Тихи
Starosedelac
- Poruka
- 193.818
Jeger: Ili Telekom ili zaduživanje
Izvor: Danas
Vašington -- Albert Jeger, šef misije MMF-a za Srbiju, kaže da će država, ako ne proda Telekom, imati 800 miliona evra koje mora da isfinansira na neki drugi način.
On objašnjava da Srbiji "treba oko dve milijarde evra bruto finansiranja za budžet. To je činjenica, s obzirom na ciljani deficit i amortizacione isplate".
Telekom u tome učestvuje sa oko 800 miliona evra, s obzirom na to da deo novca treba da ide za isplatu OTE-a, kaže Jeger i navodi da bez prodaje treba tih 800 miliona evra nekako isfinansirati.
Jeger navodi da za to postoje razne opcije, ali i naglašava da će biti nemoguće da to prođe bez daljeg zaduživanja, pominjući kao moguće rešenje evroobveznice.
"Da je prodaja Telekoma prošla uspešno, očigledno je da bi to bilo bolje, jer sada morate da javnom dugu dodate oko 800 miliona evra, što je oko 2,5 odsto BDP-a. Prilično smo blizu granice od 45 odsto duga", kaže on.
Na pitanje koliko bi bilo problematično ako bi Srbija premašila tu granicu od 45 odsto, on odgovara da to zavisi od toga zašto je pređeno 45 odsto duga.
"Ako je, hipotetički posmatrano, razlog to što je kurs depresirao, a veliki deo vašeg duga je izražen u evrima, pa vam zbog toga visina duga poraste, to je drugačija situacija u odnosu na recimo mogućnost da fiskalno pravilo prestane da se poštuje. Recimo da, ako je u pitanju neki eksterni šok, koji nije pod kontrolom Vlade, onda Vlada mora to veoma pažljivo da objasni i da objasni kako će dug vratiti ispod 45 odsto, što je postao benčmark", kaže šef misije MMF-a za Srbiju.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=19&nav_id=507046
TADIC OTERAO SRBIJU NA DOBOS NARODE
Uskoro slede nova poskupljenja jer uzeto i potroseno treba vratiti!
Izvor: Danas
Vašington -- Albert Jeger, šef misije MMF-a za Srbiju, kaže da će država, ako ne proda Telekom, imati 800 miliona evra koje mora da isfinansira na neki drugi način.
On objašnjava da Srbiji "treba oko dve milijarde evra bruto finansiranja za budžet. To je činjenica, s obzirom na ciljani deficit i amortizacione isplate".
Telekom u tome učestvuje sa oko 800 miliona evra, s obzirom na to da deo novca treba da ide za isplatu OTE-a, kaže Jeger i navodi da bez prodaje treba tih 800 miliona evra nekako isfinansirati.
Jeger navodi da za to postoje razne opcije, ali i naglašava da će biti nemoguće da to prođe bez daljeg zaduživanja, pominjući kao moguće rešenje evroobveznice.
"Da je prodaja Telekoma prošla uspešno, očigledno je da bi to bilo bolje, jer sada morate da javnom dugu dodate oko 800 miliona evra, što je oko 2,5 odsto BDP-a. Prilično smo blizu granice od 45 odsto duga", kaže on.
Na pitanje koliko bi bilo problematično ako bi Srbija premašila tu granicu od 45 odsto, on odgovara da to zavisi od toga zašto je pređeno 45 odsto duga.
"Ako je, hipotetički posmatrano, razlog to što je kurs depresirao, a veliki deo vašeg duga je izražen u evrima, pa vam zbog toga visina duga poraste, to je drugačija situacija u odnosu na recimo mogućnost da fiskalno pravilo prestane da se poštuje. Recimo da, ako je u pitanju neki eksterni šok, koji nije pod kontrolom Vlade, onda Vlada mora to veoma pažljivo da objasni i da objasni kako će dug vratiti ispod 45 odsto, što je postao benčmark", kaže šef misije MMF-a za Srbiju.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=19&nav_id=507046
TADIC OTERAO SRBIJU NA DOBOS NARODE
Uskoro slede nova poskupljenja jer uzeto i potroseno treba vratiti!

Kakav naslov!



