Милорад Додик: Република Српска је за мене држава

Au, pa zar RS nije već postala KoNtinent ??

Lupa Dodick kao i obično pred izbore, kakav kretenizam je izjava da je za Deyton a konstantno ga podriva, krši i tumači na pogrešan način, itd.

Da ponovovimo za ove Dodickove ovčice i uvjerimo ih da Dodick izmišlja i slabo tumači Deyton a i mnoge druge sporazume :

Republika Srpska nije država!


"U svojstvu konačnog autoriteta u pogledu tumačenja Daytonskog sporazuma, sukladno Aneksu 10, želim nedvosmisleno pojasniti nekoliko stvari.

Postoji samo jedna država na teritoriji BiH, a to je upravo BiH.

Ustav BiH je apsolutno jasan u tom pogledu; štoviše, ova činjenica je navedena u preambuli i u prvom stavu prvog člana Ustava.

Suverena država BiH primljena je jednoglasno u članstvo Ujedinjenih naroda 1992. godine. Ustav, također, apsolutno jasno navodi da Republika Srpska nije država, nego entitet koji je dio suverene države BiH", navodi se u Inzkovoj izjavi.

Nadalje, istakao je Inzko, Ustav BiH ne ostavlja prostora ni za kakav „suverenitet” entiteta, a entitetske nadležnosti ni na koji način nisu izraz državnosti.

"Pored toga, Daytonski mirovni sporazum ne sadrži nijednu odredbu po kojoj bi RS mogla da bude država u budućnosti.

BiH nije državna zajednica, niti je unija država. BiH je jedinstvena, suverena država čija je sadašnja unutrašnja struktura utvrđena Daytonskim mirovnim sporazumom.

Nigdje u međunarodnom ili domaćem pravu entiteti u BiH nisu definirani kao „države”.

Suprotne tvrdnje koje iznose visoki javni dužnosnici pravno su neosnovane, činjenično netačne i destabilizirajuće", naveo je visoki predstavnik za BiH.

http://www.aa.com.tr/ba/balkan/68302--valentin-inzko-republika-srpska-nije-drzava
 
http://www.nspm.rs/hronika/milorad-dodik-republika-srpska-je-za-mene-drzava.html
БАЊАЛУКА – Председник Републике Српске (РС) Милорад Додик поновио је да је Република Српска за њега држава, јер она по међународним стандардима има све елементе државе.
milorad-dodik-triprsta-468.jpg



„РС је по свему, осим по игнорантском ставу неких, држава, и ми је тако доживљавамо”, казао је Додик у интервјуу за Радио-телевизију РС (РТ РС).

Председник РС тврди да је БиХ за РС „морање”, али да РС поштује Дејтонски споразум, мада „неће остати једина да га брани”.

„БиХ је немогућа земља са становишта чињенице да се одустало од спровођења слова Дејтона. Прошао је дух Дејтона и сада се ушло у фарсу, у којој у суштини нико неће ову земљу. Неће је ни Бошњаци, јер, да је хоће, они би прихватили Дејтонски споразум”, навео је Додик.

Додик је даље рекао да се залаже за што хитније дефинисање јасних политичких циљева српског народа у целини, наглашавајући да је о томе разговарао и са председником Србије Томиславом Николићем, током њиховог недавног сусрета у Београду.

„Ми смо се договорили да иза 20. септембра у Бањалуци одржимо Савет за спровођење Споразума о специјалним везама, на чијем ће дневном реду бити и ова тема”, рекао је председник РС.

(Бета)

Srbi su poznati po istorijskoj tradiciji da svaku teritoriju veću od 10Km kvadratnih proglašavaju zasebnom državom bez ikakve želje da prisajedinjuju sa matičnom državom :kafa:
 
Au, pa zar RS nije već postala KoNtinent ??

Lupa Dodick kao i obično pred izbore, kakav kretenizam je izjava da je za Deyton a konstantno ga podriva, krši i tumači na pogrešan način, itd.

Da ponovovimo za ove Dodickove ovčice i uvjerimo ih da Dodick izmišlja i slabo tumači Deyton a i mnoge druge sporazume :

Republika Srpska nije država!


"U svojstvu konačnog autoriteta u pogledu tumačenja Daytonskog sporazuma, sukladno Aneksu 10, želim nedvosmisleno pojasniti nekoliko stvari.

Postoji samo jedna država na teritoriji BiH, a to je upravo BiH.

Ustav BiH je apsolutno jasan u tom pogledu; štoviše, ova činjenica je navedena u preambuli i u prvom stavu prvog člana Ustava.

Suverena država BiH primljena je jednoglasno u članstvo Ujedinjenih naroda 1992. godine. Ustav, također, apsolutno jasno navodi da Republika Srpska nije država, nego entitet koji je dio suverene države BiH", navodi se u Inzkovoj izjavi.

Nadalje, istakao je Inzko, Ustav BiH ne ostavlja prostora ni za kakav „suverenitet” entiteta, a entitetske nadležnosti ni na koji način nisu izraz državnosti.

"Pored toga, Daytonski mirovni sporazum ne sadrži nijednu odredbu po kojoj bi RS mogla da bude država u budućnosti.

BiH nije državna zajednica, niti je unija država. BiH je jedinstvena, suverena država čija je sadašnja unutrašnja struktura utvrđena Daytonskim mirovnim sporazumom.

Nigdje u međunarodnom ili domaćem pravu entiteti u BiH nisu definirani kao „države”.

Suprotne tvrdnje koje iznose visoki javni dužnosnici pravno su neosnovane, činjenično netačne i destabilizirajuće", naveo je visoki predstavnik za BiH.

http://www.aa.com.tr/ba/balkan/68302--valentin-inzko-republika-srpska-nije-drzava



E sad je nama nas hodza Bart sve objasnio i mi vise necemo zivjeti u zabludi!!!:hahaha:

E sad,sto se on jadnik nista ne pita i sto ovdje samo iznosi pateticni spisak svojih zelja i kompleksa,to je vec njegov problem nastao dugogodisnjim iscekivanje neke djelotvorne,cjelovite drzave BiH,a nje NIGDJE!
 
mozete da odlucite...niko to ne moze da zabrani,ali prkosenje svetu znas kakve rezultate donosi....

Tvoj je problem sto ti je svet mali.
Vidis, nekada je svet bio sad i eu ali danas je malo drugacije.
Ti bi pretpostavljam rekao da i Asad prkosi "svetu".

Republika Srpska ima sve elemente drzavnosti i to je cinjenica, tako da predsednik Dodik u sustini nije rekao nista novo.
Sa formalnom nezavisnoscu ne treba zuriti jer stanje kakvo je sada apsolutno ide na ruku i Srbima i njihovoj drzavi Republici Srpskoj.
Treba prepustiti problem Hrvatima i njihovom cvecu jer Hrvati nece jos dugo trpeti torturu muslimana u FBiH.
Njihova matica ide svojim putem u eu i siguran sam da ce promeniti politiku prema cvecu onog trenutka kada postane punopravna clanica iste.
 
Srbi su poznati po istorijskoj tradiciji da svaku teritoriju veću od 10Km kvadratnih proglašavaju zasebnom državom bez ikakve želje da prisajedinjuju sa matičnom državom :kafa:

Ti Srbi na koje ti misliš se danas deklarišu kao Bošnjaci, Crnogorci, Makedonci , a i veliki deo Hrvati...
 
Slazem se, ali da referendisu u svoje ime i svoj racun, ja nisam saglasna da se sa njima pravi zajednicka drzava jer smo mi (Srbi iz Srbije)
uvek tu najebavali, i to tako unazad vec 100 godina.

Tek ces da nayebes ako ostanemo bez Republike Srpske,zahvaljujuci nesebicnom pozrtvovanju i stradanju te nase brace,
Srbija je sacuvana od unistenja.
 
Tek ces da nayebes ako ostanemo bez Republike Srpske,zahvaljujuci nesebicnom pozrtvovanju i stradanju te nase brace,
Srbija je sacuvana od unistenja.

Da, narocito Dodikovom, najvecem mafijasu od kako ime Srbin postoji.

. . .

Vidi, ja iskljucivo pisem ovde, ali i mislim, kao prosecan covek iz Srbije. I veruj mi, u Srbiji niko ne zeli da mu ikada vise ispiraju mozak i uce ga
kako se prave deca razni vukojebisnki Srbi , koji su uvek ( da li je monarhija, cetnici,partizan,komunisti,nacionalisti) bili pravi Srbi, a mi smo im
sluzili kao moneta za potkusirivanje,. Neka bre prave svoju drzavu ( pa i Crna Gora i Slovenija ,Makedonija su drzave), neka se vise manu od nasig
glava i zovota.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, narocito Dodikovom, najvecem mafijasu od kako ime Srbin postoji.

. . .

Vidi, ja iskljucivo pisem ovde, ali i mislim, kao prosecan covek iz Srbije. I veruj mi, u Srbiji niko ne zeli da mu ikada vise ispiraju mozak i uce ga
kako se prave deca razni vukojebisnki Srbi , koji su uvek ( da li je monarhija, cetnici,partizan,komunisti,nacionalisti) bili pravi Srbi, a mi smo im
sluzili kao moneta za potkusirivanje,. Neka bre prave svoju drzavu ( pa i Crna Gora i Slovenija ,Makedonija su drzave), neka se vise manu od nasig
glava i zovota.

Ja uvek gledam na narod koji je trajna kategorija, politicari dolaze i odlaze, kakav su trag
ostavili za sobom o tome narod prepricava i historija.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja uvek gledam na narod koji je trajna kategorija, politicari dolaze i odlaze, kakav su trag
ostavili za sobom o tome narod prepricava i historija.

A sta je to "narod"? Raja,ljuCtvo ili nacija?
Vidis, neko rece da sam ja Ciganka i ad kao takva ne bi trebalo da se javljam na forumu.
Pretpostavimo da jesam. Ciganka kojoj je vekovima Srbija jedina drzava.

Da li ja kao srpska Ciganka imam pravo da kazem neku rec o Srbima iz Bosne ili Hrvatske ili je to pravo rezervisano samo za potomke
(uglacvnom Vojvodina) casnih Srba i SrBkinja?
 

Back
Top