Blues Brothers
Elita
- Poruka
- 21.478
Svaki građanin Srbije mesečno izgubi 159 evra zato što haški optuženik Ratko Mladić još nije uhapšen i isporučen Međunarodnom sudu pravde.
Bivši komandant Vojske Republike Srpske košta državu ukupno 1,2 milijarde evra godišnje, jer je zbog njega blokiran prijem Srbije u EU. A samo neposredni trošak angažovanja 10.000 operativaca koji su svakodnevno u potrazi za Mladićem iznosi godišnje između 10 i 12 miliona evra.
Inače, analitičari su još 2006. upozoravali da neizručenje haških optuženika vodi ka „izolaciji Srbije od evropskih tokova", što će negativno uticati na standard stanovništva zbog smanjenog obima donacija, rasta kamata, povećanja inflacije, rasta nezaposlenosti jer u državi visokog političkog rizika opada dinamika privatizacije i priliv stranih investicija.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...dić+svakog+od+nas+košta+159+evra+mesečno.html
Ima dosta istine u ovoj racunici....



