Mleko i mlečni prozvodi : zdrava hrana ili rizik po zdravlje?

da ,to je tačno , ali utiče na gustinu kostiju u pozitivnom smislu i sam mineralni sastav - dokazano.
Da. Ja imam 62 godine i nemam osteoporozu ni u najavi. Pila sam kao malo mlađa obavezno litar mleka dnevno, sad pijem nekoh 300-400ml dnevno, tako mi prija, ne preterujem ali ne mogu bez njega nema sanse.
 
U javnosti je već više godina unazad prisutna skepsa o zdravstvenim efektima mleka i mlečnih proizvoda , uz tvrdnju nekih medija i organizacija da mlečni proizvodi povećavaju rizik od hroničnih bolesti uključujući gojaznost ,dijabetes tip 2 , kardiovaskularne bolesti , osteoporozu i rak , što je imalo za posledicu sve veću konzumaciju napitaka na bazi soje , pirinča , bedema ili ovsa ,a što nije adekvatna aletrnativa mleku jer su nutritivno potpuno različite namirnice.
Pogledajte prilog 1172363

Najnovija naučna istraživanja sugerišu da je unos mleka i mlečnih proizvoda povezan sa:

  • smanjenim rizikom od gojaznosti kod dece
  • lakšim gubitkom telesne težine kod odraslih ( tokom dijetalnog režima)
  • smanjenim rizikom od razvoja dijabetesa tipa 2 (ili bez uticaja ), pri čemu prednost imaju fermentisani proizvodi ( sir, jogurt )
  • smanjenim rizikom od razvoja kardiovaskularnih bolesti , posebno moždanog udara i hipertenzije
  • blagotvornim efektom na mineralnu gustinu kostiju
  • smanjenjem rizika za nastanak raka debelog creva, bešike, želuca i verovatno raka dojke ( izveštaj VCRF)


Nije dokazana povezanost unosa mleka I mlečnih proizvoda sa rizikom od obolevanja od raka pankreasa, jajnika, pluća , dok su dokazi o riziku od raka prostate bili nejasni.

Konačno , ne postoji povezanost između konzumiranja mleka i mlečnih prozvoda i stope mortaliteta.

S obzirom da sigurno 50% ( do 65 % ) svetske populacije jeste intolerantno na laktozu , preporuka je birati prozivode sa manjim procentom laktoze - fermentisani proizvodi .
Postoji i retka alergija na proteine mleka kod dece ( do 2% u Evropi) I tu zaista treba biti oprezan što se tiče unosa , bez obzira na činjenicu da se ona generalno ( kod oko 70 % dece ) povlači .

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5122229/


Kakav je vaš stav što se tiče unosa mleka i mlečnih proizvoda ?
Pripadate “Staroj školi” i redovno konzumirate ili radije birate ono što se predstavlja kao aletrnativa ?
da, poslednjih godina...
počinje ozbiljna sumnja da li je zdravo nešto na čemu je odrasla civilizacija tolike hiljade godina?

imaju onu mantru: "jedino čovek krade mleko od krave a ona odbija tele kad odraste"

e pa...
"i nas majka odbija od sise kad malo odrastemo a i mačka i pas vole kravlje mleko a i brže im zacele rane"
 
Pijem mleko i jedem sve mlecne proizvode.Doduse nisam skoro pio domace mleko.Danas nema krava u selu.nekada je svaka kuca imala u stali po dve tri krave,a sada svaka deseta kuca, jednu kravu.Pitanje je da li je i toliko.
Pitanje je da li bi mi to mogli podneli. Mislim pravo kravlje mleko.
Prvi put kad sam probala kupovno mleko pitala sam kakva je ovo voda. A sad mislim, da kad bih srknula pravo kravlje mleko da bih završila u hitnoj.
Isto tako domaći mladi sir što su moji pravili ne mogu da nadjem, ni jedan nema takav ukus.
Inače, kažu da je najzdravije mleko od koze. Ali ja se sećam da je to toliko smrdelo da se nije moglo piti.
 
Pitanje je da li bi mi to mogli podneli. Mislim pravo kravlje mleko.
Prvi put kad sam probala kupovno mleko pitala sam kakva je ovo voda. A sad mislim, da kad bih srknula pravo kravlje mleko da bih završila u hitnoj.
Isto tako domaći mladi sir što su moji pravili ne mogu da nadjem, ni jedan nema takav ukus.
Inače, kažu da je najzdravije mleko od koze. Ali ja se sećam da je to toliko smrdelo da se nije moglo piti.
nebrigaj, ne bi završila na hitnoj :lol:
svi malkice razblaže sa vodom.
u svakom slučaju,kome je dostupno i voli mleko,ukus i miris je neuporediv.
ostaje ti da se zadovoljiš sa jogurtom, a divnoće iz domaće radinosti, zaboravi. ;)
 
Pitanje je da li bi mi to mogli podneli. Mislim pravo kravlje mleko.
Prvi put kad sam probala kupovno mleko pitala sam kakva je ovo voda. A sad mislim, da kad bih srknula pravo kravlje mleko da bih završila u hitnoj.
Isto tako domaći mladi sir što su moji pravili ne mogu da nadjem, ni jedan nema takav ukus.
Inače, kažu da je najzdravije mleko od koze. Ali ja se sećam da je to toliko smrdelo da se nije moglo piti.
Jeste,kozje i magarece mleko je najzdravije.Cudi me da si ti osetila bilo kakav jak miris os kozjeg mleka,ili ti je to bilo otuzno,na samu pomisao na kozu.Inace ovcje i kozje mleko se skor ne razlikuju po mirisu od kravljeg.Pogotovo kada se prokuva.
 
Nalazi pokazuju da što je manji procenat kazeina (proteina koji se nalazi u kravljem mleku) koji osoba konzumira, to je manja verovatnoca da ce osoba biti bolesna od bilo koje bolesti, posebno raka.
S obzirom da sigurno 50% ( do 65 % ) svetske populacije jeste intolerantno na laktozu , preporuka je birati prozivode sa manjim procentom laktoze - fermentisani proizvodi .
Postoji i retka alergija na proteine mleka kod dece ( do 2% u Evropi) I tu zaista treba biti oprezan što se tiče unosa , bez obzira na činjenicu da se ona generalno ( kod oko 70 % dece ) povlači .
da, vecina misli laktoza, ali
moje 1 dete je imalo netoleranciju na kazein, ali njega ima svuda, ne samo u mleku
videlo se u stolici kao crvene male linije, i moze se prevazici... sad ima alergiju na korove, grinje

tako da ono sto je za nekoga u redu i zdravo. za drugoga nije - ja na primer ne volim soju, niti sam kinez, niti soyboy

meso i kefir
 
Ne , mlečni proizvodi tu prednjače
Sir je optimalan izvor kalcijuma i fosfora
radi se o nedostatku magnezijuma koji deluje sa ovim dvoma, a nije uopste pitanje koliko ko pije mleka, neka pije ko koliko hoce, koliko mu prija, ili jede sira da mu dupe svira, a najbolje kefir, ali moraju i jabuku za magnezijum, ili pomorandze, ili kukuruz itd
 
radi se o nedostatku magnezijuma koji deluje sa ovim dvoma, a nije uopste pitanje koliko ko pije mleka, neka pije ko koliko hoce, koliko mu prija, ili jede sira da mu dupe svira, a najbolje kefir, ali moraju i jabuku za magnezijum, ili pomorandze, ili kukuruz itd
Cim pocnu grcevi u misicima,to je znak da je telo ostalo bez magnezijuma.Potrebno je svaki dan koristiti neku namirnicu koja ima ovaj mineral.Magnezijum je potreban organizmi koliko i C vitamin.
 
Cim pocnu grcevi u misicima,to je znak da je telo ostalo bez magnezijuma.Potrebno je svaki dan koristiti neku namirnicu koja ima ovaj mineral.Magnezijum je potreban organizmi koliko i C vitamin.
pa ko ne jede voce i povrce to i dobije, grceve
da magnezijum deluje zajedno sa c vitaminom
za mene je jabuka sveza izvor magnezijuma, sad ne jedem ih bas svaki dan, jer imam limun i svastanesto...ali ...

“Jedna jabuka na dan - doktor iz kuće van”

p.s, cak sam naucio i semenke od jabuke da pojedem
 
pa ko ne jede voce i povrce to i dobije, grceve
da magnezijum deluje zajedno sa c vitaminom
za mene je jabuka sveza izvor magnezijuma, sad ne jedem ih bas svaki dan, jer imam limun i svastanesto...ali ...

“Jedna jabuka na dan - doktor iz kuće van”

p.s, cak sam naucio i semenke od jabuke da pojedem
Dobre su i semenke od duleka i sa ljuskom i one bez ljuske.Jednu saku dnevno i dovoljno,a sto se tice jabuka,normalno.Zena i ja posto smo malo stariji kupujemo onu kiselu sa magnezijumom,pa i to koristimo.Cini mi se da s vodom najpre pocne da deluje i prolaze grcevi.
 

Back
Top