Ministarka zdravlja Srbije, Prof. dr Danica Grujičić o legalizaciji kanabisa

Cek , nemci su blesavi sto su legalizovali?
Kanadjani, dobar deo amerike?
https://www.dw.com/bs/gdje-je-sve-legalna-marihuana/a-59530574

Mi umesto da budemo prvi u nekim stvarima, da privucemo ljude i da se pokazemo progresivnim, mi vecito zadnji

Sto negde procitah - od marihuane niko nije umro a od cigara i od pica milioni

Ona ne razume, kao i mnogi, da fora kod legalizacije (u stvari, jos bolje samo dekriminalizacije) necega nije uslovljena time da li je to nesto zdravo ili ne.

Marihuana nije zdrava, osim u nekim izuzecima, a moze da bude i najnezdravija stvar koja postoji na Planeti Zemlji.

Potpuno nebitna stvar, i da je najveci otrov- sve so nije nasilje ne treba da bude kriminalizovano.

U kuhinji i wc-u imate masu otrova, pa vam ne treba recept i dozvola Agencije za lekove da bi kupili to.

Za legalizaciju/dekriminalizaciju je potpuno nebitno da li je nesto nezdravo.

Donekle razumem njen stav kao lekara. Tačno je da marihuana izaziva sve to što je rekla u nekoj meri, u nekim slučajevima. Ali slično ili još i gore izazivaju alkohol, duvan, masno, slatko...pa njihova upotreba nije kriminalizovana. Kod nje je problem što ne može da razume da čovek mora da ima neku slabost koja će da ga hebe jer će i ovako i onako da capne na kraju. A eto državetina brine za njene žitelje i hoće da napravi maksimalno produktivne pojedince da rintaju što bolje i koštaju što manje. Jedino što bih rebnula porez i zabranila pristup kockarnicama mlađima od 21, ali tu se ista ta kriminalna državetina pravi blesava i ne smeta joj što pravi od dece zavisnike koji će ceo život ostati robovi najgoreg poroka.

Donekle razumem njen stav kao lekara. Tačno je da marihuana izaziva sve to što je rekla u nekoj meri, u nekim slučajevima. Ali slično ili još i gore izazivaju alkohol, duvan, masno, slatko...pa njihova upotreba nije kriminalizovana. Kod nje je problem što ne može da razume da čovek mora da ima neku slabost koja će da ga hebe jer će i ovako i onako da capne na kraju. A eto državetina brine za njene žitelje i hoće da napravi maksimalno produktivne pojedince da rintaju što bolje i koštaju što manje. Jedino što bih rebnula porez i zabranila pristup kockarnicama mlađima od 21, ali tu se ista ta kriminalna državetina pravi blesava i ne smeta joj što pravi od dece zavisnike koji će ceo život ostati robovi najgoreg poroka.
Ništa ona loše nije rekla , iako mi je iritantna. Ne zavaravajmo se , a neka naše slabosti budu one koje nas uključuju cele.

Potpuno je to periferna priča - treba rešavati bitnije priče. Bez tešenja kako postoji gore , istaknimo i promovišimo lepo. Diskutabilno onda tek ide posle.
Poenta je da li bi legalizacija nečemu doprinela e to više nije medicinski aspekt a ja nisam ekonomista. Meni lično ne smeta ali kad pomislim 18 togodišnjaka koji je kupuje legalno nije mi najprijatnije. Iskreno. Neka se i završi na neprijatnosti mojoj, ali da kažem da je dobro-ne mogu, jer nije.

Bez tešenja kako postoji gore
Nije tešenje. Nego poređenje šta je dozvoljeno, a gore je. Osim toga, nije zahtev za legalizacijom marihuane uvođenje nečeg novog, nepoznatog, što bi bilo dodatak postojećim porocima, već je reč o dekriminalizaciji nečeg što već davno postoji, što se uveliko konzumira i što ne može da se spreči a nije ni realno da se spreči. Jedino čemu služi je da državetina ima mogućnost da apsi normalne pristojne ljude jerbo brine za njiovo zdravlje.
Meni lično ne smeta ali kad pomislim 18 togodišnjaka koji je kupuje legalno nije mi najprijatnije.
18- godišnjaci kao i mlađi isto konzumiraju, kao što nelegalno uzimaju alkohol, cigaretet i šta sve ne. Rešenje je kontrola prodaje i edukacija.
Neka se i završi na neprijatnosti mojoj, ali da kažem da je dobro-ne mogu, jer nije.
Ni meni se ne sviđa i slažem se da nije dobro. Kao što nije dobar ni šećer, pekara, koka kola.
Jer ajmo onda i debele u tvorza.

Nije tešenje. Nego poređenje šta je dozvoljeno, a gore je. Osim toga, nije zahtev za legalizacijom marihuane uvođenje nečeg novog, nepoznatog, što bi bilo dodatak postojećim porocima, već je reč o dekriminalizaciji nečeg što već davno postoji, što se uveliko konzumira i što ne može da se spreči a nije ni realno da se spreči. Jedino čemu služi je da državetina ima mogućnost da apsi normalne pristojne ljude jerbo brine za njiovo zdravlje.

18- godišnjaci kao i mlađi isto konzumiraju, kao što nelegalno uzimaju alkohol, cigaretet i šta sve ne. Rešenje je kontrola prodaje i edukacija.

Ni meni se ne sviđa i slažem se da nije dobro. Kao što nije dobar ni šećer, pekara, koka kola.
Jer ajmo onda i debele u tvorza.
Svi u zatvor. Prvo ja sa cigaretom. Slažem se. :D

ako je medicina dokazala da je marihuana lek kod pojedinih bolesti onda je korišcenje u medicionske svrhe ok
ali legalizacija i slobodan pristup marihuani mislim da nije u redu
na pitanje zasto baš sada se pokrece pitanje legalizacije marihuane, verovatno ima veze sa Jovanjicom i ko zna koliko još
privatnih plantaža marihuane a da se ne zna za njih--legalizacijom bi Jovanjica otišla u ad akta i svi koji su povezani sa tom plantažom marihuane

ako je medicina dokazala da je marihuana lek kod pojedinih bolesti onda je korišcenje u medicionske svrhe ok
ali legalizacija i slobodan pristup marihuani mislim da nije u redu
na pitanje zasto baš sada se pokrece pitanje legalizacije marihuane, verovatno ima veze sa Jovanjicom i ko zna koliko još
privatnih plantaža marihuane a da se ne zna za njih--legalizacijom bi Jovanjica otišla u ad akta i svi koji su povezani sa tom plantažom marihuane
Ocito su kod vas izbori zato se i o tome prica. Kod nas je to bila tema ne znam ni ja koliko puta pa nista.
Bolje je ovako, sta ne? Prodaje se galaxy i tko zna koja jos sr., nema kontrole, a alo i tko padne nema veze.
Cisto potrazi malo kako je bilo prije i sada u Portugalu pa onda pisi, bez uvrede.. Dekriminalizacija bi sj.. crno trziste i ispraznila dzepove nekome.

Zna se kako je davnih dana prohibicija u Americi zavrsila.

Nedavno sam gledao nasu nesposobnu policiju i koji su im to zapovjednici tako rekli. Isao sam s busem za Rijeku i na naplatnim kucicama na Grobniku nas je zaustavila policija. Ko salate ih je bilo i sa psom. Nas nisu ni gledali samo je pas ponjusio nesto u bunkeru. Izvadili su ruksak i torbu i to je to. Nikakav pokusaj da se uhvati pocinitelj ma sta god da je bilo unutra. Nisu policajci krivi krivi su oni koji im zapovijedaju.

Back