Mortimer
Veoma poznat
- Poruka
- 11.366
МИНСК – Белорусија уводи визне санкције за представнике земаља Европске уније и САД, као одговор на њихове мере преме белоруским званичницима, изјавио је прес секретар белоруског министарства иностраних послова Андреј Савиних.
„Белоруска страна припремила је списак лица којима је забрањен улазак на територију наше земље. На њему су особе које предузимају деструктивне активности према Белорусији и наносе штету међународној сарадњи”, навео је Савиних.
Руска државна агенција Итар-Тас наводи да је, према незваничним изворима, на списку више од 150 особа, међу којима су председник и посланик Европског парламента, Јежи Бузек и Јацек Протасевич.
Према речима Савиниха, Минск је појачао контролу „нелегалног финансирања политичке делатности преко страних друштвено-политичких удружења и фондова, као и њихових представништава, на територији Белорусије”.
Истовремено, навео је представник белоруског МИП-а, Минск ће наставити контакте са западним земљама, „али ће се посете Белорусији европских и америчких делегација на политичком нивоу остваривати уз поседовање позива органа законодавне и извршне власти Белорусије”.
Савиних је, такође, рекао да Белорусија „остаје отворена за обнову конструктивног дијалога и сарадње”.
Савет министара ЕУ је 31. јануара донео одлуку да уведе визне санкције за белоруске званичнике, са председником Александром Лукашенком на челу, као и да замрзне њихова финансијска средства.
ЕУ је 21. марта пооштрила санкције, забранивши улазак за још 19 белоруских чиновника, а те мере су донете у вези са председничким изборима у децембру прошле године, на којима је поново изабран Лукашенко, подсећа Итар-Тас.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...brana-ulaska-za-predstavnike-EU-i-SAD.sr.html
Sme li srbska vlast da pruzi bilo kakav otpor ucenama i zahtevima zapada kao sto je ucinio Lukasenko?
„Белоруска страна припремила је списак лица којима је забрањен улазак на територију наше земље. На њему су особе које предузимају деструктивне активности према Белорусији и наносе штету међународној сарадњи”, навео је Савиних.
Руска државна агенција Итар-Тас наводи да је, према незваничним изворима, на списку више од 150 особа, међу којима су председник и посланик Европског парламента, Јежи Бузек и Јацек Протасевич.
Према речима Савиниха, Минск је појачао контролу „нелегалног финансирања политичке делатности преко страних друштвено-политичких удружења и фондова, као и њихових представништава, на територији Белорусије”.
Истовремено, навео је представник белоруског МИП-а, Минск ће наставити контакте са западним земљама, „али ће се посете Белорусији европских и америчких делегација на политичком нивоу остваривати уз поседовање позива органа законодавне и извршне власти Белорусије”.
Савиних је, такође, рекао да Белорусија „остаје отворена за обнову конструктивног дијалога и сарадње”.
Савет министара ЕУ је 31. јануара донео одлуку да уведе визне санкције за белоруске званичнике, са председником Александром Лукашенком на челу, као и да замрзне њихова финансијска средства.
ЕУ је 21. марта пооштрила санкције, забранивши улазак за још 19 белоруских чиновника, а те мере су донете у вези са председничким изборима у децембру прошле године, на којима је поново изабран Лукашенко, подсећа Итар-Тас.
http://www.politika.rs/vesti/najnov...brana-ulaska-za-predstavnike-EU-i-SAD.sr.html
Sme li srbska vlast da pruzi bilo kakav otpor ucenama i zahtevima zapada kao sto je ucinio Lukasenko?