Mira radi u rudniku i život joj nije lak

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
Plava, sitna i nežnih pokreta, Mirjana Krdžić iz Ušća kod Kraljeva nikako se ne uklapa u sliku rudarskog posla, ali ona je jedina žena u Srbiji koja već deceniju i po radi u jami!

Međutim, i danas ima onih koji misle da žena nije sposobna za rad u rudniku, mada ja mislim da žene neke stvari mogu i bolje od muškaraca da obavljaju", priča samouvereno Mira.

Mirjana i Božidar Krdžić zarađuju po 45.000 dinara mesečno. Godinama su živeli kao podstanari, a od 2002. godine uživaju u svojoj kući, koju su sagradili na uzvišenju iznad rudarske varošice Ušće.

Školuju dvoje dece u Beogradu. Sin Marko studira mašinstvo, a ćerka Marina je u srednjoj medicinskoj školi.


http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=143474
-----------------------------------------------------------------------------------------------
''Ne pitaj sta je drzava ucinila za tebe, pitaj sta si ti ucinio za drzavu" ...Primer za neke sa Krste !!!
 
Možda sam ja stekao krivi utisak, ali čini mi se da se Mira ne žali na posao.

Žena je svjesna da mora raditi i da je svaki pošten posao dostojan čovjeka, bez obzira na spol.
Koliko vidim, napravili kuću, školuju dvoje djece, znači da žive pristojno i dostojanstveno.
E sad, zašto se tu upliće Tadić, to mi nije jasno.

Vintage je, koliko sam ja shvatio, želio naglasiti da se svatko mora osloniti prvenstveno na sebe, a ne da čeka od države da nešto učini za njega.
Jer time će najviše pomoći svojoj zemlji i državi!
 
Možda sam ja stekao krivi utisak, ali čini mi se da se Mira ne žali na posao.

Žena je svjesna da mora raditi i da je svaki pošten posao dostojan čovjeka, bez obzira na spol.
Koliko vidim, napravili kuću, školuju dvoje djece, znači da žive pristojno i dostojanstveno.
E sad, zašto se tu upliće Tadić, to mi nije jasno.

Vintage je, koliko sam ja shvatio, želio naglasiti da se svatko mora osloniti prvenstveno na sebe, a ne da čeka od države da nešto učini za njega.
Jer time će najviše pomoći svojoj zemlji i državi!

Ne znam da li si procitao,ali jama u kojoj radi se zove "Tadenje".:mrgreen:
A mislim da drug Tadic pokusava da kopira "najveceg sina"...ko zna,mozda Mira osvane na nekoj novcanici...

Samo da ne dobije nagradu k'o i prethodnik...duplo vecu lopatu...
 
Da...pogrešno sam se izrazila...Evo nađoh...nije zabranjeno,ali ih niko ne može natjerati da rade tamo...

3. Posebna zaštita žene i materinstva

Član 76.

Žena ne može biti raspoređena na rad u podzemnim dijelovima rudnika, osim u slučaju ako je zaposlena na rukovodećem radnom mjestu koje ne zahtjeva fizički rad ili u službama zdravstvene i socijalne zaštite. Od ove zabrane izuzimaju se i slučajevi kad zaposlena žena mora povremeno boraviti u podzemnim dijelovima rudnika radi stručne obuke i osposobljavanja ili kada treba obaviti određeni posao koji ne zahtjeva fizički rad.
 
Plava, sitna i nežnih pokreta, Mirjana Krdžić iz Ušća kod Kraljeva nikako se ne uklapa u sliku rudarskog posla, ali ona je jedina žena u Srbiji koja već deceniju i po radi u jami!

Međutim, i danas ima onih koji misle da žena nije sposobna za rad u rudniku, mada ja mislim da žene neke stvari mogu i bolje od muškaraca da obavljaju", priča samouvereno Mira.

Mirjana i Božidar Krdžić zarađuju po 45.000 dinara mesečno. Godinama su živeli kao podstanari, a od 2002. godine uživaju u svojoj kući, koju su sagradili na uzvišenju iznad rudarske varošice Ušće.

Školuju dvoje dece u Beogradu. Sin Marko studira mašinstvo, a ćerka Marina je u srednjoj medicinskoj školi.


http://www.mtsmondo.com/news/vesti/text.php?vest=143474
-----------------------------------------------------------------------------------------------
''Ne pitaj sta je drzava ucinila za tebe, pitaj sta si ti ucinio za drzavu" ...Primer za neke sa Krste !!!

Svaka joj chast. Nego, kakve ova vredna zena veze ima sa politikom?
 

Back
Top