Milorad Dodik: Srpska ne želi nemačke vojnike

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326

POGREŠIO sam jer sam glasao da se produži mandat misiji Altea, jer je izigrano poverenje. Svaki dan nam ovde paradiraju i plaše građane, iako su čelnici Eufora i BiH ranije izjavljivali da nema opasnosti od bilo kakvih nemira - poručio je Milorad Dodik, srpski član Predsedništva BiH.- Ne mogu drugačije da zaključim, nego da to rade zajedno sa muslimanima. LJudi su uznemireni, a objašnjenja da su u blizini škola i zgrade RTRS su neprihvatljiva..​

МИЛОРАД ДОДИК: Српска не жели немачке војнике

Foto V. Ševčuk / Mondo.ba



Dodik je podsetio da je za produženje misije Altea potrebna saglasnost Saveta bezbednost UN, ali ne veruje da će je više biti jer će pozvati "prijateljske" zemlje da ne glasaju za ono što se zloupotrebljava.

Dodik se osvrnuo i na poruke iz Bundestaga gde su kako kaže "neki" ostrašćeni u napadima na Republiku Srpsku.


- Nemačka koja je asistirala ustašama da pobiju ovde Srbe i osnuju logore, sada najavljuje oružane snage. NJihove oružane snage ovde nisu dobrodošle i ni u kakvom aranžmanu i ne mogu doći bez odluke Predsedništva BiH. Ne otvaram ni sekunde vrata da Nemačka uđe ovde sa svojim trupama - rekao je Dodik.

On se osvrnuo i na izjavu Bakira Izetbegovića "da je Dejtonski sporazum omogućio aparhejd i da je luđačka košulja", i poručio lideru SDA da Srbi u Federaciji žive u aparhejdu, dok sa druge strane Bošnjaci u Republici Srpskoj žive normalno kao svi ostali građani Srpske.

https://www.novosti.rs/republika-srpska/vesti/1104902/milorad-dodik-srpska-zeli-nemacke-vojnike

190206.jpg
 
Daj vise pusti baju da sere na miru.
1649403660492.png


Ja sam u Bijeljini kad sam bio viđao karabinjere oni su valjda prihvatljivi za razliku od Švaba
NEŠTO MU ZASMETALO

Dodik u februaru i martu nije imao ništa ni protiv 5.000 EUFOR-ovih vojnika u BiH, a sada mu smetaju​


D. Be.
27 min
40
komentara


0
dijeljenja
FacebookTwitterEmailEmail

Foto: T. S./Klix.ba

Foto: T. S./Klix.ba
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik u februaru i martu ove godine nije imao ništa protiv snaga EUFOR-a u BiH, pa ni znatno većeg broja vojnika, a sada ih odjednom više ne želi vidjeti.

"Pogriješio sam prošle godine što sam usaglasio da se produži mandat misije Althea. To sljedeće godine sigurno neću napraviti. To povjerenje su izgubili bespotrebnim paradiranjem ovuda. Ljudi su ovdje uznemireni. Za nas je ovo apsolutno neprihvatljivo. Nisu učinili da našim ljudima objasne zašto su ovdje, nego ovdje nam demonstriraju moć i snagu. Mislim da je s EUFOR-om u BiH završeno ove godine", rekao je jučer Dodik.
SUSRET S BORRELLOM

Dodik: Nemam ništa protiv EUFOR-ovih vojnika, pa i kada bi ih bilo 5.000, a ne 500​


Krajem februara Dodik je iz Srpca poručio da nema ništa protiv da EUFOR dovede i više od 500 ljudi u BiH.
"Neka dovedu 1.000, mogu da dovede 5.000 ljudi ali to više služi za neku političku igru ili neku drugu vrstu poruke. To je beznačajno. Mi nemamo nikakav plan za nikakvu destabilizaciju, ali imamo plan da se politički borimo dalje za naša prava predviđena Ustavom BiH", rekao je Dodik.
On je tada naveo da Predsjedništvo BiH nema obavezu da raspravlja o trupama EUFOR-a u BiH jer je to ranije napravljen aranžman.
Sredinom marta, Dodik je ponovio da nema ništa protiv snaga EUFOR-a koji su raspoređeni širom Bosne i Hercegovine. Govoreći o prisustvu većeg broja vojnika EUFOR-a, Dodik je poručio da nema ništa protiv toga, pa kada bi bilo i 5.000 vojnika, a ne 500.
NE BIRA RIJEČI

Dodik njemačke vojnike usporedio s nacistima, u BiH nisu dobrodošli​



Šta je Dodiku zasmetalo pa da za tako kratko vrijeme promijeni stav prema EUFOR-u trenutno nije poznato, ali je sigurno da će se veoma brzo saznati pravi razlog.
Treba podsjetiti da je lider SNSD-a njemačke vojnike uporedio s nacistima uz poruku da on ni u kojim okolnostima neće prihvatiti slanje njemačkih vojnika na teritoriji BiH.
 
Daj vise pusti baju da sere na miru.


ČLAN PREDSJEDNIŠTVA BIH

Dodik nakon sastanka sa Hudetom: Misija "Althea" ima moju podršku sada i u budućnosti​

Ukoliko dođe do zastoja u odlučivanju u Vijeću sigurnosti, smatram da Predsjedništvo BiH treba da zatraži od EU da ''Altea'' nastavi svoju misiju u BiH, istakao je Dodik
H. J. I.prije 14 minuta


  • Sa današnjeg sastanka
    Sa današnjeg sastanka
    FOTO: TWITTER

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik sastao se danas sa perativnim komandantom operacije "Althea" EUFOR, generalpukovnikom Brajsom Hudetom (Brice Houdet).
- Imali smo jedan otvoren i direktan razgovor. Dodatno sam razumio ulogu Misije ''Altea'' i njena uloga u BiH ima moju podršku sada i u budućnosti. Ukoliko dođe do zastoja u odlučivanju u Vijeću sigurnosti, smatram da Predsjedništvo BiH treba da zatraži od EU da ''Altea'' nastavi svoju misiju u BiH - napisao je Dodik na Twitteru.

Данас сам се састао са генерaл-потпуковником Брајсом Худетом, оперативним командантом ЕУФОР-ове мисије ''Алтеа'' у БиХ. Имали смо један отворен и директан разговор. Додатно сам разумио улогу Мисије ''Алтеа'' и њена улога у БиХ има моју подршку сада и у будућности. pic.twitter.com/nlXG1vW6OI
— Милорад Додик (@MiloradDodik) May 20, 2022
Staro brisi novo pisi. Baja kaze NATO trupe mogu uci. Napred.
Ok Baja zna najbolje

I vidi kakve su prljave i pohabane kondure kod ovog natovca. Kakav manjak postovanja prema Baji

FUJ
 

Back
Top