Mladji muskarac-starija zena

Pa čim TI koristiš izraz 'mnogo' znači da tebi negde smeta nešto
Ja recimo ne bih to okarakterisala sa mnogo... Moj muž je od mene stariji godinu dana, nebitno to, ali sa ljudima koji su deset godina mlađi od mene mogu da nađem zajednička interesovanja i talasnu dužinu ako me razumeš. I ne mislim da je to mnogo. Znam za veze gde je razlika otprilike tolika i funkcionišu
Zašto ti kažeš da je MNOGO mlađi, po čijim to kriterijumima? To je tvoje mišljenje ili su ti ušle komšije u glavu
 
Pa čim TI koristiš izraz 'mnogo' znači da tebi negde smeta nešto
Ja recimo ne bih to okarakterisala sa mnogo... Moj muž je od mene stariji godinu dana, nebitno to, ali sa ljudima koji su deset godina mlađi od mene mogu da nađem zajednička interesovanja i talasnu dužinu ako me razumeš. I ne mislim da je to mnogo. Znam za veze gde je razlika otprilike tolika i funkcionišu
Zašto ti kažeš da je MNOGO mlađi, po čijim to kriterijumima? To je tvoje mišljenje ili su ti ušle komšije u glavu
Kažem mnogo u smislu teme, jer mi se učinilo da su ovde svi (ili bar većina) zgroženi razlikom. Između ostalog, znam da je to tabu u Srbiji, pa sam govorila i iz tog konteksta. Meni, naravno, nije, jer da jeste, svakako se nikad ne bih udala. Pre svog braka, i ja sam bila ubeđena, kao i ti, da nema šanse da neko ko bi bio toliko mlađi od mene, uspe da ima bilo šta zajedničko sa mnom. Nisam pristalica tih gluposti da se suprotnosti privlače itd. Ljude privlače sličnosti, verujem da se slažeš sa mnom. Međutim, nekako je ispalo da sa svojim suprugom imam mnogo više zajedničkog nego sa bivšim, i da se razumemo mnogo bolje. Pretpostavljam da ima neke veze s odgojem, stvarima koje se ponesu od kuće, interesovanjima. To su stvari koje, između ostalih, delimo. Osim toga, paše mi njegova energija, atmosfera u kući koju zajedno pravimo. To mi je inače bio problem sa svim ostalima. Tako da, u smislu sveg pobrojanog, godine me stvarno ne zanimaju. Naravno, u početku nisam bila oduševljena, ko što rekoh, ali obzirom da se poznajemo dugo vremena (duže i od našeg braka), vrlo sam brzo uvidela da su strahovi koje sam imala po pitanju veze s toliko mlađim muškarcem, bili neosnovani.
 
Većina mojih drugarica "izgubila je nevinost" sa 15, 16 godina, i nek od njih s momcima od 20, 21. Niko živ u to vreme nije mislio da je to pedofilija, nit ja danas to mislim. Poznavala sam i njih, i njihove momke. Za mene je ludo kad devojčica od 14 ostane trudna s dečakom iz razreda, kojem je isto 14, i pri tom pričam o realnom slučaju. Ne znam koliko godina imaš, ali 22 godine nisu odrasle godine. To je balavurdija isto ko i 17-ogodišnjaci. Sećam se da sam nekad i ja mislila, vau, taj momak ima 20, al je mator, al godinu dana kasnije, s nepunih 17, više ni otprilike nije izgledao (nit bio) mator. Politička korektnost je izvitoperila pedofiliju. Danas se nedorasle budale od 22 godine smtaraju odraslima, a mozak im je još u 15-ima. I to nije neka odvratna razlika, pogotovo sad kad su se granice sexualnog razvittka spustile. U moje vreme niko nije ni izlazio pre srednje škole, a i onda niko preko 11 naveče, osim ako je zadnja godina gimnazije. Danas klinke izlaze u 6-om osnovne. Kako izgledaju za malu maturu? U moje vreme nije ni postojala mala matura, šta to koji moj uopšte znači? Zna se šta je MATURA. Danas devojčice za malu maturu idu u solarijum i kod manikirke, mislim, koji moj?? Govorim sve ovo da bih objasnila kako se stvari ne mogu gledati kroz te moralne naočari, u isto vreme ostajući slep na stvari koje vrište u oči. Ako nećete da devojčice ili dečaci od 15 godina imaju sex, izmenite jedno 100 stvari u društvu danas. Što je nemoguće. Inače, ostajte mirni. Nikom neće dlaka s glave zafalit ako je "izgubio nevinost" s 15 - osim ako to, naravno, nije bilo silovanje. I pri tom mislim pravo silovanje. Ili nije rezultiralo nesretnom trudnoćom. I opet kažem ako to nećete, prestanite decu hraniti sex simbolima. Prestanite praviti od Justina sex simbol. Nek se češlja i oblači primerenije ebote, nek ne izaziva neprimerene emocije. Pri tom ne mislim neprimerene u smislu da bi ga ja umlatila sekirom :mrgreen: Ako imate iole mozga, znate da je celo društvo sexualizovano, i da o tom govorim, ne nužno o paćeniku Justinu, ili već kojem dečačkom bendu na koji se klinke danas lože - a koji su svi sexualizovani. To nije hor bečkih dečaka.
 
Mnogo sam starija od svog muža. Oboje dobro izgledamo, kažem samo zato što je neko tu pominjao izgled, ne zato što mislim da je izgled presudan. Bitan je, naravno, ali to nije nešto što će održati ljude zajedno. Starija žena i mlađi muškarac još uvek su tabu, na ovim prostorima pogotovo, i ne kažem da je to bio idealni scenario kad sam imala 15 godina. Prosto tako ispalo. Ne zanima me šta će ljudi da kažu (i govore), zanima me moj brak. Sigurno se ne bi venčali da nismo imali razloge. Naši se razlozi tiču komšija (okačim ih na čiviluk) ko vetra opaklija. Odnosno, ne tiču ih se.
Pile će te ostaviti kad se zbrčkaš i vrat ti izgleda ko u Jelene Milić. Patićeš i ući u tešku depru.
 
Tako je moze ostaviti i muz njenih godina ili stariji od nje zbog neke mladje ili starije. A sad sta ce biti tamo negde u nekoj buducnosti to niko ne moze da zna.Ne znamo da li cemo biti zivi sutra a ne za par godina.Moze i ona njega da ostavi ako joj vise ne bude odgovarao.Zasto se ta opcija ne uzima u obzir.I da ne budu zajedno u nekoj buducnosti ipak su bili muz i zena neke odredjene godine,bili u braku,zabavljali se,delili zajednicki zivot .Tako se isto danas razvode i ljudi istih godina ili gde je muz stariji.Svako se moze razvesti i neko moze nekog da ostavi.Ne zivite u zabludi da ako vam je muz stariji da vas nikad nece ostaviti.Ko je to rekao i ko vam garantuje za to.Niko.I on vas moze ostaviti zbog mladje ili starije
 
Tako je moze ostaviti i muz njenih godina ili stariji od nje zbog neke mladje ili starije. A sad sta ce biti tamo negde u nekoj buducnosti to niko ne moze da zna.Ne znamo da li cemo biti zivi sutra a ne za par godina.Moze i ona njega da ostavi ako joj vise ne bude odgovarao.Zasto se ta opcija ne uzima u obzir.I da ne budu zajedno u nekoj buducnosti ipak su bili muz i zena neke odredjene godine,bili u braku,zabavljali se,delili zajednicki zivot .Tako se isto danas razvode i ljudi istih godina ili gde je muz stariji.Svako se moze razvesti i neko moze nekog da ostavi.Ne zivite u zabludi da ako vam je muz stariji da vas nikad nece ostaviti.Ko je to rekao i ko vam garantuje za to.Niko.I on vas moze ostaviti zbog mladje ili starije
Potpisujem. Nemam šta dodati ovako racionalnom i zdravorazumskom pogledu na svet i život.
 
Tako je moze ostaviti i muz njenih godina ili stariji od nje zbog neke mladje ili starije. A sad sta ce biti tamo negde u nekoj buducnosti to niko ne moze da zna.Ne znamo da li cemo biti zivi sutra a ne za par godina.Moze i ona njega da ostavi ako joj vise ne bude odgovarao.Zasto se ta opcija ne uzima u obzir.I da ne budu zajedno u nekoj buducnosti ipak su bili muz i zena neke odredjene godine,bili u braku,zabavljali se,delili zajednicki zivot .Tako se isto danas razvode i ljudi istih godina ili gde je muz stariji.Svako se moze razvesti i neko moze nekog da ostavi.Ne zivite u zabludi da ako vam je muz stariji da vas nikad nece ostaviti.Ko je to rekao i ko vam garantuje za to.Niko.I on vas moze ostaviti zbog mladje ili starije
Šanse su u promilima sa starijim muškarcem a sa 10god mladjim 95% da te se reši.
 
Hvala ti.To je istina a ona je uvek samo jedna.Tacka,kraj 😊
Ma ne, treba nam matematičar ovde da izračunamo promile. Mada ja znam jedno 10 propalih brakova u kojima je muž ostavio svoju, nekada mladu i lepu ženu, zbog klinke od 20. Ali ne, to je toliko mala mogućnost da se praktički nikad ne dešava, čak ni kad od tih 10 propalih, jedno 5 imaš u rođenoj zgradi, što samo govori koliko je nizak taj... Promil. Al šta znam ja, ja sam već senilna, treba neki matematičar da mi objasni. :zcepanje:

Pusti ignorante. Ne znam koliko ti imaš godina, ali razmišljaš zrelo i ne patiš od nekih romantičnih fantazija. Niko se nikad ne zapita, a, šta ako ona ostavi njega zbog nekog još mlađeg? :zcepanje:
 
Šanse su u promilima sa starijim muškarcem a sa 10god mladjim 95% da te se reši.
Gresis tu.Znam primere gde je stariji muz ostavio mladju zenu zbog starije zene.Nisu sanse u promilima jer se to uvek moze desiti.Naidje mu mladja zena i od njegove,lepsa,zgodnija ili cak njegovih godina(ako cemo samo pricati tako povrsno i uzimati u obzir samo fizicki izgled) ako vam SAMO treba lepa zgodna mlada zena onda uzmete sliku jedne takve okacite je na zid i gledate.A ako vam od zene treba nesto vise u zivotu osim pukog fizickog izgleda (ljubav,paznja,postovanje,razumevanje,brak,porodica)onda necete gledati samo fizicki izgled jer budimo realni i on prodje.I ta neka koja je mlada ostarice.Sta bi onda njen muz trebao da radi,da je ostavi zbog mladje.
Realnost je takva da ako je muskarac usao u pricu sa starijom zenom samo zbog avanture neke i to mu je u glavi,tako razmislja to ce se tako i zavrsiti da ostane samo neka prolazna stvar.Retko ce se u takvim slucajevima desiti obrt.Ali ako je muskarac usao u takvu vezu iz drugih razloga(zaljubio se,zavoleo,ima decu sa tom zenom,ozenjen je sa njom i ona mu pruza sve ono sto je potrebno u braku onda je nece ostaviti tek tako jer je ugledao neku mladju)
Lepota prolazi toga svi budite svesni a ostaje ono unutra ko je kakav covek(dobar ili los) to odrzava brak a ne spoljasnji izgled
 
Ma ne, treba nam matematičar ovde da izračunamo promile. Mada ja znam jedno 10 propalih brakova u kojima je muž ostavio svoju, nekada mladu i lepu ženu, zbog klinke od 20. Ali ne, to je toliko mala mogućnost da se praktički nikad ne dešava, čak ni kad od tih 10 propalih, jedno 5 imaš u rođenoj zgradi, što samo govori koliko je nizak taj... Promil. Al šta znam ja, ja sam već senilna, treba neki matematičar da mi objasni. :zcepanje:

Pusti ignorante. Ne znam koliko ti imaš godina, ali razmišljaš zrelo i ne patiš od nekih romantičnih fantazija. Niko se nikad ne zapita, a, šta ako ona ostavi njega zbog nekog još mlađeg? :zcepanje:
Samo se ti tješi. Al te stalno sutra da ga pustiš i do prodavnice da kupi pljuge.

Jer se može vratiti doma: NITKAD.

Kad mu glumiš mati a on ima nesretno detinjstvo.
 
samo se tesite. 99% muskaraca ne ulazi ozbiljno u vezu sa starijom zenom.
Ja sam to objasnila.Ako muskarac udje neobavezno u takvu vezu tako ce se i zavrsiti.Ako je on imao takvu nameru,tako razmislja tako ce i biti.Onda od te veze nema nista,zavrsice se.To devojka sama moze da proceni sta taj momak hoce od nje i da uvidi da nece nista ozbiljno.Ako i ona nece onda super za oboje.Svi zele isto.A ako ona hoce nesto vise od avanture a on ne zeli onda takvu vezu treba da prekine.
Ali isto tako ima muskaraca koji od starije devojke ne zele samo sex,kombinaciju avanturu,vidjanje,šemu nego zele nesto ozbiljnije,vezu.Zaljube se u tu devojku,zavole je,ozene je i imaju decu sa njom i ona im odgovara takva kakva je.Ne gledaju samo fizicki izgled.Kome treba lepa devojka,a losa osoba????
A sad sta ce biti tamo negde u nekoj buducnosti sa njima to niko ne zna.Jer kao sto rekoh ne znamo dal cemo biti zivi a ne da li ce naa muz ostaviti zbog neke mladje ili cak starije 😊
 
Samo se ti tješi. Al te stalno sutra da ga pustiš i do prodavnice da kupi pljuge.

Jer se može vratiti doma: NITKAD.

Kad mu glumiš mati a on ima nesretno detinjstvo.
Čovek koji piše vulgarne postove i ostavlja (kao) šaljive oglase kako traži ženu, nije validan da se izjašnjava maltene ni po kojem pitanju, osim u društvu neandertalaca kakav je i sam. Sasvim razumem da je tvoj mozak kalibrisan kako jeste. Ti i nisi u stanju shvatiti da postoji bilo šta van tvog uskog polja svesti, ili ljudi koji drugačije razmišljaju. Ako misle drugačije, onda su slepci i budale koji su se zaleteli grlom u jagode i ne znaju rizike i eventualne opasnosti. I, naravno, čekali su tebe da ih tome naučiš.
Samo nastavi, s takvim rezonom, svaka će žena (ubrajajući i one koje već jesu) pobeć od tebe, i zbog starijeg i zbog mlađeg.
 
Ja sam to objasnila.Ako muskarac udje neobavezno u takvu vezu tako ce se i zavrsiti.Ako je on imao takvu nameru,tako razmislja tako ce i biti.Onda od te veze nema nista,zavrsice se.To devojka sama moze da proceni sta taj momak hoce od nje i da uvidi da nece nista ozbiljno.Ako i ona nece onda super za oboje.Svi zele isto.A ako ona hoce nesto vise od avanture a on ne zeli onda takvu vezu treba da prekine.
Ali isto tako ima muskaraca koji od starije devojke ne zele samo sex,kombinaciju avanturu,vidjanje,šemu nego zele nesto ozbiljnije,vezu.Zaljube se u tu devojku,zavole je,ozene je i imaju decu sa njom i ona im odgovara takva kakva je.Ne gledaju samo fizicki izgled.Kome treba lepa devojka,a losa osoba????
A sad sta ce biti tamo negde u nekoj buducnosti sa njima to niko ne zna.Jer kao sto rekoh ne znamo dal cemo biti zivi a ne da li ce naa muz ostaviti zbog neke mladje ili cak starije 😊
Nemoj se truditi, molim te. Ne razumeju oni ništa što ti pišeš. Samo bacaš bisere pred svinje. Svako dobro ti želim :)
 
Možda i nisam kompetentan za ovu temu ali u suštini ne bih se složio da će mladji muškarac de facto na kraju ostaviti svoju nešto stariju polovinu.. ostavi i stariji muškarac mnogo mladju ženu, pa šta. Ne ogleda se "starost" uvijek u izgledu, broju godina.. mnogo osoba za svoje godine izgleda mnogo starije ili mladje nego što je.
Ljubav je ljubav i gdje se to čini da je nemoguća, ona ne priznaje godine, boju, stepen obrazovanja, vjeroispovjest, nacionalnost, klasnu pripadnost.. ,prava,iskrena ljubav nema granica ili nedoumica..
 
Ljudi ne razumeju da ne razmisljaju svi isto i svi kao oni.Na planeti ima 7,8 milijardi ljudi.Nisu svi isti i ne razmisljaju svi na isti nacin.Svako voli razlicite stvari,stvar ukusa.Ne znaci ako ja nesto propagiram da je to jedino ispravno i da svi treba tako da razmisljaju a da sve ono sto odstupa od mog misljenja ne valja i nije dobro
Dvostruki arsini ne mogu da se primenjuju.Moze stariji muskarac sa mladjom zenom a obrnuto ne moze.A niko da navede pravi razlog zasto ne moze.Svi kazu "on je musko moze" sta sa tim sto je neko musko pa da moze????Sta to znaci musko je.Nek neko ponudi neki pravi razlog za to pa da me razuveri a ne samo 1 rec "musko" ne razumem sta to uopste moze znaciti u kontekstu biranja partnera
 
Poslednja izmena:
Čovek koji piše vulgarne postove i ostavlja (kao) šaljive oglase kako traži ženu, nije validan da se izjašnjava maltene ni po kojem pitanju, osim u društvu neandertalaca kakav je i sam. Sasvim razumem da je tvoj mozak kalibrisan kako jeste. Ti i nisi u stanju shvatiti da postoji bilo šta van tvog uskog polja svesti, ili ljudi koji drugačije razmišljaju. Ako misle drugačije, onda su slepci i budale koji su se zaleteli grlom u jagode i ne znaju rizike i eventualne opasnosti. I, naravno, čekali su tebe da ih tome naučiš.
Samo nastavi, s takvim rezonom, svaka će žena (ubrajajući i one koje već jesu) pobeć od tebe, i zbog starijeg i zbog mlađeg.
Žena koja skrbi maltene sina i vrijedja druge učesnike u diskutiranju ničim osobno izazvana je....što?
 
Možda i nisam kompetentan za ovu temu ali u suštini ne bih se složio da će mladji muškarac de facto na kraju ostaviti svoju nešto stariju polovinu.. ostavi i stariji muškarac mnogo mladju ženu, pa šta. Ne ogleda se "starost" uvijek u izgledu, broju godina.. mnogo osoba za svoje godine izgleda mnogo starije ili mladje nego što je.
Ljubav je ljubav i gdje se to čini da je nemoguća, ona ne priznaje godine, boju, stepen obrazovanja, vjeroispovjest, nacionalnost, klasnu pripadnost.. ,prava ljubav nema granica ili nedoumica.. ako je iskrena.
Potpisujem sve ovo,lepo receno
 
Свако може оставити или бити остављен, уз објективне разлоге или не. Ако однос више не штима, као да је битно ко је кога оставио и због чега. Једино је битно да се више не мучи у вези која је престала да прија и има смисла.
А то прогнозирање туђег брака је мало је рећи примитивно.
 
Meni nije normalno da je neko od 22 godine u vezi s nekim od 15, pa nije ni bitno ko je muško, a ko žensko u toj vezi. Razlika u godinama je ok sve dok oboma to prija, ali ne s maloljetnicima.
Da, ali, znaš kako...kad sam imao 22 godine djevojka od 15 mi je rekla da je zaljubljena u mene i sve to, mladja sestra mog druga. Ona baš zgodna, visoka, ali previše mlada. Prava dobrica, neiskvarena...ja joj naravno kažem da je previše mlada za mene i iskreno nisam se puno dvoumio oko toga. Ali nakon mjesec, dva vidim izašla sa nekim klošarom slične razlike u godinama (možda 20-21 nebitno) i šta...
Meni to nije bilo ok ali nekom drugom jeste i djevojka koja je prava dobrica završi sa nekim klošarom i samo mi prolazi kroz glavu da sam mogao na neki način da je 'sačuvam' ali to nisam uradio jer mi nije bilo prihvatljivo da sam sa nekim od 15 godina. Naravno to je posao roditelja, njenog brata, ali takvo je neko vrijeme da...ne znam, zgodne djevojčice su kao neke ovčice i samo dolaze predatori i prave sve ono što ne valja od njih.

Opet da mi se ukaže prilika ne bih prihvatio da budem sa maloljetnicom ali nisam 100% siguran da je u svakoj situaciji to ispravna odluka.
 
Možda i nisam kompetentan za ovu temu ali u suštini ne bih se složio da će mladji muškarac de facto na kraju ostaviti svoju nešto stariju polovinu.. ostavi i stariji muškarac mnogo mladju ženu, pa šta. Ne ogleda se "starost" uvijek u izgledu, broju godina.. mnogo osoba za svoje godine izgleda mnogo starije ili mladje nego što je.
Ljubav je ljubav i gdje se to čini da je nemoguća, ona ne priznaje godine, boju, stepen obrazovanja, vjeroispovjest, nacionalnost, klasnu pripadnost.. ,prava,iskrena ljubav nema granica ili nedoumica..
Ovom prilikom želim da se izvinem što sam ti se, čini mi se, u nekom postu obratila kao muškarcu. Ispričavam se.

Ljubav na stranu, ja nisam mnogo romantična. Nikad se ne bih pouzdala samo u ljubav (u smislu kako je poete opisuju) kad bih razmišljala o udaji. Brak je komplikovan, kao i svaki dogovor između dvoje ljudi. Ako je tu samo ljubav osnova (nedajbože zaljubljenost), to će se vrlo brzo raspasti. Možda me ne razumeš ili ja ne razumem tebe, kad kažem da mi se čini da ljubav posmatraš kroz ružičaste naočari i zamišljaš je onako kako je to Goethe opisivao. Možda bih trebala obrazložiti šta u mom kanonu znači ljubav - a tu vrlo malo ima romantičnih budalasanja, šetnji pod mesečinom i gledanja jedno drugog u oči.Ja sam mnogo prizemnija kad je o tome reč, neki bi rekli pragmatična, pa i proračunata. Ali poenta nije šta bi neko rekao. Poenta je da li se tvoj lični kanon, tvoj lični stav, podudara sa stavom nekog drugog. Ako se podudara, onda stvar ima jako dobre šanse. Naravno, nikad ništa nije idealno, i niko ne zna šta donosi sutra, ali isto tako bi mogli prestat izlazit iz kuće jer postoji varijanta da nas zgazi auto. Zato što, znaš, stvarno postoji :) U promilima, što bi Matematičar reko ovde, ali postoji. Sigurno zbog toga nećeš prestat prelazit ulicu, jel.
 
Jako mi se svidja momak koji je mladji od mene pet godina.Znam da ni on nije ravnodusan prema meni, ali nisam dozvolila da se nesto desi zato sto je dosta mladji i nekako, glupo mi je!Nikad nisam bila u ovakvoj situaciji, uvek su mi se dopadali stariji, cak i dosta stariji od mene.Interesuje me sta vi mislite o tome...:roll:
Nek' je i pet godina mlađi, samo da je redovno. :deda2:
 

Back
Top