Mladost i život u tišini

Da li je ženama prošao život,mladost ako nisu osnovale porodicu,udale?Prošlo je 28,32,33,34,35,41,44,45.Toliko godina ali one i dalje godinama se vucaraju sa istim momkom-čovekom ili je sama,ponekad je u kratkoj vezi?Ona živi sama ima svoj stan,on živi sam ima svoj stan,malo je ona kod njega dva - tri dana,malo je on kod nje dva-tri dana.Da li biste mogle tako da živite?

Ja znam za primere da su devojke ostavile momke koji imaju 30 I kusur zato što neće porodicu posle dugogodišnje veze.
 
Nisam pristalica tako nečega.
I on i ona su teški jadnici i gubitnici.
U koliko već nisu bili u braku i nemaju potomstvo,radi se o defektnim osobama koje nisu sposobne da preuzmu odgovornost i ulogu odrasle osobe.
Kakva je to veza koja traje čak i 4-5 a ne 10-15 godina?
Koga to zanima?
Ko se tu sa čime i sa kime više uopšte zabavlja,upoznaje?
Kakva je tu ljubav upitanju?
Tu nema ničega.
Samo dve sebične ljušture bez snage,odlučnosti,volje.Takve osobe obično su i nesnađene i nesituirane pre svega u svojim ličnim životima a kako će onda uopšte imati nekakvu vezu koja ima budućnost?
Poznajem jedan takav par nesrećnika.Vozikaju se i dan danas po Savskom Keju biciklima.Bože kako godine lete.
 
Čoveče.Pa ja sad tek kapiram.
Ja sam njih upoznao kad sam bio momak.Vozikali su se sa tim biciklima.
Pa sam se oženio.Dobio decu.Deca odrasla.Razveo se.Pa prošlo još vremena i svega.Deca su mi sad velika.A oni i dalje voze bicikle po Savskom Keju.
Znači.
Bolest.
 
Da li je ženama prošao život,mladost ako nisu osnovale porodicu,udale?Prošlo je 28,32,33,34,35,41,44,45.Toliko godina ali one i dalje godinama se vucaraju sa istim momkom-čovekom ili je sama,ponekad je u kratkoj vezi?Ona živi sama ima svoj stan,on živi sam ima svoj stan,malo je ona kod njega dva - tri dana,malo je on kod nje dva-tri dana.Da li biste mogle tako da živite?
sta fali?

svako je krojac svoje srece i svog zivota, zar ne? treba li da povladjujem malogradjanskom moralu, necijoj tastini, ili pak komsijama sto nisam kao oni upropastila zivot vezujuci za neku dileju samo da dobila decu pa se posle razvodila :rotf:

sve u zivotu ima svoj prirodan tok...ako se sklope kockice bice, ako se ne sklope nece, glavom kroz zid kao mnoge budale tesko da cu ici.
 
Nisam pristalica tako nečega.
I on i ona su teški jadnici i gubitnici.
U koliko već nisu bili u braku i nemaju potomstvo,radi se o defektnim osobama koje nisu sposobne da preuzmu odgovornost i ulogu odrasle osobe.
Kakva je to veza koja traje čak i 4-5 a ne 10-15 godina?
Koga to zanima?
Ko se tu sa čime i sa kime više uopšte zabavlja,upoznaje?
Kakva je tu ljubav upitanju?
Tu nema ničega.
Samo dve sebične ljušture bez snage,odlučnosti,volje.Takve osobe obično su i nesnađene i nesituirane pre svega u svojim ličnim životima a kako će onda uopšte imati nekakvu vezu koja ima budućnost?
Poznajem jedan takav par nesrećnika.Vozikaju se i dan danas po Savskom Keju biciklima.Bože kako godine lete.
Šta tebe briga i ugrožava tuđ život?
 
Da li je ženama prošao život,mladost ako nisu osnovale porodicu,udale?Prošlo je 28,32,33,34,35,41,44,45.Toliko godina ali one i dalje godinama se vucaraju sa istim momkom-čovekom ili je sama,ponekad je u kratkoj vezi?Ona živi sama ima svoj stan,on živi sam ima svoj stan,malo je ona kod njega dva - tri dana,malo je on kod nje dva-tri dana.Da li biste mogle tako da živite?

Mogla bih.
Zasto da ne?

Ima puno prednosti ako brak valja i jos vise mana ako ne valja.
 
To je ok kad imaš 28, eventualno do 35-e.
Verujem da ljudima i to vremenom dosadi. Problem sa vezama je što obično, idu na neki "next level".
Ne živim sama ,imam porodicu!
Činjenica je da možeš živeti kako god tebi ili vam odgovara, sve dok ne dođu deca.Onda je sve podređeno njima i sve se menja, u smislu prioriteta.
Drugim rečima,...više te niko ne pita, šta bi ti hteo.

Da, bas tako.
Licno sam bila zakleta da se nikada necu udati. I otvorena sto se toga tice.
Kada je dete bilo na putu momak i sestra su me napali.
Posto sam solidno razmislila o recenom promenila sam stav. Svoje prezime sam zadrzala (dodala sam muzevljevo dok sestra nije ni dodala) ali drago mi je sto se nisam tvrdoglavila.
Brak ne menja nista u emocijama ali ima logiku kada dodju deca.
 
pre neki dan sam procitala knjigu - smrtni ishod atletskih povreda, koju preporucujem svakom
u tako malo stranica, tako jako opisan zivot
nisu svi za decu
decu je najlakse roditi, a sta posle
svako treba da ima sansu za normalno odrastanje
da mogu, uvela bih obavezno testiranje za svai par koji se odluci da ima porodicu, za svaku osobu koja ostane u drugom stanju
kao vozacki ispit, prakticno pisano i usmeno polaganje
ko polozi sa neophodnim minimumom - dobija dete, ko ne - bolje je da dete odraste u hraniteljskoj porodici u normalnim uslovima

nisu svi spremni na odgovornost i odricanje
i potpuno je u redu da citav zivot budu okrenuti sebi i svojim licnim potrebama
 
pre neki dan sam procitala knjigu - smrtni ishod atletskih povreda, koju preporucujem svakom
u tako malo stranica, tako jako opisan zivot
nisu svi za decu
decu je najlakse roditi, a sta posle
svako treba da ima sansu za normalno odrastanje
da mogu, uvela bih obavezno testiranje za svai par koji se odluci da ima porodicu, za svaku osobu koja ostane u drugom stanju
kao vozacki ispit, prakticno pisano i usmeno polaganje
ko polozi sa neophodnim minimumom - dobija dete, ko ne - bolje je da dete odraste u hraniteljskoj porodici u normalnim uslovima

nisu svi spremni na odgovornost i odricanje
i potpuno je u redu da citav zivot budu okrenuti sebi i svojim licnim potrebama
A ко ће то да одлучује? Исти ови који толико брину за нас и знају боље шта је по наше добро од нас самих па нас ”зомбираше”?

Књига се и мени допала.
 
zivot je neizleciva boolest sa smrtnim ishodom..
da li bi mogao sta tacno?
tako je mnogo ljudi koji prozive svoje zivote u strahu, okovani trebanjem, moranjem, i kukanjem
to dal u procesu rode/naprave dete, dal se udaju/razvedu, dal rade/ne rade..nije od znacaja.
to sto zivotu daje znacaj i smisao je kako nesto rade, a ne sta rade. kako nesto vide, a ne sta vide.
 
Сећате ли се оне домаће, старе, црно- беле серије, по мени можда и најбоље ”Цео живот за годину дана”?
Какви глумци! Какве теме! И сада актуелне :)

 
Poslednja izmena:

Back
Top