Ministar pravde Vujić predao garancije u Hagu: Zatraženo puštanje Ratka Mladića

У току акције да, после и у току овог догађаја са видеа, шта год он био, не.
Зашто избегаваш одговор на питање које сам већ два пута поставио?
Zato što lupetaš gluposti. Dvojica su ustala posle streljanja. Da taj snimak postoji odavno bi osvanuo na netu kao što ovaj snimak cirkuliše preko 20 god.
 
Zato što lupetaš gluposti. Dvojica su ustala posle streljanja. Da taj snimak postoji odavno bi osvanuo na netu kao što ovaj snimak cirkuliše preko 20 god.
Био је, на јутјубу сам га и гледао али су га уклонили као и масу других.
Троструко избегавање одговора на јасно питање говори довољно о твојој пристрасности.
 
Био је, на јутјубу сам га и гледао али су га уклонили као и масу других.
Троструко избегавање одговора на јасно питање говори довољно о твојој пристрасности.
Moguće je ponovo postaviti, pa ni YT jedini kanal za video zapise. Naravno, takvog zapisa nema i ti si u rangu sa jednim gospodinom sa Golije. A svi znamo kako se dotični kotira na Krstarici AD.
 
Moguće je ponovo postaviti, pa ni YT jedini kanal za video zapise. Naravno, takvog zapisa nema i ti si u rangu sa jednim gospodinom sa Golije. A svi znamo kako se dotični kotira na Krstarici AD.
Мало сам гуглао и нашао тему на крстарици.
Нисам једини који га је гледао.
https://forum.krstarica.com/threads/mrtvi-muslimani-ustaju.77212/
Са киме да упоредимо тебе пошто поново избегаваш одговор на веома битно питање?
 
Мало сам гуглао и нашао тему на крстарици.
Нисам једини који га је гледао.
https://forum.krstarica.com/threads/mrtvi-muslimani-ustaju.77212/
Са киме да упоредимо тебе пошто поново избегаваш одговор на веома битно питање?
Ponavljam. Neko je taj video zapis sačuvao i verujem da bi ga opet pustio. Šta, niko se nije setio da sačuva?
Pa je l' ludi Erdemović priznao da je streljao preko 100 ljudi u Srebrenici? Šta, neko ga je naterao da to prizna?
 
Ponavljam. Neko je taj video zapis sačuvao i verujem da bi ga opet pustio. Šta, niko se nije setio da sačuva?
Pa je l' ludi Erdemović priznao da je streljao preko 100 ljudi u Srebrenici? Šta, neko ga je naterao da to prizna?
Tako je, upravo objavljeni video dokaz navodnog streljanja "muslimanskih
civila u Srebrenici", za autora ovog teksta, diplomiranog montazera i
reditelja, samo jedan niz kadrova: kadar uniformisanih vojnika sa oruzjem
kako sa dosadom nesto cekaju pored puta; kadar u kome ljudi u civilu, njih
desetak, leze na zemlji sa vezanim rukama na ledjima, dok se oko njih setaju
naoruzana lica u slicnim uniformama; kadar u kome se krupnije vide dva
uniformisana lica bez radnje; kadar u kome se kamionom voze civili vezanih
ruku; kadar snimljen u jakom kontra svetlu spreda, u kome ljudi u civilu idu
preko neke poljane dok su oko njih naoruzana uniformisana lica; kadar u kome
slicna grupa ide snjimljena sa ledja u nepoznatom pravcu kroz neki sumarak;
kadar gde se vidi da uniformisana lica premestaju jedno bezivotno telo;
kadar gde druga dva bezivotna tela leze u travi, a lica u uniformama se
krecu pored njih; kadar u kome se vide civili vezanih ruku kako stoje
okrenuti ledjima i u njih su uperene puske uniformisanih kojima se ne vide
lica; kadar u kome se cuje pucanje puske, a nakon nekoliko ispaljenih hitaca
jedan, pa drugi civil padaju na zemlju... Svi kadrovi, osim dva gde se vide
krupnije dva uniformisana lica bez radnje, snimljeni su u sirokom planu, sto
znaci da se lica jako tesko uocavaju.
Ako bi neki student rezije imao kao ispitnu vezbu: "Dokumentarni zapis
streljanja civila u ratu", i pojavio se sa prikazanim umontiranim
materijalom, mogle bi se odmah uociti sledece dramske nelogicnosti, odnosno
lose dati kodovi:
Prostor je vizuelno neobradjen i zbrkan, bas kao i radnja.
Ako se snima krisom, da bi se snimku dao dokumentarni ton, ne sme se videti
da akteri na gledaju u kameru i to prilicno nezainteresovano. Iz snimka se
upravo vidi da su svi svesni da se snimaju. Onaj ko se sprema da pred
kamerom izvrisi zlocin, mora biti tezak sadista, pa ce se truditi da se u
svom sadistickom cinu jos vise istakne, pokazajuci i svoje lice i lice svoje
zrtve upravo se unoseci u objektiv kamere. Recimo slike mucenja zatvorenika
iz "Abu Graiba" imaju upravo ovaj izraz. Proracunat psihopata, bez super
ega, a nameran da izvrsi zlocin, nece to uciniti pokazujuci se pred kamerom.
Civili koji prisustvuju streljanju svojih drugova gledaju to bez ikakve
emocije. Onda, isto tako, sa praznim izrazom lica, sklanjaju leseve. Zatim
sasvim mirno stoje i cekaju sopstveno streljanje.
Kadar u kome se vrsi streljanje sadrzi zvucno opaljenje puske koje se cuje
tri puta pre nego sto telo u civilu, u cija se ledja puca iz neposredne
blizine, reaguje. Umesto da pogodjeni mecima reaguje jakim trzajima, on
uspeva da se na nogama mirno odrzi sa dva metka u ledjima. Tek nakon treceg
metka telo, bez trzaja, pada u travu i to veoma blago, prosto se
srozavajuci, sto vise prilici padu pijanca, itd. Krvi nema nigde.
U citavoj sekvenci nema ljudske drame, straha za zivot osudjenika, ni sa
jednog lica ne zraci nikakva emocija, nema kinestezije, a radi se o
trenucima gde se prekracuje zivot, gde se emotivna tenzija mora javiti na
obe strane.
Prosto receno, ubistava kojih smo se nagledali na televiziji i u bioskopu
mnogo su zivopisnija, surovija i dramaticnija nego sled kadrova prikazan na
video snimku koji je proglasen autenticnim ubistvom.
SNAGA OVOG VIDEO ZAPISA SAMO JE U MEDIJSKOJ NAJAVI KOJA USMERAVA GLEDAOCE KAKO DA POVEZANOST KADROVA DESIFRUJU.
Najzad, nije bitno ni ko je ovo snimao ni montirao, ni sta je autenticno, a
sta nije. Bitno je da DOKAZ KOJI IDE NA SUD, NE SME NIKO DA TAKNE NAKON
ZLOCINA. U protivnom, nije vise validan. S obzirom da je ovaj snimak
naknadno montiran, on nema nikakvo pravno znacenje, cak i kada se u pojedinm
kadrovima vide mozda pravi lesevi.
Zasto je ovaj sled umontiranih kadrova bez ikakvog smisla, osim onog koji mu
imputira tuzilac Haskog tribnunala, prihvacen od drzavnog vrha Srbije kao
validan dokaz zlocina?
Odgovor je samo jedan: samo ZATO STO JE TO VOLJA TRENUTNOG DRZAVNOG VRHA
SRBIJE.

Избегаваш одговор на кључно питање за овај наш разговор и убацујеш нове моменте, спамујеш.
Колико је лежао Ердемовић за 100 убистава? Хрват на задатку, као и Симатовић.
 
Tako je, upravo objavljeni video dokaz navodnog streljanja "muslimanskih
civila u Srebrenici", za autora ovog teksta, diplomiranog montazera i
reditelja, samo jedan niz kadrova: kadar uniformisanih vojnika sa oruzjem
kako sa dosadom nesto cekaju pored puta; kadar u kome ljudi u civilu, njih
desetak, leze na zemlji sa vezanim rukama na ledjima, dok se oko njih setaju
naoruzana lica u slicnim uniformama; kadar u kome se krupnije vide dva
uniformisana lica bez radnje; kadar u kome se kamionom voze civili vezanih
ruku; kadar snimljen u jakom kontra svetlu spreda, u kome ljudi u civilu idu
preko neke poljane dok su oko njih naoruzana uniformisana lica; kadar u kome
slicna grupa ide snjimljena sa ledja u nepoznatom pravcu kroz neki sumarak;
kadar gde se vidi da uniformisana lica premestaju jedno bezivotno telo;
kadar gde druga dva bezivotna tela leze u travi, a lica u uniformama se
krecu pored njih; kadar u kome se vide civili vezanih ruku kako stoje
okrenuti ledjima i u njih su uperene puske uniformisanih kojima se ne vide
lica; kadar u kome se cuje pucanje puske, a nakon nekoliko ispaljenih hitaca
jedan, pa drugi civil padaju na zemlju... Svi kadrovi, osim dva gde se vide
krupnije dva uniformisana lica bez radnje, snimljeni su u sirokom planu, sto
znaci da se lica jako tesko uocavaju.
Ako bi neki student rezije imao kao ispitnu vezbu: "Dokumentarni zapis
streljanja civila u ratu", i pojavio se sa prikazanim umontiranim
materijalom, mogle bi se odmah uociti sledece dramske nelogicnosti, odnosno
lose dati kodovi:
Prostor je vizuelno neobradjen i zbrkan, bas kao i radnja.
Ako se snima krisom, da bi se snimku dao dokumentarni ton, ne sme se videti
da akteri na gledaju u kameru i to prilicno nezainteresovano. Iz snimka se
upravo vidi da su svi svesni da se snimaju. Onaj ko se sprema da pred
kamerom izvrisi zlocin, mora biti tezak sadista, pa ce se truditi da se u
svom sadistickom cinu jos vise istakne, pokazajuci i svoje lice i lice svoje
zrtve upravo se unoseci u objektiv kamere. Recimo slike mucenja zatvorenika
iz "Abu Graiba" imaju upravo ovaj izraz. Proracunat psihopata, bez super
ega, a nameran da izvrsi zlocin, nece to uciniti pokazujuci se pred kamerom.
Civili koji prisustvuju streljanju svojih drugova gledaju to bez ikakve
emocije. Onda, isto tako, sa praznim izrazom lica, sklanjaju leseve. Zatim
sasvim mirno stoje i cekaju sopstveno streljanje.
Kadar u kome se vrsi streljanje sadrzi zvucno opaljenje puske koje se cuje
tri puta pre nego sto telo u civilu, u cija se ledja puca iz neposredne
blizine, reaguje. Umesto da pogodjeni mecima reaguje jakim trzajima, on
uspeva da se na nogama mirno odrzi sa dva metka u ledjima. Tek nakon treceg
metka telo, bez trzaja, pada u travu i to veoma blago, prosto se
srozavajuci, sto vise prilici padu pijanca, itd. Krvi nema nigde.
U citavoj sekvenci nema ljudske drame, straha za zivot osudjenika, ni sa
jednog lica ne zraci nikakva emocija, nema kinestezije, a radi se o
trenucima gde se prekracuje zivot, gde se emotivna tenzija mora javiti na
obe strane.
Prosto receno, ubistava kojih smo se nagledali na televiziji i u bioskopu
mnogo su zivopisnija, surovija i dramaticnija nego sled kadrova prikazan na
video snimku koji je proglasen autenticnim ubistvom.
SNAGA OVOG VIDEO ZAPISA SAMO JE U MEDIJSKOJ NAJAVI KOJA USMERAVA GLEDAOCE KAKO DA POVEZANOST KADROVA DESIFRUJU.
Najzad, nije bitno ni ko je ovo snimao ni montirao, ni sta je autenticno, a
sta nije. Bitno je da DOKAZ KOJI IDE NA SUD, NE SME NIKO DA TAKNE NAKON
ZLOCINA. U protivnom, nije vise validan. S obzirom da je ovaj snimak
naknadno montiran, on nema nikakvo pravno znacenje, cak i kada se u pojedinm
kadrovima vide mozda pravi lesevi.
Zasto je ovaj sled umontiranih kadrova bez ikakvog smisla, osim onog koji mu
imputira tuzilac Haskog tribnunala, prihvacen od drzavnog vrha Srbije kao
validan dokaz zlocina?
Odgovor je samo jedan: samo ZATO STO JE TO VOLJA TRENUTNOG DRZAVNOG VRHA
SRBIJE.

Избегаваш одговор на кључно питање за овај наш разговор и убацујеш нове моменте, спамујеш.
Колико је лежао Ердемовић за 100 убистава? Хрват на задатку, као и Симатовић.
Mislim da je dobio oko 5 god, ali je bio svedok saradnik i sve ih je cinkario pa zato mala kazna.
Krv se ne vidi jer je streljan s leđa, a kada ga nose vidimo ga od napred. Da su ga skinuli golog onda bi se sve videlo.
 
Mislim da je dobio oko 5 god, ali je bio svedok saradnik i sve ih je cinkario pa zato mala kazna.
Krv se ne vidi jer je streljan s leđa, a kada ga nose vidimo ga od napred. Da su ga skinuli golog onda bi se sve videlo.
Из те близине сви меци би му разнели груди а мајица би била у дроњцима.
 
Zapis je kad je dobio rafal u leđa i pada u travu. Hoćeš reći da je dobio rasprskavajuće metke?
Немаш појма о чему пишеш. Погођен је рафално и са те раздаљине меци би изашли на другу страну, чак и на бокове уз одбијање од ребара или кичме. Излане ране су огромне и то би морало да се види.
 
Будала... Геноцид и стрељање заробљених војника помешао...

А и ђубре... Да би место Поплашена зграбио столицу, НАТО мантре је лупетао...

Ако је Сребреница Геноцид, шта су Вијетнам и Газа?
 
Znaci ipak se desio masakr. Konacno da priznas i ti.
Малициозна конструкција кроз коју другој особи подваљујеш тврдње које није рекао, својствена најгорем олошу.
Кад си већ изнио такву гадост, приложи било коју моју објаву било када у којој сам написао другачије него што сам написао и објави на коју си одговорио
 
Kako ne porice? Vidis li covjek mi pise nije se desilo
Морам видјети у којем којем контексту је ообјава и који је смисао одговора.
da da ispada da je zlocin laksi ako je zbog retorzije. Pogotovo kolektivne
Сад се понашаш као недоказан саговорник попу овог што се лажно представљса Србином. Аман, наравно да злочин који има карактер реторзије не чини тај злочин лакшим. Нитиу је злочин лакши ако нема (или има) карактер геноцида. Само примјећујем да злочин који је одговор на претходна чињења не може имати карактер геноцида. Узгред, нити један рат у историји, није прошао без реторзије. Нити један. И реторзију је немогуће спречити.
Сваки сам рат је у својој суштини злочин. Зато увијек треба учинити све, баш све, да до рата не дође. Некад је немогуће ако се силник намерачи, као што се намерачио силник задњих деценија широм планете, тренутно спроводи своје подле намјере у Ирану и Либану, ту остаје само нацији која љуби слободу да се брани. Некад је ужасно тешко и спречити грађански рат. Но сваком народу остаје да преиспита да ли су њихови почоитички лидери 1990их учинили довољно да до рата не дође. Ако постоји воља да се преиспита.
kao posljedica a. Ma ko je naredio pucaj ej
То нема са мојим одговором
 
Можеш ли објаснити зашто нема крви на овој плавој мајици човека кога вуку?
Ја кад сам рањен био сам сав крвав а погођен само у руку. Овог 'стрељаног' израфалали а ни рупе ни крви на мајици.
Постоји део снимка на коме се види да двојица стрељаних устају и никада није пуштен у Хагу.
Има много чудних ствари са тим снимком.
Зашто би Срби возили шесторициу заробљеника из Сребренице 200 км далеко да изврше егзекуцију?
Ја стицајем околности одлично знам локацију егзекуције. У питању је засеок Годиња (кроз који протиче рјечица Годиња) код Трнова. Ту локацију, значи локацију саме егзекуције, српске снаге јесу контролисале од јула 1993-е до краја 1994-е, током 1995-е наше снаге су се повукле према Куковима, ту локацију, значи локацију егзекуције, у јулу 1995-е контролишу снаге тзв АБиХ.
Апсолутно је немогуће, значи апсолутно немогуће да је нека српска једница на тој локацији у јулу 95-е вршила егзекуцију.
Тај снимак је пуштен на суђењу госп.Милошевићу и на подао и на кваран начин. Конкретно, тужилац је госп.Милошевића који је био запрепаштен упорно само питао "да ли препознајете овог, ово, оно...",, гдје је одговор увијек "не", и гдје су питања само форме ради а циљ је да се снимак пошаље у етер који сам по себи ни на који начин није утицао на тај процес, али јесте оставио жељени утисак.
Снимак јесте своју сврху испунио, али све са тим снимком је кварно.
 

Back
Top