Mislim da ljudi jos uvek ne shvataju snagu propagande

izuzetan

Primećen član
Poruka
849
Koliko je jaka propaganda kao nauka dokazuje Rusko Ukrajinski rat. Naime u mnogim delovima Ukrajine sami Ukrajinski vojnici su bukvalno ali bukvalno Rusi. I sad pazite umesto da oni odma po defoltu predju na stranu Rusije ili samo da bace oruzje oni ratuju protiv Rusije. To je isto kao na primer Srbija napadne Bosnu i sad vojnici u Republici Srpskoj da pocnu da pucaju po nas Srbe. Mislim da se to nikad ne bi desilo u Republici Srpskoj i da bi oni odma presli na stranu Srbije.

A u Ukrajini se to ne desava vec Rusi koji zive u Ukrajini se vrlo srcano bore protiv Rusije. Mislim da to Putin nije ocekivao i da je upravo to ono sto odugovlaci rat. Putin je verovatno mislio da kao sto su na Krimu svi Rusi oberucke prihvatili majcicu Rusiju da ce to uciniti i skoro svi na ostalim delovima Ukrajine koji su Rusi a zive u Ukrajinu.

Ja licno mislim da je Rusija otpocela ciscenje od nacista i zapadnih instruktora i rat 2014 godine kad je vratila Krim, i tad da je krenula na Kijev da bi pola Ukrajine docekalo Ruse sa cvecem i oberucke. A od 2014 pa sve do danas Rusima u Ukrajini su tesko ispirali mozak zato su oni danas hipnotisani i pucaju po svojoj braci Ruse.

Tako da to je pravi primer sta znaci jaka zapadna sataniosticka gebelsova propaganda svuda u svetu pa i kod nas kao i u Ukrajini.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.190
Meka moć je čudo. Amerika je na finjaka ušla u glave svih ljudi (hamburgeri, video-igre, netflix, koka-kola, rokenrol, filmovi, džins, odeća, stil života...) Otud konzervativni Putin deluje kao neki loš lik u odnosu na te kleptomane i dolar-kapitaliste što su za naftu uništili milione nedužnih. U Hr su odavno pa Hrvati spali na 3,5 miliona stanovnika. Gadafija i Huseina roknuli, sad tamo narod živi po pećinama i katakombama. Kauboji.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
60.808
Или као кад су се наши борци у првом светском рату чудили зашто војници с оне стране Дрине не говоре аустријски већ српски језик?

Или као кад наш Мађар обори НАТО 117, иако је Мађарска у НАТО патку.

или као кад Јово Дивјак буде генерал армије БиХ, или онај Крват што је побио муслимане заробљенике у Сребреници..или...или...

па...чекај... до сутра могу да набрајам.

Кад наш Мађар ратује за Србију, онда је он добар и поштен и није под утицајем пропаганде, а кад Рус ратује за Украјину, онда је он под утицајем пропаганде.

'ајде мало да имамо једнаке аршине, па ћемо много боље моћи да схватамо дешавања у свету.

Можда је Путин стварно мислио да ће Руси у Украјинској војсци да издају своју државу на начин на који су Крвати издали Краљевину Југославију априла 1941. али се изгледа неки Руси из Украјине нису баш слагали са тим да Путин крене војском на њихову државу, јер желе да живе у миру са својим суседима.

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Нормално да се Украјинци бране, то је природно. И теби неко да руши кући, бранио би је, макар је рушили твоји најближи рођаци... Уопште је глупо заузимати стране, свака светска сила је мрачнија него што мислиmo и нису достигли тај ниво супериорности пошто су највеће добричине...
Мислим да је цела та акција започела под погрешном претпоставком да ће цео исток Украјине (са великом Руском мањином) одмах прихватити Русе као ослободиоце и да ће пола Украјине истог дана осванути под Руским заставама а сваки мањи отпор би групице специјалаца успевале да сломе. То се није десило. Игром случаја пословно познајем момка који је Рус пореклом, од Руских родитеља али је рођен и одрастао у Украјини. Он ми је сам рекао (сад је избегао у Пољску) да воли Русе, не стиди се што је Рус, али никад у животу не би хтео да живи у "онако контролисаној држави"
Са друге стране, да бисмо могли да проценимо да ли су Руси успешни или нису, требали би да знамо који су им тачно циљеви и како планирају да их остваре. "Денацификација" је врло широк и неодређен појам. Шта то подразумева? Промену власти у Украјини? Распуштање Азова? Уништење Азова? Ако су Руси били спремни и на веће губитке и ако су рачунали са њима, онда мањи губици представљају успех. Шта ако им је био циљ да дају времена да се сви они који су антируски расположени укључе у борбу, да би могли да их униште (мало вероватно да је то план, али је могуће)? Ако су у транспортни камиони били пуни застава Русије, које су планирали да поделе одушевљаним Украјинцима - онда су неуспешни. Можда им је план да заузму почетне позиције, да би послали веће и боље наоружане снаге када време буде топлије? Једноставно, док не знамо који су циљеви, не можемо знати да ли су остварени.

Poslednja izmena:

mi-ne

Primećen član
Poruka
628
Koliko je jaka propaganda kao nauka dokazuje Rusko Ukrajinski rat. Naime u mnogim delovima Ukrajine sami Ukrajinski vojnici su bukvalno ali bukvalno Rusi. I sad pazite umesto da oni odma po defoltu predju na stranu Rusije ili samo da bace oruzje oni ratuju protiv Rusije. To je isto kao na primer Srbija napadne Bosnu i sad vojnici u Republici Srpskoj da pocnu da pucaju po nas Srbe. Mislim da se to nikad ne bi desilo u Republici Srpskoj i da bi oni odma presli na stranu Srbije.

A u Ukrajini se to ne desava vec Rusi koji zive u Ukrajini se vrlo srcano bore protiv Rusije. Mislim da to Putin nije ocekivao i da je upravo to ono sto odugovlaci rat. Putin je verovatno mislio da kao sto su na Krimu svi Rusi oberucke prihvatili majcicu Rusiju da ce to uciniti i skoro svi na ostalim delovima Ukrajine koji su Rusi a zive u Ukrajinu.

Ja licno mislim da je Rusija otpocela ciscenje od nacista i zapadnih instruktora i rat 2014 godine kad je vratila Krim, i tad da je krenula na Kijev da bi pola Ukrajine docekalo Ruse sa cvecem i oberucke. A od 2014 pa sve do danas Rusima u Ukrajini su tesko ispirali mozak zato su oni danas hipnotisani i pucaju po svojoj braci Ruse.

Tako da to je pravi primer sta znaci jaka zapadna sataniosticka gebelsova propaganda svuda u svetu pa i kod nas kao i u Ukrajini.
Rusi vojnici u Ukr. vojsci nisu sami. Tu su i Ukrainci, azovci, strani placenici pa predaja nije jednostavna, a mora da misli i na porodicu. Sta ce biti sa njima.
Ili predas se sav sretan sto su Rusi tu, budes i na TV i na kraju rata grad iz koga si ostane u Ukraini. Nezgodno.
I na kraju krajeva kada neko puca na tebe bez obzira na naciju, religiju, boju koze... i ti pucas na njega cisto da bi preziveo. Pa makar to bila i bratija...:aha2:

Poslednja izmena:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.513
Једноставно, док не знамо који су циљеви, не можемо знати да ли су остварени.
Pa i ovo nagadjanje navodno je svojevidna propaganda; mozemo da se upitamo i koji je bio cilj ukrajinskog granatiranja 8 godna donbasa: koji? novi svetski poredak, nuklearni rat?
eu im je obecala cim vrate donbas i krim u sastav ukrajine da ce uci u eu? zasto nisu ostavili tu saku jada ruskog da zivi. svojim zivotom, nego su samo krcali snage i napadali ih?

zofr

Iskusan
Poruka
5.526

Пренаглашена је улога пропаганде у овом случају.

Украјина има 44 милиона становника, а није извршила општу мобилизацију, већ се ослања на проверене борце. У општој мобилизацији нашла би се четвртина проруских војника што никако није добра ствар. Зато су Руси ушли са само 180 000 војника

Zgibnjev

Zainteresovan član
Poruka
369
Pa i ovo nagadjanje navodno je svojevidna propaganda; mozemo da se upitamo i koji je bio cilj ukrajinskog granatiranja 8 godna donbasa: koji? novi svetski poredak, nuklearni rat?
eu im je obecala cim vrate donbas i krim u sastav ukrajine da ce uci u eu? zasto nisu ostavili tu saku jada ruskog da zivi. svojim zivotom, nego su samo krcali snage i napadali ih?

Исти ти Руси који су гранатирани 8 година, данас беже од Руса ...
НАТО не сме да се меша због нуклеaрног наоружања! После овог рата конвенционално сe велике земље неће плашити Русије. Колико су плусева добили након интервенције у Сирији, све су овде просули. Не могу после толико дана рата да успоставе доминацију у ваздуху, морнарица није ни ратовала јер једину праву крстарицу коју је Украјина имала, саму су је потопили јер је била на ремонту и нису желели да је дају у руке Русима. Толика вежбања последњих 15 година руске војске за операције великих размера и у првих две недеље пукли тотално логистицки, ово нема везе са храброшћу руског војника или руском техником која је неупитна, просто организација рата је у самом почетку била катастрофа, тек после 30 дана су се стабилизовали. Главни фронт био на југоистоку и тамо главну снагу чинили су Чечени, морао Путин јавно да им се захваљује, толика Русија и Руса, Чечени јој денацификују непријатеља... Са обзиром на цену коју ће Русија да плаћа, овим ратом морају много више да постигну и то најмање освајањем територије, ефекти рата морају бити победнички а не губитнички, да трпи санкције и подсмех великих сила. Једина ствар која их држи у животу је нуклерна сила и ништа више.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.513
Исти ти Руси који су гранатирани 8 година, данас беже од Руса ...
НАТО не сме да се меша због нуклеaрног наоружања! После овог рата конвенционално сe велике земље неће плашити Русије. Колико су плусева добили након интервенције у Сирији, све су овде просули..
pises more gluposti: oni su prvo evakuisali to stanovnistvo
Једина ствар која их дрзи у животу је нуклерна сила и ниста више.
oni kazu da zapad preti nuklearnim, a oni krecu da upotrebljavaju novo kineticko na modernizovanoj verizji sarmata, evo citaj:

The missile was developed as a replacement for the ICBM R-36M2 (NATO Reporting Name SS-18 Satan). It is expected to be effective in destroying enemy strategic targets around the globe with kinetic impact energy and without the use of the nuclear warhead.

tek potom kazu da budu spremni da ce im zapad na kineticko odgovoriti nuklearnim udarima!!! sarmat jeste sposoban da nosu nukl. bojevu glavu, ali ne znaci da hoce, bar ne u prvoj fazi

Russia Tests Nuclear-Capable ICBM As Putin Warns Enemies It's "Food For Thought"​

https://www.zerohedge.com/geopoliti...allistic-missile-putin-warns-enemies-its-food

dakle, rusi humanim, KINETICKIM ORUZJEM unistavaju zapadne gradove bez zracenja, bez posledica van tih gradova [ne znamo koji su im na spisku], a zapad poseze za nuklearnim oruzjem i napada rusiju - taj sled dogadjaja je izvestan

ti mozes samo da ka'es da je ovo propaganda, ali ogledni se, ovo je realnost, a ti samo propagandises

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.