Милош Ковић

NickFreak

Elita
Poruka
15.974
Колико видим нема отворена тема а борба за историју је обавеза свих нас које се њоме бавимо аматерски и професионално.
Фејсбук подржка и потпис петиције није можда довољан ,
ако не крши правилник форума може се и овде поставити за чланове који би габподржали али нису били у прилици да потпишу наравно он лајн.
Било би пожељно документовано и јутјуб без неких информација чуо сам рекли су ми и тд.
Ради се данашњем смислу речи дисиденту и борцу против ветрењачи у нека друга времена само борац за своја права и права свих осталих и правило једнакости.

Пошто не морам овде превише да пишем у својим наступима ће објаснити своје мотиве који су почели сасвим као изолован случај из професионалне перспективе да би прерасло у борбу између једне старе традиционалне Србије и једне политички наметнинуте Србије и ако Бог да једне нове младе Србије свесне традиционалних вредности али ипак модерне и младе у својој у почетку уссмњеној порби полако постаје симбол те борбе.

Симбол профаних хероја и просвете која је некад била јединствена у овим ставовима данас само неколицина има храброст да се бори на крају крајева за своју професионалну етику као и етику читавог филозофског факултета каква би требала бити.
 
Рођење
1969. (51/52 год.)
Шабац, СР Србија
СФР Југославија
Поље
Међународни односи (крај 18 - почетак 20. века), Историја политичких идеја (крај 18 - почетак 20. века)
Школа
Гимназија Шабац
Институција
Филозофски факултет у Београду
 
Биографија
Завршио је основне студије на Филозофском факултету Универзитета у Београду 1995, где је и магистрирао 2003. године. са темом Западноевропске политичке идеје у "Српском књижевном гласнику" 1901-1914. Докторски рад на тему Бенџамин Дизраели и балканска политика Велике Британије одбранио је 2006. на матичном факултету.

На Универзитету у Оксфорду боравио је на стручном усавршавању академске 2004/2005 године. Учествовао је на међународним конференцијама у Лондону, Фиренци, Јени, Софији, Београду.

Од 2000. предаје општу историју новог века на Филозофском факултету, где је прошао сва научна звања.

Учесник је неколико научно-истраживачких пројеката у организацији Института за савремену историју у Београду, Филозофског факултета и Балканолошког института САНУ.

Области његових истраживања су Међународни односи (крај 18. - почетак 20. века) и Историја политичких идеја (крај 18 - почетак 20. века).

Дела
Аутор
Disraeli and the Eastern Question. Oxford: Oxford University Press, 2011. XX, 339 str., ilustr. 978-0-19-957460-5 [COBISS.SR-ID 520123543]
Дизраели и источно питање. Београд: Clio, 2007. 509 стр., илустр. 978-86-7102-284-2 [COBISS.SR-ID 144919052]
Право на историју, коаутор са Драгом Мастиловић. Београд: Катена Мунди, 2018. 295
 
Велике силе и Срби 1496–1833 – Милош Ковић. Београд: Катена Мунди, 2021. 240 стр.
Приређивач
Срби 1903-1914: Историја идеја, 2015.
Гаврило Принцип – документи и сећања, 2014.
Одабрани научни радови
Ковић, Милош. Политичке идеје Јована Скерлића: поглед из 2014. године. Летопис Матице српске, ISSN 0025-5939, окт. 2014, књ. 494, св. 4, pp. 465-472. [COBISS.SR-ID 290550279]
Ković, Miloš. Imagining the Serbs : revisionism in the recent historiography of nineteenth-sentury Serbian history. Balcanica, ISSN 0350-7653, 2012, vol. 43, pp. 325-346. [COBISS.SR-ID 522464663]
Ković, Miloš. The Beginning of the 1875 Serbian Uprising in Herzegovina : the British Perspective. Balcanica, ISSN 0350-7653, 2010, knj.\41, pp. 55-71. [COBISS.SR-ID 520562583]
Ковић, Милош. Мисија Роберта Лојда-Линѕија у Србији 1876. године. Историјски часопис, ISSN 0350-0802, 2011, књ. 60, pp. 377-391. [COBISS.SR-ID 521065367]
Ковић, Милош. Британци и Хаџи-Лојина револуција : конзул Едвард Фримен о побуни и окупацији Сарајева 1878. године. Мешовита грађа, ISSN 0350-5650, 2011, књ. 32, pp. 381-414. [COBISS.SR-ID 521064855]
Ković, Miloš. Prilog za istoriju srpske levice: romantizam i patriotizam Jovana Skerlića. Pravo & društvo, ISSN 1821-4118, 2011, god. 3, br. 3/4, pp. 85-98. [COBISS.SR-ID 189029132]
Ković, Miloš. Saznanje ili namera : savremena svetska istoriografija o Srbima u XIX veku. Sociologija, ISSN 0038-
 
Ković, Miloš. Saznanje ili namera : savremena svetska istoriografija o Srbima u XIX veku. Sociologija, ISSN 0038-0318, 2011, 53, 4, pp. 401-416. [COBISS.SR-ID 521619351]
Ковић, Милош. Велика Британија и Босна и Херцеговина у Источној кризи : (1875-1878). Зборник за историју Босне и Херцеговине, ISSN 0354-9461, 2009, 6, pp. 159-173. [COBISS.SR-ID 521595543]
Ковић, Милош. Штампа као извор сазнања и као политичко средство : страначки листови Краљевине Србије о Рашкој (1903-1907). Милешевски записи, ISSN 0354-6926, 1996, бр. 2, pp. 257-274. [COBISS.SR-ID 517111701]

Биографија и радови преузети са википедије.
 
Odvratna osoba.
Горе прочитај тема је отворена за аргументовану расправу са линковима , цитатима и томе слично.
Твоје мишљење иза псеудонима и мене и читаву Крстарицу и Милоша Ковића интересује као лањски снег.

Зато одступи ако немаш шта паметно да кажеш и попи кафу и ракију на другом месту.
 
Горе прочитај тема је отворена за аргументовану расправу са линковима , цитатима и томе слично.
Твоје мишљење иза псеудонима и мене и читаву Крстарицу и Милоша Ковића интересује као лањски снег.

Зато одступи ако немаш шта паметно да кажеш и попи кафу и ракију на другом месту.
Dobro sendvič_aru
 
Мало по мало гледајући и пратећи неке изјаве не желим храбрити све али неки који би де дотакли ове материје не за овим звање често су овде били окарактерисани као теоретичари завера. Нарочито да Ватикан никад није прекрајао нашу историју.

Оно што ми се свиђа је то што сскралне вредности треба чувати и нисмо сами у томе хвала Богу.

Пратећи дешавања 18. 19. век и 20. није случајно што је ова борба за мит и историју започета баш у овој ери материјализма кад су нам свима очи замагљене и затворене када су порушени сви традиционални системи вредности. Када породица и брак изумире , вера у институције , судове и власт.
Онда је почела борбс за исконске вредности и ствари које су се криле у запећку.
Има о сад ситуацију "In the land of the blind oneeyed man is king"....
Тако да је потребно свима једно колективно буђење из несвести у коју смо запали не својом кривицом.

Када озлоглашени и мафијсшки брат Ален Делон каже да је разочаран овим временом и да је раније новац био важан али није ђогло баш све да се купи новцем.
Данас баш све се може купити и све је у новцу.
Кад умрем нећу жалити за овим светом ни мало већ ћу отићи срећан што га напуштам.

Кад то каже Ален Делон(Нема тела нема дела!)
Онда је ствар заиста забрињавајућа.

Интересантно да Милош Ковић бавећи се овим временима није се такао тога да је то време и преписа свих историјских извора за рани и средњи век као и раније.

Велика штете што Тибор Живковић није дочекао ово време да усмери свој hawakeye... на ову причу кој е преписивао изворе и кад и како...сигурно би свашта открио...
 
За почетак свест почиње од 2 ствари да смо окупирани и да смо корумпирани а то мислим и за преплашене......
Ни један праведан човек не може бити за овакву власт и овакву државу....многи су уплашени чувају посао , звање , срање...
Али изгубе душу.....
 
Има на овом форуму дискусија о проблемима на Одељењу за историју.
Има само као што сам у уводу написао ово више није проблем одељења за историју већ проблем читаве интерпретације српске историје што проблем чини проблемом свих нас.
Дакле од једног локалног сукоба на одељењу за историју прерастао је у глобални рат за српску историју и њену интерпретацију а он је постао њен симбол.

Како се већ сам изјаснио није проблем изгубити посао нити било шта живот ту не престаје.

"Али толика подршка младих студената (звездиних навијача😂)
Ми не даје право да сад одустанем. Желео сам одустати али сад на то више немам право!"

Због овога заслужује посебну тему и подршку свих нас на пдф-у историја па и шире!
 

Back
Top