MMF ne veruje ništa Tadiću i vladi Srbije!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.385
"MMF ne veruje Vladi Srbije na reč"
2. septembar 2009. | 01:33 -> 09:06 | Izvor: Blic
Beograd -- Međunarodni monetarni fond dao je rok Vladi Srbije do oktobra da dokaže da će gromoglasno najavljene reforme državne administracije dati rezultate, piše Blic.

Narednih nedelja vlast će imati pune ruke posla jer će morati da pripremi neophodne zakone, a od uverljivosti i odlučnosti zavisiće uplata druge i treće tranše stendbaj aranžmana, vrednih ukupno oko 1,2 milijarde evra.

Albert Jeger, šef misije MMF za Srbiju, u utorak je rekao da je postignut dogovor da se odloži zaključenje druge revizije aranžmana i da se kombinuje sa trećom, koja je planirana od 20. oktobra. On je potvrdio da je Fond tražio povećanje stope PDV od Vlade Srbije kako bi se pokrio deficit budžeta, ali da su dobijena uveravanja da za tim nema potrebe pošto će deficit biti pokriven iz drugih izvora.

"Fond je odobrio Srbiji povećanje budžetskog deficita sa tri na 4,5 odsto u 2009. Očekujemo da se proizvodnja u Srbiji stabilizuje u drugoj polovini godine i da pad bruto domaćeg proizvoda bude četiri odsto u 2009. Mi smo više nego spremni da podržimo ideju reformi javnog sektora, ali bismo voleli da vidimo konkretne planove i akcije", naglasio je Jeger.

On se pohvalno izrazio o monetarnoj politici Srbije, posebno u vezi sa stabilnim deviznim rezervama Narodne banke Srbije i stabilnošću bankarskog sektora, ali je ukazao da je stopa inflacije u Srbiji i dalje visoka u odnosu na druge zemlje regiona.

Plate u javnom sektoru i penzije u 2009. neće biti smanjivane, niti ima potrebe za povećanjem poreza jer je, kako je rekla Diana Dragutinović, ministar finansija, budžet do sada "restriktivno izvršavan2.

"Postignuta je saglasnost da je u 2010. godini neophodna reforma penzionog sistema, socijalne zaštite, obrazovanja, zdravstva i državne administracije. Reforma znači manje troškove i efekti su od 20 do 25 milijardi dinara na godišnjem nivou. Sva ministarstva moraće da dostave jasni plan ušteda kako bi spremno dočekali misiju MMF u oktobru ", upozorila je Dragutinovićeva, dodajući da se već sada radi na nacrtu budžeta za 2010. i da će njime biti predviđen iznos za otpremnine za višak u državnoj upravi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=02&nav_category=206&nav_id=379268

------------

Znaci sve dok Tadic ne sprovede reformu citaj smanjenje penzija, otpustanje radnika iz prosveta zdravstva i drzavne administracije - nema nista od MMF parica

Mnogi demokrata na budzetu ce morati da dobije shut u dupe ako vlast hoce da uzme 1.2 milijarde evra od MMF-a

Posto za tako nesto nisu spremni od para nema nista i mozemo ocekivati vrucu jesen .... U svakom slucaju...
 
Jesu trazili i povecanje nije dogovoreno.
Do oktobra je ostavljen rok da vide kako ce se sprovoditi mere na koje se vlada obavezala i to je to, za sada.

o cemu ti to? z:D

vladi srbije je ostavljen rok do oktobra da poveca PDV i otpusti pola iz zdravstva , prosvete i drzavne administracije i smanji plate i penzije budzetlija.

Bez tih mera nece biti para od MMF-a

E vidis ovo je jedna od onih cuvenih win-win situacija z:D

Ako sprovedete mere MMF-a gomila ljudi ce zavrsiti na ulici , ovi koji ostanu ce imati smanjene plate i penzije i narod koji cete otpustiti ce vam yebati mater zbog toga

Ako ne sprovedete mere MMF-a , nece biti para za plate i penzije i bankrot Srbije ce biti nikad blizi - opet ce vam narod yebati mater zbog toga z:D

Kako god da okrenes slede talasi nezadovoljstva u Srbiji cemu se ja iskreno radujem i sto ja toplo pozdravljam z:D
 
o cemu ti to? z:D

vladi srbije je ostavljen rok do oktobra da poveca PDV i otpusti pola iz zdravstva , prosvete i drzavne administracije i smanji plate i penzije budzetlija.

Bez tih mera nece biti para od MMF-a

E vidis ovo je jedna od onih cuvenih win-win situacija z:D

Ako sprovedete mere MMF-a gomila ljudi ce zavrsiti na ulici , ovi koji ostanu ce imati smanjene plate i penzije i narod koji cete otpustiti ce vam yebati mater zbog toga

Ako ne sprovedete mere MMF-a , nece biti para za plate i penzije i bankrot Srbije ce biti nikad blizi - opet ce vam narod yebati mater zbog toga z:D

Kako god da okrenes slede talasi nezadovoljstva u Srbiji cemu se ja iskreno radujem i sto ja toplo pozdravljam z:D

Ovo je zagarantovano u svakom slucaju..:mrgreen::mrgreen:
 
pa pise u ovim saopstenjima MMF-a koje su mere

MMF kaze "reforma" penzionog fonda, prosvete, zdravstva i drzavne uprave to se cita kao smanjenje penzija, otpustanja u prosveti, zdravstvu i drzavnoj upravi + povecanje PDV-a

To je MMF trazio na ovom sastanku i nece pustiti vladi Srbije nove pare sve dok to i ne ispune.

I smesno je sto Dellboy kaze da vlada Srbije ne zna koje su to mere - pa oni najbolje znaju sta je od njih trazeno z:D
 
Pa što me pitaš ako misliš da ne znam:think:
A ne zna ni Vlada.

Evo zna Tihi, pitaj njega.

па Тихи прича о повећању пдв и отпуштањима ти кажеш да ће бити неке друге мере
а не те
мене интересује које али без зезања јер ни ја за друге незнам
 
pa pise u ovim saopstenjima MMF-a koje su mere

MMF kaze "reforma" penzionog fonda, prosvete, zdravstva i drzavne uprave to se cita kao smanjenje penzija, otpustanja u prosveti, zdravstvu i drzavnoj upravi + povecanje PDV-a

To je MMF trazio na ovom sastanku i nece pustiti vladi Srbije nove pare sve dok to i ne ispune.

I smesno je sto Dellboy kaze da vlada Srbije ne zna koje su to mere - pa oni najbolje znaju sta je od njih trazeno z:D

Eto resenja gde se moze saznati koje su mere.
Smesno je da ti ne procitas da sam odgovorio drugom korisniku-ponovio ono sto je on napisao i nista vise.
Za ostalo sam ga uputio na tebe, ti sve znas:super:
 
Izgleda da nisi dobro procitao sta je tihi napisao kad je otvorio temu.
ја сам прочитао

али ти ништа друго на теми нерадиш него напдаш Тихог тако да изгледа да ти незнаш које су мере друге

ја пошто незнам ни непишем .ал је већ мало досадно тај твој константни напад на Тихог без икаквог пиасања у вези са темама које отвори
 
ја сам прочитао

али ти ништа друго на теми нерадиш него напдаш Тихог тако да изгледа да ти незнаш које су мере друге

ја пошто незнам ни непишем .ал је већ мало досадно тај твој константни напад на Тихог без икаквог пиасања у вези са темама које отвори

Ja ne vidim da se Tihi bilo kad pozalio da ga napadam, a obojica smo na forumu bar 3-4 godine duze nego ti.
Niti sam ja nekad njega prijavio niti on mene.
E sad ako si ti neki njegov zastupnik, onda ima smisla:mrgreen:
Ako nisi - onda nemoj da uredjujes diskusiju po tvojoj zelji:cool:
 
Ja ne vidim da se Tihi bilo kad pozalio da ga napadam, a obojica smo na forumu bar 3-4 godine duze nego ti.
Niti sam ja nekad njega prijavio niti on mene.
E sad ako si ti neki njegov zastupnik, onda ima smisla:mrgreen:
Ako nisi - onda nemoj da uredjujes diskusiju po tvojoj zelji:cool:

Да јесам сматрај ме заступником мога друга Тихог

а провери моје постове на почетку

рекох
МИНУЛИ РАД ЈЕ УКИНУТА КАТЕГОРИЈА
 
ја сам прочитао

али ти ништа друго на теми нерадиш него напдаш Тихог тако да изгледа да ти незнаш које су мере друге

ја пошто незнам ни непишем .ал је већ мало досадно тај твој константни напад на Тихог без икаквог пиасања у вези са темама које отвори

E sada,ti ne znaš da je rudarski posao odgovoriti na temu a ne "napasti" Tihog.
To je nekako komplementarno
 

Back
Top