Quantcast

Mobilni telefon, komunikacija medju ljudima i mi

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
death-of-con-5__880.jpg

Svi mi imamo mobini telefon, ali da li sa razvojem tehnologije, tj. mobilnog telefona, da li se udaljavamo jedni od drugih?
Pre 50-60 godina da je neko rekao da cemo svi imati mali telefon u nasem dzepu i da cemo pomocu njega moci da kontaktiramo bilo koga, bilo gde, ljudi bi se odusevili takvim izumom i napretkom komunikacije.

Ali sta imamo? Ljude koji slabo govore jedni sa drugima, vec svako gleda svoj mobilni, pa i u drustvu drugih.
Sigurno ste vi bili u nekom drustvu, 2-5 coveka, poznanici, prijatelji, sedite pricate, a jedan ili vise njih cacka telefon i gleda u njega veci deo konverzacije. Ponakada progovori, cisto da nas podseti da je tu, nekad i progovori nesto, pa opet spusti glavi u pilji u ekran.
Sta ima u tom telefonu sto je toliko zanimljivo i bolje od komunikacije sa ljudima lice u lice?

Zasto tolika opsesija telefonom, porukama, Facebookom ili cime vec sto ti ljudi gledaju toliko?
Jesmo li toliko aktivni, da li je zivot toliko brz da nemamo pola sata ili sat da provedemo u razgovoru bez gledanja u telefon, obavestenja, poruka i sl?

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
489.163
Da budem iskrena, mrzim mobilni telefon. Nažalost imam 2 (običan i android), ali ih koristim koliko je to uopšte moguće malo.
Više mi koriste da drugi mogu mene da dobiju, zbog posla.

Imam FB nalog ali i njega koristim samo za komunikaciju sa prijateljima iz inostranstva i članovima mog bivšeg sajta. Ponekad danima ne odem tamo.

gost 305033

Ističe se
Poruka
2.155
Sve je to posledica krilatice "vreme je novac" to jest istiskivanja maksimuma rada za što manje vremena, sve više se eksploatiše čovekovo budno stanje u 16 i više časova budnog stanja pri čemu čovek ima sve manje slobodnog vremena za svoje duhovno obogaćivanje. Primoran je da bude sve više više i više "štedljiv" sa svojim slobodnim vremenom, što podrazumeva neizlaženje iz kuće radi druženja sa nekim ljudima i tako totalitarni liberalno kapitalistički poredak ulazi u svaku poru čovekovog života od ustajanja ujutro iz kreveta do leganja uz krevet a sutra u nove radne pobede. Parola je vreme je novac a sve pod parolom slobodnog tržišta i preuzimanjem sudbine u svoje ruke.

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Pa nije samo do mobilnog,eto i mi ovde blejimo umesto da smo sa drustvom negde.A teme su ti uvek preopsirne,mogli bi i o tome malo

Uzeo sam mobilni kao primer jer me je inspirisala slika, a i svako od nas ima mobilni koji nosi sa sobom. :)

Drugacije je opet kada sedis za kompom u sobi, nigde nikog i na netu si, Forum, FB, Youtube, stagod, a drugacije je kada sve to cackas u drustvu nekom.
Meni bi bilo nezamislivo da sednem i proveravam FB, dopisujem se sa nekim, a sedim u nekom drustvu, a neko mi prica a ja ga jedva slusam i klimajuci glavom uz "aha, jeste" a gledam u ekran.

A i forum otudjuje u neku ruku, a svi imamo svoje razloge zasto smo ovde, cak ne bi bilo lose ni da imamo temu o tome.

gost 338426

Aktivan član
Poruka
1.332
neka jos bolje nek se udalje od mene nesigurni koji traze hrabrost i smisao u bitnosti ako sa nekim shatro pricaju

:lol:

@

To je postala opsednutost. I opasnost. Ljudi idu ulicom i bulje u mob , kuckaju, ne gledaju gde staju .Još ako imaju sluške na ušima..U busu takođe , ne znam zašto stavljaju one reklame , to više niko ne gleda. Mi smo ovde više usmereni jedni na druge i šta ko govori nego neko društvo koje sedi u kafiću , svako zadubljen u svoj telefon . Pa onda da pričamo o otuđenosti onih koji su na društvenim mrežama ..:)

gost 189815

Iskusan
Poruka
5.826
death-of-con-5__880.jpg

Svi mi imamo mobini telefon, ali da li sa razvojem tehnologije, tj. mobilnog telefona, da li se udaljavamo jedni od drugih?
daaa
Pre 50-60 godina da je neko rekao da cemo svi imati mali telefon u nasem dzepu i da cemo pomocu njega moci da kontaktiramo bilo koga, bilo gde, ljudi bi se odusevili takvim izumom i napretkom komunikacije.

Ali sta imamo? Ljude koji slabo govore jedni sa drugima, vec svako gleda svoj mobilni, pa i u drustvu drugih.
Sigurno ste vi bili u nekom drustvu, 2-5 coveka, poznanici, prijatelji, sedite pricate, a jedan ili vise njih cacka telefon i gleda u njega veci deo konverzacije. Ponakada progovori, cisto da nas podseti da je tu, nekad i progovori nesto, pa opet spusti glavi u pilji u ekran.
Sta ima u tom telefonu sto je toliko zanimljivo i bolje od komunikacije sa ljudima lice u lice?
zavisnost od vesti,i zanimljivosti,i prveravanje dalje neko obratio paznju na njihovo postojanje u vidu komentara slika....
Zasto tolika opsesija telefonom, porukama, Facebookom ili cime vec sto ti ljudi gledaju toliko?
Jesmo li toliko aktivni, da li je zivot toliko brz da nemamo pola sata ili sat da provedemo u razgovoru bez gledanja u telefon, obavestenja, poruka i sl?
ti sto ne mogu da se odvoje na pola sata too su teski zavisnici...

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
ti sto ne mogu da se odvoje na pola sata too su teski zavisnici...

Ajde vesti i zanimljivosti da razumem, ali ovo, potvrda svoje vrednosti mi je nerazumljivo.
Proveri da li imas lajkove kad si kod kuce, dopisuj se kad kod kuce, pogledaj vesti kad si kod kuce, a ne dok sedis sa nekim i pricas.
I ja opsesivno proveravam vesti tj. nove informacije kada sedim za kompom, ali to raditi u drustvu...zavisnost, sta drugo.

Ne znam, bar meni je takav utisak da je ljudima dosadno cim toliko cackaju fon dok sede sa drugima.
Najgore kad se dopisuje sa nekim trecim, onako aktivna "diskusija" (5 minuta je tu, 5 minuta cacka fon i tako celo vece) a ovi sa strane gledaju nemo i misle se "mani taj telefon majku mu".

vila oblakinja

Obećava
Banovan
Poruka
96
Ajde vesti i zanimljivosti da razumem, ali ovo, potvrda svoje vrednosti mi je nerazumljivo.
Proveri da li imas lajkove kad si kod kuce, dopisuj se kad kod kuce, pogledaj vesti kad si kod kuce, a ne dok sedis sa nekim i pricas.
I ja opsesivno proveravam vesti tj. nove informacije kada sedim za kompom, ali to raditi u drustvu...zavisnost, sta drugo.

Ne znam, bar meni je takav utisak da je ljudima dosadno cim toliko cackaju fon dok sede sa drugima.
Najgore kad se dopisuje sa nekim trecim, onako aktivna "diskusija" (5 minuta je tu, 5 minuta cacka fon i tako celo vece) a ovi sa strane gledaju nemo i misle se "mani taj telefon majku mu".

A šta ti je tu nerazumljivo?
Ljudi su konačno masovno podlegli višedecenijskoj..ma, viševekovnoj propagandi ekstremnog individualizma, gde je samounapredjivanje (poželjno do odredjene mere) poprimilo forme religije,
dogme.
Ljudi su generalno nezainteresovani za bilo šta, tj. za bilo koga drugoga osim za dobrobit sopstvene gu.zice.
Internet, isprva zamišljen kao nepresušan izvor i razmena informacija sada se posredstvom društenih mreža pretvara i u masovnu onaniju egoizma.
Ti ljudi koji sede u društvu i kuckaju telefon su ovisnici od sebe samih,
drugi, interakcija sa drugim ljudima im je potrebna samo u formi klimoglava, odobravanja, lajka...

gost 338426

Aktivan član
Poruka
1.332
A šta ti je tu nerazumljivo?
Ljudi su konačno masovno podlegli višedecenijskoj..ma, viševekovnoj propagandi ekstremnog individualizma, gde je samounapredjivanje (poželjno do odredjene mere) poprimilo forme religije,
dogme.
Ljudi su generalno nezainteresovani za bilo šta, tj. za bilo koga drugoga osim za dobrobit sopstvene gu.zice.
Internet, isprva zamišljen kao nepresušan izvor i razmena informacija sada se posredstvom društenih mreža pretvara i u masovnu onaniju egoizma.
Ti ljudi koji sede u društvu i kuckaju telefon su ovisnici od sebe samih,
drugi, interakcija sa drugim ljudima im je potrebna samo u formi klimoglava, odobravanja, lajka...

A iznad svega caruje površnost. Samo je pojavno bitno, a u suštinsko retko ko zalazi. Površnost se propagira u svim sferama života i ljudskih odnosa.

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
ako si na mobu drugima na neki nacin das signal "I'm wanted", zauzet sam sa vaznim stvarima, vaznijim stvarima nego ovim gdje se sada nalazim, vaznijim stvarima od tebe hehe, ti nisi vazan :) naravno isto ovisi kokliko dugo i na koji nacin zuris u mob :)

a sad nek svaki sam procijeni gdje je ok a gdje ne bas :)

To jeste tacno, ali ja znam da ako uzmem mobilni i pocnem da gledam YouTube ili forum da ce ovom nekom da buda glupo ("jesi ti dosao da se druzimo ili da gledas sta ima na netu").

Сале

Legenda
Poruka
51.288
Da budem iskrena, mrzim mobilni telefon. Nažalost imam 2 (običan i android), ali ih koristim koliko je to uopšte moguće malo.
Više mi koriste da drugi mogu mene da dobiju, zbog posla.

Imam FB nalog ali i njega koristim samo za komunikaciju sa prijateljima iz inostranstva i članovima mog bivšeg sajta. Ponekad danima ne odem tamo.

Учлањен
04.02.2012.
Поруке
110.030

реално теби и не треба моб и фб

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.