Misteriozni BIOS...

goxy

Zaslužan član
Poruka
105.785
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:
 
Acer: - Ctrl+Alt+Esc

ALR PC: (F2) or (Ctrl)(Alt)Esc)

AMI BIOS: (Del), (F1) or (F2)

AST, Advantage, Award, Tandon: - Ctrl + Alt + Esc

Award BIOS: (Del) or (Ctrl)(Alt)(Esc)

Compaq: (F10) (do this when the cursor is in the upper right corner of the screen blinking)

Dell: - F1 or Del.

Dell: - Some require pressing reset twice

Dell: - Ctrl + Alt + Enter

DTK BIOS: (Esc)

Gateway 2000: - F1

Hewlett Packard: - F1

IBM:

Older Models - In order to get into the configuration of the IBM setup screen (CMOS) screen you need to hold down both mouse buttons during bootup.
Aptiva - Press F1

IBM PS/2: (Ctrl)(Alt)(Ins) after (Ctrl)(Alt)(Del)

IBM PS/2 with reference partition: - Press Ins during boot

Some PS/2s, such as 75 and 90: - Ctrl Alt ?

Some PS/2s when pointer at top right of screen: - Ctrl + Ins

Leading Edge:

Fortiva 5000 - <A>
NEC: - F2

Packard Bell: - F1 or F2

Phoenix BIOS: (F1), (F2), or (Ctrl)(Alt)(Esc)

Phoenix BIOS: - Ctrl Alt S

Phoenix BIOS: - Ctrl S

Phoenix BIOS: - Ctrl Alt Ins

Sharp Laptop 9020: - F2

Sony: (F3) while you are starting the PC, then (F2) or (F1)

Tandon computers: - Hold down the key after turning on power

Tandon: - Ctrl + Shift + Esc

Toshiba Laptops: - Toshiba Utility

Toshiba: - Press Esc during boot

Toshiba, Phoenix, late model PS/1 Value Point and 330s: - Press F1 during boot

Olivetti PC Pro: - Shift Ctrl Alt + Num Pad Del

Miscellaneous PC's: - Ctrl + Esc or Ctrl and Alt and +

Zenith: - Ctrl Alt Ins



NOTE: Some new motherboard designs have a jumper on the motherboard that disables access to the BIOS. In order to access the BIOS setup, this jumper will have to be disabled. You cannot access the BIOS setup until this jumper has been disabled.
 
evo sta kaze manual od maticne:


3 Updating the BIOS
The BIOS Setup program can be used to view and change the BIOS settings for the
computer. You can access the BIOS Setup program by pressing the <F2> key after
the Power-On Self-Test (POST) memory test begins and before the operating system
boot begins.
This chapter tells you how to update the BIOS by using the Iflash Memory Update
Utility and how to recover the BIOS if an update fails.

http://downloadmirror.intel.com/15111/eng/D201GLY_ProductGuide_English.pdf
 
Зато сам и реко да прво пробаш ресет Биоса.
Ако и тада неће да те пусти потражи на плочи његов џампер и покушај да активираш приступ .
 
Једноставно је.
Ископчај напајање са компа.
Отвори кућиште.
У близини батерије имаш џампер са три ножице.
На њему постоји контакт између две ножице.
Премести га да буде између средње и ине слободне.
Сачека два минута и све врати како је било.
Ако ниси сигуран који је џампер, једноставно извади батерију на два минута.
У пали и пробај са Ф2, дел или већ који ти показује.
Ако и тада неће значи да је онемогућен приступ и тада мораш на плочи потражити џампер за БИОС и активирати га.
Ако немаш податке од плоче потражи по нету.
 
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:
Ма убаци CD са Windows-ом и ако ти покрене инсталацију онда је ок и само терај даље. Ако неће, онда ћеш ипак морати најпре у BIOS да подесиш 1st Boot Device (CD ROM). И какве везе има дал је старија или новија верзија? По теби значи, после 7-це нико не би могао да инсталира опет XP?
 
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:
Kada krene učitavanje posle bip-a ti stisni pauzu na tastaturi i pročitaj lepo koje dugme da stisneš na tastaturi :)
 
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:

Koju imaš tastaturu??? Na usb ili ps2. Pokušaj promijeniti tastaturu...
 
Imam genius-ovu nije usb...Inače sve je posledica virusa koji mi je uništio firewall i onemogućava mi pristup netu...Pa moram sve da čistim a i bog je zaboravio kad sam poslednji put reinstalirao...
 
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:

molim te pomagaj
pocela sam instalaciju windows xp ali kad sam usla u bios i izabrala cd rom i sacuvala na F10, racunar se podigao i nikakvog procesa nije bilo!

sto tako, znas li?

MOLIM TE ODGOVORI MI NEOPHODNO MI JE
HVALA TI PUNO
AKO ZNAS PISI PLEASE
 
Ovako stoje stvari.Hoću da reinstaliram Njindouz!:lol:Al imam stariju verziju od prethodne a nemam vremena da nabavim drugu elem moram da formatiram W particiju iz bios-a,ali koje god trik dugme da pritisnem,tried it all(f2,f8,f10,f12,delete) on mi otvara ekran sa ponudama za podizanje iz sejf moda i poslednje zapamćene konfiguracije...Nikako da uđem u set up...Ploča je D201GLY Intel...:neutral:
ovo ti je iz user manuala za tu ploču kako se pristupa BIOS-u
The BIOS Setup program can be used to view and change the BIOS settings for the
computer. You can access the BIOS Setup program by pressing the <F2> key after
the Power-On Self-Test (POST) memory test begins and before the operating system
boot begins.
 

Back
Top