinu bili lukovi,samostreli i katapulti,i dan danas je za neke alate drzalica (drska) od drveta i ne moze da je zameni niti jedan vestacki materijal.Da ne pominjemo namestaj,podove,prozore i vrata,drvo i predmeti od drveta su postali nezaobilazni u svakodnevnom zivotu.
Podstaknut pricom nase koleginice koja sa uzivanjem i ogromnom ljubavlju radi neke predmete od drveta, nasao sam neke primere drvenih kopija automobila,kamiona i autobusa,koji su svaki za sebe malo remek delo.Samo po sebi drvo je zahvalno, i kako govori moj poznanik,stolar po struci- ima dusu,i na tebi ja da je otkrijes i iz komada izvuces ono najlepse.Ako i vi imate neke primerke,ili fotografije istih,podelite ih sa nama.
mack-truck-wooden-replica-model.jpg

Cuveni kamion MACK,gospodar Americkih drumova,model 1:12

concrete-mixer-truck-man.jpg

Mesalica za beton (mikser) na bazi MANN, 1:10

Poslednja izmena:

Slične teme

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.