Quantcast

"Milu je istekao rok kao konzervi iz ratnih rezervi"

Poruka
18.449
Под хитно да се ђамије врате Босни,
а Босна Турској.

Због светске демократије...
Dzamije u Srbiji su bile u sklopu i pod patronatom IZBiH. Ona ih je finansirala, odrzavala i bile su njeno vlasnistvo. Kasnije je SDB stvorio paralelnu instituciju koja je preuzela niz dzamija medu kojima Bajrakli dzamija. I stavio svoje poltrone tamo. I tako dobijes efendije s krstom oko vrata. SDB je napravio neke srpske muslimane i preuzeo te dzamije od IZBiH

Samo sto Bosnjaci nisu politicki razvijeni kao Srbi i nisu bukadzije po prirodi i pustili su da to tece svojim tokom bez drmanja.

Primeni taj isti princip i na CG. Ako podrzavas da se to radi s bajrakli dzamijom u Beogradu onda ne mozes prigovarati ni onome sto se desava u CG. Cak sta vise crnogorci su posteniji jer to ne rade kukavicki i hinjski ispod zita. Vec javno.

a bre Milun

Elita
Poruka
18.587
Речи које се никако неће свидети старом црногорцу и комшији. :aha2:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Crne Gore neće biti ukoliko Srbi ne budu imali sva svoja prava u Crnoj Gori, kaže predsednik Atlas Grupe Duško Knežević.

Pogledajte prilog 660786

"Crnoj Gori preti kantonizacija, federalizacija, ili nešto još gore u što sve ovo može da se izrodi. Zato Milo Đukanoviću, još dok imaš vremena, još dok si svestan nemoj da dozvoliš krvoproliće u Crnoj Gori zbog tvog ostajanja na vlasti i zbog tvog fašističkog odnosa prema vernicima u Crnoj Gori. Zato ti šaljem jasnu poruku - moraš se što pre povući", rekao je Knežević.

“Moraš se što pre odrediti pre nego što se narod odredi prema tebi, a mislim da će ti onda biti kasno. Onda ceš završiti kao što su završili svi diktatori. Apelujem na sve, bolje je da što pre shvatite da na miran način dovedemo i kroz izbore i kroz tehničku vladu Crnu Goru u mirnu vodu. Bolje je to nego da kroz međusobne sukobe rešavamo budućnost Crne Gore. Apelujem na sve ljude u DPS da se otrezne i da shvate da je Milu Đukanoviću došao kraj, da je to jedan komunistički diktator koji više od 30 godina vlada Crnom Gorom. Shvatite da mu je istekao rok kao što tok istekne staroj konzervi iz ratnih rezervi”, kazao je Duško Knežević, prenosi portač "Borba".

Što se tiče izbora u Tivtu on je apelovao da niko od opozicije ne izlazi na te izbore, jer su oni unared izgubljeni.

“Moj je apel za sve one koji su u Tivtu, da niko ne izlaze izbore u Tivtu! I samo od toga može imati korist Milo Đukanović, rekao je on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=03&dd=08&nav_category=167&nav_id=1663976
ja ne znam sto ga napadate ? On samo sprovodi naredbu iz Vasingtona. Obican baustelac.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
23.763
SDB je napravio secesiju u islamskoj zajednici. Napravio je paralelnu strukturu. Te paralelne strukture pod patronatom SDB su preuzele dzamije i objekte od IZ Srbije.

Tako danas imas

https://mesihat.org

I imas

https://www.rijaset.rs

Dzamije u Srbiji (vecinom Sandzak) su bile u vlasnistvu i sklopu IZ BiH sa sedistem u Sarajevu. SDB Srbije je napravio raskol i stvorio paralelnu islamsku zajednicu i zaposeo odredeni broj objekata medu kojoma i bajrakli dzamija u BG.

Ukratko.

Samo sto Bosnjaci nemaju politicku svest kao Srbi i samo su se poklopili. Nije bilo bunta.

Dakle u Srbiji je uradeno isto. Samo ispod zita
ne znam dovoljno o ovome

ali ako je tako bilo nije bilo nekih potresa i demonstracija, nisu organizovali proteste da bi sacuvali moc

kako sada saradjuju?

Poruka
18.449
ne znam dovoljno o ovome

ali ako je tako bilo nije bilo nekih potresa i demonstracija, nisu organizovali proteste da bi sacuvali moc

kako sada saradjuju?
Pa rekao sam. Bosnjaci nisu na politickom nivou kao Srbi. Vidis i sam da su Bosnjaci jedini ex Yu narod bez nacionalne drzave. I po prirodi nisu buntovni i ne vole da talasaju. Bosnjaci su vise posmatraci dogadaja. Dogadaji ih nose i nose se onom "samo nek ne puca".

Srbi su buntovnici po prirodi i navikli su na ta nagurivanja i tenzije.

Bilo je tenzija nekih nagurivanja kada je doslo do toga ali nikakvih vecih sukoba. Nekoliko dzamija je izdvojeno iz IZ BiH. Vecina je ostala privrzena IZ BiH u Sarajevu. I ostalo je na tome. Niko iz Bosne ni ne pokusava da povrati te koje je pokupila SDB Srbije a medu kojima je i Bajrakli dzamija. Niti se ima enrgije, niti snage ni volje za tim. Samo bi se gubilo vreme a rezultat upitan ili nikakav. To je sada neka srpska islamska organizacija. Preuzeli su nekoliko dzamija i to je to.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/62181/ceric-u-sandzaku.html

krinka5

Elita
Poruka
15.585
ne znam dovoljno o ovome

kako sada saradjuju?
Pa nije bilo nikakve pobune zato što se podela dogodila sa vrha u samoj zajednici , nju nije inicirao ni zakon ni vlast pa ni DB, već verske vođe iz beogradske islamske zajednice koji nikada i nisu pripadali Bosanskohercegovačkom rijasedu već kako kažu imaju svoju historiju zadnjih 150 godina;

"Islamska zajednica Srbije manifestacijama u Beogradu i Novom Pazaru obeležava 150 godina postojanja u Srbiji. Kako najavljuje reisu-l-ulema Sead ef. Nasufović, manifestacijama će prisustvovati državni vrh i predstavnici diplomatskog kora i drugih verskih zajednica. Manifestacija u Novom Pazaru realizovaće se i u čast Dana grada te dana rođenja Poslanika Muhammeda a. s. Najavljen je i koncert najpoznatijih izvođača duhovne islamske muzike Samia Ozera i Šabana Burhana a Rijaset Islamske zajednice Srbije jednog vernika obradovaće besplatnim odlaskom na hadž. "

Poruka
5.076
Да знаш као што не знаш знао би да не може Регент да укине аутокефалност и да се она добија али и одузима на другој адреси.Уосталом зашто фамозна ЦПЦ нема данас аутокефалност, нисте у заједничкој држави више?Запитај се добро?Вама стварно човјек свашта може продати као историју.Никада среће са људима који историју изучавају на тако неозбиљан начин.
Ceo "problem" oko samostalnosti CPS,napravio je Patrijarh Irinej.Srbija je sekularna drzava i nema pravo da se mesa.Neka dva Patrijarha,onaj iz
CPS i ovaj iz SPC,rese taj problem.nema potrebe da se mesa narod,koji nista ne razume.Narod je na istoj (u svakoj zemlji),kao stado ovaca.
Gde krene Ovan predvodnik...oni za njim,pa makar krenuo u ambis.Tako je nas "ovan" Milosevic,odveo u provaliju ceo srpski narod,samo da bi
on (tako je sanjao) postao drugi Tito.Samo je izgubio iz vida,da Tito jest bio prevarant,ali on je bio Fakin svetskih razmera,a Milosevic je bio
lokalni fakin.Tu se on "zaigrao",pa skoncao u apsani.!

Обилић

Ističe se
Poruka
2.832
...
Ako podrzavas da se to radi s bajrakli dzamijom u Beogradu
onda ne mozes prigovarati ni onome sto se desava u CG.
...
То је оно што ја покушавам да објасним овим мојим наивкуљама,
исто је то, ђамија у Београду и српска црква у Подгорици.
Невољено, невољено !

...
Cak sta vise crnogorci su posteniji jer to ne rade kukavicki i hinjski ispod zita.
Vec javno.
Ма виша раса, бре еееј !

krinka5

Elita
Poruka
15.585
Dzamije u Srbiji su bile u sklopu i pod patronatom IZBiH. Ona ih je finansirala, odrzavala i bile su njeno vlasnistvo. Kasnije je SDB stvorio paralelnu instituciju koja je preuzela niz dzamija medu kojima Bajrakli dzamija. I stavio svoje poltrone tamo. I tako dobijes efendije s krstom oko vrata. SDB je napravio neke srpske muslimane i preuzeo te dzamije od IZBiH

Samo sto Bosnjaci nisu politicki razvijeni kao Srbi i nisu bukadzije po prirodi i pustili su da to tece svojim tokom bez drmanja.

Primeni taj isti princip i na CG. Ako podrzavas da se to radi s bajrakli dzamijom u Beogradu onda ne mozes prigovarati ni onome sto se desava u CG. Cak sta vise crnogorci su posteniji jer to ne rade kukavicki i hinjski ispod zita. Vec javno.
U civilizovanim delovima sveta poput Evrope ordenje jeste uglavnom krstasto, Sretenski orden se dodeljuje povodom prvog ustava i skupštine u modernoj istoriji Srbije koji nema nikakve veze sa religijom a ima sa slobodama i toleranciom. Taj ustav je bio toliko liberalan da su se i velike sile okomile na njega pa nije dugo trajao.

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941

Ja sam nacionalno Srbin i pristalica ideje o Srbima muslimanima ali sam lično zapanjen šovinističkim odnosom i prema tim ljudima od strane određene kategorije koju bih mogao nazvati "pravoslavni fundamentalisti", koji ne prihvataju u svojoj percepciji muslimane ni kao Srbe jer imaju urođenu mržnju prema muslimanima, tipa Darth Vider i drugi ovde na forumu, prepoznaće se i prepoznaju po mrzilačkim komentarima prema muslimanima.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Ja sam nacionalno Srbin i pristalica ideje o Srbima muslimanima ali sam lično zapanjen šovinističkim odnosom i prema tim ljudima od strane određene kategorije koju bih mogao nazvati "pravoslavni fundamentalisti", koji ne prihvataju u svojoj percepciji muslimane ni kao Srbe jer imaju urođenu mržnju prema muslimanima, tipa Darth Vider i drugi ovde na forumu, prepoznaće se i prepoznaju po mrzilačkim komentarima prema muslimanima.
?? Srbin musliman? To mi nekako zaudara na bravarevo bratstvo i jedinstvo! A može li biti i Srbin katolik? Možda bi to pre moglo jer su barem PC i KC do 1054-e bili JEDNO! :super:

capitosinora

Poznat
Poruka
9.239
Naravno da poziva. Ovaj Mandic javno u skupstini preti tamosnjim Bosnjacima. Kaze da se paze jer im sutra moze neko pokucati na vrata da "naplati racune". Poziva ratne suborce da budu spreni i da otkopaju zakopano oruzje. Kaze da imaju sakrivenog oruzja sirom CG.

I iza toga sledi obelazavanje

Krstovi sa četiri S koji su sprejem nacrtani tokom protestne litije Srpske pravoslavne crkve u Pljevljima 26. januara na elektro ormarićima na stubovima za struju ispred kuća pljevaljskih Muslimana i Bošnjaka još nijesu uklonjeni.
https://www.pobjeda.me/clanak/krsto...kucama-muslimana-i-bosnjaka?preview_mode=true

i

https://www.antenam.net/drustvo/147...limane-u-pljevljima-sad-brane-srpske-svetinje

I Mandic i Irinej i ovaj pletu istu nit koja vodi ka stradanju naroda. Guraju narod u nesrecu
Kako mozes da pretis nekome ko ne postoji?
Realno postoje samo Muslimani dok su "bosnijaki" izmisljen pojam.
Izgleda da bi i ti hteo da pretvaras srpske pravoslavne crkve u djamije.
Mislim da bi cak i tvoj idol Erdogan bio protiv toga.
A zasto se bolan ljepo ne vratite u Anadoliju oaklen ste i dosli pa da svi budu mirni.

3BEP

Veoma poznat
Poruka
10.407
A ko ce da ga zameni? Mislim Milu je prosao rok ali nema zamenu prema tome pre ce nesto da mofifikuju zakon i terace dalje sa Milom. Ipak ih je spasao rata i niko nije poginuo od Crnogoraca 99 te godine.
Neverovatno glupavo pitanje,koje mnogi postavljaju i za šizoja.Jeste ovaj najgori diktator ali ko će da ga zameni..Šta bre ko toliko ljudi,naće se već neko..Od ovih goreg ne možemo makar doveli baba Radojku sa pijace..Istrošeni kurton bi bolje radio posao predsednika od vučića.

zemunski kej

Elita
Poruka
16.907
Neverovatno glupavo pitanje,koje mnogi postavljaju i za šizoja.Jeste ovaj najgori diktator ali ko će da ga zameni..Šta bre ko toliko ljudi,naće se već neko..Od ovih goreg ne možemo makar doveli baba Radojku sa pijace..Istrošeni kurton bi bolje radio posao predsednika od vučića.
Nije to bas tako jednostavno. Kontrolise jos uvek medije i moze da im kaze ,hocete da vam dovedu Seselja pa da imate ponovo plate 5 DM i da vas bombarduju. Ovi nasi su veci kurtoni od njega on je sacuvao svoju zemlju i ovi sto idu na litije mu to priznaju. A Sizoje ipak ima nekih 4 % rasta sto nije imao niko da se ne lazemo. I on moze isto da kaze doduse on prica za Tadica koji je imao svetsku ekonomsku krizu i pootpustao svoje glasace a sacuvao SPSove u EPS u.E to je nevidjena glupost.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
32.384
Nije to bas tako jednostavno. Kontrolise jos uvek medije i moze da im kaze ,hocete da vam dovedu Seselja pa da imate ponovo plate 5 DM i da vas bombarduju. Ovi nasi su veci kurtoni od njega on je sacuvao svoju zemlju i ovi sto idu na litije mu to priznaju. A Sizoje ipak ima nekih 4 % rasta sto nije imao niko da se ne lazemo. I on moze isto da kaze doduse on prica za Tadica koji je imao svetsku ekonomsku krizu i pootpustao svoje glasace a sacuvao SPSove u EPS u.E to je nevidjena glupost.
Bezvezni argumenti! A šta bi Milogorac napravio da su mu se šiptari i/ili mujkani odlučili OTETI pola države i praviti svoje fildžan-džamahirije?
A usput se možemo zapitati gde su bile I crnogorske komunističke pichketine kada su Srbiji krojili pokrajine? :zcepanje:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.