Milosavljević: Zdravstvo je najbolje što Srbija ima

Verujete li da nasem zdravstvu?

• Da

• Ne

• Ne znam

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Waterfall

Buduća legenda
Poruka
38.508
Bez obzira na skromna sredstva kojim će raspolagati zdravstveni sistem sledeće godine, ministar zdravlja Tomica Milosavljević kaže da će biti nastavljeno ulaganje u projekte, nada se da neće biti nestašice lekova i da će cena participacije ostati na sadašnjem nivou. I smatra da bi ubuduće funkciju ministra zdravlja trebalo da obavlja političar, a da unutar ministarstva bude više stručnjaka.

Rekli ste da je budžet za zdravstvo za 2011. godinu veći u odnosu na ovu godinu, ali nedovoljan?

Budžet Ministarstva zdravlja za narednu godinu iznosi 15,5, a Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RZZO) 195 milijardi dinara. Budžet Ministarstva veći je za trećinu u odnosu na ovu godinu, kada je iznosio 11,7 milijardi dinara. Međutim, od tih 15,5 milijardi dinara, 9,6 milijardi biće uloženo u obnovu kliničkih centara. Problem je u tome što se treću godinu zaredom smanjuju sredstva za plaćanje doprinosa za 1,2 miliona lica koja nemaju sopstvene prihode. Oni će naredne godine imati po 506 dinara, što je veoma malo. U 2007. za njih je bilo izdvojeno 3,3, a u 2008. godini četiri milijarde i zahvaljujući tome funkcionisali su u skromnim ali održivim uslovima. Već prošle godine počelo je odloženo plaćanje lekova na tri meseca i gomilanje obaveza RZZO, koje su poprilične. I to će biti ogromna pretnja u 2011.

Koliko RZZO duguje za lekove?

U novembru je taj dug iznosio oko devet milijardi dinara. Na lekovima teško može da se štedi, ali ne smemo ulaziti ni u dublje dugove. Pogotovo ne smemo da doživimo grčki scenario. Grčka je tri godine gomilala dugove, pa je taj iznos letos dostigao sedam milijardi evra. Možemo prebaciti neka potraživanja iz jedne u drugu godinu, što nažalost i radimo, kao većina zemalja u regionu, pa i u Evropi.

Koliko RZZO troši na lekove?

Troši 16 odsto svog budžeta, koliko i druge zemlje.

nastavak

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Zanimljivo je da to kaze covek koji je na lekarsku intervenciju isao u inostranstvo i to ni manje ni vise nego kao ministar zdravlja :dash: :dash:

Kakvo li je ostalo ako je zdravstvo najbolje :sad2:

Bogaz

Zainteresovan član
Poruka
118
Ajde sad da ne pretjerujemo baš........zdravstvena usluga u Srbiji i nije tako baš loša, koliko znam....a znam dosta iz iskustva.
Ono što je loše u zdravstvu jesu duboki, vrećasti džepovi većine ljekara, koji se šire sa uspostavom dijagnoze......
Znači problem po meni nije u stručnosti, ili usluzi nego u korumpiranosti!!!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.419
Томица Милосављевић је обичан буздован као и већина министара,један примерак некултуре и лажи упакованих у скупо одело.Наше здравство је опљачкано и уништено због лошег управљања,крађе и пљачке које спроводи Томица и његови директори болница,клиника и домова здравља.

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
Томица Милосављевић је обичан буздован као и већина министара,један примерак некултуре и лажи упакованих у скупо одело.Наше здравство је опљачкано и уништено због лошег управљања,крађе и пљачке које спроводи Томица и његови директори болница,клиника и домова здравља.

Nemojte kolega biti tako skromni...z:D

Tomica Milosavljević je jedna fukara besramna, beskičmenjak, gnjida, %#&%&%$,
jedno %$%&$ koje ne bi podnelo ostavku čak ni u slučaju da u jednoj godini pomre
10 000 ljudi od sepse ili da uhapse 10 000 korumpiranih doktora.

Jednostavno rečeno-***** od čoveka.z:D

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.252
Ajde sad da ne pretjerujemo baš........zdravstvena usluga u Srbiji i nije tako baš loša, koliko znam....a znam dosta iz iskustva.
Ono što je loše u zdravstvu jesu duboki, vrećasti džepovi većine ljekara, koji se šire sa uspostavom dijagnoze......
Znači problem po meni nije u stručnosti, ili usluzi nego u korumpiranosti!!!
Ovo je odgovor nekog pajsera koji misli da je strucnost ono sto on dobija, znaci sebicnjak koji SAGLEDAVA OBJEKTIVNO iz svog ugla...
Problem je u celom sistemu , a to ce korisnik videti kao strucnost i kao kapacitet.
A osnova je ministar i njegove ideje funkcionisanja...i naravno muljanja....

Bogaz

Zainteresovan član
Poruka
118
Ovo je odgovor nekog pajsera koji misli da je strucnost ono sto on dobija, znaci sebicnjak koji SAGLEDAVA OBJEKTIVNO iz svog ugla...
Problem je u celom sistemu , a to ce korisnik videti kao strucnost i kao kapacitet.
A osnova je ministar i njegove ideje funkcionisanja...i naravno muljanja....

Pajser ti pamet darivao!!!
Ako misliš da je zdrava rasprava vrijeđanje, i dječije ruganje onda si stvarno mali, isfrustrirani miš za računarom.
Ako tvrdiš da je nešto loše, treba bar da kažeš jedan primjer, jedan razlog, jedan pokazatelj, jedan dokaz.......a ne; to su lopovi m.....u im !!!!!!
Iako ja ništa o ministru ne kazah!!!!!
Ja sam samo komentarisao zdravstvenu uslugu.....

Гост форума

Aktivan član
Poruka
1.516

Nemojte kolega biti tako skromni...z:D

Tomica Milosavljević je jedna fukara besramna, beskičmenjak, gnjida, %#&%&%$,
jedno %$%&$ koje ne bi podnelo ostavku čak ni u slučaju da u jednoj godini pomre
10 000 ljudi od sepse ili da uhapse 10 000 korumpiranih doktora.

Jednostavno rečeno-***** od čoveka.z:D

:ok: :ok: :ok: