Mit o progonu hrišćana

Ordačni Bužap

Domaćin
Banovan
Poruka
3.407
“The Purpose - Driven Life” (knjiga militantnog pastora Rick Warren-a) prodata je u 2 miliona primeraka tokom 2002. godine i zadržala se na vrhu top liste bestselera rekordno vreme. Dve godine kasnije zastrašujuća i sadomazohistička “Pasija Hrista” oborila je sve rekorde u prodaji ulaznica i postala najuspješniji film u USA. Danas ćete teško pobediti na bilo kakvim izborima ukoliko ne tvrdite da imate intiman odnos sa kreatorom univerzuma. U jednoj od najpobožnijih nacija zapadnog sveta, kritika ubeđenja baziranih na veri trenutno je najveći tabu. Uprkos tome hrišćani, naročito eveangelisti, kao najkonzervativniji od njih, tvrde da su žrtve masovnog napada na njihove vrednosti.

Autor knjige "The Purpose - Driven Life”, Rick Warren, negira biološku evoluciju i piše u ovom šašavom bestseleru kako je Noje bio prva osoba koja je ikada napravila barku, i kako pre potopa nikada nije padala kiša. Pored toga on izjednačava sporazumne homoseksualne odnose sa pedofilijom. Ukratko, on je smešan. On je osoba koja bi u svetovnom društvu trebalo da bude marginalizovana.

Međutim on je održao svečani govor na inauguraciji Baraka Obame. On je predsedavao predsedničkom debatom za vreme opštih izbora. U ime religioznih sloboda zalagao se za referendum protiv braka homoseksualaca.

Hrišćani se žale kako ih proganjaju svaki put kada neko ukaže na to kako je božja kreacija nelogična kao naučna hipoteza, ili pak kada se svetovni ljudi bune protiv opresivne prirode religioznog fundamentalizma. U stvari, evangelisti nisu proganjani, oni su ti koji proganjaju.

Oni pokušavaju da zamute granicu između sekularne i crkvene države, granicu koju je odavno sasvim jasno definisao Thomas Jefferson, predsednik nehrišćanin. Oni to rade kako bi mogli da uguraju svoje teološke stavove u sudski sistem, obrazovne institucije i izborne procese.

Nemojte se zavaravati, ovo je rani fašistički pokret koji vode političari poput Mike-a Huckabee-a i Sare Palin, kao i megacrkveni tajkuni poput Rick Warren-a. Teroristi neće uništiti ovu veliku naciju, ali oni koji otvoreno zahtevaju približavanje američkog ustava Bibliji hoće. Uništiće je oni koji misle da je vera u Uskrsnuće legitimna ekološka politika; kao i oni koji odbijaju da prihvate činjenicu da žive u sekularnom društvu.
 
У, до сржи спиритуализованој и сатанизованој Америци, иако са хиљаду мана и глупости, амерички евангелисти су једини који тамо нешто вреде.

А, твоје замерке су смешне.
Данас постоје бројне научне чињенице које потврђују да је запис у Светом писму тачан и веродостојан.

ПС
Наравно да ће се Хришћани борити против хомосексуализма и осталих гадости(као рецимо убијање деце).
 
Poslednja izmena:
амерички евангелисти су једини који тамо нешто вреде.
Ekipa koja ima čitavu stranicu posvećenu skandalima i prevarama koje su napravili?! Ti nešto vrede?! :eek: :hahaha:
List of Christian evangelist scandals



Данас постоје бројне научне чињенице које потврђују да је запис у Светом писму тачан и веродостојан.
Upravo tako i još više naučno dokazanih činjenica koje potvrđuju da Svetom pismo nije ni tačno ni verodostojno.
Poenta je što u obe izjave nedostaje kvantifikator: u delovima.



Наравно да ће се Хришћани борити против хомосексуализма и осталих гадости(као рецимо убијање деце).
Čudno, imajući u vidu koliko su često tokom istorije pozivali na genocid i ubijanje (i dece), a i na broj slučajeva pedofilije i homoseksualizma među sveštenstvom hrišćanskih crkava. Nije mi jasno odakle kvalifikacija "naravno". :dontunderstand:
Naročito u svetlu tvoje tvrdnje o američkim evangelistima, a uzimajući u obzir raširen homoseksualizam među njima.
 
Наравно да ће се Хришћани борити против хомосексуализма и осталих гадости(као рецимо убијање деце).
Jel i oni Rusi koji su ubijali jevrejsku decu po ulicama vodjeni pravoslavnim svestenicima?

Ekaterinoslav1905.jpg


The anti-Jewish riots in Kishinev, Bessarabia (modern Moldova), are worse than the censor will permit to publish. There was a well laid-out plan for the general massacre of Jews on the day following the Orthodox Easter. The mob was led by priests, and the general cry, "Kill the Jews," was taken up all over the city. The Jews were taken wholly unaware and were slaughtered like sheep. The dead number 120 [Note: the actual number of dead was 47–48[10]] and the injured about 500. The scenes of horror attending this massacre are beyond description. Babies were literally torn to pieces by the frenzied and bloodthirsty mob. The local police made no attempt to check the reign of terror. At sunset the streets were piled with corpses and wounded. Those who could make their escape fled in terror, and the city is now practically deserted of Jews

Jer, zaboga, oni su ti koji su ubili Isusa. Izvor: "Jewish Massacre Denounced," in The New York Times, April 28, 1903, p. 6
 
У, до сржи спиритуализованој и сатанизованој Америци, иако са хиљаду мана и глупости, амерички евангелисти су једини који тамо нешто вреде.

А, твоје замерке су смешне.
Данас постоје бројне научне чињенице које потврђују да је запис у Светом писму тачан и веродостојан.

ПС
Наравно да ће се Хришћани борити против хомосексуализма и осталих гадости(као рецимо убијање деце).

evo neko ko prati americku politiku vise od srpske da kaze nesto o tome.
ja mislim da jedino u gay barovima ima vise homoseksualaca nego u evangelistickim crkvama.
jedino GOP, im mozda, moze da konkurise...

zato svuda homoseksualci, kad god se neko ubi od napada na njih, oni odmah pomisle "ovaj mora da je nas!".

Omiljeni mi je bio ted hagard. koji je to lik!
napadao je homoseksualce godinama do jedan od njegovih "plati pa klati" ljubavnika nije odluci da je ovaj prevrsio svaku meru. izasao covek u medije i nazvao ga pravim imenom. LICIMUR.
 
У, до сржи спиритуализованој и сатанизованој Америци, иако са хиљаду мана и глупости, амерички евангелисти су једини који тамо нешто вреде.

А, твоје замерке су смешне.
Данас постоје бројне научне чињенице које потврђују да је запис у Светом писму тачан и веродостојан.

ПС
Наравно да ће се Хришћани борити против хомосексуализма и осталих гадости(као рецимо убијање деце).

Vrede malo više od 5 para.

Zašto su smešne?
Koje „brojne“ naučne činjenice mogu potvrditi da je Zemlja stvorena pre zvezda, da je svet star između 6 i 7 hiljada godina, da pomračenje Sunca traje tri sata (jer se Mesec zaustavlja a ne pada na Zemlju... ha ha ha) itd?

PS ili P.S. A ko od nas ovde podržava homoseksualizam i ubijanje dece?


A kad ne mozes da ih pobedis, pridruzi im se.:hahaha1: Parola koju sledi dosta hriscanskih svestenika.

Ha ha ha. Ludilo!
 
Па и Ахмединеџад рече "мит о холокаусту", тако и овдје ова тема исто пропагира. Испаде да сами себе убише хришћани током старог Рима, инквизиције итд. Више милиона људи.
 
Не, само сам упоредио исту пропаганду. Као што постоји пропаганда о "миту холокауста", тако и овдје постоји пропаганда о "миту прогона хришћана". Испаде да су сами себе убили милиони хришћана. Само у широј околини Рима је нађено 2 милиона гробова хришћана убијених од римских императора.
 
Не, само сам упоредио исту пропаганду. Као што постоји пропаганда о "миту холокауста", тако и овдје постоји пропаганда о "миту прогона хришћана". Испаде да су сами себе убили милиони хришћана. Само у широј околини Рима је нађено 2 милиона гробова хришћана убијених од римских императора.
Kakve ti budalaštine pišeš... :hahaha:
Oko grada koji je maksimalno imao jedva milion stanovnika i to samo u jednom trenutku svoje istorije je na]eno 2 miliona grobova pobijenih hrišćana.
Koliko ja znam, ukupno nije nađeno 2 miliona grobova iz perioda rimske Imperije na teritoriji celog Sredozemlja.
Najzanimljivije što pišeš nešto što veze nema sa temom, jer uvodnu poruku uopšte nisi pročitao. :lol:
 
Не, само сам упоредио исту пропаганду. Као што постоји пропаганда о "миту холокауста", тако и овдје постоји пропаганда о "миту прогона хришћана". Испаде да су сами себе убили милиони хришћана. Само у широј околини Рима је нађено 2 милиона гробова хришћана убијених од римских императора.

A ko ovde govori o Starom Rimu? Sve si pobrkao. Namerno skrećeš sa teme.
 

Back
Top