Mobilizacija Vs Dezerteri = Kazna Vs One way ticket

Kaznene mere protiv dezertera za vreme mobilizacije

• Oduzimanje sve pokretne i nepokretne imovine

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    12

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
38.810
U jeku najnovijih ratnih zbivanja i sprovodjenja mobilizacije, kako u Rusiji tako i u Eritreji, vidimo da se dezerterstvo kaznjava zatvorom ili oduzimanjem sve imovine i prava na istu.

Da li bi u slucaju rata podrzali te mere ili bili spremni na “kartu u jednom pravcu” ?

Nije fer da se i sam ne izjasnim na temi, tako da i pored toga sto sam pacifista i protiv svakog nasilja, eventualno kao odlican kuvar u kuhinji. :lol:

U svakoj drugoj opciji - Montevideo, moj te video. :cool: 🏖 ☮️

Poslednja izmena:

Doctor Master

Aktivan član
Poruka
1.506
Karta u jednom pravcu ne zanima me. Za šta da ratujem? Da ostanem bez noge ili bez ruke kako bi sin Željka Mitrovića i njemu slični mogli da voze BMW, Poršea, Lambordžinija, Audija, Mercedesa, da žive u luksuznim kućama i stanovima i da krešu najlepše devojke dok ja treba da ostenm invalid ili da poginem? Ne neka hvala! Karta u jednom pravcu!

Poslednja izmena od moderatora:

Omni

Aktivan član
Poruka
1.898
Prijatelju, bez imovine ćeš nekako i da živiš.

Zavisi kakav je rat u pitanju, da li je agresorski ili odbrambeni. Ako bi Vučić kreno sa moobilizacijom za Kosovo, odziv bio mali. Iako nije agresorski rat, mi branimo našu teritoriju, opet svi znaju za jadac. To se već podrazumeva da je neka nameštaljka. Niko neće da bude žrtva dogovorenog rata.

Ako bi npr. Hrvatska izvršila invaziju na Srbiju, kao Rusija na Ukrjanu, odziv bi bio daleko veći. Ako bi krenuli na Novi Sad i Beograd, ljudi bi branili svoju imovinu, odazivali se u vojsku.

Znaš kako, u mirnodobskim uslovima je lako biti pacifista. Niko me ne pada na pamet da ide neđe da gine. Velika većina zna da će ubijati i biti ubijen a profitiraće vldajuća elita. Kada krenu ubijanja, bombardovanja, poginuli u krugu familije, kada se zahukta ratna atmosfera pa takvo stanje postane nova normala, u tome svi pre ili kasnije polude. Uzmi Bosnu kao primer.

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.589
Увек би се одазвао против највећег зла на свету званог НАТО (САД)!
Сви проблеми на свету настају услед бахатости сатанистичке власти која се налази у Британији а спроводе је САД.
Њихово најјаче оружје су глупи и ограничени људи!

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
38.810
Karta u jednom pravcu ne zanima me. Za šta da ratujem? Da ostanem bez noge ili bez ruke kako bi sin Željka Mitrovića i njemu slični mogli da voze BMW, Poršea, Lambordžinija, Audija, Mercedesa, da ćive u luksuznim kućama i stanovima i da krešu najlepše devojke dok ja treba da ostenm invalid ili da poginem? Ne neka hvala! Karta u jednom pravcu!
Nema to za jedne ovako za druge onako … naravno uvek ima neke protekcije zavisno od polozaja, ali ko ne obuce uniformu sve mu se oduzima, plus robija. :)

Fring

Aktivan član
Poruka
1.941
U jeku najnovijih ratnih zbivanja i sprovodjenja mobilizacije, kako u Rusiji tako i u Eritreji, vidimo da se dezerterstvo kaznjava zatvorom ili oduzimanjem sve imovine i prava na istu.

Da li bi u slucaju rata podrzali te mere ili bili spremni na “kartu u jednom pravcu” ?

Nije fer da se i sam ne izjasnim na temi, tako da i pored toga sto sam pacifista i protiv svakog nasilja, eventualno kao odlican kuvar u kuhinji. :lol:

U svakoj drugoj opciji - Montevideo, moj te video. :cool: 🏖 ☮️
Srbija treba zestoko kazniti dezerterstvo
ko pretekne
1.Oduzmanje pokretne i nepokretne imovine cak i od bliznjih rodjaka oca matere zene
2.oduzmanje drzavljastva

ko ne pretekne u okolnostima ratnog stanja streljanje na licu mesta pa da vidimo ko ce da bega

Frederick_

Primećen član
Poruka
622
Rat je najgluplja stvar.
Ljudi koji bi da ratuju su najgluplji ljudi.
Ljudi koji povuku obarač su najgluplji ljudi.
Svi ratovi nastaju iz istog razloga - da bi bogati zaradili jos vise.
Ali sve ratove vodi sirotinja. Obarač, na kraju, povuče sriotinja.
Ubija sirotinja drugu sirotinju.
I na kraju rata, sirotinja koja preživi ostaje sirotinja.
I to je to. Nista ni manje ni vise od toga.

Naravno - one way ticket.

Fring

Aktivan član
Poruka
1.941
Prijatelju, bez imovine ćeš nekako i da živiš.

Zavisi kakav je rat u pitanju, da li je agresorski ili odbrambeni. Ako bi Vučić kreno sa moobilizacijom za Kosovo, odziv bio mali. Iako nije agresorski rat, mi branimo našu teritoriju, opet svi znaju za jadac. To se već podrazumeva da je neka nameštaljka. Niko neće da bude žrtva dogovorenog rata.

Ako bi npr. Hrvatska izvršila invaziju na Srbiju, kao Rusija na Ukrjanu, odziv bi bio daleko veći. Ako bi krenuli na Novi Sad i Beograd, ljudi bi branili svoju imovinu, odazivali se u vojsku.

Znaš kako, u mirnodobskim uslovima je lako biti pacifista. Niko me ne pada na pamet da ide neđe da gine. Velika većina zna da će ubijati i biti ubijen a profitiraće vldajuća elita. Kada krenu ubijanja, bombardovanja, poginuli u krugu familije, kada se zahukta ratna atmosfera pa takvo stanje postane nova normala, u tome svi pre ili kasnije polude. Uzmi Bosnu kao primer.
Devedeseth imali smo socijalizam sva imovina je bila drustvena a sad je sva imovina skoncentrisana u rukama malog broja rezimskih tajkuna ceka daljnu tranziciju ka multinacionalnim korporacijama Rostilda ,Rokfelera
Devesestih su ljudi isli u rat iz ideala potpuno besplatno.Evo naprmer ja sam proveo skoro 2 godne u rovu 1994 i 95 potpuno besplatno ,2 godne u krvi znoju blatu jedino sta sam dobio od drzave je 68 vaucera u procesu prvatizacije koje sam ulozio u dionce telekoma srpske koje vrijede trenutno 2000 evra ,mali broj ljudi bliskih vlastima koje je nametnuo nato tenkovma i koja je provela prvatizaciju po zahtjevima MMF je prigrabio skoro svu nekadasnju drustvenu imovinu

hocu da kazem da u slucaju rata a u skladu sa vremenom u kome danas zivimo koje se bitno razlikuje od onog sa pocetka devedesetih svi mobilisani moraju biti dobro placeni samo to moze motivisati ljude uz zestoke kazne
napirmer
3000 evra za mjesec proveden u zoni borbenih dejstava
300 000 u slucaju pogibije porodici
besplatno zdravstveno do kraja zivota i druge beneficije

buudala

Legenda
Poruka
66.373
Rat je najgluplja stvar.
Ljudi koji bi da ratuju su najgluplji ljudi.
Ljudi koji povuku obarač su najgluplji ljudi.
Svi ratovi nastaju iz istog razloga - da bi bogati zaradili jos vise.
Ali sve ratove vodi sirotinja. Obarač, na kraju, povuče sriotinja.
Ubija sirotinja drugu sirotinju.
I na kraju rata, sirotinja koja preživi ostaje sirotinja.
I to je to. Nista ni manje ni vise od toga.

Naravno - one way ticket.
Kad ti pocne invazija vanzemaljaca nema ticket nego pucaj kolji bodi.

fobos11

Iskusan
Poruka
5.122
Није ми јасно, оволики број интернет дезертера. Па до јуче многи су овде били интернет ратници, тражили да улетимо на Космет и ослободимо га. Проглашавали по интернету издајнике и власт и све које их подржавају. Сада када се постави хипотетичко, али не и нереално питање, шта ћемо ако загусти (а нас никад не омаши ниједан светски сукоб), сада одједном бежанија. Интернет је чудно место, морам да признам.

Doctor Master

Aktivan član
Poruka
1.506
Није ми јасно, оволики број интернет дезертера. Па до јуче многи су овде били интернет ратници, тражили да улетимо на Космет и ослободимо га. Проглашавали по интернету издајнике и власт и све које их подржавају. Сада када се постави хипотетичко, али не и нереално питање, шта ћемо ако загусти (а нас никад не омаши ниједан светски сукоб), сада одједном бежанија. Интернет је чудно место, морам да признам.
Čim je car Putin objavio mobilizaciju svi su se rusofili razbežali.

Petar_Petrovic

Veoma poznat
Poruka
11.885
Karta u jednom pravcu ne zanima me. Za šta da ratujem? Da ostanem bez noge ili bez ruke kako bi sin Željka Mitrovića i njemu slični mogli da voze BMW, Poršea, Lambordžinija, Audija, Mercedesa, da ćive u luksuznim kućama i stanovima i da krešu najlepše devojke dok ja treba da ostenm invalid ili da poginem? Ne neka hvala! Karta u jednom pravcu!
O prosti covece...

‚‚Svak je rođen da po jednom umre, čast i bruka žive dovijeka.‚‚

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.