Милорадовић – Српски генерал који је победио Наполеона

БелиВук

Domaćin
Banovan
Poruka
3.598

SRPSKI HEROJ MIHAIL MILORADOVIĆ General koji je nadmudrio Napoleonovu vojsku i postao JUNAK U RUSIJI Након битке код Бородина, генерал Милорадовиц́ је заменио свог вечитог ривала Багратиона, који је подлегао повредама, а касније је постао и човек број два у руској војсци, иза Кутузова, ако не и број један.​

https://www.blic.rs/riznica/srpski-...nadmudrio-napoleonovu-vojsku-i-postao/zh5lpsd
Врло ретко се чује о овом јунаку код нас, зашто?
 
Занимљиво да је чланак у руској википедији (овдје) кудикамо опширнији него у српској (овдје) који је недопустиво штур.
У сваком случају руски генерал српских коријена гроф Михаил Милорадовић је изванредна личност и изузетан војсковође прекаљен кроз бројне битке ипобједе над Турцима и Фрацузима.

Овјековјечио га је енглески умјетник Џорџ Доу.
800px-Михаил_Андреевич_Милорадович.jpg


800px-Памятник_Милорадовичу.jpg

Споменик грофу Михаилу Милорадовићу у Санкт Петербургу
 
Није да сам пицајзла......чисто ради истине......Милорадовић је по ОЦУ био Србин. Иначе рођен у Русији и није говорио српски језик. Фактички је био Рус.
а треба по мајци?
 
а треба по мајци?
Не, него ми друг из Москве рекао то да се Срби ложе како је он био српски генерал. Каже да је само носио очево презиме а иначе је био руски официр и није говорио српски језик.
 
Не, него ми друг из Москве рекао то да се Срби ложе како је он био српски генерал. Каже да је само носио очево презиме а иначе је био руски официр и није говорио српски језик.
презиме које носимо није “само”, презиме је део нашег породичног наслеђа, нашег идентитета. презиме није нешто што нађемо на путу па ставимо у торбу.

гроф Михаил Милорадовић је био руски племић и официр, поданик руске Круне, и самим тим национални Рус. али Рус српског порекла.
 
презиме које носимо није “само”, презиме је део нашег породичног наслеђа, нашег идентитета. презиме није нешто што нађемо на путу па ставимо у торбу.

гроф Михаил Милорадовић је био руски племић и официр, поданик руске Круне, и самим тим национални Рус. али Рус српског порекла.
Па то сам и рек'о човече.
 
Pa i Srbin je i Rus. Nije pogresno napomenuti ni da je pola-pola i da nije govorio srpski jezik.
не може човек да се дели на половине и четвртине. човек је јединствена (непоновљива) и целовита личност. гроф је био Рус јер је био поданик руског Цара. етнички, био је Србин, као што је још један велики и славни Рус био етнички Немац- барон Врангел.
 
Милорадовићи који су отишли у Русију и досегли високе положаје у руској војсци су старином из Херцеговине од српске средњовековне племићке породице Милорадовића-Храбрена https://sr.wikipedia.org/wiki/Милорадовићи

504-a051bf1ac2 (1).png
 

Prilozi

  • 505-5cfacc663d.png
    505-5cfacc663d.png
    804,4 KB · Pregleda: 3

Back
Top