Milojević, Čen Bo, Pejaković, Zorica Brunclik: Evo ko će sve danas dobiti odlikovanja povodom Dana državnosti, na spisku 107 imena

Poruka
9.002
KOLIKO ORDENA JE PODELJENO DECI JUNACIMA SA KOŠARA I PAŠTRIKA?
Zna li neko*?
Verovatno su SVI dobili ordenje kada je i ZORICA BRNCLIK DOŠLA NA RED!
i onaj rankoman NIKOLA PEJAKOVIČ!?!

https://www.kurir.rs/vesti/politika...-pejakovic-lepa-lukic-evo-ko-je-sve-na-spisku


MILOJEVIĆ, ČEN BO, PEJAKOVIĆ, ZORICA BRUNCLIK: Evo ko će sve danas dobiti odlikovanja povodom Dana državnosti, na spisku 107 imena​

POLITIKA - 15.02.2024. 11:47h
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dodeliće večeras ordenje zaslužnim pojedincima i institucijama povodom Dana državnosti. Na spisku su diplomate, književnici, novinari, glumci pevači, sportisti...
Svečana ceremonija se održava u zgradi Predsedništva sa početkom u 18 sati, a ovo su svi dobitnici:

1. Berge Brende Orden srpske zastave, prvi stepen
2. Čen Bo, predsednica Kineskog instituta za međun. odnose Orden srpske zastave, prvi stepen
3. Raul Bartolome Molina, ambasador K.Španije u RS Orden srpske zastave, prvi stepen
4. Vladimir Tolstoj Orden srpske zastave, prvi stepen
5. Mohamed Nabhan Orden srpske zastave, drugi stepen
6. Fedor Rosoha Orden srpske zastave, drugi stepen
7. Valerij Briljov Orden srpske zastave, drugi stepen
8. Hari Aleks Rus ambasador Mađarske pri SE Orden srpske zastave, treći stepen
9. Siljan Micevski, posthumno Orden srpske zastave, treći stepen
10. dr Mojmir Vrlik, počasni konzul u Slovačkoj Orden srpske zastave, treći stepen
11. Roman Strakoš, Zlatna medalja za zasluge
12. Takaši Šimizu, Zlatna medalja za zasluge
13. Zoran Bogdanović, Zlatna medalja za zasluge
14. Centar „Casa del Sole“ Zlatna medalja za zasluge
15. Blaženka Trivunčić, prof. srpskog jezika i knjiž. na Univ. Sorbona, Zlatna medalja za zasluge
FOTO: PETAR ALEKSIĆ
16. dr Vesna Cidilko, slavista i penzionisani profesor, „Humbolt“ univerzitet u Berlinu, Zlatna medalja za zasluge
17. Mauricio Manik, Zlatna medalja za zasluge
18. Klaudio Toneli, Zlatna medalja za zasluge
19. Zoran Jovanović, Zlatna medalja za zasluge
20. dr inž. Miloje Ž. Milićević, Zlatna medalja za zasluge
21. Radomir Putniković, Zlatna medalja za zasluge
22. dr Marko Lopušina, Zlatna medalja za zasluge
23. prof. Svetlana Matić, Zlatna medalja za zasluge
24. Đuzepe Zakarija, novinar i humanista, posthumno Zlatna medalja za zasluge
25. Teslin naučni centar u Vordenklifu, Zlatna medalja za zasluge
26.Fransoa Goruel, Zlatna medalja za zasluge
27. Humanitarna organizacija „Mali svet Kanada“ iz Toronta, Zlatna medalja za zasluge
28. dr Ma Sipu, istoričar, Zlatna medalja za zasluge
29. dr Aleksandar Đogo, Sretenjski orden, treći stepen
30. Marko Kovač, Orden srpske zastave, drugi stepen
FOTO: PRINTSCREEN/RTS 1
31. Radomir Uljarević, Sretenjski orden, treći stepen
32. Nenad Stevandić Sretenjski orden, prvi stepen
33.Spomenko Gostić, posthumno Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
34. Narodno pozorište Republike Srpske, Sretenjski orden, drugi stepen
35. Nikola Pejaković, Karađorđeva zvezda, prvi stepen
36. Biljana Čekić, Karađorđeva zvezda, drugi stepen
37. Bogoslovija „Sveta tri Jerarha“ u manastiru Krka, Sretenjski orden, treći stepen
38. Kliničko - bolnički centar Kosovska Mitrovica, Sretenjski orden, drugi stepen
39. Igumanija Pećke Patrijaršije Mati Haritina (Pantić), Sretenjski orden, prvi stepen
40. prim. dr Slavko Krstić Sretenjski orden, treći stepen
41.Miloš i Stefan Stojanović Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
42. Pavlina Radovanović, Karađorđeva zvezda, treći stepen
43. Akademik Vlada Urošević, Sretenjski orden, prvi stepen
44. Akademik Zoran L. Kovačević, Sretenjski orden, prvi stepen
45. Akademik Bela Balint, Sretenjski orden, prvi stepen
46. Akademik Ninoslav Radovanović, Sretenjski orden, prvi stepen
47. Akademik Rajko Kuzmanović- Republika, Srpska Sretenjski orden, prvi stepen
48. Episkop niški gospodin Arsenije (Glavčić) Sretenjski orden, drugi stepen
49. Manastir Tumane, Sretenjski orden, treći stepen
50. Mitropolit Didimotiha, Orestijade i Suflija Grčke pravoslavne crkve gospodin Damaskin Sretenjski orden, drugi stepen
51. Letopis Matice srpske ( 200 g) Sretenjski orden, prvi stepen
52. Specijalna bolnica za rehabilitaciju Banja Koviljača (165 g), Sretenjski orden, prvi stepen
53. Osnovna škola „Dragojlo Dudić“ (160 g) Sretenjski orden, prvi stepen
54.OŠ „Stepa Stepanović“ Tekeriš ( 140 g) Sretenjski orden, prvi stepen
55. Muzej grada Beograda (120 g) Sretenjski orden, prvi stepen
56. Politika (120 g) Sretenjski orden, prvi stepen
57. Klinika za ginekologiju i akušerstvo - ( GAK Višegradska) ( 100 g) Sretenjski orden, prvi stepen
58. Radio Beograd ( 100 g) Sretenjski orden, prvi stepen
59. Košarkaški savez Srbije – KSS ( 100 g) Sretenjski orden, prvi stepen
FOTO: MINISTARSTVO ODBRANE REPUBLIKE SRBIJE
60. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja Univerziteta u BG ( 85 g) Sretenjski orden, drugi stepen
61. Večernje novosti ( 70 g) Sretenjski orden, prvi stepen
62. Institut za nuklearne nauke „Vinča“ ( 75 g) Sretenjski orden, drugi stepen
63. Institut za mentalno zdravlje ( 60 g) Sretenjski orden, drugi stepen
64. Galerija Doma Vojske Srbije ( 70 g) Sretenjski orden, drugi stepen
65. Filmske novosti ( 80 g) Sretenjski orden, treći stepen
66. Narodna biblioteka „Jefimija“ Trstenik ( 70 g) Sretenjski orden, treći stepen
67. Hor RTS-a „Kolibri“ ( 60 g) Sretenjski orden, treći stepen
68. Škola za muzičke talente u Ćupriji ( 50 g) Sretenjski orden, treći stepen
69. mr. Vera Kovač Vitkai Karađorđeva zvezda, prvi stepen
70. Nikola Kitanovski Karađorđeva zvezda, treći stepen
71. Jasmina Janković Karađorđeva zvezda, treći stepen
72. Mirko Kodić Zlatna medalja za zasluge
73. Lepa Lukić Zlatna medalja za zasluge
74. Jan Nemček, graditelj violina Zlatna medalja za zasluge
75. Selomir Marković Zlatna medalja za zasluge
76. AKUD Univerziteta u Beogradu „Španac“ Zlatna medalja za zasluge
77. Leontina Pat Zlatna medalja za zasluge
78. Marina i Marija Gobović Zlatna medalja za zasluge
79. Grupa "Kerber" ( 40 godina) Zlatna medalja za zasluge
80. Zorica Brunclik Zlatna medalja za zasluge
81. prof. dr Svetlana Vujović Karađorđeva zvezda, prvi stepen
82. Katarina Karađorđević Karađorđeva zvezda, prvi stepen
83. prof. dr Dragan Radovanović Karađorđeva zvezda, drugi stepen
84.prof. dr Zoran Radovanović Karađorđeva zvezda, drugi stepen
85. prof. dr Dragana Vujić Karađorđeva zvezda, drugi stepen
86. prof. dr Đuro Macut Karađorđeva zvezda, drugi stepen
87. prof. dr Miodrag Grbić Karađorđeva zvezda, drugi stepen
88. dr Goran Vukomanović Karađorđeva zvezda, treći stepen
89.Davorka Čančarević, dispečer Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
90.Marko Rodić, dispečer Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
91.Robert Ostrogonac, mašinovođa Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
92. Jasmina Filić, majka dvanaestoro dece Zlatna medalja za zasluge
93. Tomislav Momirović Zlatna medalja za zasluge
94. Dejan Stošić Zlatna medalja za zasluge
95. Aleksandra Kovač Karađorđeva zvezda, treći stepen
96. Dejan Milojević, posthumno Karađorđeva zvezda, prvi stepen
97. Prehrambena industrija Budimka doo Požega Zlatna medalja za zasluge
98. Porodična fima „Auto Mirko“ Prokuplje Zlatna medalja za zasluge
99. Društvo za informatiku Srbije Zlatna medalja za zasluge
100.Saladin Kurtagić (sa Peštera) Zlatna medalja za zasluge
101.Snežana Paunić ( iz Badovinaca) Zlatna medalja za zasluge
102.Goran Radević, posthumno ( poginuo 1999. na KiM) Orden zasluga za odbranu i bezbednost,prvi stepen
103. Tomislav Fatić, posthumno ( poginuo 1998. na KiM), Orden zasluga za odbranu i bezbednost, prvi stepen
104.Oliver Zajić, posthumno ( poginuo 1998. na KiM) Medalja za hrabrost „Miloš Obilić“, zlatna
105.Vladimir Janković ( povređeni policajac) Zlatna medalja za revnosnu službu
106. Jovica Spajić ( SAJ ) Zlatna medalja za revnosnu službu
107. Pripadnici Ministarstva odbrane i vojske Srbije (110 lica)
Centralna ceremonija obeležavanja Dana državnosti održana je u Orašcu.
 

Back
Top