Mocvara serija

Poruka
21.521
Nova domaca serija Olega Novkovica i Milene Markovic.
Od 5. septembra na Superstar TV, a od 12. septembra na RTS1.


Uloge tumače: Goran Bogdan, Stefan Trifunović, Jana Bjelica, Boris Isaković, Marta Bjelica, Bojan Žirović, Nada Šargin, Dejan Dedić i mnogi drugi
 
Gde pise da ja moram da se slozim sa bilo kim.

Sta me briga da li je nesto ocena 5 ili 10 ako se meni svidja. Je li bio skoro slucaj Motherland Fort Salema gde je pocela serija sa 5, ja sam rekao da vredi vise i dosla je na kraju do 7,1.

A ocena 8 koju trazis. Znas ti sta je to. Evo Upload je sad 8. A to rade genijalci. Greg Daniels je zavrsio Harvard, radio na xyz serija od Simpsonovih do ovih danasnjih. Koji je to nivo, znanje, iskustvo. Pa proces rada, na toj jednoj sezoni su radili od 2017-te do 2020-te. 3 godine. Godinu dana su trazili ko ce da glumi andjela Noru. Ne mogu u Los Andjelesu da nadju ko to moze da ne samo glumi nego da bude. I onda se pojavi 3178-ma po redu i to je to, to je andjeo. Nema toliko glumaca u Srbiji koliko ih je bilo na audicijama samo za tu ulogu. A ta 3178-ma je takav umetnik da je to nestvarno. Nestvarno. Neko tako talentovan ne moze da se rodi u Srbiji za 500 godina. I to umetnik koji jedva prezivljava, a talenat za muziku, za glumu, kao Mont Everest.

Ja to postujem. Stvarno. I nemam uopste problem da podrzim takve umetnike, tako sto cu kupiti kartu za koncert, muzicke diskove, kartu u bioskopu, sta god. Evo sad u avgustu sam kupio 3 muzicka diska i kupio kartu za online koncert.

Imam problem kad mi drzava otima pare i daje moj novac, a sve ove domace serije i filmovi se snimaju uz pomoc drzave i od nasih para. A rezultat blagi uzas. Sto rece onaj poljoprivrednik, mentalnim ljudima da su dali da rade bolje bi bilo.

Ja to odbijam da gledam. Necu da ucestvujem u tome. Prvo me pljackaju onda me prave budalom, da je to umetnost i da to nesto vredi. E pa nije i ne vredi.
 
Ovo je previse....norveski nekako. Deluje izverzirano, izvestaceno.:cool:
Srbi su vise za...svinjarije. To sto se nacita po crnim hronikama i sl. vise lici na tesku svinjariju,da...:confused:
Znaci, kad pravis seriju, unesi faktor realiteta, mentaliteta, autenticnosti podneblja. Pa ne bi ni Skandinavci
bili u tome to sto jesu da su cinili drugacije.:hvala: Takva im je priroda, hladni ljudski odnosi, distancirani, itd.
Kod nas Srba, Rusa cak, Slovena uopste gledano, sve u ovakvom nekom pogledu lici na klokansko zlo rodjeno iz teske kaljuge,
besprizorno, bezosecajno, gadno, pijano i ljigavo nalik na cudovista Lofkrafta koja gnjecaju u tami...Seti se samo njihovog Chikatila.:neutral:
To radja osecaj teske gnusobe i mucnine, maltene organske, mislim da su samo jos Mediteranci, Spanci bliski tome,
Italijani ne, tj. slabije dosta (oni vise idu na efekat, impresiju uzasa, glasnocu i buku brutalizma, koketiraju tu s nadrealizmom).
Ofc, terminoloski, sadizam je francuski patent, ono sto je Markiz napisao je genijalnost umobolja i opredmecenje najmracnijih ideja Ida,
ne bi da polemisem, ali on je otvorio siroko vrata celokupnoj toj tematici horora i ljudskog uzasa, omasovljenju toga, neki vele i fr.revoluciji.;):cool:
 
Ovo je previse....norveski nekako. Deluje izverzirano, izvestaceno.:cool:
Srbi su vise za...svinjarije. To sto se nacita po crnim hronikama i sl. vise lici na tesku svinjariju,da...:confused:
Znaci, kad pravis seriju, unesi faktor realiteta, mentaliteta, autenticnosti podneblja. Pa ne bi ni Skandinavci
bili u tome to sto jesu da su cinili drugacije.:hvala: Takva im je priroda, hladni ljudski odnosi, distancirani, itd.
Kod nas Srba, Rusa cak, Slovena uopste gledano, sve u ovakvom nekom pogledu lici na klokansko zlo rodjeno iz teske kaljuge,
besprizorno, bezosecajno, gadno, pijano i ljigavo nalik na cudovista Lofkrafta koja gnjecaju u tami...Seti se samo njihovog Chikatila.:neutral:
To radja osecaj teske gnusobe i mucnine, maltene organske, mislim da su samo jos Mediteranci, Spanci bliski tome,
Italijani ne, tj. slabije dosta (oni vise idu na efekat, impresiju uzasa, glasnocu i buku brutalizma, koketiraju tu s nadrealizmom).
Ofc, terminoloski, sadizam je francuski patent, ono sto je Markiz napisao je genijalnost umobolja i opredmecenje najmracnijih ideja Ida,
ne bi da polemisem, ali on je otvorio siroko vrata celokupnoj toj tematici horora i ljudskog uzasa, omasovljenju toga, neki vele i fr.revoluciji.;):cool:

Kad pitas ljude sta je nase autenticno vecina ce ti ispaliti Sinisa Pavic i Mihiceve Kamiondzije... A nas je i taj film Sutra ujutru, srpski i balkanski 100 posto.. Ljudi gledaju sta se snima po svetu, sta prolazi i prate te trendove, i nek snimaju, sto se mene tice neka bude sarenoliko i sto vise... A to sto je nekome kul skandinavska uzdrzanost i hladnoca dok mu isto to u domacoj reziji kaljuga, to je stvar percepcije, mozda je onom Svedjaninu sve to njegovo dosadno, a Srbi mu egzoticni...

A mozda se ja ovo tesim, a on nas gleda ko divljake i mentole hehehe
 
Ma gde se prate trendovi kod nas. Jesi li citao sta je rekao Djuricko sto je pobegao odavde.
Nije problem da se isprate trendovi, vec da to ne ispadne tek gola kopija istih, jalov manirizam, suva drenovina.
Scenario i gluma moraju disati prirodno, inace sve izgleda kao `drveno` pozoriste...htedoh reci, lutkarsko.:cool:
 

Back
Top