Quantcast

Mix-tema: SPC, CPC, Crnogorci i Hrvati u Srbiji?

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.143
1) Svako malo se Šešelju prigovara da je proterivao Hrvate iz Srbije, a ja na popisu stanovništva Srbije iz 2011-e vidim da ima više Hrvata nego Crnogoraca? Ko je 'proterao' sve one Crnogorce koji su naseljavali Srbiju od 45-e na dalje? Usput, zašto iz Srbije 'proterani' Hrvati ne traže povrat svoje imovine? Vučić bi im sve to odmah isplatio sa kamatama! Nije valjda da su stigli sve rasprodati pre nego što su 'proterani'? :zcepanje:

2) U koju crkvu zalaze Crnogorci u Srbiji? U SPC? Ili ne idu u crkvu, sve su to zadrti i nepopravljivi komunisti?

3) Ako Milogorac obnovi autokefalnost CPC, hoće li se i po Srbiji trebati graditi CPC objekti? Ko će to da finansira? EU-fondovi? :zcepanje:
https://sr.wikipedia.org/wiki/Попис_становништва_2011._у_Србији

TTokarev

Iskusan
Poruka
6.341
Srbija je jedna ludacka zemlja u koju svaki slucajni prolaznik iz regiona moze da udje bez vize, da se deklarise kao Srbin, i zauzme mesto u skupstini. Tako i taj Seselj. To je samo u Srbiji moguce i nigde vise.

Poslenji put u "novijoj istoriji" je tako jedan slucajni prolaznik iz Austrije zaseo u parlament Nemacke, prethodno se deklarisuci kao Nemac...
Svi znamo kako se to zavrsilo.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.143
Srbija je jedna ludacka zemlja u koju svaki slucajni prolaznik iz regiona moze da udje bez vize, da se deklarise kao Srbin, i zauzme mesto u skupstini. Tako i taj Seselj. To je samo u Srbiji moguce i nigde vise.

Poslenji put u "novijoj istoriji" je tako jedan slucajni prolaznik iz Austrije zaseo u parlament Nemacke, prethodno se deklarisuci kao Nemac...
Svi znamo kako se to zavrsilo.
Da su Srbi izašli na masovne demonstracije kada je Šešelj OSUĐEN u Zagrebu za verbalno 'prok*njavanje', Srbiji se verovatno ne bi dogodio Šešelj! Osim toga, Šešelja je lansirala tadašnja kriza i situacija, da nije bio on, bio bi neki drugi!

Zatim, Šešelj je rođen u Sarajevu, reklo bi se BOSANAC ( :zcepanje:)! Kako i zašto su Srbi dozvolili da se povezuje sa Srbijom!? Kao da se Srbija povezuje ako bi neki 'bosanski' Srbin opljačkao banku u Pingvaniji?

Dekston

Domaćin
Poruka
3.858
1) Svako malo se Šešelju prigovara da je proterivao Hrvate iz Srbije, a ja na popisu stanovništva Srbije iz 2011-e vidim da ima više Hrvata nego Crnogoraca? Ko je 'proterao' sve one Crnogorce koji su naseljavali Srbiju od 45-e na dalje? Usput, zašto iz Srbije 'proterani' Hrvati ne traže povrat svoje imovine? Vučić bi im sve to odmah isplatio sa kamatama! Nije valjda da su stigli sve rasprodati pre nego što su 'proterani'? :zcepanje:

2) U koju crkvu zalaze Crnogorci u Srbiji? U SPC? Ili ne idu u crkvu, sve su to zadrti i nepopravljivi komunisti?

3) Ako Milogorac obnovi autokefalnost CPC, hoće li se i po Srbiji trebati graditi CPC objekti? Ko će to da finansira? EU-fondovi? :zcepanje:
Crnogorci su pragmatici i konformisti. Oni su se prirodno asimilovali među Srbe u Srbiji. Tako im je lakše zbog posla i integracije. Oni Crnogorci koji su odselili u Zagreb su se pohrvatili,oni koji su ostali tokom rata u Sarajevu konvetovali su na islam kao Hamza /Igor Ražnatović.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.143
Crnogorci su pragmatici i konformisti. Oni su se prirodno asimilovali među Srbe u Srbiji. Tako im je lakše zbog posla i integracije. Oni Crnogorci koji su odselili u Zagreb su se pohrvatili,oni koji su ostali tokom rata u Sarajevu konvetovali su na islam kao Hamza /Igor Ražnatović.
Kada asimilovani? Ukradeno sa druge teme, valjda za Srbiju:

1991
Срби - 6.446.595 (65,92%)
Za 20 godina se broj Hrvata smanjio na pola, a broj Crnogoraca na skoro četvrtinu? Raspadom Truloslavije je ukinuta i misija Crnogoraca u Srbiji? I sada ti Crnogorci glume krupne zverke kod Milogorca? :zcepanje:

Dekston

Domaćin
Poruka
3.858
Kada asimilovani? Ukradeno sa druge teme, valjda za Srbiju:

1991
Срби - 6.446.595 (65,92%)
Za 20 godina se broj Hrvata smanjio na pola, a broj Crnogoraca na skoro četvrtinu? Raspadom Truloslavije je ukinuta i misija Crnogoraca u Srbiji? I sada ti Crnogorci glume krupne zverke kod Milogorca? :zcepanje:
Nekad sam davno čuo da je Beograd najveći crnogorski grad sa 400 000 stanovnika rođenih u Crnoj Gori,a prebivalištem u Beogradu. Oni su Srbiji hard Srbi,a kad su dole onda su dukljani sa mekim š i ž. Nije nešto ni biti popularan kao Crnogorac u Srbiji,automatski su pod sumnjom kao peta kolona. Hrvati su vjerovatno nakon rata mijenjali stanove sa Srbima iz Zagreba,Splita i tamo odselili. Da ne govorim dalje da i oni imaju nisku stopu priraštaja,a u zadnje vrijeme se više iseljavaju zbog hrvatskih pasoša i lakše mogućnosti zapošljavanja u inostranstvu. Takođe preko mješanih brakova mnogi su se pretopili u Srbe.

faraonn

Elita
Poruka
16.186
Nekad sam davno čuo da je Beograd najveći crnogorski grad sa 400 000 stanovnika rođenih u Crnoj Gori,a prebivalištem u Beogradu. Oni su Srbiji hard Srbi,a kad su dole onda su dukljani sa mekim š i ž. Nije nešto ni biti popularan kao Crnogorac u Srbiji,automatski su pod sumnjom kao peta kolona. Hrvati su vjerovatno nakon rata mijenjali stanove sa Srbima iz Zagreba,Splita i tamo odselili. Da ne govorim dalje da i oni imaju nisku stopu priraštaja,a u zadnje vrijeme se više iseljavaju zbog hrvatskih pasoša i lakše mogućnosti zapošljavanja u inostranstvu. Takođe preko mješanih brakova mnogi su se pretopili u Srbe.
...sta je ovdje pisac htio ...aman...prosvijetli me Dalaj Lamo,
ne prepoznah te ...sto bi rekao Fazlinovic...

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.143
Zar nisu? Oni bi i Srbiju vukli u EU&NATO integracije! :zcepanje:Znači, Hrvate niko nije proterivao iz Srbije!? Da li je i to bila jedna tačka optužnice protiv Šešelja? :super:

faraonn

Elita
Poruka
16.186
...mijesanih brakova...EU&NATO...vidim da o Seselju pricas napamet...bio je gradonacelnik Zemuna...ostalo sve se zna...do dolaska iz Haga ...kapa dole...
P.S.
...ne razumijem samo,
zasto ovo meni serviras i plus
ja se kacim za ove Tvoje,- umotvorine...
P.S.
...na par Tema sam te 'sretao' i imao respekt...
Sad je pao neko,- ja ili Ti...:aha2:
...nek si mi Ti,- zdravo i ...:pivce:

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.143
...mijesanih brakova...EU&NATO...vidim da o Seselju pricas napamet...bio je gradonacelnik Zemuna...ostalo sve se zna...do dolaska iz Haga ...kapa dole...
P.S.
...ne razumijem samo,
zasto ovo meni serviras i plus
ja se kacim za ove Tvoje,- nebuloze...
P.S.
...na par Tema sam te 'sretao' i imao respekt...
Sad je pao neko,- ja ili Ti...:aha2:
...nek si mi Ti,- zdravo i ...:pivce:
Odlično! Upravo si dokazao koliko je težak rad nas 'prosvetnih' radnika: Neki moji komentari su ti se sviđali, ali su isto tako nekome smetali, pa ih čak i uvredili! Isto tako može biti i obrnuto, tebi se ovi ne sviđaju, a nekim drugima se sviđaju!

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
11.020

Prvo niko nije proterao Hrvate, pogotovo ne Šešelj. Šešelj je pokušao da reši slučaj jednog bespravno useljenog stana u Zemunu igrom slučaja desilo da je to živela jedna otvoreno ustaška porodica. Naravno izdajnička propaganda je odmah počela da urla da se u Srbiji sprovodi genocid nad Hrvatima. Tačno je da se u tom periodu jedan broj Hrvata iz Srbije odselio, ali tu nije bilo nikakvog nasilja već standardna migracija koja se i danas dešava. I kakve veze ima to što je Šešelj iz Bosne? On se tada deklarisao kao Srbin, sada se deklariše kao mali Rus. Mogao je da bude Srbij iz Amerike on ima pravo po poreklu da se kandiduje zašta hoće u Srbiji. Tadić koji je isto iz Bosne to niko nije doveo u pitanje, Kakvo licemerje!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.