Mnogo više odraslih ne želi decu nego što se mislilo

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.221
U studiji iz 2021. na 1.000 ljudi, više od 1 od 4 odrasle osobe u Mičigenu ne želi biološku ili usvojenu decu i stoga nema dece. Ovaj broj je bio mnogo veći od onih prijavljenih u nekoliko prethodnih nacionalnih studija koje su pokušavale da identifikuju osobe bez dece, koje su postavile procenat između 2% i 9%.

Mislim da ovaj trend prelazi granice SAD i da se vidi i kod nas?

137389666-Empty-pram.jpg

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.857
Не може се дати реалан суд, знам многе парове који су релативно млади постали родитељи или активно раде на томе. Ја баш имам утисак да је никад више деце, бар у неком мом окружењу. Са друге стране чињеница је и да смо у дебелом демографском минусу, па ми је јасно да имам искривљену слику. У каквој држави живимо, данас правити дете је само по себи велики подвиг и храброст.

skriboman

Iskusan
Poruka
5.033
i meni se cini da svi hoce bebu, oni koji imaju sa kim rade na tome ali ima puno njih koji nemaju odgovarajuceg partnera i onih koji na zalost ne mogu da imaju...licno ne znam ni jednu osobu koja je zdrava, u ozbiljnoj vezi a ne zeli striktno da ima decu...
Ja znam I cjenim taj stav...ovakav sustav je sjebano mjesto za odrastanje djece pretvara ih se u zombije robove brendova I virtualnih svjetova

Ja bih voleo da sad imam još jedno dete pošto su mi deca iz braka odrasla,ali ne želim da imam ženu.
Želeo bih da se sam brinem o detetu.
I ja Takodjer. Navodno je ova bivsa tvrdila da je zatrudnila I od tada se ne javlja.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.574
Ja bih voleo da sad imam još jedno dete pošto su mi deca iz braka odrasla,ali ne želim da imam ženu.
Želeo bih da se sam brinem o detetu.

Ja znam I cjenim taj stav...ovakav sustav je sjebano mjesto za odrastanje djece pretvara ih se u zombije robove brendova I virtualnih svjetova

I ja Takodjer. Navodno je ova bivsa tvrdila da je zatrudnila I od tada se ne javlja.
I sad neka jadnica zakljuci da to misle svi muskarci, pa nadje nekog lika koji nece decu i sasvim prirodno ona zakljuci da svi muskarci lazu....prvo vas dvojica...:)

a bre Milun

Elita
Poruka
24.264
U studiji iz 2021. na 1.000 ljudi, više od 1 od 4 odrasle osobe u Mičigenu ne želi biološku ili usvojenu decu i stoga nema dece. Ovaj broj je bio mnogo veći od onih prijavljenih u nekoliko prethodnih nacionalnih studija koje su pokušavale da identifikuju osobe bez dece, koje su postavile procenat između 2% i 9%.

Pogledajte prilog 1181933
a zamisli tek da smo u NATO ?

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.915

Pogledajte prilog 1181933
neće narod da pravi topovsko meso za neradnike koji viču "brže brže"

inače, "firme" koje se iživljavaju nad radnicima uopšte ih ne doživljavaju kao radnike jer ni "firma" nije nastala na zdravim osnovama ni radom veċ na kurvanjska posla prečesto protivzakonito i uz podršku vlasti...

...a to ima svoju cenu i još se "kao čude"?

:kafa:

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.915
Aj ne lazi ... sta je musko bez zenske ruke :D
javiš se za pos'o a u upitniku dal si ženjen?

šta te zabole?
nigde nema dal si bio

to neke teorije neoliberalizma pa kao ovi u braku će da trpe a ovi što nisu neće pa il nisu onda za neoliberalni kalup ili su prvi za odstrel...

e, ali ni taj neoliberalizam nije svemoguċ iako se autori trude

kako biti neoženjen a medju poslednjima za odstrel kad zagusti?

lepo
da li ste oženjeni - LGBTKQRSUVWXYZ+++

cvrc

Poslednja izmena:

Darth Vader

Elita
Poruka
22.733
neće narod da pravi topovsko meso za neradnike koji viču "brže brže"

inače, "firme" koje se iživljavaju nad radnicima uopšte ih ne doživljavaju kao radnike jer ni "firma" nije nastala na zdravim osnovama ni radom veċ na kurvanjska posla prečesto protivzakonito i uz podršku vlasti...

...a to ima svoju cenu i još se "kao čude"?

:kafa:
onda nemoj da budeš-radnik ili se potrudi da tvoja deca ne budu radnici pri tome mislim i ba tvoj ideal radnika u državnoj firmi koji bleji.
sve je to linija manjeg otpora koju ljudi obožavaju.Nećemo da trolamo temu, samo toliko.
Svako je u položaju koji zaslužuje.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
45.915
onda nemoj da budeš-radnik ili se potrudi da tvoja deca ne budu radnici pri tome mislim i ba tvoj ideal radnika u državnoj firmi koji bleji.
sve je to linija manjeg otpora koju ljudi obožavaju.Nećemo da trolamo temu, samo toliko.
Svako je u položaju koji zaslužuje.
proletarijat je u tvojoj glavi

a u Americi lom izmedju "poslovnih zahteva" i "ljudskih prava"

naime "ljudska prava" dozvoljavaju azilantima iz Srbije i Bosne da OBARAJU cenu rada a to se onda Amerikancima ne isplati

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.