Miru Furlan silovala poznata javna ličnost..

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
16.552

"BILO JE GOTOVO ZA NEKOLIKO SEKUNDI"

Ispovest pokojne Mire Furlan koja je bila žrtva UŽASNOG SILOVANJA:

"On je vrlo poznata javna ličnost"

Verujem da je svaka lepa zena, cudna zena, privlacna zena dozivela silovanje ili pokusaj silovanja, a da ga nije prijavila.

Nasilnici se hrane strahom, to ih uzbudjuje. Ako nema straha - nije im interesantno.

Screenshot_84.png

Na veliku žalost njene porodice, ali i svih nas koji su cenili njen rad, smrt je prerano došla po našu veliku glumicu.

Ona je preminula u 66. godini od komplikacija prouzrokovanih virusom Zapadnog Nila. Umrla je u svom domu u
Los Anđelesu okružena članovima najbliže familije.

Jedna od najvoljenijih glumica sa ovih prostora, višestruko nadarena Mira Furlan (1955-2021.), čiji je tragični i
prerani odlazak potresao region, ostavila je za sobom i rukopis autobiografije koju je posthumno objavio njen
suprug Goran Gajić pod imenom "Voli me više od svega na svijetu".

"Već sam se susrela s (mogućim) seksualnim nasiljem i prije. Kad sam imala šesnaest, hodala sam niz jednu
zagrebačku ulicu usred dana. Dvije velike ruke iznenada su provirile kroz vrata, zgrabile me sa zaprepašćujućom
snagom na koju nikad ranije nisam naišla te me povukle u mračnu zgradu. Nevidljiva osoba čvrsto me je držala u
mračnom prolazu. Dva tipa razgovarala su o tome šta će napraviti sljedeće, spominjući prazan stan na katu.

Snaga stiska bila je za mene potpuno novo iskustvo. Jasno sam shvaćala da bijeg nije moguć. Tada sam se isključila
i izdigla se iznad scene, promatrajući je ravnodušno.

Tipovi su postajali nervozni. Nisu mogli shvatiti zašto se ne borim i ne vrištim.

„Pogledaj je“, rekao je jedan. „Čudna je.““Previše je čudna“, rekao je drugi.
„Pustimo je uopće nije zabavna“.
I tako su me oslobodili.

- To što sam bila „čudna“, nije mi pomoglo puno godina poslije, dok sam ćaskala i pila u nečijem stanu nakon kazališne
predstave. Iznenada sam završila sama s čovjekom kojeg sam jedva poznavala, čovjekom iz drugoga grada, vrlo
poznatom javnom ličnošću.
Gdje su svi ostali?
Kamo su nestali?

Zgrabio me je snagom koja je bila zastrašujuća.
Pričepio me je koljenom dok mi je obje ruke držao nad glavom.
Osjećala sam se potpuno bespomoćno.
Rukom mi je pokrio usta da ne vrištim.
Snošaj je bio gotov za nekoliko sekundi.

Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada.
Moj um nije to mogao slijediti.
Sve je bilo gotovo prije nego što sam uopće mogla shvatiti što se desilo.
Bila sam zapanjena i bez teksta.
On je nestao sljedeće sekunde.
Ja sam pak trčala zagrebačkim ulicama cijelim putem do kuće, više šokirana drskošću
nego duboko pogođena nasiljem.
Na čas sam pomislila otići na policiju, ali sam odlučila da neću.
Znala sam da bi policajci jedan drugom značajno namigivali misleći:
„Drolja. Dobila je što je zaslužila."

Screenshot_88.png

Više o ovoj temi piše u njenoj autobiogtafiji "Voli me više od svega na svijetu"...

https://www.blic.rs/sudbine/ispoves...a-uzasnog-silovanja-bilo-je-gotovo-za/jwf4tn2

🌸 🌸 🌸

Poslednja izmena:
Ако би неки мод могао измирити посвађане родове у наслову, било би лијепо, ако низашта друго, оно макар због Мире која не заслужује овакав кркљанац у наслову.
Хвала.
Takođe, bilo bi lepo da ovakva tema nije ni otvorena.

"BILO JE GOTOVO ZA NEKOLIKO SEKUNDI"

Ispovest pokojne Mire Furlan koja je bila žrtva UŽASNOG SILOVANJA:

"On je vrlo poznata javna ličnost"

Verujem da je svaka lepa zena, cudna zena, privlacna zena dozivela silovanje ili pokusaj silovanja, a da ga nije prijavila.

Nasilnici se hrane strahom, to ih uzbudjuje. Ako nema straha - nije im interesantno.

Pogledajte prilog 1457979

Na veliku žalost njene porodice, ali i svih nas koji su cenili njen rad, smrt je prerano došla po našu veliku glumicu.

Ona je preminula u 66. godini od komplikacija prouzrokovanih virusom Zapadnog Nila. Umrla je u svom domu u
Los Anđelesu okružena članovima najbliže familije.

Jedna od najvoljenijih glumica sa ovih prostora, višestruko nadarena Mira Furlan (1955-2021.), čiji je tragični i
prerani odlazak potresao region, ostavila je za sobom i rukopis autobiografije koju je posthumno objavio njen
suprug Goran Gajić pod imenom "Voli me više od svega na svijetu".

"Već sam se susrela s (mogućim) seksualnim nasiljem i prije. Kad sam imala šesnaest, hodala sam niz jednu
zagrebačku ulicu usred dana. Dvije velike ruke iznenada su provirile kroz vrata, zgrabile me sa zaprepašćujućom
snagom na koju nikad ranije nisam naišla te me povukle u mračnu zgradu. Nevidljiva osoba čvrsto me je držala u
mračnom prolazu. Dva tipa razgovarala su o tome šta će napraviti sljedeće, spominjući prazan stan na katu.

Snaga stiska bila je za mene potpuno novo iskustvo. Jasno sam shvaćala da bijeg nije moguć. Tada sam se isključila
i izdigla se iznad scene, promatrajući je ravnodušno.

Tipovi su postajali nervozni. Nisu mogli shvatiti zašto se ne borim i ne vrištim.

„Pogledaj je“, rekao je jedan. „Čudna je.““Previše je čudna“, rekao je drugi.
„Pustimo je uopće nije zabavna“.
I tako su me oslobodili.

- To što sam bila „čudna“, nije mi pomoglo puno godina poslije, dok sam ćaskala i pila u nečijem stanu nakon kazališne
predstave. Iznenada sam završila sama s čovjekom kojeg sam jedva poznavala, čovjekom iz drugoga grada, vrlo
poznatom javnom ličnošću.
Gdje su svi ostali?
Kamo su nestali?

Zgrabio me je snagom koja je bila zastrašujuća.
Pričepio me je koljenom dok mi je obje ruke držao nad glavom.
Osjećala sam se potpuno bespomoćno.
Rukom mi je pokrio usta da ne vrištim.
Snošaj je bio gotov za nekoliko sekundi.

Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada.
Ja sam pak trčala zagrebačkim ulicama cijelim putem do kuće, više šokirana drskošću
„Drolja. Dobila je što je zaslužila."

Pogledajte prilog 1457981

Više o ovoj temi piše u njenoj autobiogtafiji "Voli me više od svega na svijetu"...

https://www.blic.rs/sudbine/ispoves...a-uzasnog-silovanja-bilo-je-gotovo-za/jwf4tn2

🌸 🌸 🌸
da, tako bi i rekli ti policajci..a on sigurno neki reditelj/direktor...zna se kako prica ide!

Ако би неки мод могао измирити посвађане родове у наслову, било би лијепо, ако низашта друго, оно макар због Мире која не заслужује овакав кркљанац у наслову.
Хвала.
U priloženom linku je naslov još gori...

najvise volim raspravu na temu gde zena stiti iskljucivo zensku stranu bez obzira na istinitost dogadjaja :lol:

ako neko zna dosta o karakterima glumica znam ja jer sam od 18-te aktivno u tom svetu. kao sto znam da mika alkesic nije imao potrebe da ikoga siluje, vata i maltretira jer su svi dobrovoljno pristajali na poznati okostali dril menjanja fizionomije da bi neko postao glumac. odrastao sam uz sina minje dedica koji je bio doajen i najbolji profesor na fdu a sta sam jos kao klinac sa 12-13 godina slusao o tom drilu urezalo mi se duboko u svest. rodjeni sin minje je hteo da bude glumac i postao je iako se minja trudio da ga na sve nacine otera od te profesije....iskljucivo zbog pomenutog drila koji potpuno promeni karakter osobe koja mora da prihvati da bude samo ljustura ljudskog bica koja ce da se transponuje onako kako joj reditelj naredi. samo zene sa jakim muskim principom u sebi mogu da se izbore sa tim izazovima a njih je jako mali broj. milena dravic je napr bila takva iako je spolja delovala bezbrizno, ceca bojkovic je isto.

glumica kada ceka napr. neku ulogu a neka druga dobije umesto nje iako je vec bile vidjena za nju, to treba doziveti... zena kada te zatekne u krevetu sa njenom najboljom drugaricom je nista spram tog ludila i histerije. sta su spremene da urade da bi dobile ulogu to se mnogo puta granici sa najekstremnijom prostitucijom.

kada ekipa ode na snimanje koje traju u proseku od 25 do 40 dana u nekoj zabiti svasta se u ekipi desava, od droge, alkohola pa do seksa....treba imati stomak za mnoge stvari kada imas 100 do 150 ljudi u ekipi. sa kakvim problemima licne prirode direktor filma se suoci kada mu napr dodje glumica i trazi da napr. 5 ljudi koje ne moze da svari zbog samo njoj znanih razloga, odmah napuste ekipu inace ce i ona da napusti snimanje, to takodje treba doziveti kao scenu kada bezobraznom detetu moras da ispunjavas sve znane i neznane zelje. ako na nekog baci pik iz bilo kog razloga, e onda stvar ide do paroksizma ludila. :lol:

tako da moj vam je savet da stagod procitate u stampi o silovanju glumica bilo u srbiji pa do usa, uzmite sa teskom rezervom jer je to danas postala moda. a zene vole da je teraju ne misleci na konsekvence kako joj to teranje mode mozda stoji i koga ce tom modom da upropasti iz samo njoj znanih razloga. jer da imaju mozga ne bi se ponasale kao da nisu normalne.

Poslednja izmena:
Jedne zimske noći tuširam se u Citéovoj zajedničkoj kupaonici. Puštam da voda pada po meni nakon cijelog dana hodanja po ulicama i kontempliranja o mojem samotnom, životu
bez luke. Oči su mi zatvorene. Uživam u toploj vodi na koži.Iznenada me netko hvata za ramena. Otvaram oči, do mene u tušu je veliki, goli muškarac. Vrištim i guram ga van. Pokušava me savladati, ali moji ga krici otjeraju i on me pušta. Bježim iz tuša. Trčim na ulicu pokušavajući prekriti svoje golo, mokro tijelo malim ručnikom koji sam uspjela u zadnji čas zgrabiti u tušu. Čujem kako muškarac viče za mnom: „Tu es une raciste!” – rečenicu identičnu onoj koju je neki crnac vikao za mnom u Amiensu, na jednom od mojih solo putovanja po Evropi. Također, kao i prije, imam jak poriv da potrčim za čovjekom, zaustavim ga i objasnim mu da moj bijeg nije rezultat mog rasizma, nego
nedostatka interesa za ******* s posve nepoznatim tipom pod tušem u zajedničkoj kupaonici univerzitetskog doma.

Prilično zanimljivo, ali ovaj incident nije me posebno povrijedio, skršio ili ponizio. Umjesto toga smatrala sam ga još jednom avanturom, još jednom opasnom situacijom koju sam vrlo spretno uspjela izbjeći.Više me je brinula mogućnost da će zlostavljač pogrešno razumjeti moj bijeg kao izraz mog rasizma. Ta optužba činila mi se teže podnošljiva od samog napada.Možda zato što nikad nisam mislila da sam u stvarnoj opasnosti. Osjećala sam se nepobjedivo. Sve te opasne situacije bile su tek zanimljive priče, predstave ili filmovi kraj kojih sam prolazila.
Već sam se susrela s (mogućim) seksualnim nasiljemi prije. Kad sam imala šesnaest, hodala sam niz jednu zagrebačku ulicu usred dana. Dvije velike ruke iznenada
su provirile kroz vrata, zgrabile me sa zaprepašćujućom snagom na koju nikad ranije nisam naišla te me povukle u mračnu zgradu. Nevidljiva osoba čvrsto me je držala u
mračnom prolazu. Dva tipa razgovarala su o tome što će napraviti sljedeće, spominjući prazan stan na katu.Snaga stiska bila je za mene potpuno novo iskustvo.Jasno sam shvaćala da bijeg nije moguć. Tada sam se isključila i izdigla se iznad scene, promatrajući je ravnodušno. Tipovi su postajali nervozni. Nisu mogli shvatiti zašto se ne borim i ne vrištim. „Pogledaj je“,rekao je jedan. „Čudna je.” „Previše je čudna”, rekao je drugi. „Pustimo je. Uopće nije zabavna.” I tako su me oslobodili. Varijacija te scene dogodila se dvije godine poslije kad sam se s prijateljicom Katijom vraćala kući nakon noćne probe na Akademiji. Dva tipa pojavila su se nenadano i počela nas maltretirati. Katija je vrisnula i
udarila jednoga, psujući ih. No ja sam, zbilja čudno, prišla jednom od njih, ljubazno se nasmiješila i pristojno ga zamolila da prestane. Katija se kune da je moj izbor
riječi bio ovakav (ja se toga ne sjećam): „Molim vas, pustite nas na miru. Obećavamo da ćemo biti dobre djevojke. Nikad više nećemo to napraviti.” (Što ponovno napraviti? Hodati ulicom?) I opet je reakcija bila čisti šok jer sam bila „čudna”. Zlostavljači su izgubili interes, a mi smo ih se riješile.
To što sam bila „čudna“, nije mi pomoglo puno godina poslije, dok sam ćaskala i pila u nečijem stanu nakon kazališne predstave. Iznenada sam završila sama s čovjekom kojeg sam jedva poznavala, čovjekom iz drugoga grada, vrlo poznatom javnom ličnošću. Gdje su svi ostali? Kamo su nestali? Zgrabio me je sa snagom koja je bila zastrašujuća. Pričepio me je koljenom dok mi je obje ruke držao nad glavom. Osjećala sam se potpuno bespomoćno. Rukom mi je pokrio usta da ne vrištim. Snošaj je bio gotov za nekoliko sekundi. Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada. Moj um nije to mogao slijediti. Sve je bilo gotovo prije nego što sam uopće mogla shvatiti što se desilo. Bila sam zapanjena i bez teksta. On je nestao sljedeće sekunde. Ja sam pak trčala zagrebačkim ulicama cijelim putem do kuće, više šokirana drskošću nego duboko pogođena nasiljem.Načas sam pomislila otići na policiju, ali sam odlučila da neću. Znala sam da bi policajci jedan drugom značajno
namigivali misleći: „Drolja. Dobila je što je zaslužila.”
Tako glasi ceo odlomak iz te knjige, posvecen silovanju.Nisam nikada video zrtvu silovanja, koja nije imala modrice na butinama , i izudarana po licu, pa mi je opis "silovanja" u stanu ,malo cudan.

secam se rada na filmu igmanski mars...dosao naknadno da paralelno montiramo sa snimanjem... ekipa bila na terenu trebalo dva dana i noci da budu i organizator me stavi u sobu gde je bila scenografkinja jer mali hotel pa nema mesta za sve :lol:

lego ja, zima napolju, bosna, zakunto i kad u po noci vrisak zenski umalo nisam riknuo ybt...oni dosla ranije i videla mene u krevetu i poce muskarac u mom krevetu :hahaha:

trebalo dva sta da joj objasne ko sam i sta sam i zasto sam tu bio i do kraj snimanja mi je slal otrovne poglede i strelice a najvise kad sam smuvo jednu lokalnu bosanku.. :rotf:

vecina tzv silovanja se desava na terenu gde ekipa zivi zajedno i deli zlo i dobro kao rekoh mesec ili vise...zene cesto ne mogu da izdrze toliko odvojenost i pre pucaju. muski deo te profesije se najvise naliva alkoholom u meri da je to da se coek krsti nekad. mladji deo glumaca danasnjih da ih ne imenujem, su pola njih na belom, dosta toga znate iz medija, a ko je imao ikad posla sa narkomanima zna o cemu pricam.

mali dodatak prethodnoj storiji sa snimanja...posle dobih sobu i sve bilo fino dva dana dok jedne noci ne banuse trojica iz ekipe koji nosise malog slvaka stimca koga navukli sirotana da se olesi od alkohola...jadnik povracao, nije znao za sebe... zamisljam da su ga bacili u sobu neke glumice greskom a da se ona probudi i vidi ga na krevetu pored :hahaha:

inace vazi staro pravilo na snimanjima filma...ne zna se ko koga ebe...tako da izvucite zakljucak.

Lecic, Aleksic ili neka treca SNS perjanica? :(
Zagreb je u pitanju,dakle neka javna ličnost iz lijepe vaše(manjeg grada akoje za utehu).

"Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada.

„Drolja. Dobila je što je zaslužila." "
I ne, ne opravdavam domaće predatore kojima je mestou Zabeli.

Zagreb je u pitanju,dakle neka javna ličnost iz lijepe vaše(manjeg grada akoje za utehu).

"Možda je upravo njegova brzina bila to što me spasilo od prestravljenosti zbog napada.

„Drolja. Dobila je što je zaslužila." "
I ne, ne opravdavam domaće predatore kojima je mestou Zabeli.

Tako je!

Hvala što si pročitao i ostavio komentar...

Imam pitanje za tebe: Zašto više ne pišeš na Blogu?
Uživanje je bilo čitati tvoje tekstove...

:heart2:

Back