Mirjana je prošla pakao na porođaju: Kravo, ne deri se, lekaru se gadi i da te pogleda

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Koja je onda svrha zdravstvenog osiguranja?
Da bismo strahovali od nenaspavanih i zlobnih akušera i išli na privatne klinike gde su bolje naspavani i dobroćudniji?
Neka jasno stave do znanja ljudima koji odvajaju pare za ''IMAM KNJIŽICU!'', da to ne pokriva brigu za trudnice, majke i decu, pa neka sa naspavaju i odobrovolje tako što sa ovakvim reputacijama ponude privatnim klinikama da ih zaposle ili pokušaju da otvore svoje.

Razumem da su to stresni poslovi, ali osoblje koje tako razgovara sa pacijentima treba da se zapita i za svoje psihičko stanje i ode na bolovanje dok ne vide da li im je takav posao i dalje potreban.
Nije u tome stvar..

Npr , da dodjem ja kao neko ko gleda profesionalno da uredi stvari imao bih sledece probleme

-svaka doktorka ima nekog ko se oslanja na nju za lecenje, savete, komsiluk i potegla bi vezu da smeta meni tj da se maknem....zato sto vidi da mora pazljivije da radi , moze da ispliva sta radi nekorektno i zato...
-same ce da pocnu da demokratski traze da se ukloni novi rukovodilac, trazice i nebuloze da bi diskreditovale rukovodioca..
-pacijenti kad vide da ih neko pazljivije od ostalih slusa se podele na dve gomile...(pacijenti , musterije ista stvar)
na one koji pocnu da vade iz bubrega sve zamerke koje mogu
na one koji pocnu da napadaju i svaljuju krivicu za sve sto im padne na onog ko je pokaao obzir i slabost..
i na puritance koji su bezgresni a zahtevaju krsenje nekog vaznog protokola samo da bi sebi odradili ono sto hoce..

Znaci svi i lekari i pacijenti se postave da ne zele promenu...a zele da bude onako kako su navikli ili zamislili...

Pa radi koga onda da to ispravljas kad toliko moze da te kosta u karijeri..?
Radi neke svoje profesionalnosti i etike...puf...za svako dobro u Srbiji ti sigurno sledi bar 3 ili 4 kazne i nevolje jos isti dan...djavo vlada u Srbiji , ne Bog...

Ali da uzmemo da si diktator i zelis da to sve ispravis..
Moze...
Porusis sve bogove, sestre i lekare...moras da budes i lukav i osvetoljubiv jer samo to seljanija razume...i tako postajes malo , samo malo veca stoka od onih koje hoces da uteras u red u tor...

A svi ostali ce nastaviti da glume gospodu i da ti nalaze zamerke sto si bio takav...sto je naravno normalna stvar....ispravljas krive drine...
Nije u mentalitetu naroda da se ti zrtvujes za nesto sto je godinama takvo i nije srpski ni ljudski da sve bude cisto , uredno , mirno , smireno , ljubazno, strucno , izvezbano ...
Mora da se oseti sreca sto je na kraju sve ispalo dobro, a oseti se sreca, verujte....kad vidis sta si omasio za malo , na kraju tu bude bar trunka srece..
Zna to raja izmedju sebe a znaju i doktori , upravnici i sestre...

A vazi i pravilo sto je ruznija osoba, to se ruznije ponasaju prema njoj...
Estetika je majka protekcije i ljubaznosti....bar u Srbiji...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
I sta kazete lekari heroji borili se za svaki zivot
fali ti jedna rec...

i sta kazete lekari heroji borili se za svako SVOJ zivot...
Poruka je automatski spojena:

Problem koji se ovde opisuje (a pojavljuje se na mnogim mestima) je pravne prirode. Kada bi takve osobe snosile pravne posledice, recimo da izgube posao ili budu finansijski kažnjeni, dva puta bi razmislili pre nego bi otvorili usta.
Ne ide prvo pravna priroda....ide ako se pokrene tuzba protiv medicinskog centra...
Prvo ide menadzment ili organizacija, jedno ili oba ta....

Mislim ako hoces da se ispravi...a pravno neces uspeti da ispravis , samo ce biti pazljivije pokriveno ono sto se radi..

Najtezi problem je mentalitet koji kaze, zabusavaj i sabotiraj nadredjenog i sistem....
To ne razlikuje onda da li si ti dobar ili los upravnik....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Meni nije jasno samo kako niste culi dva razlicita snimka, u kovid vreme kako se lekari teraju na nelegalne poteze samo da bi upravnik tog medicinskog odela bio bog i batina...

To je dovoljno da razjasni u kojoj su poziciji lekari..

Oni nisu cvecke, naprotiv oni su bogovi, ali su i losi ljudi....ali su i pritesnjeni od strane drugih losih ljudi....
E sad....ako trazimo krivce, onda ih okrivimo..ima tu sigurno dosta toga...
Ali ako hocemo da trazimo pravce..e onda se mogu smanjiti gubici koje nazivamo losi doktori...
Npr, ako trazim krivce za svaki prekrsaj i gubitak zivota, sine, ostace nam bolnice i dz na 10% radnika a ostali odose u zatvor i u nocne cuvare ili da rade na sivacim masinama...
Ali ako trazim nacin kako da ih uteram kao stoku u tor...a jesu stoka kad ih ostavis na livadi a dodju u kontakt sa drugom stokom....e onda imas manje gubitke..
Upristoji se stoka kad vidi da mora...
Ne razume tacno razliku izmedju stoke i nestoke, ali radi ono sto zna da mora a ne razume zasto ih to cini manje stokom.

Da ne mislite da ljudi normalno , odmah po rodjenju razlikuju sta je dobro i lose sta je stoka a sta nije stoka...to nije istina a ako to mislite, onda ste mnogo blize stoci nego ljudima..

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Nije u mentalitetu naroda da se ti zrtvujes za nesto sto je godinama takvo i nije srpski ni ljudski da sve bude cisto , uredno , mirno , smireno , ljubazno, strucno , izvezbano ...
Uz male modifikacije, nije tunguzijski, nije američki, nije francuski, i niko na svetu neće da se žrtvuje.
Na ovoj temi sam samo razumela da postoje zdravstveni radnici koji bi vrlo rado stupili u neku neo-Mengele organizaciju i radili tačno šta im se kaže, pa i više. Zovi ti to nacizmom, fašizmom i kako hoćeš, ali u dubini je problem da neki ljudi mrze ljude, a rade sa njima.
Ja nisam nikad bila porodilja, a i da budem, platiću nekom od poverenja da mi se nađe, i neću sanjati da će me neko u takvoj situaciji šikanirati.

Ako pogledam zdrastveni sistem kakav poznajem, doktori sa kojima sam imala dodira su bili divni ljudi puni razumevanja, pa čak i preko pola sveta.
Uvek postoji vrlo zauzet i opterećen zdravstveni radnik koji će odvojiti par sekundi svog skupog vremena da ti razjasni dilemu.

Kad sam trebala da prođem kroz neko zračenje da se utvrdi da sam kompletno zdrava da bih se bavila tim i tim,
osoblje je primetilo da mi je prvi put i par njih mi je ukratko objasnilo, dalo podršku i čak sam čula neke šale kao razbibrigu, a red za taj pregled je bio bez kraja.
Dakle, kad može tako, zašto pristajemo na tretman: ''Kravo jedna!'' ?
A vazi i pravilo sto je ruznija osoba, to se ruznije ponasaju prema njoj...
Estetika je majka protekcije i ljubaznosti....bar u Srbiji...
Šta, sad, pored toga što je Mirjana krava, bezobrazna i razmažena, treba još da bude i ružna???:rotf:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Da na kraju sumiramo......glasajte za ove....

Ti za koje glasate ce pre toga obecati nesto , a niko pre njih pa ni oni to nece ispuniti....ali nece biti ni kaznjeni za to sto nisu ispunili , nego ce biti nagradjeni za ono sto su pomogli sestricu , bratanici da se negde ubaci preko veze......

I tako vecito srpski izbori prodju ponovo , posle prvog perioda vlasti dodju ohrabreni na drugi period vlasti , znaci da im niko nije zamerio neostvareno a obecano....

Zatim, kako bih to ja, svaki Srbin se pita..
Pa batice, ako glasas i zelis da svi rade kao ti, budi siguran da ces umreti na hirurskom stolu , posto ti batice pojma nemas hirurgiju....
Ili ako ti organizujes po selu ili komsiluku tako sto si bolji sa tri torokuse i onda one ucutkaju ostale, budi siguran da ce ti tri torokuse dati svoj savet a ne najbolji savet kad ti bude trebalo u lecenju.

Ali nikad to nece biti kako treba u vecini......
Ja to jednostavno kazem....skolu smo zavrsili svi...i dvojkasi i peticari....i svi ce postati strucnjaci....takav je sistem...

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Npr, ako trazim krivce za svaki prekrsaj i gubitak zivota, sine, ostace nam bolnice i dz na 10% radnika a ostali odose u zatvor i u nocne cuvare ili da rade na sivacim masinama...
To tako i treba da bude. 10% ... hajd', sigurno ima više, ima ih bar 30%, da zaista radi svoj posao i dobro, i ima komunikaciju sa pacijentima na zadovoljavajućem nivou. Uostalom, komunikacija može da bude minimalna, nema potrebe za mnogo glagoljanja.

Ovo iz Mirjanine izjave izgleda kao da su svi na odeljenju bili željni baš nju da vređaju i maltretiraju. Šta je to???
Zar ne postoji glas razuma?
Treba li im još doktora, šta je glavni razlog?
Kako funkcioniše ta ustanova ako su svi stalno takvi?
Ne znam... a, po svoj prilici joj neću ni primirisati, ne jer me je strah od njih, već jer nema razloga da se tu nađem.
Čitam i vrlo pozitivna mišljenja na iskustva iz te Višegradske, by the way...
Rebus.
Dakle, mnogima se svidelo porađanje tamo, a mnogima i nije.

Počinjem da sumnjam da je čitavo osoblje unificirano bilo takvo u istom danu prema jednoj istoj osobi, što mi se teško ispostavlja kao potpuno tačno.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Eto videcete opet da ce narod razvodniti i na ovoj temi...tako je stalno i svuda..

Za istu nestrucnu doktorku naci ce se 30 pacijenata koji ce reci da je ona najstrucnija na svetu....a nije, nego oni blage veze nemaju pa im je bilo bitno nesto ili eto tako laprdaju.

Lekari su daleko od zlatnih, oni su obicne osobe...
To znaci da ih mogu uciniti zlatnim a mogu da ih pustim da budu obicne, a svi bi trebalo da znate da se niste zavaravali sta znaci obicna srpska osoba....zaebana zivuljka....

Ali sve te zivuljke odlucuju i sta ce da se uradi po pitanju neprofesionalnog i zato se nista i ne uradi..
Niko ne zeli osobu koja ce da zateze stvari...da uvodi profesionalnost...jer to je u suprotnosti sa negativnom selekcijom a i sa lakocom u radu sa ostalima..
Mada nije, ali svi krecu od sebe, rekoh jednom pa da ponovim, svi misle da je onako kako oni znaju i umeju...znaci svi ili 99% ljudi kad im kazes da urede nesto oni bi odmah naredjivali i pretili.

Ja ne radim tako...niko nema blage veze sta radim, ali radim totalno drugacije..Desi se da nekom zapretim, ali to je mnogo kasnije i to je dovoljno jednom....
Ali kazem Srbi su navikli na svoje protokole na svoje nacine kako se sta radi...oni ocekuju da se nesto uredjuje tako sto se ucenjuje , izdire, pokazuje moc, omalovazava, skuplja gomila podrske...

Poenta je u poslednjem...dokle god su Srbi navikli i u startu znaju sta sve treba da se odradi , nece se odraditi kako treba...kad mora da se radi onako kako i nepismeni seljak razume....

A onda , posto svi znaju jelte....da bi odabrao ko ce da odradi uredjivanje, izmisljas kriterijume, ili diplome ili visoke ocene ili politicku podobnost....
A zasto ne bi jednostavnije.....rezultat da bude kriterijum...?
Eeee, pa onda bi sve puklo , jer onda ne bi bila negativna selekcija..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Počinjem da sumnjam da je čitavo osoblje unificirano bilo takvo u istom danu prema jednoj istoj osobi, što mi se teško ispostavlja kao potpuno tačno.
Ovo je moguce..npr ja ne gledam tv, a jednog dana su svi nervozni i svi se izdiru i svadjaju sa mnom....a lep dan kao i juce..
Da sam kao ti , ja bih se pitao da li sam poludeo...medjutim ja nisam kao ti , pa sam pitao sta je juce bilo na tv....pa mi rekose neka kontakt emisija mislim na pinku i onda su tu pale neke izjave...

Dakle, ceo dan ocekujem nervozu i svadje u prevozu....za dva dana sve opet mirno...

Ja sam izgubio malo pokvaren zub kod doktorke zubarke Rusic u Studentskoj poliklinici zato sto je sefica nije pustila da kupi dzakce ili dva dzakceta praska na akciji , a za vreme radnog vremena...
Prvo je bila nervozna, pa je napravila par gresaka pa mi probusila pulpu pa nikad nije cula za delimicnu amputaciju nerva, pa je spalila busilicom bez gladjenja zub iz besa, pa se nerv sam prekinuo od bolova, pa je onda vadila zivac iglicama pa je trebala da napuni a napunila je kanal kao slepac tako je sama rekla kad me je posle 2 meseca taj zub tako zestoko boleo pa sam otisao na karaburmu a ona tamo bila prebacena slucajno...i gleda snimak i kaze ovo je uradio diletant, kao da ja ne znam vidi se iz aviona 1 grumen punjenja a sve ostalo prazno samo zamazano...

Dakle vise se molis bogu za okolnosti nego za ljude kad vec u Srbiji niko ne zna da vrsi selekciju ljudi po znanju i umecu nego po uslugama..

Poslednja izmena:

Indigo3

Poznat
Poruka
9.465
Lekari su daleko od zlatnih, oni su obicne osobe...
To znaci da ih mogu uciniti zlatnim a mogu da ih pustim da budu obicne, a svi bi trebalo da znate da se niste zavaravali sta znaci obicna srpska osoba....zaebana zivuljka....
Ne, biti ljut na lekara...
Pazi, ja nisam ljuta na moje lekare, pedijatre... To su carine i caričetine. Njima je sve bilo u fazonu: Uberi ove čajeve, smućkaj ih i skuvaj, uzmi i maži mast (od 150din), nađi tamo ovo i ono, i stavljaj kao obloge 7 dana...
Šta su mi oni lečili, izlečeno je za sva vremena i od tad se trudim to da održavam!

Ne mogu se smestiti u Mirjanin mozak i videti šta je tačno preživela na tom odeljenju, ali navijam da svi povedemo računa o svom ponašanju, i pacijenti, i doktori...a i mi, ostali!
Ovde se pokazala moć foruma, više nego moć drugih medija, da bi se finalno mi ovde bavili time za koga smo glasali.

Nisam faktor, ali želim da svim porodilištima čestitam, da im odam poštu, i da ih zamolim da ni lepe, ni ružne buduće mame ne uzimaju na zub.
Osećam se čak i nekako glupo zbog učešća na ovoj temi.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Ja sam drugi tip....meni ni u dzep ni iz dzepa da kazem ovo je dobro ovo je lose..
Naravno to u Srbiji ne moze tako , ali taj mi je princip..
Konstruktivna korekcija, a to je nemoguce u srbiji , konstruktivno je samo ako niko ne sazna nego ti radis posao za nekog ko gresi i neznalica je..

Lekari su pod pritiskom vlasti , ali to vec dugo traje...
Lekari sami medju sobom to resavaju tako sto gledaju da se ogrebu...ne da urede...
Posto to ne mogu , onda pucaju kao osobe, postaju ovde ili onde, kod ovog ili onog vrlo losi ljudi...

Ovo je dovoljno ...
Forum je prikaz zaebavanja ljudi , nista ovde nije ozbiljno bas kao ni izjave lekara...
Niti je otvorena anketa...ja kad nesto uredjujem, ja ne pravim ankete o radu radnika...ma kakvi...Srbi su poznati kao nepoznavaoci i subjektivni su ...tako da bi takva anketa dala totalno pogresne rezultate..
Ima nacina da sve saznas a da nikog ne pitas...niti da slusas...

Kazem opet...ako mora da se radi na Srpski nacin, raspredanjem , demokratski , ucenom i naredjivanjem i izivljavanjem, onda ce se dobijati srpski rezultati...iste metode isti su i rezultati..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.051
Hajde ali nije tema...
Zapadno eu sistem nije nista bolji u nekom smislu..
Npr zapadni sistem uspostavi merenje radnika, ali ne po njegovom kolektivnom doprinosu , nego izabere faktore i signale koje posmatra i to je to ...ucinak na tim mestima, a signali kao opomene i to tako funkcionise..

Da uprostim, zapadni sistem nece nagraditi nekog ko obavlja posao integratora ili pomaze u otkrivanju gresaka u sistemu ili kod drugih , ako to nije njegov posao...nego ljudska zelja...cak ce ga osuditi , jer unosi razdor u tim...cak i kad ne unosi razdor.....jednostavno ne uklapa se...
Svu korist ce pojesti svi ostali u timu , grupi , a taj neko ko nije shvatio sta mu je posao , da ga tupavo obavlja ce biti eliminisan...radi previse i nepotrebno..iako je jako korisno firmi..

Ali tako je kad sistem radi bez vlasnika, nego npr HR radi taj posao nadgledanja, a oni opet imaju svoje kriterijume koji su antagonisticki sa radnickim.....
Nekad zapadni sistem i srpski sitem mogu da dovedu do katastrofe na isti nacin...ako se ne uoce kljucni elementi..
Npr ako iskljucis korupciju izmedju HR i radnika iz nadgledanja, desice se isto kao kod srpskog sistema, tj nadredjeni ce krenuti da uspostavlja seksoloski podrzano dominantno submisivne relacije medju saposlenima...narocito ako je zenski kolektiv...
Tada direktor postaje pevac, tata, alfa muzjak, a radnici postaju seksualno privlacne zene, vredne zene....veca privlacnost veca hijararhija, iako nema konkretnih trajnih koristi...

Zasto pomenuh ovo , pa zdravstvo je uglavnom zensko....tako da tu ima itekako mogucnosti da se desi upravo ta hijararhija, samo sto su lekari inace slabo izverzirani u tim odnosima jer su u prilici da previse lako dobijaju na finu zvaku , a ne na drp zvaku...

Gresi ko misli da se aktivnost ili cinjenica da postoje dezurstva treba zanemariti u lekarskom organizovanju...

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.725
Najgore je sto je sve tacno, ne znam sta je sve komentarisano, ali letimicno vidim negodovanje.
Pisao sam o ovome na nekim temama, jer to nije samo jedna sestra, a nije ni samo u drzavnim bolnicama.
Ovo u poodilistima je naucena sema za stvaranje straha kod zena koje su tu jer moraju i nacin da se sakrije kriminal, negde je malo bolje, a negde je uzas....

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.725
O ovome ce tek da se pise, kada pocne istrazivanje kradje beba....neko je napisao da ocevi mogu nesto da promene, istina je da mogu, ali je istina i da ne znaju sta se tamo radi....ali i da znaju, pa i da mogu da plate, sistemski porodilista vode racuna samo o delu nacije. Tamo radi gamad, koja je zrela, neka za streljanje, a neki za zatvor, zbog prikrivanja kriminala.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.