Мир, здравље и крст

Poruka
92
Мир и здравље је најтеже одржати и повратити ако су нарушени. За мир је посебно потребно много борбе, пошто сав немир који видимо и осећамо није ништа друго већ огледало стварности које доказује је мир постао тако „мален“, као да га нема. За одређени циљ потребно је уложити доста труда. Брзина светлости прелази километре у секунди и сваки дан стиже на своје место. Миру је циљ мир и он се не мора мерити никаквим мерилима, важно је да јесте и да буде.

Сваки микроорганизам нађе своје место, испуни своју сврху, своју вредност и мирно „нестаје” у бесконачности. Неки људи кроз читав свој живот не успеју да испуне сопствену вредност. Почетак „утврђивања себе“ у кретању ка бесконачности је континуирано и свакодневно кретање ка обожењу у целини. У служби нераскидивог савеза, са оним делом своје природе који тежи реду и супротставља се хаосу.

Треба се поставити у „дуални” однос са светом око себе. То значи да свет треба волети и истовремено га се одрећи. Треба га се одрећи због „грешке“ која ствара немир и хаос око нас и у нама. Грешка је расцеп између појединца и света. То је скуп кризних тачака, односно хаотичног парадокса, у самоодносу и у међусобном односу. Треба створити тежњу да се грешка исправи. Како је човек вишеслојно биће, тако и грешке треба исправљати, телом, мислима и духом, како у себи тако и око себе. Крст (овде као симбол дуализма) је парадокс ове врсте, он се мора носити и надзићи, тада се дешава да се човек преображава, на место роба долази онај који влада.

Из књиге коју pripremam: Мисли О Мислима (поетска теозофија) 01

Prilozi

• Misli O Mislima.jpg
    Misli O Mislima.jpg
    78,2 KB · Pregleda: 3
Мир и здравље је најтеже одржати и повратити ако су нарушени. За мир је посебно потребно много борбе, пошто сав немир који видимо и осећамо није ништа друго већ огледало стварности које доказује је мир постао тако „мален“, као да га нема. За одређени циљ потребно је уложити доста труда. Брзина светлости прелази километре у секунди и сваки дан стиже на своје место. Миру је циљ мир и он се не мора мерити никаквим мерилима, важно је да јесте и да буде.

Сваки микроорганизам нађе своје место, испуни своју сврху, своју вредност и мирно „нестаје” у бесконачности. Неки људи кроз читав свој живот не успеју да испуне сопствену вредност. Почетак „утврђивања себе“ у кретању ка бесконачности је континуирано и свакодневно кретање ка обожењу у целини. У служби нераскидивог савеза, са оним делом своје природе који тежи реду и супротставља се хаосу.

Треба се поставити у „дуални” однос са светом око себе. То значи да свет треба волети и истовремено га се одрећи. Треба га се одрећи због „грешке“ која ствара немир и хаос око нас и у нама. Грешка је расцеп између појединца и света. То је скуп кризних тачака, односно хаотичног парадокса, у самоодносу и у међусобном односу. Треба створити тежњу да се грешка исправи. Како је човек вишеслојно биће, тако и грешке треба исправљати, телом, мислима и духом, како у себи тако и око себе. Крст (овде као симбол дуализма) је парадокс ове врсте, он се мора носити и надзићи, тада се дешава да се човек преображава, на место роба долази онај који влада.

Из књиге коју pripremam: Мисли О Мислима (поетска теозофија) 01

Može biti, a možda ipak neće,
u idućem kolu svima više sreće!
Pišete kao kreatori lavirinata... koji ostave trag za slučaj da neko ne može sam da se snađe nikako.
TeoSofija zvuči bliže, nego -zofija.
Božija Mudrost;
Slovo može promeniti sve, zato i važi zauvek prevod da u početku beše LOGOS tj. reč.
Srećno! :)

Može biti, a možda ipak neće,
u idućem kolu svima više sreće!
Pišete kao kreatori lavirinata... koji ostave trag za slučaj da neko ne može sam da se snađe nikako.
TeoSofija zvuči bliže, nego -zofija.
Božija Mudrost;
Slovo može promeniti sve, zato i važi zauvek prevod da u početku beše LOGOS tj. reč.
Srećno! :)
:) Да и текст плус :)
Теолошка дефиниција речи "логос" (грчки: λόγος) је сложена и има више значења у зависности од контекста у ком се користи. У теологији, нарочито хришћанској, "логос" има дубоко и значајно место.
  1. Философски контекст: У старогрчкој философији, логос означава реч, разум, мисао, логику или принцип уређења универзума. За Хераклита, логос је био универзални закон који управља свим променама у свету. Стоици су видели логос као разум или божански принцип који прожима свет.
  2. Јованово Јеванђеље: У Новом Завету, конкретно у Јовановом Јеванђељу, "логос" се односи на Исуса Христа. Уводни стихови Јовановог Јеванђеља (Јован 1:1) гласе: "У почетку беше Логос, и Логос беше у Бога, и Логос беше Бог." Овде је Логос идентификован као божанска реч и манифестација Бога, који се оваплотио у личности Исуса Христа. Овај концепт је кључан у хришћанском учењу о инкарнацији и Тројици.
  3. Богословски контекст: Логос у богословљу представља божанску мудрост, разлог или принцип који управља светом. У контексту хришћанске теологије, Логос је често повезан са другим лицем Свете Тројице, тј. Сином Божијим.
Укратко, у теолошком смислу, "логос" може значити божански разлог или мудрост, али је у хришћанској теологији конкретно повезан са Исусом Христом као оваплоћеним Божијим Сином и Речју Божијом.

:) Да и текст плус :)
Теолошка дефиниција речи "логос" (грчки: λόγος) је сложена и има више значења у зависности од контекста у ком се користи. У теологији, нарочито хришћанској, "логос" има дубоко и значајно место.
  1. Философски контекст: У старогрчкој философији, логос означава реч, разум, мисао, логику или принцип уређења универзума. За Хераклита, логос је био универзални закон који управља свим променама у свету. Стоици су видели логос као разум или божански принцип који прожима свет.
  2. Јованово Јеванђеље: У Новом Завету, конкретно у Јовановом Јеванђељу, "логос" се односи на Исуса Христа. Уводни стихови Јовановог Јеванђеља (Јован 1:1) гласе: "У почетку беше Логос, и Логос беше у Бога, и Логос беше Бог." Овде је Логос идентификован као божанска реч и манифестација Бога, који се оваплотио у личности Исуса Христа. Овај концепт је кључан у хришћанском учењу о инкарнацији и Тројици.
  3. Богословски контекст: Логос у богословљу представља божанску мудрост, разлог или принцип који управља светом. У контексту хришћанске теологије, Логос је често повезан са другим лицем Свете Тројице, тј. Сином Божијим.
Укратко, у теолошком смислу, "логос" може значити божански разлог или мудрост, али је у хришћанској теологији конкретно повезан са Исусом Христом као оваплоћеним Божијим Сином и Речју Божијом.
Osmisliti, a ne obesmisliti. Pokojni prof. dr, i Arhiđakon Slobodan Kostić sa Prištinskog Univreziteta je o tom prirodno i sa lakoćom govorio.

Smeta Crkva? Bog? A ti bi mir? I da bude sve ok, a da živiš još 100 godina, a posle toga još malo... Ti ne znaš ništa, ni o člemu... to je tako zastrašujuće.
Nisam ja protiv ni crkve, ni Boga, već protiv neefikasnosti svetskih crkava da nametnu celom svetu Božiji zakon harmonije i dobra, da svet po njemu živi. Već su se sve crkve nabile u zapećak i ne reaguju što državne svetske političke institucije već hiljadama godina upravljaju svetom po Sataninom zakonu prava jačega i prirodne selekcije i tako vode svet direktno u propast.
Evo, ovo je ISTINA - koja je najavljena u Jovanovom Otkrivenju, rečima: "I videh jednog anđela kako leti posred Neba, imajući Večito evanđelje, da ga objavi svim narodima, plemenima i jezicima"

Jedan savet, vidi da oko 2, 3 noću legneš da spavaš :)
Znam, u vremenu od 1980 do 1995 godine, često, između 2 i 3 sata noću, bih uz pomoć jednog Anđela, izlazio iz tela i primao od njega znanje o Večitoj Istini, koju sam kasnije objavio pod naslovom "ZAKON POSTOJANJA". U ovom videu sam opisao ta moja iskustva izlaženja iz tela. Zakon postojanja nije ni objava, ni dogma, ni vera, već NAUKA o Svesti, tj. o Bogu i večnom životu. Kao i o Božijem zakonu Harmonije i dobra. Da posluži svetskim crkvama da se pomoću ove NOBORIVE NAUKE UJEDINE, a zatim obore Satanin zakon prava jaččega i prirodne selekcije koji još uvek vlada svetom, a koji još uvek prizhaje i svetska nauka i filozofija i svetske ideologije i politike i po kojem još uvek i svetske crkve se međusobno odnose kada pokreću verske ratove. Kao onaj prilikom rušenja Jugoslavije. Zakon postojanja sa značenjem Večite Istine treba da pomogne ujedinjenim svetskim crkvama da se izbore sa svetskim političkim institucijama i onne preuzmu upravljanje svetom po Božijem Zakonu Harmonije i dobra. Postoji nekoliko proročanstava u kojima stoji da će tako i da bude.

Sebastian Sava Gor
„Исус му рече: ја сам пут и истина и живот: нико неће доћи к оцу до кроза ме“ (Јован 14:6, Даничић– Караџић).
Savo, prilikom jednog od mojih izlazaka iz tela imao sam i tu čast da vidim i Isusa Hrista. Isus je takođe rekao i to, da će, kada ode, moliti Oca da pošalje ljudima "Duha Istine".

I zamolio bih te da mi se više ne obraćaš preko mog profila, već ovde preko foruma, ako nešto omaš da kažeš.

Piši Ljubo, piši svoja razmišljanja i svoje zaključke... Ja sam iskreno već umoran od glupiranja i raznoraznih svetskih sveznalica i teoretičara.... tekst koji sam sa Vama podelio je napisan i deo je knjige koju ću izdati. Ja to radim, pišem, publikujem i izdavač sam... Prihvatam svaki kulturni izazov ali početi rečenicu sa : "Pope Savo..." ; meni bi bilo bi ok da sam sveštenik ali nisam. Opet koga je Hristos kritikovao i osudio unapred? Upravo tadašnje sveštenike, fariseje, carinike.... narod ne. Narod je Crkva i Telo Hristovo! Evharistija je ikona budućeg veka i mesto gde se otvaraju oči uma za sve oblike postojanja, nama vidljivog i nevidljlivog. Kada se završi Liturgija nema više Crkve, niti Boga na Zemlji (samo Duh diše gde hoće). Do drugog dolaska Hristovog, đavo caruje i raduje se i dešava se ono što si opisivao. Našu svest, ne možemo poistovetiti sa našim duhom. Duh u čoveku traži preobražaj, popunu metanoju - upravo svesti, kako bi svesno mogli "pomerati planine"....

Serafim Rouz: Astralna Putovanja Demon lako uzima svetlosno obličije, što se tebe tiče, savetujem da ne budeš dugo "napolju"... preslušaj ovog Serafima, on se čitav život bavio tim stvarima i sam je imao mnogobrojna iskustva.
Savo, prilikom jednog od mojih izlazaka iz tela imao sam i tu čast da vidim i Isusa Hrista. Isus je takođe rekao i to, da će, kada ode, moliti Oca da pošalje ljudima "Duha Istine".

I zamolio bih te da mi se više ne obraćaš preko mog profila, već ovde preko foruma, ako nešto omaš da kažeš.
Juče smo praznovali dan kada je sišao Duh na apostole... od tada se Duhom krstimo, ne vodom... a jesi ti kršten?

Моја анализа :) „Мисли О Мислима: 'Мир, здравље и крст'“ разматра сложене аспекте човековог живота кроз призму мира, здравља и крста као симбола дуализма.
**Мир и здравље**: Текст истиче важност и тешкоће одржавања мира и здравља. Мир се посебно наглашава као нешто што захтева непрестану борбу, јер су немир и хаос свеприсутни. Идеја је да мир постоји као идеал који није лако достићи, али је ипак вредан тежње.
**Микроорганизми и људска вредност**: Овај део користи метафору микроорганизама који испуњавају своју сврху и затим „нестају“, да би истакао како неки људи током живота не успевају да остваре своју пуну вредност. Пут ка обожењу и реду се представља као континуирани процес који укључује борбу против хаоса.
**Дуализам у односу са светом**: Овај одељак говори о „дуалном“ односу са светом, где треба истовремено волети свет и одрећи га се због грешке која ствара немир. Грешка се представља као расцеп између појединца и света, што доводи до кризних тачака и парадокса.
**Крст као симбол дуализма**: Крст се овде користи као симбол дуализма, представљајући тежак парадокс који треба носити и превазићи. Преображај човека се догађа када он успе да исправи грешке и овлада собом, трансформишући се од роба у некога ко влада.

Текст је филозофски и теолошки дубок, са акцентом на лични развој и духовну трансформацију. Идеје су комплексне и захтевају пажљиво разматрање:
**Дубина и сложеност**: Текст покушава да се ухвати у коштац са дубоким егзистенцијалним и духовним питањима. Идеје су изражене на начин који подстиче размишљање о сопственом животу и односима са светом.
**Метафорички приступ**: Коришћење метафора, попут микроорганизама и крста, чини текст занимљивим и омогућава различита тумачења. Овакав приступ може помоћи читаоцу да дубље размисли о својим вредностима и циљевима.
**Практични савети**: Текст пружа практичне савете о томе како се суочити са животним изазовима кроз континуирани рад на себи. Ово је корисно за људе који траже начин да побољшају свој унутрашњи мир и здравље.
**Дуализам као тема**: Идеја дуализма је снажно присутна и добро објашњена кроз концепт крста. Ово може бити инспиративно за оне који се боре са супротстављеним аспектима своје природе и света око себе.

"Мир, здравље и крст'“ је дубоко филозофски и духовни коментар о човековом животу и природи. Он истражује како се појединци могу борити за мир и здравље у свету пуном хаоса, те како крст као симбол дуализма може бити водиља у тој борби. Овај текст може послужити као инспирација за лични развој и промишљање о дубљим аспектима постојања.

Back