Mislite li da ste normalni?

Kad mi padne secer, bas i ne.

Jucer u jednoj trgovini namjestajem, na kasi, nisam nista uzeo, osim vreca za smece.
Sad trebam platiti, kao onaj kanake, potomak Arapa, Turaka, poceo podizati glas na mene, da trebam staviti novce u neki maschine sa moje strane kase.
Ja budan od 2 ujutro, a tad i jeo, posao, a ono 5 popodne, vrucina, ja pjeske presao 10km.
Dal da preskocim taj pult, da ga....

Imam te izljeve, ne podnosim ljude, pogotovo su... ke. Nazalost, od njih se ne mozes sakriti. 🤦‍♂️

Kao otvoreni zivac. 🤦‍♂️Nije normalno.
 
Za neke ljude nisam normalan, za one koji teze radu na sebi za njih jesam. Tako da za 80% populacije ja nisam normalan. A sto se tice pandemije nije me ni dotakla jedino sam nosio masku kad sam ulazio u banku ili kad su me hapsili u supu. Nisam gledao tv niti na internetu gde plasiraju te samoobmane jer nije u pocetku pusten virus nego su napravili Egregora i putem medija ubacivali u ljudsku podsvest. Mada jos se ni ne slazem da uopste ikakav virus je postojao. Sve je to isto kao svinjski grip i pticiji. Nasi umovi su napravili virus a ne mi.
 
ko je sad u srbiji normalan on nije normalan

sta je normalno u sustini ?

da otac i majka rade i podizu nekoliko deteta koja su sva lepo vaspitana i lepo uce skolu

da otac i majka dele kucne poslove

da dogovorom investiraju u neke stvari i kupuju zajednicku imovinu

da od plata mogu da sasvim lepo zive i ustede 30 posto za investicije
ne bih rekao da je normalno da investiraju. Sve unapred mora da se zna na globalnom nivou. Ali medju ljudima nema dogovora. I dalje prevarantski pastiri vode masu ovaca - da nije tako, ni politicara, ni verskih vodja, i tako dalje, se ne bismo vecinskim delom prihvatili. Kazem vecinskim, jer tranzicije nisu brze. Ako ih je covecanstvo trpelo ovoliko dugo, i na to sto ne vidim bilo kakve znake da se ljudi u vecini bune protiv toga... ocigledno je da ljudi i dalje zele da ih kao ovce vode pastiri.
 
Sve u svemu, ne mislim da je bitno da li smo normalni ili ludi, vec da li mozemo da pomognemo jedni drugima iz duse, kao ljudi. Jako jednostavno. Bes danasnjih mogucnosti, navucenost na te mogucnosti - kao dete na slatkise, kao narkoman na drogu. Sta treba dodati da bi se detaljnije opisao danasnji svet? - da samo sam sebe ubijes u pojam pokusavajuci to... ocigledno je - korenita promena potrebna ne samo u prici, vec usmeravanju dobrih dela u okviru drustva, naravno, a ne dublje zadiranje u bolest. I najmanje sitnice paznje vaze da ulepsaju drugome zivot, bez ocekivanja, neka sve bude u miru.
 
normalna.png
 
U ovom vremenu preplavljenošću informacijama,većinom ne lepih, nakon pandemije,izolacije, svakodnevne ekonomske borbe za opstanak, nestašica,poskupljenja, ličnih trauma (iz detinjstva,razvod,nasilje,bolest) - da li za sebe mislite da ste psihički normalni ?
Ako pođemo onom "Nema zdravih,ima samo nepregledanih", mislite li da ste vi izuzeti od te izreke,tj.da ste psihički zdravi i da vam psihijatar ne bi našao nikakvu dijagnozu?
Samo iskreni odgovori,zamolila bih.
Naravno da nisam "normalna", hvalabogu.
 
Mislim da jesam, čak mislim da sam neuporedivo normalniji od mnogih ljudi. Razlog je recimo to što većina njih podnosi da radi isti posao trideset godina naprimer, i to neke monotone poslove, a ja bih poludeo od toga. Ili se divi nekom ko ima daleko više i druži se sa njim, sluša hvalospeve kao budala. Ili praštaju onima što ih ponize opet i opet. Mislim da to nije normalno, a znam takve ljude, dosta njih.
 

Back
Top