MNOGO SAM BIZI...

Modestty

Obećava
Poruka
89
Iz knjige “ZAŠTO VOLIM KANADU”
Nebojša Milosavljević


Mnogo sam bizi

" Gledam tako pre neki dan ženu. Ma, moju brate, moju, ne neku drugu, to sam odavno prestao da radim. Gledam tako, ali ne sa nekom namerom, nego onako... Zadržao se valjda pogled, šta li? Vidim nešto mi se tu ne uklapa, ali ne mogu da provalim šta. Vratim se pogledom još jednom, sada malo pažljivije i osmatram. Jeste ona, nije ona. Ma mora da bude ona, koja bi druga bila? Razmišljam tako, odmeravam, kad me prenu glas:

„Šta zveraš?“, umilno će moja saputnica.

I tada mi puknu pred očima, kao da je taj glas a pogotovo ton, pokrenuo neku vremensku mašinu, odmota mi se film unazad i ja shvatih šta mi je to privuklo pogled.

„Izvini, a otkada si ti plavuša?“, upitah srećan što sam konačno našao rešenje za dilemu i što još uvek imam sposobnost da zapažam i takve sitnice.

„Od '98. Hvala što si primetio“, kaže ona.

Učini mi se za trenutak da je njen odgovor sadržao u sebi izvesnu notu sarkazma, ali reših da ne obraćam pažnju na to..."



Da li vam zvuči poznato?? Da li vam se ikada desilo da vaš partner prestane da primećuje neke "sitnice"? Da li svi polako tonemo u najsuroviji kapitalizam gde nemamo vremena za svoju porodicu uopšte...?
 
Капитализам је најбоља ствар која је могла да се деси.. Омогући ти да се претерано обогатиш, наравно ако си способан... А то што људи све више капирају да им не треба нико, за то није крив капитализам..
 
pre svega, sta ce ovo na ljisu?
politika, psihologija pa cak i filozofija su prikladni pdf-ovi za ovo
jer, posto je odgovor jedno puko DA, pretpostavljam da zelis da pronadjes nacin kako da se licno izboris sa tim i izadjes iz te masine
 
Dobro kaže Plja. To što mi ne gledamo ili ne vidimo neke stvari, odnosno ne primetimo, to je samo do nas. Odnosno, koliko smo svesni potrebe da život delimo sa još nekim, toliko tome i pristupamo, ili ne pristupamo - u zavisnosti od naše svesti naravno.

A bilo koje socijalno uređenje (sem robovlasničkog valjda...) je zaista stvoreno kao pogodna prilika za mnoge, koji su željni samo materijalnog dobra i to je isto do nas, koliko smo željni toga i koliko smo sposobni.
 
Капитализам је најбоља ствар која је могла да се деси.. Омогући ти да се претерано обогатиш, наравно ако си способан... А то што људи све више капирају да им не треба нико, за то није крив капитализам..

jeste da mi ides na K, ali si istinu rekao

to je kao kad okrive travu za sve nedace ovog sveta pa kao
"NADUVANA DEVOJKA NA BAZENU, MISLI DA JE KROKODIL"
:neutral:
da, sigurno ce od trave da misli da je krokodil
 
Ljudi, koliko ste opranih glava. Vi stvarno mislite da ce neki Dzordz tamo da dodje ovde i da vam da slobodu da postanete bogati. Ne mogu da verujem koje ste naivcine. Pa ako cemo tako na foru sposobniji i manje sposobni, hajdemo onda anarhiju. Pa ko prezivi. Ja sam za to. Imam 190, od toga 90 posto misicne mase(poprilicno spretan), a isto tako dobro izlazim i na testovima inteligencije. Pa lepo svako za sebe, udri, bezakonje, pa sposobniji da prezivi. Ionako me nerviraju ti papagaji "sloboda, sloboda, svako za sebe likove i likuse", samo vas cekam na zarezac. Bolje cutite i uzivajte u privilegiji i zastiti koju vam socijalizam pruza.
 
Ljudi, koliko ste opranih glava. Vi stvarno mislite da ce neki Dzordz tamo da dodje ovde i da vam da slobodu da postanete bogati. Ne mogu da verujem koje ste naivcine. Pa ako cemo tako na foru sposobniji i manje sposobni, hajdemo onda anarhiju. Pa ko prezivi. Ja sam za to. Imam 190, od toga 90 posto misicne mase(poprilicno spretan), a isto tako dobro izlazim i na testovima inteligencije. Pa lepo svako za sebe, udri, bezakonje, pa sposobniji da prezivi. Ionako me nerviraju ti papagaji "sloboda, sloboda, svako za sebe likove i likuse", samo vas cekam na zarezac. Bolje cutite i uzivajte u privilegiji i zastiti koju vam socijalizam pruza.

Imaš druže slobodu da isprljaš obraz. Mislim da nema potrebe naglašavati. Danas "sposoban" i nekad sposoban, javnost drugačije shvata. Valjda ti je sada jasnije šta se mislilo pod slobodom.
 
To je upravo ta sujeta na koju taj kapitalizam hvata ljude. Svako je poseban . Malo sutra. To je kao lutrija. Svako misli da je poseban i da ce bas On/Ona da izvuce dobitnu kombinaciju, ne uzimajuci u obzir to da jos njih par miliona isto tako razmislja i zaokruzuje brojke. A povrh svega toga, kuca lepo uvek dobija. E to vam je kapitalizam i americki san. Znate kako se kaze za americki san: Moras da sanjas da bi poverovao u njega.
 
Iz knjige “ZAŠTO VOLIM KANADU”
Nebojša Milosavljević


Mnogo sam bizi

" Gledam tako pre neki dan ženu. Ma, moju brate, moju, ne neku drugu, to sam odavno prestao da radim. Gledam tako, ali ne sa nekom namerom, nego onako... Zadržao se valjda pogled, šta li? Vidim nešto mi se tu ne uklapa, ali ne mogu da provalim šta. Vratim se pogledom još jednom, sada malo pažljivije i osmatram. Jeste ona, nije ona. Ma mora da bude ona, koja bi druga bila? Razmišljam tako, odmeravam, kad me prenu glas:

„Šta zveraš?“, umilno će moja saputnica.

I tada mi puknu pred očima, kao da je taj glas a pogotovo ton, pokrenuo neku vremensku mašinu, odmota mi se film unazad i ja shvatih šta mi je to privuklo pogled.

„Izvini, a otkada si ti plavuša?“, upitah srećan što sam konačno našao rešenje za dilemu i što još uvek imam sposobnost da zapažam i takve sitnice.

„Od '98. Hvala što si primetio“, kaže ona.

Učini mi se za trenutak da je njen odgovor sadržao u sebi izvesnu notu sarkazma, ali reših da ne obraćam pažnju na to..."



Da li vam zvuči poznato?? Da li vam se ikada desilo da vaš partner prestane da primećuje neke "sitnice"? Da li svi polako tonemo u najsuroviji kapitalizam gde nemamo vremena za svoju porodicu uopšte...?

Nije on stigao da je primeti od izobilja u Kanadi. Tamo su plavuse na svakom koraku. Eto, i ja sam plavusa, a i Kanadjanka sam.
 
To je upravo ta sujeta na koju taj kapitalizam hvata ljude. Svako je poseban . Malo sutra. To je kao lutrija. Svako misli da je poseban i da ce bas On/Ona da izvuce dobitnu kombinaciju, ne uzimajuci u obzir to da jos njih par miliona isto tako razmislja i zaokruzuje brojke. A povrh svega toga, kuca lepo uvek dobija. E to vam je kapitalizam i americki san. Znate kako se kaze za americki san: Moras da sanjas da bi poverovao u njega.

I onda dobiješ uvodni post ove teme.
 
I onda dobiješ uvodni post ove teme.

Taj rad, toliko je pogubljen i sterilisan od posla da ne vidi vise ni boje, Izgubio je smisao za okruzenje.Zamisli tog jadnog coveka.

E pitacu vas kada budete trpali svaki dan po sarene pilulice u pedu, samo da bi imali dovoljno keza na licu da kazete svom poslodavcu i to na njegovom jeziku: I love my job, I am a highly motivated person for this job, I am a team player, anything you say Sir, what ever makes you happy Sir. I am not doing this for the money Sir and to feed my kids Sir, I am doing this because I love it !!!. HE hE hE hE"
 
Taj rad, toliko je pogubljen i sterilisan od posla da ne vidi vise ni boje, Izgubio je smisao za okruzenje.Zamisli tog jadnog coveka.

E pitacu vas kada budete trpali svaki dan po sarene pilulice u pedu, samo da bi imali dovoljno keza na licu da kazete svom poslodavcu i to na njegovom jeziku: I love my job, I am a highly motivated person for this job, I am a team player, anything you say Sir, what ever makes you happy Sir. I am not doing this for the money Sir and to feed my kids Sir, I am doing this because I love it !!!. HE hE hE hE"

Ovo ja moram reći na svakom razgovoru za posao tamo preko. Smejem se, jer mi je smešno koliko su isfolirani i koliko veruju u to. Pogotovo mi je smešno kada mi ne veruju koliko istovremenih zaduženja imam i na koliko strana radim razvoj. Oni misle da ja prepišem nešto od nekog drugog kolege i pripišem sebi. Najluđa stvar je kada proveravaju koliko sam voljan da putujem službeno :dash: pa ja za dnevnicu od 1.557,00din vozim kola ceo dan, obavljam posao i noću se vratim kući, a oni za svaki službeni put do mesta udaljenog preko 50km ne daju kola, nego javni prevoz, jer je zamorno :hahaha: I onda pitaju licemerno: a kako bi tvoja žena reagovala na sve to? More marš u tri lepe, moja žena je pristala da me ne vidi po pola godine, ili celu godinu zarad porodice i deteta, živimo otužno i još treba da se femka što ja putujem. Sramota kakvim nas budalama prave u rođenoj zemlji.

Ma da se ne raspišem... dosta je bilo.
 
Ljudi, koliko ste opranih glava. Vi stvarno mislite da ce neki Dzordz tamo da dodje ovde i da vam da slobodu da postanete bogati. Ne mogu da verujem koje ste naivcine. Pa ako cemo tako na foru sposobniji i manje sposobni, hajdemo onda anarhiju. Pa ko prezivi. Ja sam za to. Imam 190, od toga 90 posto misicne mase(poprilicno spretan), a isto tako dobro izlazim i na testovima inteligencije. Pa lepo svako za sebe, udri, bezakonje, pa sposobniji da prezivi. Ionako me nerviraju ti papagaji "sloboda, sloboda, svako za sebe likove i likuse", samo vas cekam na zarezac. Bolje cutite i uzivajte u privilegiji i zastiti koju vam socijalizam pruza.

Фора капитализма и јесте то да ти нико ништа неће дати, чак ће и покушати да те сје*е, али фора и јесте у способности да прођеш то и напуниш се парама.. Неко успе неко не..
 

Da li vam zvuči poznato?? Da li vam se ikada desilo da vaš partner prestane da primećuje neke "sitnice"? Da li svi polako tonemo u najsuroviji kapitalizam gde nemamo vremena za svoju porodicu uopšte...?
Ствар приоритета.
Не види шта му се дешава са женом, ал гарант запажа какав брус облачи колегиница испод кошуље.
Заузетост, нда.
 
Iz knjige “ZAŠTO VOLIM KANADU”
Nebojša Milosavljević


Mnogo sam bizi

" Gledam tako pre neki dan ženu. Ma, moju brate, moju, ne neku drugu, to sam odavno prestao da radim. Gledam tako, ali ne sa nekom namerom, nego onako... Zadržao se valjda pogled, šta li? Vidim nešto mi se tu ne uklapa, ali ne mogu da provalim šta. Vratim se pogledom još jednom, sada malo pažljivije i osmatram. Jeste ona, nije ona. Ma mora da bude ona, koja bi druga bila? Razmišljam tako, odmeravam, kad me prenu glas:

„Šta zveraš?“, umilno će moja saputnica.

I tada mi puknu pred očima, kao da je taj glas a pogotovo ton, pokrenuo neku vremensku mašinu, odmota mi se film unazad i ja shvatih šta mi je to privuklo pogled.

„Izvini, a otkada si ti plavuša?“, upitah srećan što sam konačno našao rešenje za dilemu i što još uvek imam sposobnost da zapažam i takve sitnice.

„Od '98. Hvala što si primetio“, kaže ona.

Učini mi se za trenutak da je njen odgovor sadržao u sebi izvesnu notu sarkazma, ali reših da ne obraćam pažnju na to..."



Da li vam zvuči poznato?? Da li vam se ikada desilo da vaš partner prestane da primećuje neke "sitnice"? Da li svi polako tonemo u najsuroviji kapitalizam gde nemamo vremena za svoju porodicu uopšte...?

Zvuči, kako ne. Gledala sam i ja u nešto, a nešto kroz mene. Slušala sam i ja nešto, ali mene čuli nisu. Da. Prevarila se ja na sličan način. Gledam, i ne vidim, čega nema sa leve strane prsa a srcem se zove. I ton glasa, da može ubiti ubio bi. Vrlo poznato. Toneš, ako želiš da utoneš. Ili ako te "utope". Trećeg nema. Toliko. ♥
 

Back
Top