Mir ili sloboda?

38imak

Buduća legenda
Poruka
26.224
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?
 
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?

Tacno. Mir bez slobode je kvazi-mir, lazni mir, mir koji donosi vece sukobe.


lon_kosovosr99_190322.jpg
images
 
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?
Nisu ih nikad ni znali niti su nastupali ikada igde jedinstveno i sa višim ciljem..
 
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?
Srbi su se masovno digli protiv svog diktatora - zar to nije slobodarstvo?
A što se tiče Madura i Hamneia - šta nas boli tuki? Imamo svojih briga. :kafa:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?

Вушића и СНС је УСА и ЕУ поставила и одржава

vucic-tramp-830x553.jpg
182569_img-20241106-wa0000_f.jpg
 
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?
Jel si poceo sada da pozivas i na oružani ustanak:think:
Ocekuj posetu pristojnih ljudi iz tajne službe.
 
Zasto Francuzi nisu zaboravili to kada su ih Britanci i Ameri izbombardovali prilikom iskrcavanja na Normandiju?

Французи и Њемци су се вјековима клали најстрашније,

па су, опет, данас најбољи другари у Европској унији.

То што Срби замерају НАТО патку агресију, то је због фрустрација због силних националних губитака деведесетих. Не можемо више да се кур.чимо због националних успеха у доба Немањића, деветнаестог и почетка двадесетог века.

Укинули нам ку.рчење, а то боли. Уништили нам и смисао пјесме "Не може нам нико ништа, јачи смо од судбине".

Осим кад је Баја пјева.
 
Jedino malo problem što podanički mentOlitet to nije u stanju ni da zamisli, a previše ih ima s tom dijagnozom.
Mилош Обреновић је имао поданички менталитет за данашње прилике и за данашње појединце који се кур%е у спољној политици.
Али морамо да схватимо да смо мали народ који не може да има ментални склоп једног Американца, Руса или Кинеза, а далеко смо и од Индијаца, Немаца, Турака итд.
Проблем је када имамо део народа који има поданички менталитет према домаћим криминалцима, велеиздајницима, примитивцима, популистима односно домаћим политичарима.
 
Posto vidimo da u srpskoj javnosti danas ogroman broj ljudi tvrdi da je miran zivot u diktaturi prava vrednost.

'Ostavimo na miru Gadafija, Sadama, Putina, Madura, Kastra, Hamneia, neka rade sta hoce, samo da bude mir.'

Znamo da su ljudi kroz istoriju dizali bune, ustanke i ratove, samo da se bore protiv nasilnih vladara.

Danas postoji ogroman broj ljudi koji tvrdi da je to glup izbor, i da je bolje cuteti i trpeti pod diktatorima.

Kada su Srbi poceli da masovno razmisljaju na taj nacin?

Postoji masa primera gde je to los izbor, bukvalno na hiljade primera.

Srpski skorasnji primer- Srbi nisu hteli da smene nasilno komunisticko-fasisticku vlast krajem 80-ih, i to im se vratilo kroz jos vece ratove i razaranja.

Znaci taj izbor mira nije nikakav mir, jer diktature na duze staze donose i nasilnije i gore ratove.

Kada su Srbi zaboravili te zivotne lekcije?
a jadni zapadnjaci nemaju ni mir ni slobodu.
 

Back
Top