Милица Ђурђевић Стаменковски: Протести и насиље план Запада за дестабилизацију Србије

NETACNO skroz, to je mozda kako neki prosecan internet Srbenda i novopeceni antikomunista (cetnik-pocetnik) zamislja stvari i kako bi on zeleo da bude ali realnost je nesto potpuno drugo (uostalom odi u Hrvatsku i pitaj Hrvate pa da vidis sta ce ti reci na tu tvrdnju, ja vec jesam pa znam).

Cinjenica je da su Srbi nosioci ideje jugoslovenstva i Srbija je bila kohezivni faktor koja je sve te narode i republike drzala na okupu, uostalom nismo se mi otcepili i odrekli od njih vec oni od nas, takodje i sam Tito iako je bio Hrvat (tacnije pola Hrvat - pola Slovenac) bio je pretezno okruzen Srbima (gde spadaju i Crnogorci) koji su mu bili najlojalniji kadar dok Hrvatima nije bas previse verovao niti imao poverenja u njih.
Шта ја имам да питам хрвате за било шта. То је као да питаш усташе о јасеновцу. Србија је добила покраине, а од Срба из Мекедоније су почели да праве нову нацију, исто као и у Црној Гори. Деуго, око тита није био ни један Србин, нгео само југословени српског порекла, а хрватске провинијенције. Дакле, највеће убице Срба.

Може, предност ће опет бити на страни Хрвата. :mrgreen:
Само у усташким и титоистичким мозговима. Ако мислиш на Блајбург, заборави,Тамо је страало 30 хиљада Срба четника, и сви словеначки домобрани. Наравно и по неки хрват.

Наравно и по неки хрват.
Није ,,по неки", него највише је усташа побијено. Само у Блајбургу су партизани убили више усташа него четници за сво време рата.
Али, поред Блајбурга, имамо и ликвидацију скоро комплетног војног и политичког врха НДХа, као и касније ликвидације усташа по емиграцији.
Са четницима није било тако јер су се четници у великом броју одазвали позиву да се прикључе НОВ-у, на крају рата, а сама четничка емиграција није била толико активна у борби против Југославије, за разлику од усташа. Чак је и ,,најпознатији ловац на Тита", Никола Каваја сарађивао једно време са Удбом.

Само у усташким и титоистичким мозговима.
Види, немој погрешно да ме схватиш, ја немам ништа против четника, напротив, оно су Срби и моја браћа, али чињенице су чињенице. Мислим да је време да се старе ране залече, обе војске су биле српске и Срби су чинили већину оба покрета, поред свих несрећа које су нас данас снашле најмање нам је потребно да се данас свађамо на релацији четници- партизани.

/ode //kosmet, i sankcije Rusiji za dalje cemo videti...
Bez uvrede, zvucis kao ona srbin.info/Mladza Dzordzevic ekipa koja vec 10 godina lazno najavljuje te stvari. Zato izmedju ostalog vucic ubedljivo slavi na svim mogucim izborima.

Није ,,по неки", него највише је усташа побијено. Само у Блајбургу су партизани убили више усташа него четници за сво време рата.
Али, поред Блајбурга, имамо и ликвидацију скоро комплетног војног и политичког врха НДХа, као и касније ликвидације усташа по емиграцији.
Са четницима није било тако јер су се четници у великом броју одазвали позиву да се прикључе НОВ-у, на крају рата, а сама четничка емиграција није била толико активна у борби против Југославије, за разлику од усташа. Чак је и ,,најпознатији ловац на Тита", Никола Каваја сарађивао једно време са Удбом.

Види, немој погрешно да ме схватиш, ја немам ништа против четника, напротив, оно су Срби и моја браћа, али чињенице су чињенице. Мислим да је време да се старе ране залече, обе војске су биле српске и Срби су чинили већину оба покрета, поред свих несрећа које су нас данас снашле најмање нам је потребно да се данас свађамо на релацији четници- партизани.
Партизани су били хрватска војска сачињена од Срба, а да велика већина тога није била ни свесна.

Партизани су били хрватска војска сачињена од Срба, а да велика већина тога није била ни свесна.

Partizani su nesvjesna hrvatska vojska sacinjena od Srba.

Ovo si mrtav ladan rekao.

:hahaha1:

Jedno posteno pitanje: do koliko je stigao sa postepenim priznavanjem Kosova? Je l' ga priznao nekih 70%, ili vise, ili mozda manje?
Priznao ga je, samo jos treba da se ozvanici, tj Kosmet da bude clan UN. No to meni nije bitno, bitno je
da se smeni vlast i vrati demokratija.

Нзм како можеш тако да лупиш и останеш жив?
А шта су били четници Уроша Дреновића који су се, својим споразумима са НДХ, практично легализовали као део војних снага НДХ? Биће да су и они ,,Хрватска војска" али буквално и формално??

Мани се тих глупости, и једни о други су били Срби и бранили своја огњишта од усташког зла и покоља. Политичари који су манипулисали њиховом борбом су други падеж.

Време је да закопамо више те међусрпске ратне секире. ;)

No to meni nije bitno, bitno je
da se smeni vlast
Е ово је поента са ткз. прозападном опозицијом. Брига њих за Косово и таблице, њима то само ако може да послужи да нахватају наивне родољубе на ту причу. Али, генерално, циљ је узимање власти а не одбрана Косова.

Зато они никада неће бити моја опција у борби против садашње власти.

Е ово је поента са ткз. прозападном опозицијом. Брига њих за Косово и таблице, њима то само ако може да послужи да нахватају наивне родољубе на ту причу. Али, генерално, циљ је узимање власти а не одбрана Косова.

Svaka normalna politicka partija tezi ka uzimanju vlasti. SNS se pretstavlja kao da je to nesto lose, a nije.
Los je autokratski sistem, i zato ga treba sto pre smeniti.

Svaka normalna politicka partija tezi ka uzimanju vlasti. SNS se pretstavlja kao da je to nesto lose, a nije.
Није то лоше само по себи, лоше је што манипулишете са Косовом да би се дочепали власти, а заправо вам није стало до њега и до државних интереса. То је проблем.

Нзм како можеш тако да лупиш и останеш жив?
А шта су били четници Уроша Дреновића који су се, својим споразумима са НДХ, практично легализовали као део војних снага НДХ? Биће да су и они ,,Хрватска војска" али буквално и формално??

Мани се тих глупости, и једни о други су били Срби и бранили своја огњишта од усташког зла и покоља. Политичари који су манипулисали њиховом борбом су други падеж.

Било би лепо закопати секире, али то не може да буде на бази дубоке неправде. Убијање 25 хиљада дечака, од којих је нај старији имао 19 година, на Миљевини, никад у јавности није био образложен нити прошао валидизацију јавности. А то је страшно пуне шумадијске деце, која су у Босни поубијана. Да не причам даље о хиљадама ноћних стрељања Срба широм Србије и Босне. Можда би то било мало блаже, да титоисти нису тако упорни, а " Вером", " Другом Марком", " Јованком и тајним службама", " Титом и његовим фуфама". Само још да направе " Тито и његова столица", Топлу људску причу, а која није о немештају. Да су били Срби, брили би се против хрвата.И не моћеш некакав појединачни пример издајства у име спашавања српских живота, да упоређујеш са систематским убијањем угледних Срба, и непрекидног рада целе државе, на унишењу Српства и српске идеје.

Sadašnja vlas je loša, bojim se da bi ti bili još lošiji, jer smo ih već videli na vlasti.

Slažem se, ali ne još gorim od SNS-a. A ovi iz Srbije Za Nasilje jesu gori.

nece da moze
kriminalci, ubice i mafijasi iz SNS, nema ih gori.
„Не можемо, нити ћемо икада бити у власти у Београду са онима који крше законе и који су легло корупције и криминала у нашем граду“, поручио је Михаиловић.

ПОКС отресао СНС и Шапића: Са издајницима КиМ и криминалцима нема сарадње

Било би лепо закопати секире, али то не може да буде на бази дубоке неправде.
Слажем се. Свака неправда треба и мора бити исправљена. Али Срби данас не треба да се свађају, не да не треба, него не смеју да се деле и свађају.

Back