Quantcast

Mini PC-upomoć

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.083
Došlo vreme da se menja komp. Već 20 godina koristim lap-topove. Medjutim meni se dopada Mini PC- varijanta.

Ono što gledam po raznim domaćim sjtovima to se meni ništa ne dopada. Sve neke akcije kao da sam ušao u Matijevićevu mesaru da gledam budjave salame.

Najbolje da napišem šta sam zamislio i šta meni zapravo treba pa ako neko ima neki predlog ili nekii sajt, neka baci ovde da pogledam pa da napravim neku odluku.

Voleo bih Mini PC da mogu da ga sakrijem iza TV-a. Ne igram igrice. Ali gledam filmove i serije. Tako da može da gura 4k video-265. Na ekranu od 60 inča. Procesor i3 već imam. Tako da makar i5. Grafika, nešto što može sve to da podnese neću majnovati nikada. Želim da koristim bežičnu tastaturu i miš. A i da mogu da se povezujem bežično sa zvučnicima i slušalicama.

Za sada mi više ništa ne pada napamet. Hvala unapred za svaku preporuku :ceka:

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.083

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Došlo vreme da se menja komp. Već 20 godina koristim lap-topove. Medjutim meni se dopada Mini PC- varijanta.

Ono što gledam po raznim domaćim sjtovima to se meni ništa ne dopada. Sve neke akcije kao da sam ušao u Matijevićevu mesaru da gledam budjave salame.

Najbolje da napišem šta sam zamislio i šta meni zapravo treba pa ako neko ima neki predlog ili nekii sajt, neka baci ovde da pogledam pa da napravim neku odluku.

Voleo bih Mini PC da mogu da ga sakrijem iza TV-a. Ne igram igrice. Ali gledam filmove i serije. Tako da može da gura 4k video-265. Na ekranu od 60 inča. Procesor i3 već imam. Tako da makar i5. Grafika, nešto što može sve to da podnese neću majnovati nikada. Želim da koristim bežičnu tastaturu i miš. A i da mogu da se povezujem bežično sa zvučnicima i slušalicama.

Dao si mi ideju! Idem raskopati laptop i ugraditi ga u televizor! :super::super:

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.834
Pazi NUC je dosta skup, zavisi koliko para hoces da das al od 400-500e mislim da idu cene za normalan neki. Ako neces toliko para onda pogledaj neki MINI PC. Pogledacu neki pa ti reci koji moze da ti pusta sve to...

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.083

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.834
Mislim da bez problema to moze da radi decoding 265, samo sto uzmi u obzir ( a koliko mi se cini ) on ne dolazi sa memorijom tako da cesi to morati da uzmes dodatno. Mislim da cak i Atom procesori to mogu da rade i pustaju 4k, mozda ne 60fps al 30fps 100%

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.083
Mislim da bez problema to moze da radi decoding 265, samo sto uzmi u obzir ( a koliko mi se cini ) on ne dolazi sa memorijom tako da cesi to morati da uzmes dodatno. Mislim da cak i Atom procesori to mogu da rade i pustaju 4k, mozda ne 60fps al 30fps 100%
Znaš kako ja to planiram. Da mi radi narednih najmanje 5 godina :)

Ovaj Laptop što koristim, uzeo sam pre osam godina sa i3 procesorom. I sad mu je vreme za penziju. A takodje sam imao isti plan, da barem pet godina radi bez problema i gura sve što treba, tako je i bilo. E sad bi trebalo da ga nadogradjujem a mislim da je bolje da kupim nešto novo.

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.834
Pazi mislim da nema sanse da imas neki problem sa pustanjem 4k u 30fps ili 60fps sa time. Jedino sto ces morati valjda HDMI 2.0 kabl da koristis, inace neces moci da se igras na tome. To je vise neki multimedia, ima wireless koliko vidim sto je super jer nemoras da razvlacis kablopve ako napravis neki storage kasnije.

tropicoflame

Iskusan
Banovan
Poruka
6.263

mac mini i da te bog vidi

Bole__Ser

Buduća legenda
Poruka
29.083
Pazi mislim da nema sanse da imas neki problem sa pustanjem 4k u 30fps ili 60fps sa time. Jedino sto ces morati valjda HDMI 2.0 kabl da koristis, inace neces moci da se igras na tome. To je vise neki multimedia, ima wireless koliko vidim sto je super jer nemoras da razvlacis kablopve ako napravis neki storage kasnije.
Odlično, jer igirce ne igram. Igram Lorum i Meksiko, kartaške igre iz zabave :D
mac mini i da te bog vidi
Mac mini, daj neki link da vidim :)

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.834
Ma neće niko da igra. Svi vise preko fejsa. Igramo leti remija. Imam ekipu za remi. Neće uživo niko da igra. Nemaš pojma koliko me to nervira. Mada ja se ne kockam, ne igram u lovu samo iz zabave. Možda je to problem :D
Ti si iz NSa, imas onaj gaming centar gde se masa okuplja i igra boardgames, možeš naći dosta ljudi, lozda neko igra i preferans

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.