jomini®
Elita
- Poruka
- 16.801
Miroslav Mišković. Ćovek koji je kupio "pola Srbije", zaposlio hiljade i hiljade ljudi, a firmu u koju se sliva većina kapitala iz domaćih, izmestio na Kipar, gde god... Na taj način uskratio Srbiju za silne pare od poreza, izneo mnogo para.
Novak Đoković, Srbin koga voli nacija, Srbin koji toliko voli Srbiju i krsti se nakon svakog drugog osvojenog poena, svoju "firmu" takođe izmestio iz Srbije da ne bi matičnoj zemlji plaćao porez. Tako rade i mnogi drugi sportisti iz sveta. Malo Monte Karlo, malo Dubai... Ništa Srbija.
Jednog Srbija ne voli, drugog voli, a ako stvari pogledamo samo malo sa strane, vidimo da i nema neke velike razlike.
Zar nije tako?
Naravno da nije...
Novak Đoković, Srbin koga voli nacija, Srbin koji toliko voli Srbiju i krsti se nakon svakog drugog osvojenog poena, svoju "firmu" takođe izmestio iz Srbije da ne bi matičnoj zemlji plaćao porez. Tako rade i mnogi drugi sportisti iz sveta. Malo Monte Karlo, malo Dubai... Ništa Srbija.
Jednog Srbija ne voli, drugog voli, a ako stvari pogledamo samo malo sa strane, vidimo da i nema neke velike razlike.
Zar nije tako?
Naravno da nije...

Ne vidim što bi Novak kao fizičko lice, za razliku od Miškovića koji je šatro uspešan privrednik sa privilegijama od države, morao da se pravda gde će da troši svoj novac.
.. i stavi nas pred neku normalnu dilemu , tipa : Ko je nas prijatelj i saveznik Rusija ili Amerika .. Dal vise volite Rusiju ili NATO .... Dzordz Bus ili Dostojevski ... Dal ste uzivali u NATO bombardovanju , a ako niste mamu vam vasu zatucanu ... i tako ...