mis proper

dive

Legenda
Poruka
61.139
cisto, cistije, prolaz kroz rajska vrata
perem malopre sudove, grilovala sam pileci file na gus tiganju, operem i njega, pocnem da brisem i vidim da je sa spoljasnje strane ostao trag od masnoce koja je skliznula dok sam piletinu okretala i zapekla se
pogledam jos jednom, dobro je to bas tako, popnem se i odlozim ga na njegovo mesto
ne da mi nesto da taj trag operem..nekako bi tiganj izgubio svoj identitet..nije to serpa od inoxa
i onda se zamislim kakav je psiholoski profil osoba cistunica koje svet gledaju samo kroz svoju prizmu i samo takav im je ispravan i cist
u tom svetu nema prevara, nema razvoda, nema abortusa..nema mesta za greske
da li im je takav pristup za sve u njihovom zivotu - besprekoran, brak, posao, zivot, deca, familija, prijatelji
da li su kao mis proper na svim poljima u svojim zivotima
cisto do sterilnosti
da li imate takve osobe u svom okrizenju
da li ste vi takvi
da li imate zapecene tragove masnoce na svojim tiganjima
za seknd hend tiganj ne smem ni da pitam :)
ako me razumete
 
Ahahaha, ne mogu da verujem da sam ja bas bila inspiracija za temu o cistoci i urednosti. Moj muz bi se valjao od smeha.

Duhovna cistoca je jedna stvar, a tu sam vrlo Jasna. Mislim da su mi promasili ime. Cista kao suza i ostra kao noz. Surova kao istina, ali puna ljubavi i razumevanja. Uvek ona koja ce pomoci, naci lepu rec i nadu. Ona koja ce jedina doci da ti pomogne kada budes pala, ali isto tako ce rado podeliti srecne momente dokle god to nisu stvari nemoralne... tada ces dobiti surovu istinu.
 
devojko abc, duhovna cistoca je relativna stvar... znam samo jednog coveka koji je apsolutno duhovno cist i vrhe ezoterije u onom najboljem sto ezotericno predstavlja...sta on ima od toga ima samo mrznju zavist bol i patnju....ljudi su nesposobni da razumeju neciju duhovnu dubinu... moze neko da ti napise najlepsu ljubavnu poemu ali to nije nista spram onog sta vas dvoje u tisini jednom drugom kazete bez reci.... nadam se da cu kad ostarim biti makar priblizno na tom nivou da razmenjujem osecaje bez spoljne ekspresije....
 
Najteže je priznati sebi koliko nisi na mestu
Koliko na dnevnom nivou imamo grešaka i pogrešnih misli dobro je dok ih ne pretvorimo u pogrešna dela
Na forumu podsmeh zavist vređanje podjebavanje
To je kao hrišćanski
Ali to je čovek čovek je takvo biće
Ono što je spas u mračnom tunelu jeste da svako ima i dušu i savest bilo bi dobro kada bi nas sve služile
Svet bi bio bolje mesto definitivno
A propo ludih čistunica po kući imala sam trip da je moja svekrva takva ali njen sunđer i krpa to demantuju
Nema idealnih svako je nešto bar nekad zasrao nebitno za šta i u kom kontekstu
I to je ljudski
A još ljudskije praštati
 
Najteže je priznati sebi koliko nisi na mestu
Koliko na dnevnom nivou imamo grešaka i pogrešnih misli dobro je dok ih ne pretvorimo u pogrešna dela
Na forumu podsmeh zavist vređanje podjebavanje
To je kao hrišćanski
Ali to je čovek čovek je takvo biće
Ono što je spas u mračnom tunelu jeste da svako ima i dušu i savest bilo bi dobro kada bi nas sve služile
Svet bi bio bolje mesto definitivno
A propo ludih čistunica po kući imala sam trip da je moja svekrva takva ali njen sunđer i krpa to demantuju
Nema idealnih svako je nešto bar nekad zasrao nebitno za šta i u kom kontekstu
I to je ljudski
A još ljudskije praštati

sta znam
garant je super tim sto nikad ne odrastu
 
cisto, cistije, prolaz kroz rajska vrata
perem malopre sudove, grilovala sam pileci file na gus tiganju, operem i njega, pocnem da brisem i vidim da je sa spoljasnje strane ostao trag od masnoce koja je skliznula dok sam piletinu okretala i zapekla se
pogledam jos jednom, dobro je to bas tako, popnem se i odlozim ga na njegovo mesto
ne da mi nesto da taj trag operem..nekako bi tiganj izgubio svoj identitet..nije to serpa od inoxa
i onda se zamislim kakav je psiholoski profil osoba cistunica koje svet gledaju samo kroz svoju prizmu i samo takav im je ispravan i cist
u tom svetu nema prevara, nema razvoda, nema abortusa..nema mesta za greske
da li im je takav pristup za sve u njihovom zivotu - besprekoran, brak, posao, zivot, deca, familija, prijatelji
da li su kao mis proper na svim poljima u svojim zivotima
cisto do sterilnosti
da li imate takve osobe u svom okrizenju
da li ste vi takvi
da li imate zapecene tragove masnoce na svojim tiganjima
za seknd hend tiganj ne smem ni da pitam :)
ako me razumete



operi tiganj, ne budi njasvi
 
cisto, cistije, prolaz kroz rajska vrata
perem malopre sudove, grilovala sam pileci file na gus tiganju, operem i njega, pocnem da brisem i vidim da je sa spoljasnje strane ostao trag od masnoce koja je skliznula dok sam piletinu okretala i zapekla se
pogledam jos jednom, dobro je to bas tako, popnem se i odlozim ga na njegovo mesto
ne da mi nesto da taj trag operem..nekako bi tiganj izgubio svoj identitet..nije to serpa od inoxa
i onda se zamislim kakav je psiholoski profil osoba cistunica koje svet gledaju samo kroz svoju prizmu i samo takav im je ispravan i cist
u tom svetu nema prevara, nema razvoda, nema abortusa..nema mesta za greske
da li im je takav pristup za sve u njihovom zivotu - besprekoran, brak, posao, zivot, deca, familija, prijatelji
da li su kao mis proper na svim poljima u svojim zivotima
cisto do sterilnosti
da li imate takve osobe u svom okrizenju
da li ste vi takvi
da li imate zapecene tragove masnoce na svojim tiganjima
za seknd hend tiganj ne smem ni da pitam :)
ako me razumete
Ne mogu a da ne pomislim da je tema o meni
Nazalost.
I da jeste i da nije, ja se pronasla.
Ali sreca u toj nesreci je, sto sam se ja (donekle) spasila.
Potekla sam iz porodice u kojoj je iq bitan, tiganj nikako. I onda sam se nekako nasla u momentu zivota gde sam sama sebi postavila da sve mora biti savrseno! I dok to ocekivanje od same sebe da sve mora da bude savrseno nije puklo i obilo se meni o glavu, nista se nije resilo. Sama sam sebe spasila i naucila sebe da cuvam. Jer ja drugu sebe nemam.
VRatila sam se onome odakle poticem, i sad s mirom lezim i citam dok mi je sudopera puna sudja. Ako nekome smeta nek opere. Legnem i zaboravim ukljuciti masinu, pa sutra cu... Nemam sastanke i posla, sedi lezi, citaj, forumasi... bez grize savesti...
Vremenom naucis da se cuvas, gradis sebe...
Nekada sam mislila da sve moram
Sad sam u fazonu Sto se tice morala, morala sam :lol: i Ja sam se namorala, ja vise nista ne moram.
Imam svoje obaveze oko dece koje sam sebi postavila i smatram da treba da ispostujem, kao i obaveze prema roditeljima i bratu, iz ljubavi
I to je to.
Sve ostalo moze je zamenljivo
 
cisto, cistije, prolaz kroz rajska vrata
perem malopre sudove, grilovala sam pileci file na gus tiganju, operem i njega, pocnem da brisem i vidim da je sa spoljasnje strane ostao trag od masnoce koja je skliznula dok sam piletinu okretala i zapekla se
pogledam jos jednom, dobro je to bas tako, popnem se i odlozim ga na njegovo mesto
ne da mi nesto da taj trag operem..nekako bi tiganj izgubio svoj identitet..nije to serpa od inoxa
i onda se zamislim kakav je psiholoski profil osoba cistunica koje svet gledaju samo kroz svoju prizmu i samo takav im je ispravan i cist
u tom svetu nema prevara, nema razvoda, nema abortusa..nema mesta za greske
da li im je takav pristup za sve u njihovom zivotu - besprekoran, brak, posao, zivot, deca, familija, prijatelji
da li su kao mis proper na svim poljima u svojim zivotima
cisto do sterilnosti
da li imate takve osobe u svom okrizenju
da li ste vi takvi
da li imate zapecene tragove masnoce na svojim tiganjima
za seknd hend tiganj ne smem ni da pitam :)
ako me razumete
Ipak mislim da tiganj neće zapasti u krizu identiteta ako skineš tu mrlju. :lol:
Tako bi i mi trebalo da se čistimo od naših mrlja, čim ih spazimo, ako ih spazimo. Što ne znači da mrlja nije bilo i da ih ubuduće neće biti.
A bespogovorno čistih nema, sad ko više, ko manje i u kojim periodima.
Čistunci prema sebi i nekako, čistunci prema drugima koji veličaju sebe, to nikako. To je teško kao crna zemlja. Trpim što moram, što familijarni odnosi nalažu, inače je u drugim odnosima alarm za oprez i distancu.
 
Ja ne podnosim prljave sudove. Muka mi je kad vidim prljav escajg ili mastan tanjir. :sad2:
A u glavi sam totalno polupana. Ja bih da svi budu dobronamerni i da se vole, ali nisam se rodila kao misica da menjam svet pa onda mogu samo da maštam.
Svako od nas ima svoj sistem vrednosti, prioriteta i moralnih normi pa nije ni čudo što se ne shvatamo. :aha:
 

Back
Top