Mislite na starost - ko nema seks postaje gluplji

Ma, nije samo starost i pamet u opasnosti, nego citav zivot.

Oduzme ti "'sposobnost" za zivot, snalazljivost, postajes/ostajes "trapav i tupav", nesiguran, nesposoban i bez samopouzdanja za sve sto zivot donosi u buducnosti...

Bas sam juce u predvece, voznju gradskim prevozom podelio sam omanjim drustvom, iz razgovora cuh, dvadesetogodisnjaka.
Brate, kakvo je to ponasanje, kakvo samopouzdanje, muda do poda...ma...po podu se vuku... Tacno vidis da su ne tako davno usli u svet odraslih, zapoceli seksualni zivot i postali muskarci.
Ja nikada nisam imao takvo samopouzdanje, a pogotovo ne u tim godinama. Mogu samo da zamisljam koliko je dobro biti sposoban za ostvarivanje tog najvaznijeg aspekta zivota i koliko to moze da utice za tebe, tvoju psihu i karakter.

Jedino ne znam da li dusa zna, i pravi, razliku izmedju placenog i neplacenog seksualnog zivota?!

Prema studiji objavljenoj u časopisu The Journals of Gerontologi, ljudi koji su se bavili redovnim seksualnim aktivnostima postigli su veći rezultat na testovima koji su merili njihove verbalne i prostorne veštine. Pored toga, ljudi koji su prijavili da imaju seks postigli su veći rezultat na kognitivnim testovima od onih koji nedavno nisu imali seks. Istraživači smatraju da je pojačanje mozga možda povezano sa hormonima koji se oslobađaju tokom seksa.

Pogledajte prilog 1421768

Dakle, bez prestanka ako hoćete da budete zdravi i pod stare dane.
kako monasi žive najduže?

Ma, nije samo starost i pamet u opasnosti, nego citav zivot.

Oduzme ti "'sposobnost" za zivot, snalazljivost, postajes/ostajes "trapav i tupav", nesiguran, nesposoban i bez samopouzdanja za sve sto zivot donosi u buducnosti...

Bas sam juce u predvece, voznju gradskim prevozom podelio sam omanjim drustvom, iz razgovora cuh, dvadesetogodisnjaka.
Brate, kakvo je to ponasanje, kakvo samopouzdanje, muda do poda...ma...po podu se vuku... Tacno vidis da su ne tako davno usli u svet odraslih, zapoceli seksualni zivot i postali muskarci.
Ja nikada nisam imao takvo samopouzdanje, a pogotovo ne u tim godinama. Mogu samo da zamisljam koliko je dobro biti sposoban za ostvarivanje tog najvaznijeg aspekta zivota i koliko to moze da utice za tebe, tvoju psihu i karakter.

Jedino ne znam da li dusa zna, i pravi, razliku izmedju placenog i neplacenog seksualnog zivota?!
Бркаш самопоуздање са чистим безобразлуком и неваспитањем због некажњивости. Данас сам се једва уздржао да једном таквом, самопоузданом отприлике петнаестогодишњаку помогнем, вукући за уво, да уступи место мајци са малим дететом. Али, пошто сам свестан да бих пре затвора завршио на насловним странама "Информера" и "Нове" због старачког насиља, уздржао сам се. Никада нисам тежио публицитету, а и затвор ме је, Богу хвала, досада заобишао.
"Ја ту ниш' неб' дир'о" - Здравко Чолић, по националности Босанац.
Какав бре секс код палчића? Па они се само дописују о томе, част изузецима.

Znam na sta mislis i o cemu pricas.
Ovo nije taj slucaj. Nije u pitanju bahatosti i bezobrazluk koji se pricinjavaju kao samopouzdanje. Autobus je bio poluprazan, a siguran sam da ne bi ni sedeli da je bio neko ko je morao da stoji.
Uopste se nisu ponasali kao tipicni danasnji klinci. Razgovarali su izmedju sebe na normalan nacin i o normalnim, smislenim temama. Jedan je cak u jednom trenutku pitao drugog da li bi mu smetalo ako stavi slusalice da malo slusa muziku i ne ucestvuje u razgovoru.

Znam na sta mislis i o cemu pricas.
Ovo nije taj slucaj. Nije u pitanju bahatosti i bezobrazluk koji se pricinjavaju kao samopouzdanje. Autobus je bio poluprazan, a siguran sam da ne bi ni sedeli da je bio neko ko je morao da stoji.
Uopste se nisu ponasali kao tipicni danasnji klinci. Razgovarali su izmedju sebe na normalan nacin i o normalnim, smislenim temama. Jedan je cak u jednom trenutku pitao drugog da li bi mu smetalo ako stavi slusalice da malo slusa muziku i ne ucestvuje u razgovoru.
Што се тиче самопоуздања, имао сам га од краја пубертета па остатак живота у великим количинама, са покрићем. Интересантно је да ми је и сада остало самопоуздање, али са неупоредиво мање покрића. Можда је то само карактеристика личности?
Опет, да ме је раније самопоуздање довело до неких лоших последица, вероватно бих га изгубио. Ко зна? Шта би било да је било.

А вера у Бога? Патријарх Павле је, на пример, био физички слабачак и болешљив целог живота, али каква духовна снага.
P sad, ima dokaza u psihologiji da je dusevnost zdrava za coveka. Uz to i psihosomatika kao dokaz relacije dusevnog stanja i fizickog.
E sad, rekao bih da je pitanje za nas gresnike a ne patrijarhe.

Back