Млади Хрватске чисте странке права славе НДХ

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
ЗАГРЕБ – Омладина Хрватске чисте странке права обележила је 70. годишњицу рођења квислиншке тзв. Независне државе Хрватске (НДХ) у центру Загреба перформансом у коме су, уместо спомињања усташа и НДХ, користили израз „априлска револуција” из 1941.године, пренели су хрватски медији.

„Омладина ХЧСП је на Тргу бана Јелачића извела перформанс којим је хтела да подсети хрватски народ на славне дане априлске револуције у Хрватској пре 70 година”, наводи се саопштењу те странке, преноси портал Индеx.хр.

НДХ је основана на данашњи дан 1941. године на иницијативу националсоцијалистичке Немачке и фашистичке Италије. Државом је владао вођа усташког покрета Анте Павелић, подсетио је Индеx.хр.

Према омладини праваша, априлска револуција је била одраз „колективне тежње хрватког народа ка оснивању самосталне хрватске државе, што се и остварило 10. априла 1941.године, а априлска резволуција и НДХ били су темељ стварању данашње држава Хрватске.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mladi-Hrvatske-ciste-stranke-prava-slave-NDH.sr.html

A ja se još pitam kako na forumu ima tako malo forumaša iz Hrvatske...otišli da se poklone doglavniku.:rtfm:
 
2Ucaps.jpg
 
ЗАГРЕБ – Омладина Хрватске чисте странке права обележила је 70. годишњицу рођења квислиншке тзв. Независне државе Хрватске (НДХ) у центру Загреба перформансом у коме су, уместо спомињања усташа и НДХ, користили израз „априлска револуција” из 1941.године, пренели су хрватски медији.

„Омладина ХЧСП је на Тргу бана Јелачића извела перформанс којим је хтела да подсети хрватски народ на славне дане априлске револуције у Хрватској пре 70 година”, наводи се саопштењу те странке, преноси портал Индеx.хр.

НДХ је основана на данашњи дан 1941. године на иницијативу националсоцијалистичке Немачке и фашистичке Италије. Државом је владао вођа усташког покрета Анте Павелић, подсетио је Индеx.хр.

Према омладини праваша, априлска револуција је била одраз „колективне тежње хрватког народа ка оснивању самосталне хрватске државе, што се и остварило 10. априла 1941.године, а априлска резволуција и НДХ били су темељ стварању данашње држава Хрватске.

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Mladi-Hrvatske-ciste-stranke-prava-slave-NDH.sr.html

A ja se još pitam kako na forumu ima tako malo forumaša iz Hrvatske...otišli da se poklone doglavniku.:rtfm:

Pa dobro, šta sada? Ljudi slave svoj praznik...neka ih....:hahaha:
 
koliko ih je 14 ili 15 ???

16.

v202831p0.jpg


"Hrvatski narod je za Republiku Hrvatsku bio pripremljen hrvatskom državom iz Drugog svjetskog rata, stoga je vrlo upitno da li bi Hrvati stvorili hrvatsku državu 1991. godine bez da se prethodno nije odigrala Travanjska revolucija i stvorila NDH", napominju iz HČSP-a.

Nezavisna Država Hrvatska (NDH) je osnovana je na današnji dan 1941. godine na inicijativu nacionalsocijalističke Njemačke i fašističke Italije. Državom je vladao vođa ustaškoga pokreta poglavnik Ante Pavelić. Politika Nezavisne Države Hrvatske prema nacionalnim manjinama i protivnicima režima je bila određena donošenjem dva zakona.
Prvi je bio onaj od 17. travnja 1941. godine kojim se određuje da osobe koje uvrijede Hrvatsku naciju su krivi za veleizdaju, a jedina kazna za to je smrtna. Drugi važni datum je 30. travnja i donošenje rasnih zakona. Ubijeno je više od 20.000 Židova, a 7.000 ih je bilo poslano u Auschwitz. Na području Nezavisne Države Hrvatske nalazilo se nekoliko sabirnih logora. Prvi je izgrađen u Koprivnici i smatra se da je u njemu ubijeno između dvije do pet tisuća ljudi. Najpoznatiji su logori bili Jasenovac i Stara Gradiška.

Pavelić "uglednik koji je podnio žrtvu za sve nas"

Valja naglasiti kako Kaptol i dalje u središtu Zagreba, u bazilici Srca Isusovog u Palmotićevoj ulici, svake godine održava misu zadušnicu za ustaškog zločinca Antu Pavelića. Misu za poglavnika NDH služe Isusovci Vjekoslav Lasić i Stanislav Kos.

Dio klera Pavelića naziva "uglednikom koji je podnio žrtvu za sve nas".

preneto sa hrvatskih medija
 

Back
Top