Miru Furlan silovala poznata javna ličnost..

Zagreb je u pitanju,dakle neka javna ličnost iz lijepe vaše(manjeg grada akoje za utehu).

"Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada.
Moj um nije to mogao slijediti.
Sve je bilo gotovo prije nego što sam uopće mogla shvatiti što se desilo.
Bila sam zapanjena i bez teksta.
On je nestao sljedeće sekunde.
Ja sam pak trčala zagrebačkim ulicama cijelim putem do kuće, više šokirana drskošću
nego duboko pogođena nasiljem.

Na čas sam pomislila otići na policiju, ali sam odlučila da neću.
Znala sam da bi policajci jedan drugom značajno namigivali misleći:
„Drolja. Dobila je što je zaslužila." "
I ne, ne opravdavam domaće predatore kojima je mestou Zabeli.
Aha, pre 40 godina nije moglo da se desi da neki beogradski glumac boravi ili snima u Zagrebu, je li? Kako neinteligentno rezonujes...
Problem je sto je nas srpski mentalitet takav da uvek osudjuje zenu koja je silovana. Tu smo jos u kamenom dobu.

Tako je!

Hvala što si pročitao i ostavio komentar...

Imam pitanje za tebe: Zašto više ne pišeš na Blogu?
Uživanje je bilo čitati tvoje tekstove...

:heart2:
Za blog mi je potrebna inspircija i uglavnom tema nađe mene. Malo vonja na kliše ali dok me nešto ne dirne nema te inspiracije... ili što je verovatnije, previše tema se nameće pa ostanu neprimećene).

Aha, pre 40 godina nije moglo da se desi da neki beogradski glumac boravi ili snima u Zagrebu, je li? Kako neinteligentno rezonujes...
Problem je sto je nas srpski mentalitet takav da uvek osudjuje zenu koja je silovana. Tu smo jos u kamenom dobu.
Ti si ili glup ili polupismen sigurno bezobrazan. Da si pročitao post do kraja, video bi rečenicu:I ne, ne opravdavam domaće predatore kojima je mesto u Zabeli.
Veća je verovtnoća da u Zagrebu "stradaš" od Hrvata nego od Srbina i obratno (vezano za BG).

Verujem da je svaka lepa zena, cudna zena, privlacna zena dozivela silovanje ili pokusaj silovanja, a da ga nije prijavila.
Lepota je prokletstvo, a Mirina je to bila sigurno. I ja inace mislim da je svaka lepa i iole pametna zena dozivela neku vrstu nasilja, ne mora da bude bukvalno silovanje.

Ali drugo me je nesto ovde odusevilo i dirnulo, iz njenog pisma sinu:

"Ne samo to: Amerika je postala drugačija zemlja, zemlja zlokobno slična mestu koje smo nekada napustili s užasom i u očaju. Više nema sumnje da su sile koje su nas isterale iz naših domova izvojevale globalnu pobedu. Već smo se jednom borili s tim silama. Sada smo umorni. Iscrpljeni ponavljanjem. Uz to, prilično neobično, ova knjiga postaje drugačija knjiga. To više nije knjiga sećanja na daleko mesto i daleko vreme. Ona postaje nešto puno drugačije: molba Americi i svetu."
https://www.blic.rs/zabava/potresno-pismo-mire-furlan-sinu/8z94k6y

Lepota je prokletstvo, a Mirina je to bila sigurno. I ja inace mislim da je svaka lepa i iole pametna zena dozivela neku vrstu nasilja, ne mora da bude bukvalno silovanje.

Ali drugo me je nesto ovde odusevilo i dirnulo, iz njenog pisma sinu:

"Ne samo to: Amerika je postala drugačija zemlja, zemlja zlokobno slična mestu koje smo nekada napustili s užasom i u očaju. Više nema sumnje da su sile koje su nas isterale iz naših domova izvojevale globalnu pobedu. Već smo se jednom borili s tim silama. Sada smo umorni. Iscrpljeni ponavljanjem. Uz to, prilično neobično, ova knjiga postaje drugačija knjiga. To više nije knjiga sećanja na daleko mesto i daleko vreme. Ona postaje nešto puno drugačije: molba Americi i svetu."
https://www.blic.rs/zabava/potresno-pismo-mire-furlan-sinu/8z94k6y
Bogu hvala, ti si jedina koja je ispravno shvatila šta sam želela da kažem vezano za silovanje lepih žena...

Inače, pismo njenom sinu jeste pasus koji je i mene oduševio i uplašio...

Ti si ili glup ili polupismen sigurno bezobrazan. Da si pročitao post do kraja, video bi rečenicu:I ne, ne opravdavam domaće predatore kojima je mesto u Zabeli.
Veća je verovtnoća da u Zagrebu "stradaš" od Hrvata nego od Srbina i obratno (vezano za BG).
Nema sad vadjenja. Post je glasio doslovno: "Zagreb je u pitanju,dakle neka javna ličnost iz lijepe vaše(manjeg grada akoje za utehu)."
Prva glupa pretpostavka je da je sigurno Hrvat to uradio jer se desilo u Zagrebu. Sto posto Hrvat, bez ikakve druge mogucnosti.
Druga pretpostavka, tj insinuacija je da i ja poticem odande (lijepa vasa). Glupa pretpostavka takodje. Srbin sam iz Srbije.

Srdacan pozdrav!

Back