Milan Radoičić: Arkan za XXI vek

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
195.305

Milan Radoičić: Arkan za XXI vek​

Oslovljava li danas Aleksandar „Hadži“ Vulin potpredsednika Srpske liste sa „komandante“, isto onako kao što su policijski generali onomad tepali Arkanu​

Predsjednik Srbije ne zna da li je Milan Radoičić komandovao naoružanom srpskom grupom u Banjskoj. Možda je ovaj najmoćniji i – uz kuma Zvonka Veselinovića – najbogatiji čovjek na sjeveru Kosova tamo bio u svojstvu posilnog ili kurira?

Ovdje postoji problem. Što god je Srbija postigla ili namjeravala na Kosovu, grupa sa Radoičićem je posula benzinom i zapalila. Vučić ovo i javno priznaje. Pa zašto onda nije "Gospodara Severa“ protjerao kroz ključaonicu "elzet“ brave? Čemu birane riječi spram "čovjeka koji sebe smatra za borca za slobodu“ – kako se izvolio izraziti. Vučiću takav vokabular nije jača strana. Naprotiv, svakog neistomišljenika on u sekundi krsti kao lopinu i stranog plaćenika koji radi protiv Srbije.
Izgleda da današnji status Radoičića odgovara Arkanovom sa kraja prošlog stoljeća, pa dijeli i isti odnos prema sebi. Obojica su debelo zadužila poslodavce, stekli brojna saznanja i moć, ugrabili još veća bogatstva i uticaj. Razlika je samo jedna: nema slike Slobe Miloševića sa Arkanom, dok Vučićevih sa Radoičićem ima za podeblji album.
Kako god bilo, Radoičiću ništa neće faliti. Cijenu njegove "borbe za slobodu“ plaćaju Srbi na Kosovu, kao što su oni u Hrvatskoj platili Arkanovu.
https://www.vreme.com/kolumna/milan...8CKO4677GcWXUro8qPx-ePz3L6RkNxIdZa3Cjn0bp2y_k
Na linku je ceo tekst koji sam preneo ovde u skraćenoj verziji. Ko je uopšte taj čovek? Kako se obogatio? Kako je stekao "prvi milion"? Da li od njega Srbi imaju bili kakvu korist ili je on još jedan od "patriota" koji su zgrnuli pare na srpskoj nesreći. Meni se čini da je ovo drugo. Voleo bih da grešim.

Radoičić izgleda kao prefinjeni intelektualac, ne znam čemu osude

1695975071282.png

Milan Radoičić: Arkan za XXI vek​

Oslovljava li danas Aleksandar „Hadži“ Vulin potpredsednika Srpske liste sa „komandante“, isto onako kao što su policijski generali onomad tepali Arkanu​

Predsjednik Srbije ne zna da li je Milan Radoičić komandovao naoružanom srpskom grupom u Banjskoj. Možda je ovaj najmoćniji i – uz kuma Zvonka Veselinovića – najbogatiji čovjek na sjeveru Kosova tamo bio u svojstvu posilnog ili kurira?

Ovdje postoji problem. Što god je Srbija postigla ili namjeravala na Kosovu, grupa sa Radoičićem je posula benzinom i zapalila. Vučić ovo i javno priznaje. Pa zašto onda nije "Gospodara Severa“ protjerao kroz ključaonicu "elzet“ brave? Čemu birane riječi spram "čovjeka koji sebe smatra za borca za slobodu“ – kako se izvolio izraziti. Vučiću takav vokabular nije jača strana. Naprotiv, svakog neistomišljenika on u sekundi krsti kao lopinu i stranog plaćenika koji radi protiv Srbije.
Izgleda da današnji status Radoičića odgovara Arkanovom sa kraja prošlog stoljeća, pa dijeli i isti odnos prema sebi. Obojica su debelo zadužila poslodavce, stekli brojna saznanja i moć, ugrabili još veća bogatstva i uticaj. Razlika je samo jedna: nema slike Slobe Miloševića sa Arkanom, dok Vučićevih sa Radoičićem ima za podeblji album.
Kako god bilo, Radoičiću ništa neće faliti. Cijenu njegove "borbe za slobodu“ plaćaju Srbi na Kosovu, kao što su oni u Hrvatskoj platili Arkanovu.
https://www.vreme.com/kolumna/milan...8CKO4677GcWXUro8qPx-ePz3L6RkNxIdZa3Cjn0bp2y_k
Na linku je ceo tekst koji sam preneo ovde u skraćenoj verziji. Ko je uopšte taj čovek? Kako se obogatio? Kako je stekao "prvi milion"? Da li od njega Srbi imaju bili kakvu korist ili je on još jedan od "patriota" koji su zgrnuli pare na srpskoj nesreći. Meni se čini da je ovo drugo. Voleo bih da grešim.
Сликао се аркан са Вождом.

1695983145112.jpeg

Vučić: Milan Radoičić podneo ostavku na mesto potpredsednika Srpske liste​

Euronewsdanas 13:14
Vučić: Milan Radoičić podneo ostavku na mesto potpredsednika Srpske liste 1
foto (BETAPHOTO/MILAN OBRADOVIĆ/DS)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u intervjuu za špansku nacionalnu televiziju TV Espanjola da je potpredsednik Srpske liste Milan Radoičić podneo ostavku na tu funkciju.
“Radoičić ne želi dalje da naškodi Srpskoj listi”, rekao je Vučić, prenosi „Euronews„.
On je napomenuo da vidi Srpsku listu kao borce za slobodu i da to isto misle svi Srbi koji žive na Kosovu i Metohiji.
U intervjuu za špansku nacionalnu televiziju, predsednik Srbije opisao je situaciju na Kosovu kao zabrinjavajuċu.

“Ne znam da li je ovo što se dogodilo bila neka prekretnica. Veoma sam zabrinut jer znam koliko su agresivni Aljbin Kurti i Vjosa Osmani. Naročito kad veruju da imaju veliki podršku dela međunarodne zajednice i to me zabrinjava i plaši“, rekao je Vučić

Vlasti u Prištini su Milana Radoičića povezivale sa pucnjavom u Banjskoj. Kosovska policija danas je pretresala zgradu u kojoj živi.
Radoičić je na „crnoj listi“ SAD i zabranjen mu je ulazak i poslovanje u toj zemlji. Na listu je stavljen zbog navodnih veza sa transnacionalnim organizovanim kriminalom.

Milan Radoičić priznao da je organizovao napad na severu Kosova​

najnovija vest - pokrivalica
Ilustracija: Nova.rs

Advokat Milana Radoičića, kontroverznog biznismena i sada već odlazećeg potpredsednika Srpske liste, Goran Petronijević, kazao je danas na konferenciji za medije da je Radoičić prihvatio odgovornost za organizovanje oružanog sukoba kod Banjske. Advokat je to pročitao iz saopštenja Milana Radoičića.

„Ja, Milan Radojičić, od oca Rajka, rođen u Republici Srbiji, zbog mnogorojnih spekulacija koje su se pojavile, obaveštavam da sam zajedno sa sunarodnicima došao na sever Kosova i Metohije u selo Banjska. Razlog našeg vraćanja bilo je da ohrabrimo srpski narod. Obaveštavam sve dežurne progonitelje, od Kurtija do mnogobrojnih inostranih pomagača, da sam lično pripremio sve što se dogodilo. O ovome nisam obaveštavao nikoga ni vlast Srbije, niti sam od njih imao bilo kakvu pomoć jer smo već tada imali različite stavove po pitanju otpra Kurtijevom teroru“, pročitao je advokat iz saopštenja Radoičića.

Vučić: Radoičić podneo ostavku

Podsećanja radi, danas je odjeknula vest da je Vučić izjavio je u intervjuu za špansku nacionalnu televiziju TV Espanjola da je potpredsednik Srpske liste Milan Radoičić podneo ostavku na tu funkciju.

Ime Milana Radoičića našlo se u centru zbivanja na Kosovu i Metohiji, kada je minulog vikenda došlo do oružanog sukoba kod sela Banjska. Šta se tačno dogodilo u noći između subote i nedelje i kako je došlo do pucnjave, do sada još nije u potpunosti jasno, a prisustvo potpredsednika Srpske liste potvrdio je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Vučić je tada demantovao informacije koje su se pojavile u medijima, da je Radoičić ranjen u ovom sukobu, te dodao da će biti saslušan pred nadležnim organima u Srbiji.
1695752894-vucic_srbi_07042023_0015a-1024x668.jpg
Aleksandar Vučić, Milan Radoičić Foto:Milos Tesic/ATAImages

„Milan Radoičić se nikada nije skrivao, drugo je šta ja mislim i što ništa Srbiji ovo nije moglo da donese. On će odgovoriti pozivu organa Republike Srbije. On je na teritoriji centralne Srbije. Nije ranjen, sebe smatra borcem za slobodu, ali postoje stvari i pitanja na koje će morati da odgovori“, rekao je Vučić ne precizirajući od kojih organa je Radoičić dobio poziv i u kom svojstvu.
Podsećnja radi, u sukobu je ubijen kosovski policajac i još najmanje četiri osobe, od kojih su mediji objavili imena trojice Srba, a pre dva dana je pronađeno i četvrto telo, sumnja se da je ta osoba bila deo naoružane grupe.

Back