Misteriozna Bolivia

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
D

Dujka

Gost
Posetite Boliviju
ovde sam vec 20 dana i nemam nameru jos da se vracam stvarno je ludo, tropi sa amazonskom dzunglom - upecao sam ribu od 6 kila i to tamo nije ostavilo utisak, izgubljeni gradovi El Fuerte - Samaipata, Tihuwanaku, naj vise plovno jezero Titikaka. A o narodima i da se neprica razna indijanska plemena, Rusi u svojim narodnim nosnjama kao u srednjem veku ali ocigledno dobro stojeci, Menoniti, germanski narod koji ne koristi struju i telefon, cak skidaju gume sa svojih traktora i voze na bandasima, takodje ne voze automobile i nose neku vrstu uniforme. Svi imaju pó desetoro i vise dece itd odusevljen sam sa tim ekoloskim narodom. Nasi ljudi su izuzetno cenjeni zahvaljujuci emigraciji koja se tamo jako dobro snasla. Na planinski vrh od 5300m sam se popeo kolima. Moze i jako jeftino da se prodje, hoteli su od 10 do 150$ a hrana je izuzetno jeftina od pola dolara na ulici ili pijaci do 10$ u najskupljoj varijanti. Nasao sam i agenciju gde govore Srpski pa vam preporucujem mail. ecosafari@eudoramail.com :D
 
Milojko Vasic:
A kako si otišao u Boliviju ? Jel to neka turistička agencija nešto organizovala ?

U Boliviji imam poznanike pa sam dosao preko njih ali sam takodje dao E.mail agencije u boliviji pa mozes da kontaktiras sa njima. Skoro svi govore Srpski pa neces imati jezickih problema.
pozdrav Dujka
 
Kao sto sam vec rekao ovde je fenomenalno, juce sam bio na pijaci gde se okupljaju indijanski vracevi, oni imaju fenomenalne teorije, pored uobicajenih amuleta i narodnih lekova za neke bolesti prvo treba da se izleci grad ili planina, i imaju pravo, gradovi su zagadjeni planine takodje zbog nepravilne exploatacije rudnika itd. Sutra putujem u Salar de Uyuni to je ogromna slana pustinja velicine Bugarske recimo. Pisacu vam kad se vratim. Bolivija je isto interesantna jer ima mislim najvise cafe interneta po glavi stanovnika isto i telefonska mreza. U selima gde jos nema struje postoje telefonske govornice i internet stvarno zacudjujuce.

Adresa agencije: ECO SAFARI, SANTA CRUZ, BOLIVIJA
C. COLON 494 tel 591 3 3368797
contakt: gospodja Marsela - govori perfektan srpski
 
dujka:
pletkika:
Y eso?Cuentame mas!!! Gracias!!!
:lol:

SI DE VERDAD.
Zaista sam u Boliviji i ostacu jos neko vreme, nasao sam posao. Nista narocito ali cu malo da pristedim pa pravac Buenos Aires.
Takodje cu da vam malo opsirnije pisem o ovoj avanturi.
Pozdrav Dujka
Skoro sam zaboravio da vam ispricam naj ludje poznanstvo u mom zivotu.
Bracni par jedna Slovenka (30)i Finac (50) putuju po latinskoj Americi na konjima. Krenuli su iz Brazila pa preko Urugvaja i Argentine do Bolivije. To je putovanje trajalo osam meseci i za sada su se zaustavili ovde u BOL, iznajmili su jedan ranc i kupili krave sa kojima trguju. Cesto prave "parillade" - rostiljiade a posto smo slovenka i ja ostali zemljaci meni nije tesko da predjem tih stotinak kilometara da bismo bili zajedno.
Dujka :D
 
pletkika:
hola de nuevo,
puedes darme tu email? Me gustaria hablar mas contigo sobre Bolivia, porque estoy pensando en irme a la America Latina..
Gracias !!!
Kako da Ti dam moj mail ovako otvoreno?
Nego posalji mi na Eco Safari, gore imas njihov mail sa naznakom "za dujku" pa cu da Ti se javim. Oni su mi prijatelji i cesto se vidjamo.
Inace dobar Ti je Spanski. :D
cao dujka
 
Boliviski putevi su u naj manju ruku receno, puni iznenadjenja, o rupama ovoga puta necu govoriti.
Vec sam vam rekao da sam nasao posao, pa zaposlio sam se kao sofer i vozim jedan odlican i skoro nov autobus.
Ruta mi je bila Tariha - Santa Cruz i prevezao sam grupu Scauta (izvidjaca) koji su u Tarihi bili na chinkani - internacionalni skup Skauta. Odande smo krenuli u subotu uvece sa idejom da do jutra stignemo na odrediste, ali pala je kisa i to na zemljanim putevima gde nema ni mostova zaista predstavlja ozbiljan problem pa smo na prelazu jedne recice zastali jer se jedan autobus zaglavio na sred reke. Nije bilo neke opasnosti jer je voda relativno plitka ali autobus ni pomocu velikog traktora nismo uspeli da izvucemo. Onda smo se dogovorili da idemo alternativnim putevima. Bolje reci kozijim stazama.I na odrediste smo stigli u ponedeljak uvece. Ovde su nas na nase iznenadjenje i radost roditelji sacekali sa trubacima, pa su se odmah svi uhvatili u kolo valjda sretni sto su stigli zdravi i citavi. Nekolicina momaka mi se seretski priblizilo i poklonilo kao na jednoj ovde poznatoj propagandi za kafu sa recima "bravo maestro"
Inace smo usput videli orlove, zmije, jednog tapira ali mislim da je bio pripitomljen jer ne pripada tom podrucju i zvakao sam lisce koke jer je to bio jedini nacin da ostanem svestan i da ne zaspim za volanom. Uostalom to ovde svi soferi rade. Naravno to mi nece preci u naviku jer eto probao sam i gotovo.
Pozdrav vas Dujka
 
CAO! To sve stvarno super zvuci! Volela bih i ja da idem na tako neki put! Da li super piras spanski? Ja sam skoro pocela da ga ucim i bas mi se svidja. Pisi nam sto vise o putu! Adios!
 
Vidm da se ovo sto pisem cita i bas sam iznenadjen da postoji interes za za ovo podrucje.
Danas sam se vratio iz Porto Suareza, to je "grad" na granici sa Brazilom u sred amazonske dzungle. U hladu je bilo 46C° pa moram da priznam da sam izlete ostavio za drugi put. U pristojnom hotelu gde sam odseo je bilo sve potaman za lep odmor i izvanredne izlete narocito na brazilskoj strani ali ipak sam ostao u sobi sa klimom i nekih neverovatno hladnih 25C° pa sam prespavao citav dan i tek sam uvece isprobao dobro podgrejani bazen.
Sledeci dan sam vozio nazad i nisam zvakao koku - mnogo smrdi.
Cao svima Dujka
 
Nisam vam opisao glavne dogadjaje sa ovog puta:
Na putu sam sreo kauboje sa velikim stadima krava kako putuju i vrovatno je to bio contrabando (sverc) iz brazila.
U selu Tres Cruses sam upoznao jednog naseg inzinjera koji je ovde vec vise godina i njegovog sina koji je tu od skora. Oni rade na izgradnji jednog velikog silosa za soju.
A sada stvarno cao
 
Nisam vam opisao glavne dogadjaje sa ovog puta:
Na putu sam sreo kauboje sa velikim stadima krava kako putuju i vrovatno je to bio contrabando (sverc) iz Brazila.
U selu Tres Cruses sam upoznao jednog naseg inzinjera koji je ovde vec vise godina i njegovog sina koji je tu od skora. Oni rade na izgradnji jednog velikog silosa za soju.
A sada stvarno cao
:lol: :lol: :lol:
 
Karneval u letovalistu Bahia u Brazilu je nesto fantasticno zeleo bih da prisustvujem i karnevalu u Riju ali necu moci jer imam obaveze u Santa Cruzu.
Brazil to je veciti karneval a za vreme karnevala, ha, ha, vatromet, explozija boja, neverovatna tela, sta sve moze muzika zaista je tesko opisati dve karnevalske noci u bahiji to je isuvise za jedno srce a premalo za dva oka. More, temperatura blizu 40 znoj, pivo, skupio se citav svet, sve rase, jezici, mladi i stari i svi samo sa jednom idejom, zabavljati se igrati i biti sretan. Zasto i mi nemamo karneval, ko nam ga je ukrao.
vas Dujka
 
dujka:
Karneval u letovalistu Bahia u Brazilu je nesto fantasticno zeleo bih da prisustvujem i karnevalu u Riju ali necu moci jer imam obaveze u Santa Cruzu.
Brazil to je veciti karneval a za vreme karnevala, ha, ha, vatromet, explozija boja, neverovatna tela, sta sve moze muzika zaista je tesko opisati dve karnevalske noci u bahiji to je isuvise za jedno srce a premalo za dva oka. More, temperatura blizu 40 znoj, pivo, skupio se citav svet, sve rase, jezici, mladi i stari i svi samo sa jednom idejom, zabavljati se igrati i biti sretan. Zasto i mi nemamo karneval, ko nam ga je ukrao.
vas Dujka
Dujka,ti si kralj!Javljaj se cesce,bilo je tako dosadno bez tebe.Izvedi nas malo sa Balkana,pricaj nam o nepoznatim krajevima.Pozdrav!!!!!
 
Anonymous:
dujka:
Karneval u letovalistu Bahia u Brazilu je nesto fantasticno zeleo bih da prisustvujem i karnevalu u Riju ali necu moci jer imam obaveze u Santa Cruzu.
Brazil to je veciti karneval a za vreme karnevala, ha, ha, vatromet, explozija boja, neverovatna tela, sta sve moze muzika zaista je tesko opisati dve karnevalske noci u bahiji to je isuvise za jedno srce a premalo za dva oka. More, temperatura blizu 40 znoj, pivo, skupio se citav svet, sve rase, jezici, mladi i stari i svi samo sa jednom idejom, zabavljati se igrati i biti sretan. Zasto i mi nemamo karneval, ko nam ga je ukrao.
vas Dujka
Dujka,ti si kralj!Javljaj se cesce,bilo je tako dosadno bez tebe.Izvedi nas malo sa Balkana,pricaj nam o nepoznatim krajevima.Pozdrav!!!!!
:D :D
I dalje sam u Boliviji radim ono sto naj vise volim a to je da putujem i jos mi i placaju, ne mnogo ali i to je super.
juce se zvanicno zavrsio karneval, procitao sam (i doziveo) jednu interesantnu informaciju - samo u Oruru malom rudarskom gradu na oko 3000 metara nadmorske visine i dosta hladnom klimom se za tri karnevalska dana popije vise piva nego u celoj boliviji za godinu dana. To je zaista mnogo i nije nista cudno videti gomilu pijanica kako leze na ulici. ALI! to naravno nije Karneval u Oruru to je samo njegovo nalicje. Pravi karneval to je oko 30.000 igraca koji se pripremaju citave godine za taj nastup, stede svoja ionako niska primanja da bi kupili raskosne i preskupe kostime (neki kostaju i po nekoliko hiljada dolara i prava su remek dela narodne umetnosti)igraju dva dana i noci da bi stigli do glavne ulice koja vodi do crkve gde ce se pokloniti svetoj majci i poslednji kilometar ili dva mnogi ce preci na kolenima. Igre su divno osmisljene i najcesce govore o borbi dobrog i zla likovi koji su po pravilu prisutni su Mamita (Bogorodica) i Tio (stric) strasni duh podzemlja koji vlada rudnickim hodnicima. Tu su i predivne igre morenada koje su tipicne za crnacku populaciju ali kako je ova mala, prihvatili su je belci i to iz visih gradjanskih slojeva. Njihova nosnja je izuzetno lepa i zivopisna. Raskos i sirotinja zajedno na jednom pravom narodnom veselju, cudno ali katolicka crkva ne podrzava ovakvo svetkovanje verovatno sto je vise pagansko, obicajno, kulturolosko a u poslednje vreme i turisticko nego ocekivano pobozno raspolozenje.
U Oruru sam bio samo dan ipo i pozurio sam nazad u Santa Kruz koji nema tako poznat i velicanstven karneval vec jedan bledi surogat Brazilskog svetkovanja ali ovde su mi prijatelji sa kojima sam poslednji dan proslavio tako sto se napravio jedan dobar rostilj i posto je temperaturo oko 32Cº dobro je dosao ovdasnji obicaj prskanja i igranja sa vodom.
Alasitas je jedan poseban dogadjaj (vasar) koji prethodi karnevalu i to krajem januara znaci mesec dana pre karnevala (od Bozica krajem decembra preko nove godine, zatim alasitas pa prekarnevalere svake subote u februaru do karnevala u medjuvremenu su bili i nas bozic i nova godina mislim to je dovoljno da covek ako ne vodi racuna i nesvesno postane alkoholicar, sreca da sam sofer i imam dobar izgovor da ne preterujem u picu) . Naj poznatija "ferija de alasitas" (vasar) je u La Pazu na njoj se mnogo jede jos vise pije i kupuju se male stvari. U istinu miniature svega sto nas okruzuje, naj poznatija licnost je debeli coveculjak EKEKO natovaren sa svim tim malim stvarima kao kucica, auto, kamion alatke cigare, novac itd. verovanje je da ce on Ekeko pomoci da u zivotu dodjete do tih stvari koje stu mu na vasaru kupili. I ja sam kupio i Ekeka i razne stvarcice pa da vidimo sta ce biti.
Pozdrav svima Dujka
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top