• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Mistično iskustvo ili ludilo?

aeternum

Veoma poznat
Poruka
14.900
Da li ste imali,nazovimo ga kolokvijalno,mistično iskustvo u smislu da ste osetili,jednostavno znali da komunicirate sa Višim bićem,Bogom,nazovite ga kako hoćete?
Ako ste imali,da li ste sigurni da je to zaista bilo to - komunikacija sa Višim bićem- ili ste pomislili :"Mora da ludim"?
Moguca je komunikacija sa Bogom.
I moze se osetiti.
Na primer osecam da me Bog vodi, kada me vodi,
kako odgovara na moje molitve itd...

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Nekoliko puta jesam, ali me je za jedan opisan slučaj dr. M.P. upozorio da su to najverovatnije bili demoni a ne tamo neki arhanđel Mihailo i sl.
Na duže staze mi je i bolje da verujem da to nije bilo baš kako sam osetila jer bih možda počela da umišljam neku posebnost u odnosu na druge, a to ne želim. Svakako, pamtim takvih nekoliko događaja od kojih mi je svaki bio izuzetno važan i na klackalici sa više izgleda da se završi na najgori način... i među tim iskustvima postoji nešto jedinstveno, kao da je uvek istog autora delo.
Poslednji put sam se molila celu noć, nije bilo sna, ispričah se sa Onim koji sve može, Ocem, Sinom, Duhom, Svedržiteljem...
i... stvarno, idem da rešavam problem, spremna da diskutujem, da ja iznosim neke dokaze da jesam i nisam, kad ono... sve prođe kao da je neko umesto mene sve doveo u red.

Poslednja izmena:

RIA77

Poznat
Poruka
7.840
Da li ste imali,nazovimo ga kolokvijalno,mistično iskustvo u smislu da ste osetili,jednostavno znali da komunicirate sa Višim bićem,Bogom,nazovite ga kako hoćete?
Можеш да осетиш Божју благодат, а не у смислу да "комуницираш" са Богом.
Imao sam, i ne mogu se ta dva stanja pomiješati. Prvo donosi smirenost, drugo - konfuziju.
Oдлично описано.
Негде сам нашао да су монаси у опасности па се труде да не замене обичну топлину у срцу (од течења крви) од благодати Божје које се осећа на молитви.

TonyS

Zainteresovan član
Poruka
157
Ne bih o svojim iskustvima, to je jedna specificna i licna prica. Ali cu reci kako je ta prica otpocela. Otpocela je tako sto sam iskreno resio da sagledam stvari onakvim kakve stvarno jesu umesto da zivim u lazi ili neznanju, resio sam da radim na sebi kako bih se unapredjivao umesto da stojim u mestu, i zeleo sam vezu i komunikaciju sa Univerzumom (u vezi koga jos nisam skoro nista znao, osim toga da verovatno postoji nesto na osnovu iskustava koje je Tesla opisao).

To je otprilike univerzalan recept koji moze da primeni svako ako stvarno i iskreno hoce - i svako ce tako vremenom da dobije svoja iskustva i svoje potvrde.

UltraVioletna

Domaćin
Moderator
Poruka
4.421
Можеш да осетиш Божју благодат, а не у смислу да "комуницираш" са Богом.
Ovako : gledaš u oblake i odjednom te preplavljuje tolika količina ljubavi,da ti kreću suze i osećaš da tako nešto nikada nisi osetio. Jel to nešto tvoje iznutra ili komunikacija sa Višim bićem koje ti daruje da osetiš šta je bezuslovna ljubav? Ili si samo kvrcnuo psihički?

ИПХ ЗИЛОТ+

Aktivan član
Poruka
1.630
A kad prođe,i stiša se,pomislite li :" Ma,samo mi se učinilo,možda je to bilo nešto emotivno,neki odjek nečega u meni,samo projekcija"?
То су фантазије и интроспекције типичне за женски пол, пошто су емотивније и фокусираније на душевност... У православљу то се зове ПРЕЛЕСТ МЊЕЊА, кад се осећањима поклања потпуни фокус који умањује интелект - интелект разграничава ту фантазерску вансебност, која иако почиње из срца, не завршава се у духу (вишем уму) него у фантазији и хиперсензитивности

Духовност пак није душевност и ту долази до забуне... духовно искуство је не само осећај него реално пребивање духа (а не емоција) на другом месту

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.