Misliti ili pamtiti

Zasto ljudi ne analiziraju i ne sumnjaju u sve sto su culi i sta su naucili.Zasto ne analiziraju sve sto su ih roditelji naucili i drustvo,na kojim vrijednostima pocinju pravila drustva u kojem zivimo,da li su okrenuta bozjem covjeku ili robotizovanom demonu od covjeka
Pa rade to neki....
Nego nemaju svi brz CPU , nemaju svi mogucnost da im mozak radi duze od 5 min, to ti je prosek ili i vise od proseka za ljude...dnevno..
Ne bi verovao , ali 5 min je ogromna cifra....za razmisljanje..

Studenti pa jedva nabiju 1h kad spremaju ispit, neki , a imas genijalaca, studioruma...koji imaju kapacitet za 4h, i neki i za 6h, i neki i za 8h, a imas ljudi koji mogu da razmisljaju kao pronalazaci , znaci moze da roka 10h dnevno....u fullu...
A ovo iznad, znaci 12+ h, to je vec za duboko postovanje sa moje strane..

Trazi izuzetno zdravlje, nivo adrenalina i secera, zdravu cirkulaciju , kardio vaskularni sistem, jake i zdrave nerve, nervni sistem....

Ja radim jos dve stvari , jedno je koriscenje sna za razmisljanje i analizu...i to je dobra stvar...ali moras imati kontrolu snova...
A nije lose ni ono sto mozda svesno a mozda nesvesno pominjes, a to je postavljanje eksperimenata, jer svako postavljanje religioznog pitanja trazi eksperiment....npr okreni drugi obraz, to je bez eksperimenta bezvredno....ili neke druge stvari isto religiozne...ili ona o isposnistvu usred mladosti u duzini godinu ili dve...itd itd..

U vezi sumnje, to se ne radi bas tako , sumnjajuci , nego se radi tako sto napravis plan, sistematizaciju kojim ces putem da krene su preispitivanje aksioma, postavki i onda kreces od nule, zahtevno , trazi da se ispituje sve i svasta nema tu ocigledno je nije ocigledno...no no , sve je neocigledno....
Ali nije sumnja, samo je nedokazano u nekom nivou , i onda pretreses sve i to traje i traje....to se obicno radi ako rano postanes svestan pa tokom puberteta, neki bleje, neki ispitaju samo neka pitanja, a neki krenu sve...imaju vremena, imaju distancu , decentraciju , i onda ako ima brz CPU , moze ....

Nisam siguran da neko u 28 godina ima taj luksuz da moze da preispituje temeljno sve od nule ako nije to radio do tada....jer trazi mu posao obaveze i miliion drugih stvari da trosi vreme na to....na bezveze stvari..

Ali ako je radio pre toga to , onda moze da nastavi i u 28....i da povremeno radi retrace, tj da ponovo prelazi iste odnose i aksiome, jer smatra da je nesto dodatno u interakciji sa nekom vec predjenom temom...

Inace se ne radi previse retrace, jer to se radi kasnije kad ti interakcija sa okruzenjem opadne, a to nije po mom misljenju do 60, ili bar ne do 55...ne vidim zasto bi neko umanjio svoju interakciju sa okolinom pre tog godista, jer onda ce da ga hvata umor, zamor, neke bolesti , reuma i slicno..
Tada moze da odmori preispitujuci se i prisecajuci se nekih odnosa i gledajuci ih na drugi nacin....sto se mislim i desava....npr bivse veze se vise ne gledaju kao borba egoa ili zastita od lazi ili nepostovanja nego se gledaju kao tako malo je falilo da se zadrzi samo ono znacajno a da se preskoce beznacajni sitni sukobi....i onda se uoce neke druge stvari koje su smetale ali ih nismo primetili tada...

A zanimljive su te retrace seanse...ja sam radio par njih ....ista pukla veza se moze gledati kao moja greska za nesto , kao njena greska za nesto , kao neki novi problemi i zapleti , totalno drugaciji od onih koje smo videli kad smo bili u vezi...bas je zanimljivo koliko je razlicito od sagledavanja kad si imao tu vezi 10 godina pre, a ne mozes reci da je nesto puno zrelije razmisljanje, samo je drugacije...jer i dalje je zrelo ono, a ovo je samo varijanta koja je drugacija...usled ekonomskog faktora ili nekog drugog faktora ili recimo cesta stvar usled nebitnosti da li je neko nekog prevario....neko moze doci do takvog stava, da je prevara tako malo znacajna u odnosu m i z....a da je znacajnije to da se nadju u sustinskom...ono da izgaraju jedno za drugo ...da se ne lazemo mnogi su vrtirepi , droljice bilo m bilo z...
E sad i kad nisi , opet ti popusti taj osudjujuci stav prema droljastvu jer je i to evolucija...

Poslednja izmena:
Pa rade to neki....
Nego nemaju svi brz CPU , nemaju svi mogucnost da im mozak radi duze od 5 min, to ti je prosek ili i vise od proseka za ljude...dnevno..
Ne bi verovao , ali 5 min je ogromna cifra....za razmisljanje..

Studenti pa jedva nabiju 1h kad spremaju ispit, neki , a imas genijalaca, studioruma...koji imaju kapacitet za 4h, i neki i za 6h, i neki i za 8h, a imas ljudi koji mogu da razmisljaju kao pronalazaci , znaci moze da roka 10h dnevno....u fullu...
A ovo iznad, znaci 12+ h, to je vec za duboko postovanje sa moje strane..

Trazi izuzetno zdravlje, nivo adrenalina i secera, zdravu cirkulaciju , kardio vaskularni sistem, jake i zdrave nerve, nervni sistem....

Ja radim jos dve stvari , jedno je koriscenje sna za razmisljanje i analizu...i to je dobra stvar...ali moras imati kontrolu snova...
A nije lose ni ono sto mozda svesno a mozda nesvesno pominjes, a to je postavljanje eksperimenata, jer svako postavljanje religioznog pitanja trazi eksperiment....npr okreni drugi obraz, to je bez eksperimenta bezvredno....ili neke druge stvari isto religiozne...ili ona o isposnistvu usred mladosti u duzini godinu ili dve...itd itd..

U vezi sumnje, to se ne radi bas tako , sumnjajuci , nego se radi tako sto napravis plan, sistematizaciju kojim ces putem da krene su preispitivanje aksioma, postavki i onda kreces od nule, zahtevno , trazi da se ispituje sve i svasta nema tu ocigledno je nije ocigledno...no no , sve je neocigledno....
Ali nije sumnja, samo je nedokazano u nekom nivou , i onda pretreses sve i to traje i traje....to se obicno radi ako rano postanes svestan pa tokom puberteta, neki bleje, neki ispitaju samo neka pitanja, a neki krenu sve...imaju vremena, imaju distancu , decentraciju , i onda ako ima brz CPU , moze ....

Kakvo misljenje imas o regresivnoj hipnoterapiji ?

I to sto kazes kontrola sna u kojem smislu,jer onako kako sada na prvu ja to razumijem djeluje mi nelogicno, kako kontrolisati san kada spavam i nisam svjestan niceg sen tog sna kojeg sanjam

Kakvo misljenje imas o regresivnoj hipnoterapiji ?

I to sto kazes kontrola sna u kojem smislu,jer onako kako sada na prvu ja to razumijem djeluje mi nelogicno, kako kontrolisati san kada spavam i nisam svjestan niceg sen tog sna kojeg sanjam
Hajde pazljivo i povrsno..

Prvo je postojala teza astralne projekcije, tj sanjas i kreces se u snu , letis, sanjas da si na nekim mestima...To ne znaci da ti stvarno tamo odes i interaktivno mozes da procitas na panou bioskopa sta je tada bas na repertoaru, da si vidovnjak...
Ja to uzimam kao neku mastu koja radi...Ali moram da priznam da emotivno osecam to sto astralno sanjam...dakle ako sanjam seks, brate, seks i osecam...ako sanjam ljubav ili zaljubljenost, to i osecam, ako sanjam strah to i osecam..

Ali kad radi to astralno putovanje, onda dovodi i do kretanja i tamo gde ne zelis, pa naletis na tucu , na sudar ka tebi , i tu se neminovno desi da upletes ono sto ti je najupecatljivije taj dan, nekad i neki strah od tog dana..

Ili od nekog filma..
Meni se desilo od filma i posto se prvi put probudis, a ja ne volim da se budim pa da budem umoran, jer ili sam se spremao za takmicenja ili sam putovao ili hocu brate da odradim obaveze, spremanja za ocene i domace, i da trosim vreme za izlazak, setnju , voznju bicikla i pripreme za druga takmicenja ili sport..
E onda probam da umesto da se traumiram dok spavam a desi mi se u snu da me neko probode silom kroz spijunku , neki hitchkokov film taj dan gledao...ja ti resim da umesto da skocim u snu i probudim se , da samo skocim i onda imam sekundu dve da kazem ej stani nemoj da se uplasis i probudis nego vrati san i pusti ponovo
Kao ponovo film ....i desi se majku mu , da ponovo me ubode u oko kroz spijunku , i opet mi ne gine da se probudim, ja kazem ajd ponovo...i onda krene drugi tok sna..

I tako naucim da vratim i pustim san da ide drugacije.Posle naucis da stanes totalno i da san stoji a da ti pustas razlicite tokove i verzije sna....razlicite nastavke filma...
E kad se to desi onda si spreman da analiziras dogadjaje iz zivota spavajuci u snu...
Jer ne da nece biti iste analize kao racionalno umom tog dana nego ce biti totalno sire, mozes da sagledavas stvari na fobican, emotivan, iracionalan, zaljubljiv ili neki peti nacin.....totalni spektar a iste situacije..

A mozes i da radis na podsvesnom , to je ono procitas sta zelis da razmisljas dok spavas, npr neku lekciju , neki matematicki ili fizicki problem i onda ujutro ce biti resen ili ces imati nocne more ako si ga resavao u snu ....desilo mi se i jedno i drugo...

Ali vremenom vidis da se desava ono drugo , tj procitam 5 zadataka sa olimpijada i samo procitam, nista ne razmisljam...i legnem da spavam...sutra ujutro su reseni...
To je apropo one teorije da drzis knjigu ispod jastuka, znaci varijanta toga stvarno pali...
Ali interesantnije ti je ovo da mozes da analiziras dogadjaje od tog dana tako sto pustis film od tog dana u snu , to rade mnogi , ali kad film tece zaustavis pa gledas sta si dobio , pa ponovo pustis od pocetka pa gledas jel isto ili drugacije, pa opet pustis od pocetka, pa ako ti je nesto cudno ili interesantno onda se bacis na to, npr sanjam ti ja kako muvam neku strankinju , i pricajuci engleski sa njom pocnem da pricam nesto sto u snu znam sta znaci ali nemam pojma te reci....i ne mrzi me , ja se nateram da se probudim i to jeste bas zahtevno za volju , jer em ces biti zatvorenih ociju , jer oci se sasuse kad spavas, em ces biti pijan jer si bunovan, em ces biti umoran sutra, ali bilo mi vazno i nateram se da se probudim i onako zapeklih ociju zapisem bunovan na papiru tri cetiri reci koje sam upotrebio u snu...

Sutra proverim da li znace ono sto sam mislio u snu , i znace majku mu...
Dakle moja podsvest je negde pokupila znacenje tih reci , a ja nisam svesno znao tacno znacenje..

Samo ti navodim sta su sve proverene , naucne stvari o snu....
Ako ne preteras, san je koristan, svako vece 5 zadataka teskih poprilicno je odlicna stvar, jer to ti je otprilike 2h rada i vezbe u budnom stanju...

Ili svako vece gledanje filmova sta sve moze da znaci situacija od toga dana je neprocenjiva stvar, ja ne mogu reci vrednost takvih stvari jer inace ovako ne bi ili ne bih dosao do toga, zato je neprocenjivo....to je pucanje preko limita koje imas....

Ili svako vece gledanje filmova sta sve moze da znaci situacija od toga dana je neprocenjiva stvar, ja ne mogu reci vrednost takvih stvari jer inace ovako ne bi ili ne bih dosao do toga, zato je neprocenjivo....to je pucanje preko limita koje imas....
Rešila sam davno da ne gledam filmove.
Slušam neke opasne ili manje opasne ljude svaki dan. Oni su mi krivi za moje blesavluke.

Hajde pazljivo i povrsno..

Prvo je postojala teza astralne projekcije, tj sanjas i kreces se u snu , letis, sanjas da si na nekim mestima...To ne znaci da ti stvarno tamo odes i interaktivno mozes da procitas na panou bioskopa sta je tada bas na repertoaru, da si vidovnjak...
Ja to uzimam kao neku mastu koja radi...Ali moram da priznam da emotivno osecam to sto astralno sanjam...dakle ako sanjam seks, brate, seks i osecam...ako sanjam ljubav ili zaljubljenost, to i osecam, ako sanjam strah to i osecam..

Ali kad radi to astralno putovanje, onda dovodi i do kretanja i tamo gde ne zelis, pa naletis na tucu , na sudar ka tebi , i tu se neminovno desi da upletes ono sto ti je najupecatljivije taj dan, nekad i neki strah od tog dana..

Ili od nekog filma..
Meni se desilo od filma i posto se prvi put probudis, a ja ne volim da se budim pa da budem umoran, jer ili sam se spremao za takmicenja ili sam putovao ili hocu brate da odradim obaveze, spremanja za ocene i domace, i da trosim vreme za izlazak, setnju , voznju bicikla i pripreme za druga takmicenja ili sport..
E onda probam da umesto da se traumiram dok spavam a desi mi se u snu da me neko probode silom kroz spijunku , neki hitchkokov film taj dan gledao...ja ti resim da umesto da skocim u snu i probudim se , da samo skocim i onda imam sekundu dve da kazem ej stani nemoj da se uplasis i probudis nego vrati san i pusti ponovo
Kao ponovo film ....i desi se majku mu , da ponovo me ubode u oko kroz spijunku , i opet mi ne gine da se probudim, ja kazem ajd ponovo...i onda krene drugi tok sna..

I tako naucim da vratim i pustim san da ide drugacije.Posle naucis da stanes totalno i da san stoji a da ti pustas razlicite tokove i verzije sna....razlicite nastavke filma...
E kad se to desi onda si spreman da analiziras dogadjaje iz zivota spavajuci u snu...
Jer ne da nece biti iste analize kao racionalno umom tog dana nego ce biti totalno sire, mozes da sagledavas stvari na fobican, emotivan, iracionalan, zaljubljiv ili neki peti nacin.....totalni spektar a iste situacije..

A mozes i da radis na podsvesnom , to je ono procitas sta zelis da razmisljas dok spavas, npr neku lekciju , neki matematicki ili fizicki problem i onda ujutro ce biti resen ili ces imati nocne more ako si ga resavao u snu ....desilo mi se i jedno i drugo...

Ali vremenom vidis da se desava ono drugo , tj procitam 5 zadataka sa olimpijada i samo procitam, nista ne razmisljam...i legnem da spavam...sutra ujutro su reseni...
To je apropo one teorije da drzis knjigu ispod jastuka, znaci varijanta toga stvarno pali...
Ali interesantnije ti je ovo da mozes da analiziras dogadjaje od tog dana tako sto pustis film od tog dana u snu , to rade mnogi , ali kad film tece zaustavis pa gledas sta si dobio , pa ponovo pustis od pocetka pa gledas jel isto ili drugacije, pa opet pustis od pocetka, pa ako ti je nesto cudno ili interesantno onda se bacis na to, npr sanjam ti ja kako muvam neku strankinju , i pricajuci engleski sa njom pocnem da pricam nesto sto u snu znam sta znaci ali nemam pojma te reci....i ne mrzi me , ja se nateram da se probudim i to jeste bas zahtevno za volju , jer em ces biti zatvorenih ociju , jer oci se sasuse kad spavas, em ces biti pijan jer si bunovan, em ces biti umoran sutra, ali bilo mi vazno i nateram se da se probudim i onako zapeklih ociju zapisem bunovan na papiru tri cetiri reci koje sam upotrebio u snu...

Sutra proverim da li znace ono sto sam mislio u snu , i znace majku mu...
Dakle moja podsvest je negde pokupila znacenje tih reci , a ja nisam svesno znao tacno znacenje..

Samo ti navodim sta su sve proverene , naucne stvari o snu....
Ako ne preteras, san je koristan, svako vece 5 zadataka teskih poprilicno je odlicna stvar, jer to ti je otprilike 2h rada i vezbe u budnom stanju...

Mozes li san da koristis npr da izlijecis neku psihicku ili emotivnu blokadu ili neku emotivni problem itd.Ok kontrolises ga ali da li mozes da navodis prije samog sna kada ces nesto da sanjas,jer ja licno sta god da sam sanjao nikada to nisam birao bilo je van moje volje,ali ako bih pozelio da sanjam kako osvajam Mundijal sa reprezentacijom Srbije i slavimo u Njujorku bili mogao taj san da izaberem i kako to funkcionise

A i sam kazes da snom mogu da pipnem problem, mislis ako imam problem da ga mogu rijesiti snom i kazes nikad nisi navodio snove jer to zato sto ne znas da uradis ili sto nisi imao zelju i nisi razmisljao o tome.Ja san gledam kao vrstu iscjeljenja posle moze biti i zabava al primarno zelim da mi on pomogne.A kada kazes mastarenje ok nije realno al sta se korisno moze izvuci iz mastarenja
Rekao sam motiv zasto ne navodim....zato sto imam misljenje da svaki deo mog bica mora da ima slobodu ispoljavanja....tj moj um ne sme da kaze ej ako mislis da je nemoralno ili lose, tvoja emotivna strana ne sme da pozeli komsinicu...
Moja emotivna strana mora da ima svu slobodu da pozeli komsinicu , ma koji uslovi bili , ali to da li cu ja poraditi na tome ili cu reci stani , nemoj , cek da vidimo jel bas zapelo i tako to , to je do kombinacije uticajnih sfera kod mene i procene na vise frontova...

E zato ne radim navodjenje iz razumnog sta da radi san....a san zauzvrat odradi nesto sto uopste nisam primetio razumom, i to zna da bude bas korisno i duboko, tako da smatram da je bolje da se igras sa percepcijom, tj percepciju priblizis problemu a sama podsvest ce onda da ga uzme u obzir....a kad ga uzme, onda ces imati dublji pogled na problem...samo ga ne negirati i izbegavati i bice sigurno koristi..

Nema tu ono sto cesto vidim kod zena a i kod muskaraca ovog doba, ne zele da znaju zasto imaju odredjene reakcije jer je to pogano , npr zasto zeli da se upusti u vezu sa deckom drugarice ili prijateljice....nego kao skrece misli a ovamo mrda guzom, mase repom....navodi na situacije koje ce se razvijati....

Sto je bio jedan film insert ili sta je bilo , koji je tako slikovit po tom zavaravanju i samozavaravanju ....ono kao hocu a necu , kao bi a ne znam, kao priblizavam se a necu , ne znam sta mi je sad itd itd..

Ima jedna fora...korisna je...sklopi pesnice....zatim stavi paralelno da ti palcevi sklopljenih pesnica budu jedan do drugog , paralelni...
Pesnica ce biti kao na spomeniku Zikice Jovanovica spanca...a ne kao bokserske...
Tj kao kod otpora, znak za pokret otpora..

E sad kad su spojene pesnice i palcevi paralelni , sad ispruzi kaziprste...i jedan i drugi...i krece eksperiment....ne smes svesno pomerati kaziprste da se udaljuju , ali ako se priblize jedan drugom onda ih ne udaljujes...
Sacekaj malo i videces kako ti se kaziprsti priblizavaju , obicno onaj koji baje , on mota kao nevidljivi konac oko tvojih kaziprsta....kao paucinu da mota...i kako mota tako se kaziprsti priblizavaju...
E to se desava kad ljudi bi a ne bi , pa se ne odmacinju a kad se desi priblizavanje desilo se...

Pa nismo tu bitni mi , nego sama osoba, tj nije bitan osecaj da li je brz ili spor nego stvarno koliko moze brzo da odradi stvar...
Питање је зашто људи не преиспитују постојећа уверења. Ти си рекао да је зато што немају брз процесор. Ја те питам, како знаш да немају брз процесор?

Остављамо на страну то што си одмах након тога, без обавештења, прешао на причу да је разлог издржљивост а не брзина процесора рекавши да просечно људско биће може да размишља највише 5 минута на дан ( што ће рећи неких 30 сати годишње. )

Људе мрзи да размишљају, чак праве и табу од преиспитивања неких ствари, људи само прослеђују оно што су чули од других.

Ја не могу а да нешто не анализирам, никад ништа не прихватам док детаљно то нисам изанализирао. Мени је то буквално хоби. Имам великих проблема са људима због тога, друштво реално не функционише по рационалним принципима и константно се труди да ме метафорички речено убеди да је 2 + 2 = 5 (друштво заиста функционише по ирационалним принципима и препуно је апсурдности), док ја за друштво имам чудан и незрео начин размишљања јер не желим да прихватим ту "реалност" и тврдим да је 2 + 2 = 4 , то је основа мог непоклапања са друштвом.

Ко год каже да се неком ауторитету мора слепо веровати и да постоје неке ствари које се не преиспитују, тај за мене има дубоко погрешан став. Само истина може да буде ауторитет.

Питање је зашто људи не преиспитују постојећа уверења. Ти си рекао да је зато што немају брз процесор. Ја те питам, како знаш да немају брз процесор?

Остављамо на страну то што си одмах након тога, без обавештења, прешао на причу да је разлог издржљивост а не брзина процесора рекавши да просечно људско биће може да размишља највише 5 минута на дан ( што ће рећи неких 30 сати годишње. )
A izvini...gledam nesto , pa nisam koncentrisan..

Dakle, CPU je bitan osobi zato sto ako mu treba puno vremena da preispita nesto , onda ne moze mnogo toga da stigne da predje, da upari....I onda gubi motivaciju narocito ako radi preko poredjenja.....

A ima jos jedna stvar dok jos pricam o CPU, brzi CPU u sustini cesto manje greje...tj osoba se manje potrosi nego onaj ko ima sporiji CPU, to se cesto cuje, kao zamorio se, pregrejao se...potrosio secer, potrosio gabu, endorfin ili sta vec pricaju , ja cu ostati na potrosio secer, mada to nije razlog, nego neurotransmiteri...

Onda osoba izbegava ono sto je dovodi u poziciju da je smorena...pa joj proces razmisljanja nije blizak , ugodan...
Sta je jos bitno za preispitivanje....path, a istovremeno je bitno i kod inteligencije...naravno...
Path je dubina koliko moze da se ide u razmisljanju, nesto koliko mozes razlicitih paralelno postojecih osobina da uporedjujes kod neke grupe informacija...
Proveris boju pa cvrstinu pa oblik pa da li je lomljivo , krto , elasticno itd itd...
Ocigledno da path mnogo povecava potrebnu memoriju...moras drzati informacije u nekom privremenom pamcenju o tekucem polozaju onog sta analiziras i o ostalim slucajevima koje ispitujes sa tim , kao i rezultat tih ispitivanja..

Osoba koja nema koncentraciju , fokus, ona i kad ima dovoljno memorije, ne stigne da isprati neki dublji path....ne zafali memorije nego se ispusti dokle sam stao , nesto kao patak daca kad broji novac a zeza ga brzi gonzales....

I to donosi zanimljivost ili nezainteresovanost da nesto igras, ili da radis...zamisli da ti je uganuta noga a ti volis da igras fudbal, ali iskoci ti zglob svako malo kad krenes da igras, slabi ligamenti i posle sepas i kad hodas...Da li ces da igras fudbal, neces...
Bitnije ti je bez bola i suvise ti skupo da radi malo razonode i ljubavi stalno sepas...

E sad, nije sve do neugodnosti , to je mislim jasno kao razlog zasto neko ne zeli da razmislja....nego i do nagradjenosti , bleja...
Nacionalna kultura...pogresni motivi i komparativne lestvice...
Kod nas je npr uvedena neka nakaradna komparativna lestvica za genijalnost, pa se smatra da je inteligentniji onaj ko stalno bleji a kad treba on zablista....A to nije tacno, to je privremeni burst, osoba se nadompinguje u tom trenutku...

I stvarno ako pogledas pazljivo koliko ljudi stvarno razmisljaju vidis da je to skoro kao svecanost, e mora da sednem da porazmislim o tome....ne radi se o sedenju...
Ako pogledas RD centre, opet slicno , a to bi trebao da im bude 8h rad...
Bude kod nekog 1h , 2h, retko bude 3h....jer cak i kad mozes da razmisljas 8h, tebi proces razvoja nekog projekta traje analizu , npr uzmi simulaciju , koliko ljudi zna da podesi da mu treba isto vremena za analizu slucaja koliko i za generisanje sledeceg slucaja za analizu?
Za razliku od teorije, obicno mnogo vise treba za racun simulacije nego na generisanje modela ili varijante..

Analiza , sama po sebi nije iz prsta....nego mora da se prati cistoca dobijanja rezultata, a to se zove logika , tj procesa zakljucivanja.
Tu spada iskljucenje pristrasnosti , provera svakog koraka u donosenju zakljucaka, provera odnosa koji se pretpostavljaju izmedju faktora....a ne samo 2 i 2 su 4...
Vrlo cesto su tu prisutne logicke greske wannabe, tj zeljenog rezultata...ili pogresna logika na nekom drugom detalju....
Logika, mislim da je to jedna od najgore pokrivenih pojmova na ovom balkanskom podneblju....bukvalno niko ne shvata znacaj logike, osim oni najinteligentniji , ali nisam siguran da li to shvataju iz brzine obrade, ima tih slucajeva, gde se dva razlicita nacina obrade istih izvora informacije koristi za proveru tacnosti logike...ili iz pig metode, tj inteligentan i brz shvati da ako ne utvrdi tacnost na vreme, trosi dragoceno vreme na djubre u pig metod sistemu, tj dobija gresku posle nekog vremena uverenja da je tacno zakljucivao....sledi inteligentan zeli da mu se to ne desava i vise paznje poklanja proveri i razvoju logike...
Glup to ne radi , jer sporije dolazi do rezultata razmisljanja sto bi bio motiv da jos vise pazi na sta rasipa brzinu , ali tu stupa na scenu path, tj mnogo mu je teze da istraje u kvalitetu sagledavanja iz mnogo uglova....sto je bitno kod logike...
Pa opet kad su pare u pitanju, glup uspori i onda vise ne rasipa toliko nepazljivo resurse, jer pare kao resurs su mu jako bitne...

Zato su na balkanu ceste poslovice koje su pogresne...ili sugestije da je bolje probati pa se usrati nego ne probati.....sto ocigledno ukazuje da nema paznje prema porazmisli i prati prefinjenu logiku umesto probanja...

Zato imamo razvijenu demagogiju , ako neko kaze nesto sto nam ne odgovara, onda se odmah izvrsi demagogija tj ad hominem, pripise mu se da to radi zato sto je emotivnog razmisljanja...

A eto i to postoji , emotivno razmisljanje, nije uopste zasnovano na analizi argumenata nego se argumenti analiziraju prema wannabe kriterijumima....
Sta bi bilo bolje da je tacno i ima vecu podrsku drugih , e to je tacno...jer vazi pravilo ako ubedis veci broj ljudi da je istina onda je istina ima efekat kao istina, a posle je ionako kasno a i nebitno je ko sve placa gresku , svi su pogresili i nece biti gresnika, tad se to ne spominje...

Poslednja izmena:
Ako imas emotivno razmisljanje, onda skoro sigurno imas oblasti koje osoba ne zeli da razmislja....ako se to moze zvati razmisljanje...
Znaci cim emotivno kao razmislja onda ima sigurno neke stvari koje ne zeli da zna kako stoje....vec samo ono sto joj godi....
Sve sto je stalni antagonizam to se izbegava, vec ste pomenuli to...

Da to postavimo ovako , u USA ARMY postoji sistem semafora, crveno zuto zeleno koji nije obavezujuci ali se stavlja za svaku hranu.....
Znaci npr masna hrana nosi crvenu boju , povrce zelenu , a testenine zutu , secer crvenu...

E pa kod nas bi biblioteke bile obojene sve u crveno , kafane sve u zeleno, a kockarnice u zuto...

Mogu li da zaebem ceo narod? Celu naciju?
Mogu...
Kako....
Pa nazovem pojam tako da sugerise nesto drugo od onog sto je sustina...

vojnicko drzanje, se cesto prevodi sa orderly manner...
Ali orderly manner je odgovarajuce postupanje, odgovorno postupanje...
Npr odgovorno postupanje u kuhinji prilikom kuvanja...

Ako to nazovem disciplinovano ponasanje, svi ce pomisliti da je sustina u redovnom rutinskom ponasanju i da dolaze redovno na posao....
A niko nece pomisliti da je sustina u pravilnoj obradi hrane, higijeni , predikciji da li je hrana dobra ili ispravna i odbrana boljeg kvaliteta u odnosu na losiji...
Tako da reckanje zilica kod snicle ne bi nikako spadalo u disciplinovano ponasanje kuvara.....
Dakle neopreznim i neodgovarajucim nazivanjem, iako nije daleko od pravog naziva, dobio sam javasluk i fusherski , nekvalitetni rad cele profesije ...
Rec odgovoran rad nece mnogo popraviti situaciju...
Dakle nemamo rec za nasu percepciju kako nazvati savestan rad i odgovornost i profesionalnost....

Jos bolje je kad ubedis ceo narod ili svet da je dobro nesto sto je lose, npr asertivno ponasanje...

Back