Мило Ђукановић - национални херој

Да ли је Мило Ђукановић национални херој Црногораца?

  • Ја нијесам нит Црногорац нит Србин и мој одговор је: ЈЕСТЕ

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    18
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
У црногорској 1000 годишњој историји нико није оволко доброга урадио за црногорски народ као Мило Ђукановић. Успио је да сачува мир у ЦГ док су се клали у све околне државе, успио је да савлада Милошевићеве хорде без проливене капи крви, обновио међународно признање наше древне државе иако је у почетку међународна заједница била категорички против тог обнављања. Стандардизовао је црногорски језик да коначно и ми можемо писати као што говоримо. Креће у обнову аутокефалности Црногорске Цркве и у брисање СПЦ институције у ЦГ као посљедњег бастиона анти-црногорског великосрпства. Успјеће у обнови наше Цркве, и то ће успјети без проливања капи крви. Због свих ових заслуга Милy Ђукановићу ће име бити исписано златним словима у црногорскoj 1000 годишњoj историји као једанoм од њених највећих синова.
 
Officially, Thaksin Shinawatra, the former prime minister of Thailand, is the richest citizen of Montenegro with a net worth of $1.61 billion. The second richest would probably be the Djukanovic family with a net worth of Milo Djukanovic being around $12 milion and his brother Aco $167 million according to the The International Consortium of Investigative Journalists, however, the figures could be skewed since there is no official data.

:klap:
 
1580674971009.png


Ситна слова на слици:

У борби за најстарији Дубровник

Мило Ђукановић и Момир Булатовић, особно су назирали разарања Дубровника и охрабривали резервисте из Црне Горе



Него... има један виц који јако добро слика карактер таквог типа људи
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslao stari Crnogorac tri sina prvi put u grad i čeka ih da se vrate. Oko ponoći eto ti prvog.

- 'Đe si ti do ova doba? - pita otac.

- Ja sam ti, ćako, bio u diskoteku...

- M'rš fukaro jedna, u diskoteku si poša'? - i otera ga u majčinu.

Nakon nekoliko sati dolazi i drugi.



- 'Đe si ti do ova doba?

- Ćako, bio sam u provod.

- 'Đe si bio, jel' u diskoteku i ti?

- Ma, onako samo malo s vrata.

- M'rš, fukaro! - i otera i njega kao i predhodnog.

Tek pred jutro evo i trećeg sina.

- 'Đe si ti, jado, cijelu noć?

- 'Đe sam da sam, to se ne govori.

- Govori 'đe si bio, moraš mi reć'!

- Znaš ćako, ne mogu...

- Govori!

- E kad baš 'oćeš, bio sam u je*ačinu!!!

- Ooo, sunce ćakovo, ko je meni osvijetla obraz, sjedi da popijemo po jednu.

- Ne mogu, ćako, šupak mi je razvaljen.
 
Ђукановић је више урадио за српски народ него ико други у скорашње време. Мислим на Србе у Србији. Отворио је Србима очи и поставио преседан како да се очисти (или бар прореди) земља од странаца. Код њега Срби а код нас црногорци.
 
У црногорској 1000 годишњој историји нико није оволко доброга урадио за црногорски народ као Мило Ђукановић. Успио је да сачува мир у ЦГ док су се клали у све околне државе, успио је да савлада Милошевићеве хорде без проливене капи крви, обновио међународно признање наше древне државе иако је у почетку међународна заједница била категорички против тог обнављања. Стандардизовао је црногорски језик да коначно и ми можемо писати као што говоримо. Креће у обнову аутокефалности Црногорске Цркве и у брисање СПЦ институције у ЦГ као посљедњег бастиона анти-црногорског великосрпства. Успјеће у обнови наше Цркве, и то ће успјети без проливања капи крви. Због свих ових заслуга Милy Ђукановићу ће име бити исписано златним словима у црногорскoj 1000 годишњoj историји као једанoм од њених највећих синова.
Jel to na Crnogorskom, ne uspevam da procitam ni jednu rec, jer moze prevod?
 
Slažem se da Milo zakucava posljednje eksere u veliksrpski kovčeg, ali Bosna je iskrvarila za sve.

Да би био прави херој треба да прође као Секула Дрљевић. Иначе, ја сматрам да Мило јесте дукљански херој, они већег немају.

Наш Србин Крсто Поповић је постао херој тек кад су га убили један Мугоша, један Брајовић..све под командом Јове Капичића.
 
Pogledajte prilog 644646

Ситна слова на слици:

У борби за најстарији Дубровник

Мило Ђукановић и Момир Булатовић, особно су назирали разарања Дубровника и охрабривали резервисте из Црне Горе



Него... има један виц који јако добро слика карактер таквог типа људи
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poslao stari Crnogorac tri sina prvi put u grad i čeka ih da se vrate. Oko ponoći eto ti prvog.

- 'Đe si ti do ova doba? - pita otac.

- Ja sam ti, ćako, bio u diskoteku...

- M'rš fukaro jedna, u diskoteku si poša'? - i otera ga u majčinu.

Nakon nekoliko sati dolazi i drugi.



- 'Đe si ti do ova doba?

- Ćako, bio sam u provod.

- 'Đe si bio, jel' u diskoteku i ti?

- Ma, onako samo malo s vrata.

- M'rš, fukaro! - i otera i njega kao i predhodnog.

Tek pred jutro evo i trećeg sina.

- 'Đe si ti, jado, cijelu noć?

- 'Đe sam da sam, to se ne govori.

- Govori 'đe si bio, moraš mi reć'!

- Znaš ćako, ne mogu...

- Govori!

- E kad baš 'oćeš, bio sam u je*ačinu!!!

- Ooo, sunce ćakovo, ko je meni osvijetla obraz, sjedi da popijemo po jednu.

- Ne mogu, ćako, šupak mi je razvaljen.

Poslao stari crnogorac sina na studije u NS.Posle 20 god. sin se vraća i kaže ocu :
"Ne mogu više da studiram.Zaljubio sam se jako u mog momka Ištvana."
"Ištvana!?Fuj Jado,jadni,pa to je Mađar"- zagalami stari crnogorac
 
U pravu si, još samo da se svi kolektivno iselite iz Beograda koji ste nelegalno okupirali 1945.-te i sve će biti super, eto vam vaše države od nekoliko stotina hiljada stanovnika, uživajte u njoj :D A koliko vidim i na tome će se raditi, ako je suditi po Dačićevim rečima. Jedva čekam da se svi iselite i da se razgraničimo, da konačno budete samo strani državljani i ništa više, nikad vas nisam smatrao braćom nego okupatorima sa brda koji su se uvalili u tudje stanove kao najobičniji pljačkaši i nomadi :D

https://www.novosti.rs/vesti/naslov...e-i-lecite-besplatno-a-onda-ste-svi-CRNOGORCI
 
Mislim da mu je ovo prvi pogresan korak. Mada uvek moze da povuce zakon ili ga promeni. Citao sam danas da je vlada CG rekla da ocekuje da mitropolija iskoristi pravo zalbe. Ali kao ovi nisu to iskoristili. Bez veze to je kao kada Vucevic gradonacelnik tuzi Vicicepred domacim sudom i ovo ih progase nevinim. Ne znam ko ga je na ovo napujdao ali toliko je probudio veru za koju smo mislili da je nestala u CG jos posle ww2. U stvari kazu da je 1990 godine na teritoriji CG bilo samo 20 svestenika ?a sada oko 180.
 
...Креће у обнову аутокефалности Црногорске Цркве и у брисање СПЦ институције у ЦГ као посљедњег бастиона анти-црногорског великосрпства. Успјеће у обнови наше Цркве, и то ће успјети без проливања капи крви. Због свих ових заслуга Милy Ђукановићу ће име бити исписано златним словима у црногорскoj 1000 годишњoj историји као једанoм од њених највећих синова.
:tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba::tambalamba:
Ееее... А, виђи ово аветињо.. : :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
EPy49lXVUAAswoy
 
http://www.maticacrnogorska.me/files/78/10 sasa brajovic.pdf

"...Knjaz Danilo nije imao samo osjećaj za političku realnost, već državničku sposobnost analize političke nestabilnosti i strijemljenja svog vremena. Osim posjedovanja političke vizije, imao je s njom rijetko sjedinjenu hrabrost donošenja strateških odluka. Okrenuo se od Rusije, tradicionalne pokroviteljice Crne Gore i uputio prema zapadnoevropskim državama, Francuskoj i Engleskoj [DJUKANOVIĆ je uveo Crnu Goru u NATO]. Takve njegove misije doživljavale su se, naročito u kasnijoj intepretaciji i istoriji, kao jeretičke.
S druge strane, upravo takva njegova smionost načinila ga je simbolom autonomnosti crnogorske države i nacije [DJUKANOVIĆ je postao simbol CG države i nacije]...

...Jedna od jeretički smionih zamisli knjaza Danila bila je da Crna Gora može i mora živjeti od proizvoda svoga rada [DJUKANOVIĆ je 1993-e poručio velikosrpskim snagama da CG može samu sebe da izdržava]. Ruski konzul u Dubrovniku tvrdio je da se Knjaz nadao kako će moći da „poslije četvorovjekovne neprekidne borbe za vjeru i slobodu, stavi u korice crnogorski mač i obrati ratničku crnogorsku mladež na korisna zanimanja mirnih građanja, zemljoradnju, trgovinu i industriju...

...Znao je da nedostatak puteva spriječava ekonomski napredak zemlje [DJUKANOVIĆ je izgradio prvi autoput u CG]..."
 
Mislim da mu je ovo prvi pogresan korak. Mada uvek moze da povuce zakon ili ga promeni. Citao sam danas da je vlada CG rekla da ocekuje da mitropolija iskoristi pravo zalbe. Ali kao ovi nisu to iskoristili. Bez veze to je kao kada Vucevic gradonacelnik tuzi Vicicepred domacim sudom i ovo ih progase nevinim. Ne znam ko ga je na ovo napujdao ali toliko je probudio veru za koju smo mislili da je nestala u CG jos posle ww2. U stvari kazu da je 1990 godine na teritoriji CG bilo samo 20 svestenika ?a sada oko 180.
ali dovoljan. slicno su milosevica napatkali onomad da raspise prevremene izbore. pa dodje peti oktobar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top