Miroslav Lazanjski

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Рођен 1950. у Карловцу. Дипломирао на Правном факултету у Загребу, где је и започео новинарску каријеру, прво у „Полет-у“, касније у „Вјеснику“, „Старту“, „Данасу“, „Политици експрес“, „НИН-у“, „Вечерњим новостима“ (1996-2001). Године 1991. Лазански прелази у „Политику“ где и данас ради. Извештавао из ратова у Авганистану, Чеченији, Конгу, Ираку, Ирану, Либану, Јемену и Либији... Интервјуисао два врховна команданта НАТО-а, три маршала СССР, шефове КГБ-а, КХАД-а, педесетак министара одбране и начелника генералштаба светских армија, између осталог начелнике генералштаба руске, кинеске и јапанске армије. Једини југословенски новинар који је пловио на атомској подморници, америчкој "Таутог", летео на авиону Ф-14, био на носачу авиона "Џон Ф. Кенеди" и на Миг-29. Био гост војних академија Русије, Јапана, САД, Аустралије, Италије, Велике Британије, Немачке, Румуније... Имао је редовну колумну у грчком листу "Катимерини", јапанском "Секуритариан" и "The Diamond Weekly". Аутор је десет књига и десетак великих тв-серијала. Војни рок служио 1977. године у Битољу у 41. пешадијској дивизији ЈНА. Одликован је Медаљом за војничке заслуге.

Meni ovaj covek deluje kao jedina osoba na nasoj javnoj sceni koja nije zabrazdila u neki vid ekstremnog ponasanja,jak,argumentovan,inteligentan,precizan i odredjen...
Zaista osoba o cijim vojno/politickim analizama vredi diskutovati....

Poslednji u nizu tekstova objavljenih u politici..
Slucaj generala Trifunovica

http://www.politika.rs/index.php?lid=sr&show=pogledi&part=list_reviews&int_itemID=177160
 
Ma,Lazanski je faca...!
Voli mlado meso.
Stalno se trpa u nekakve žirije za izbor lepotica.
Inače,dosta bio na terenu,
prateći lokalne ratove.
Kao što je nabrojano u uvodnom postu.
Nije sporno da mnogo zna i uvek je opskrbljen
svežim informacijama.
Laza je lik !
 
Gledao sam jednom kada je pravio reportazu o ponovno izgradjenoj japanskoj ratnoj mornarici (samo ***, nazivaju je odbrambenom ali ajdeee...) - ama sve u sitna crevca je ispitivao, pricao, isao s broda na brod... taj kad odluci da radi nesto, taj to odradi.

Poredjenja radi, Milovan Drecun je smesan covek sa smesnom retorikom koji se tokom Miloseviceve ere proslavio kao 'sjajan ratni reporter'... bas kao sto je i Ljubisa Tumbakovic bio trofejni trener i FK Obilic veliki sampion. I gde su svi oni sad?

Ako naletim na Drecunovu knjigu na standu na buvljoj pijaci, dobro je. A Lazanski i dan danas radi i to radi do jaja, moj bato.
 
Gledao sam jednom kada je pravio reportazu o ponovno izgradjenoj japanskoj ratnoj mornarici (samo ***, nazivaju je odbrambenom ali ajdeee...) - ama sve u sitna crevca je ispitivao, pricao, isao s broda na brod... taj kad odluci da radi nesto, taj to odradi.

Poredjenja radi, Milovan Drecun je smesan covek sa smesnom retorikom koji se tokom Miloseviceve ere proslavio kao 'sjajan ratni reporter'... bas kao sto je i Ljubisa Tumbakovic bio trofejni trener i FK Obilic veliki sampion. I gde su svi oni sad?

Ako naletim na Drecunovu knjigu na standu na buvljoj pijaci, dobro je. A Lazanski i dan danas radi i to radi do jaja, moj bato.

Za Drecuna se ne slažem.
Uopšte.
Dobar je Drecun.
Veliki patriota.
A ta kopča sa Miloševićemevim režimom....!?
Upravo ga je Milošević unazadio.
S obzirom da je '98. i '99 izveštavao svakodnevno
iz rova sa prve borbene linije na Kosovu,
bio je odlikovan.
Da bi,uskoro potom,pao u nemilost istog tog režima
koji mu je iskazao priznanje dodelom odlikovanja !
Ne diraj Drecuna....
Odličan je Drecun.
Veći Srbin od 90% onih koji se kurrišu kako su veliki Srbi !
 
Poslednja izmena:
Један од последњих текстова Лазанског о Трифуновићу је био сасвим на месту. Нит политички коректан, ретко ко од војних аналитичара би тако сложио.
Док пише може, ал кад чујем онај ебени дијалект или видим у жирију за избор Мис Мале Моштанице, е ту је већ за бацање пегле..
 
Bumerang,efekat,Šošon !
I ono što ste imali uspeli ste da rasterate....
Možda vam se nekad vrate !?
Ozbiljno.
Pa,i laste se vraćaju.
I bumerang,ako se pravilno hitne....
Ali,pamet - teško !
Kad ode,ode konačno.
Eto,sad znaš,Šošon !


jarane

bit na terenu su mlogi upisivali ak su bili i na 20 km od mista di se "pržija grah"

imal on uradaka snimaka&fotki u realnom vremenu&prostoru
 
Svi redovni kolumnisti Politike su izuzetni, na čelu sa Lazanskim i Boškom Jakšićem. Kolumne u Politici ne vređaju inteligenciju bez obzira slagao se sa njima ili ne.

Što se samog Lazanskog tiče mislim da je prearogantan i da mu to nekad udari u glavu. Sa druge strane, gledao sam emisije u kojima dovedu Lazanskog i neku apsolutnu budalu sa kojim on nema šta da priča, tako da je arogancija delimično i opravdana.
 
Miroslava citam godinama i moram priznati da ga smatram kompetentnim jer je zanat kovao praksom. Mislim da mu nedostaje formalno vojno skolovanje (npr. Visa vojna akademija) ali je dosta nadoknadio licnim interesovanjem, saznanjima i znatizeljom. On je tipican "Zagrebacki fakin" iz sretnih vremena (u pozitivnom smislu). Ima istancan stav stican ratnim iskustvom i onaj potreban otklon od vlasti i dnevne politike. Posao radi profesionalno, brzo, tacno i sto je najvaznije strucno (za razliku od Radica koji je amater bez obzira na sve i koji sluzi odredjenim politicarima i koji je otvoreni NATO-lobista ili Ljubodraga Stojadinovica koji ovaj posao radi kao tezgu posle izlaska iz vojne sluzbe i koji koristi dostupnost pojedinih informacija radi licne koristi). Drecun je bio jedno vreme rezimski komentaor sto ne znaci da nije strucan ali ima neko opterecenje u komentarima. Miroslav bi trebao da ide do kraja u svojim komentarima (dovoljno do kraja) jer je primetno da ponekad stane na nekoj tacci kad bi trebao otvoreno dovrsiti da bi bilo jasno sta zaista misli. U svakom slucaju radi se o izvanrednom vojno-politickom i ratnom reporteru i komentatoru.
 
Odličan novinar.

Malo je šteta što se nije oprobao i u drugim oblastim novinarstva jer sam ubeđen da bi jedino njegovi tekstovi danas bili tačni, precizni i korektni a nadasve nenamenski i plaćenički napisani za određenu partiju, tajkuna ili političkog dupeglavca tipa tadićija ili dinkićaja pod uslovom da prođu partijsku i "demokratsku" cenzuru.
 
Poslednja izmena:
Miroslava citam godinama i moram priznati da ga smatram kompetentnim jer je zanat kovao praksom. Mislim da mu nedostaje formalno vojno skolovanje (npr. Visa vojna akademija) ali je dosta nadoknadio licnim interesovanjem, saznanjima i znatizeljom. On je tipican "Zagrebacki fakin" iz sretnih vremena (u pozitivnom smislu). Ima istancan stav stican ratnim iskustvom i onaj potreban otklon od vlasti i dnevne politike. Posao radi profesionalno, brzo, tacno i sto je najvaznije strucno (za razliku od Radica koji je amater bez obzira na sve i koji sluzi odredjenim politicarima i koji je otvoreni NATO-lobista ili Ljubodraga Stojadinovica koji ovaj posao radi kao tezgu posle izlaska iz vojne sluzbe i koji koristi dostupnost pojedinih informacija radi licne koristi). Drecun je bio jedno vreme rezimski komentaor sto ne znaci da nije strucan ali ima neko opterecenje u komentarima. Miroslav bi trebao da ide do kraja u svojim komentarima (dovoljno do kraja) jer je primetno da ponekad stane na nekoj tacci kad bi trebao otvoreno dovrsiti da bi bilo jasno sta zaista misli. U svakom slucaju radi se o izvanrednom vojno-politickom i ratnom reporteru i komentatoru.

hehehe...a miroslav kao ne koristi jos oceva poznanstva iz vojske..??
 

Back
Top